Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Hastalığım yok ama ağzım kokuyor Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
hakan34
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 13
Alıntı hakan34 Cevaplabullet Konu: Hastalığım yok ama ağzım kokuyor
    Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2013 Saat 08:04
Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 6 senedir ağız/nefes kokum var.Son 2 senedir gitmediğim doktor kalmadı.İlk önce diş doktoruna gittim ve dişlerimin gayet sağlıklı olduğunu söyledi ardından iki farklı hastanede Kbb uzmanlarına gittim burunda kemik eğriliği olduğunu ve bunun sebep olabileceğini söyledi ikiside.Çekilen film sonrasında kronik sinüzit hastası olduğumu bundan kaynaklanabileceğini söylediler.İlaçlarını kullandım ama sinüzit geçmedi.Ardından başka bir bölüme başvurdum ve Çölyak hastalığının olup olmadığını test ettiler çölyak olmadığımı söylediler.En son mideden şüphelendiler ve endoskopi yaptılar sonuç burdada temiz çıktı.Yıllardır bu sorunu çekiyorum psikolojik olmadığını biliyorum çünkü yakınlarım ağzımın koktuğunu söylüyorlar ara ara.
Geçenlerde tatile gittim.Sauna,Sıcak su havuzu ve normal havuza girdim ve sabah uyandığımda ağzımda kötü tat olmadığını ve nefes kokumun azaldığını ama tamamen geçmediğini hissettim.
Sizlerden buna benzer sorun yaşamış ve çözmüş olanların yardımlarını bekliyorum.Teşekkürler.
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2013 Saat 18:51
hakan polysorbate ve chlore de benzalkonium lu sprey denedinmi hiç ?? (fixorinox )
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2013 Saat 06:08
sinüzit geçmeden ya da burun eğriliğini düzelttirmeden diğerlerine neden geçtinki sen ? önce onları aradan çıkarman lazım bence
IP
hakan34
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hakan34 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2013 Saat 12:24
Orjinalini yazan: evian

hakan polysorbate ve chlore de benzalkonium lu sprey denedinmi hiç ?? (fixorinox )

Hayır hiç denemedim.
Orjinalini yazan: ormes

sinüzit geçmeden ya da burun eğriliğini düzelttirmeden diğerlerine neden geçtinki sen ? önce onları aradan çıkarman lazım bence

Burun eğriliğimin nefes almama engel olmadığını söyledi zaten bende burun deliğindende eşit nefes alıyorum.Sinüzit filminin 2 ayrı hastanede farklı çıkmasından dolayı karar kılamadım.Baş ağrım olmuyor zaten diğer hastanedeki filmde sinüzitim yok dendi.
IP
Gemi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35
Alıntı Gemi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2013 Saat 19:09
Sinüzit olursa ne gibi şikayetler oluyor ? Tedavisi nedir ?
Ben de hapşurunca kendi kendime kötü bir koku duyuyorum ve hayattan soguyorum. Benimki agız kokusu değil de nefes kokusu sanırım. Bende sinuzir var mıdır ? Benim başım agrımaz. Burnumda bir tıkanıklık var ama doktora gitmek, agır antibiyotikler kullanmak hiç istemiyorum.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2013 Saat 08:56
Sinüzit bazen gözükür bazen kaybolur. Sen viks al eczaneden, sıcak suyun içine atılıp burun ile soluyacağın macun kıvamında olanından. Sünislerin bir aksın bakalım. Ne olacak sonuç bakalım?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2013 Saat 17:52
hakan34 ben de yüzme sauna vs ile uğraşınca bir süre kayboluyor. MMMM de de aynı sorun var.
bende eğrilik kıkırdakta düzeltildi kemikte yok. bir sürü farklı kbb doktoruna gittim ameliyat çok başarılı olmuş dediler. kokuya gelince alerji dışında bişey yok gördükleri.
IP
Gemi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35
Alıntı Gemi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ağustos-2013 Saat 15:55
Ben kbbye gittim. Sinuzitimin olmadıgını, bogazımda şişlik olmadıgını söyledi. Kokuyu sordum, burnumdaki kemik egriliginin sebep olabilecegini söyledi doktor. Ameliyat öneriyor.
Effect, sen burnundan ameliyat oldun ve koku devam mı ediyor ? Eger öyleyse hiç bıçak altına yatmayayım.

Kokunun burnumla alakası oldugunu sanmıyorum, hapsurunca oluyor koku, cigerden geliyor. Ne bir diş doktorum, ne bir kbb uzmanı çözemedi şu sorunumu yahu :(
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2013 Saat 10:16
Hapşurunca bende kokuyu hissediyorum ve bazen burnumdan çıkıyor koku! Sizce ne olabilir?
IP
hakan34
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hakan34 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2013 Saat 17:08
Arkadaşlar yakın zamanda koku testi yaptırmayı düşünüyorum.Sıkılmadan usanmadan artık bu sorunla uğraşacağım tedavi öncesi ve tedavi sürecini buradan paylaşmayı düşünüyorum.
IP
hakan34
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hakan34 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2013 Saat 07:57
Son kontrolümde bu hastalığa sebep olan herşeyi kontrol ettirdim.Tek tek yazmak istiyorum:
Sinüzit yok
Mide ile ilgili hiç bir problem yok(mide mikrobu,Reflü vs.)
Bağırsak problemim yok
Geniz akıntısı yok
Diş çürüğüm yok
Burun kemiğinde çok az bir eğrilik var
Bademciklerim çukurlu çukurlu yemek artıkları birikiyor
Yaptıklarım:
Dişlerimi düzenli fırçalıyorum diş ipi kullanıyorum ve dil fırçalıyorum.Asitli içecekleri oldukça az tüketmeye çalışıyorum.Sigara,alkol kullanmıyorum.
Bademcik ameliyatı sorunu kesinlikle çözer diye bir şey yok ama şuan yapılabilecek bir tek o görünüyor.Arkadaşlar herkesin bünyesi farklı rahatsızlığı benimle benzer olan arkadaşlar yazdıklarım sizin için geçerli olmayabilir.Herşeyden önce doktorunuza görünün.
IP
umutsuzVaka
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı umutsuzVaka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2013 Saat 19:35
evet ..görünen hiç bir sıkıntım yok..
dişler temiz
kbb sorunu bende arama dedi
endoskopi ciddi sıkıntın yok dedi..
benim hissemediğim ,duyumsayamadığım (çok nadir) çok feci bir koku var..yellenme,dışkı kokusuna benzer..çözüm nedir bilen yokk...sorunu kaynağını bulabilen yok ama ortada da çok acı gerçek var...
benimle aynı durum da olan var mı acaba??
IP
hakan34
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hakan34 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ekim-2013 Saat 11:54
Kokunun geçtiği zamanları yazmak istiyorum Aydın hocam yorumunuzu bekliyorum.Arkadaşlar rahatsızlıklar kişiden kişiye değişir belirtiler aynı olsa dahi kendiniz denemeyin.
-Sauna ve hamama gittim 1 günlüğüne ağız kokum geçti.
-Midemi üşütmüştüm ve çok fazla kustum sonraki 2-3 gün ağız kokum yoktu.
-Flagy kullandım ve 1 saat sonra kokuda azalma oldu.

Kendi fikrim: Boğazlarımda cepler oluşmuş zaten bademciklerimde yemek artıkları birikiyormuş birde bağırsak mikrobum var.

Sık sık tuvalete çıkıyorum boyuma göre zayıfım ne kadar yemek yersem yiyeyim çok zor kilo alıyorum.Bağırsak mikrobu ve çölyak belirtileri olduğunu doktorum söylemişti ama 2 side yapılan kontrollerde çıkmadı.Bende bu hastalıklardan olduğunu düşünüyorum.Biraz kişisel olucak ama hem sizin ağız kokusu çözüm çalışmalarınızda örnek teşkil edebilir diye düşünüyorum hemde sizin fikrinizin benim için önemli olduğunu düşünüyorum.İyi günler.
IP
Reisbey233
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı Reisbey233 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2018 Saat 12:36
Biktim usandim olmek istiyorum yeter artik evlenmiyor toplum icine cikamiyorum hickimseyle konusmakta istemiyorum piskolojim bozuldu hic birseyden zevk almiyorum doktorlarda artik kenara cekildi yapilacak hic birsey kalmadi biri beni vursun allah icin kendi canima kiymak istemiyorum ama olmek istiyorum allahim al canimi kurtulayim ve olunce allaha neden diye soracagim neden hep aci cektirdib bu belayi verdin bana
Allahimyardimet
IP
wolfscream
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 23
Alıntı wolfscream Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2018 Saat 14:55
Reisbey aynı düşünceleri paylaşıyoruz. Hiçbir sosyal aktivitemiz yok. İşe gireceğiz giremiyoruz. Yakışıklıyız kız arkadaşımız olamayacak hiçbir zaman.
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2018 Saat 18:19
Wolfscream, ben tüm cesaretimi toplayıp bir işe başladım, Sabah evde kahvaltı yapıyorum dişlerimi dilimi fırçalayıp çıkıyorum ıkı-İki buçuk saat sonra koku başlıyor, on gün koku başladığında tuzlu suyla gargara yapıyordum ve iki saat kokuyu sifirliyordu ancak etkisi on gün sonra yarım saate düştü, Şimdi karbonatı suyla gargara yapıyorum onun da etkisi bir saat sürüyor.
Bu arada sudan başka hiçbirşey yeyip içmiyorum, tuzlu ve karbonatli gargarayla idare ederim diye düşünüyordum ama öyle olmadı,Her öğlen yemekten sonra dişlerimi ve dilimi fırçalıyorum,yinede yakın konuştuğumda bazende 1 metre mesafeden konuştuğumda insanlar burunlarina dokunuyor, yüzlerini eksitiyor, geri cekiliyorlar.
Bu tepkilere her gün karsilasipta yüz ifademi degistirmemek ve benim ağız kokum dolayısıyla tepki gostermiyorlarmis gibi davranmanın ne kadar zorlayıcı olduğunu ancak yaşayanlar bilir.
Henüz kimseden sözlü bir uyarı gelmedi, gelirse neler yaptığımı, Tüm yaptıklarıma rağmen hiç geçmediğini soylerim. Karşımdaki insanda da kronik ağız kokusu olmadığı için anlayabilecegini sanmıyorum ama ben yinede söylerim.
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2018 Saat 14:53
allah yardımcımız olsun her zaman bir iyileşme umudu var ileriye dönük her türlü ameliyata girmeyi göze alıyorum artık kaybedicek neyim var ki geçmiş olsun
Belki birgün
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu