Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: KBB yapılacak tahliller Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 54
Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Konu: KBB yapılacak tahliller
    Gönderim Zamanı: 05-Ağustos-2013 Saat 19:48
Arkadaşlar her tahlili her olayı her sorunuma baktırdım ama ağız kokusu problemım geçmedi.

Benim kesinlikle KBB den kaynaklı ağız kokum var.Çünkü damağımı emip ardından tükürdükten sonra sarı şeffaf az kıvamlı şekilde çıkıyor tükürüğüm.Tomografi yaptırdım kesinlikle sinüzit yok.Ben yarın doktora gitmeyi düşünüyorum doktora muayene demek istemiyorum artık açık açık yüzüne şunu şunu yaptırın şuna bakın diyeceğim.Önemli olan aklınıza ne geliyorsa lütfen KBB muayenesiyle ilgili beni bilgilendirin.Teşekkürler saygılar İnşallah kurtuluruz bu dertten...
IP
dinleyici
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı dinleyici Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ağustos-2013 Saat 23:08
Faranjite baktır küçük dil arkasına baktır bnde gidince bunları sorcam insAllah :)
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2013 Saat 10:15
Önemli bir konu mesela adım adım neler yaptırmalıyız, bunu paylaşalım
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2013 Saat 14:38
biraz once doktordan randevu aldim dort ay sonraya yer varmis gidicez hmm ok tmmm he hihi diyecek iki ilac gonderecek bir ay ilaci kullanicam geri rdv istiycem dort ay daha aha sana bir yil geçti !! :(
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2013 Saat 04:54
ben tuzlu su ve oksijenli suyla bir karisim denedim çok faydasi var gibi !! ama bembeyaz dislerim sari oluyor oksijenli sudan:( karbonatla geri yikiyorum mecbur onunda tadi igrenç :(
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2013 Saat 04:59
birde benim genzim hep yaniyor gibi oluyor hep ! sanki devamli grip misim gibi off ya
IP
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 77
Alıntı nyse_o Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2013 Saat 18:11
4 ay sonra mı randevu varmış sanırım devlet hastanesinden aldınız. Araştırma hastanelerinden almanızı tavsiye ederim. çünkü onların randevuları haftalık oluyor. en geç 1 hafta içinde randevu alıyorsunuz. ben 1 gün sonraya aldığım bile oldu. Ayrıca doktora çok gitmiş olarak devlet hastanesleri çok yoğun çünkü ilaç alırken muayne ücreti vermiyorsunuz. araştırma hastanelerinde ilaç alırken 5-10 tl arası ücret ediyorsunuz. bu bile kalabalık oranını etkiliyor. .tabi sizin orda araştırma hastanesi var mı bilmiyorum. doktorlar ilgili burnuma kamera soktular endoskopi yaptılar şimdi burun ameliyatı olucam. imkankar daha iyi. Sizi dikkate alıyorlar. devlet hastanesinde bir doktor tedavi etmeden bana mide ilaçları verdi birde maynozlu fresh diye bir ilaç var onu kullan dedi şaştım yahu:) burundan sonra gömü dişimi yirmilik dişler ve eskiyen dolgularıma yönelicem. burdanda bir sonuç çıkmazsa artık nereye yönelicem bilmiyorum...
IP
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 54
Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2013 Saat 12:37
benim dilim bazı günlerde baya lezyonlu gibi gözüküyordu ve ağız kokum sürekli vardı.KBB doktoruna lezyonluymuş gibi göründüğü anda fotoğrafını çektim gösterdim ve alerjiden kaynaklanıyor ve dilin coğrafik dil oluyor dedi.İlaçlar verdi 3.gün bugün ama ne fayda tam gaz yinede ben Allah'a dua ediyorum bitene kadar kullanacağım.Bizim burda araştırma hastanesi var bayram bitsin oraya gideceğim sanki araştırma hastaneleri daha iyi gibi.
IP
nahkilec
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı nahkilec Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2018 Saat 10:33
Murat Hocam,
Sizin de defalarca belirttiğiniz gibi ağız kokusunun bir çok tipi var. Benimki de Tip 1 sanırım. Bu dertten muzdarip biri olarak gittiğim bir çok doktordan sonra bir KBB uzmanı bademciklerimi aldırmamın ağız kokusunu yok etme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Size sorum şu olacak;
Kokunun ağızda dilden mi yoksa bademciklerden mi kaynaklandığını anlamak için yapılabilecek bir test var mı?
Eğer yoksa, bademcik ameliyatından sonra geçen ve geçmeyen ağız kokusu şeklinde bir istatistik var mıdır?
Teşekkür ederim.
IP
admin
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 10025
Alıntı admin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2018 Saat 08:34
Güzel soru
bademcik ameliyatından sonra geçen ve geçmeyen ağız kokusu şeklinde bir istatistik yok ama benim gördüğüm şudur:
bademcik ameliyatından sonra geçen ağız kokusu ya çok az veya hiç yok.

Halitosil gargara ağız kokusunu kesiyorsa Tip 1 dir. Kesmiyorsa tip 1 değildir.
-M
IP
Fulya
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 14
Alıntı Fulya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2018 Saat 19:20
Hocam ama bademcikten gelen koku tıp 1 değil mi? Bu kokuya halitosil gargara etki etmez çünkü gargara sadece ağızda yapılır. Üstelik bademcik taşı varsa halitosil ile boğaz gargarası da yapsanız taşlardan gelen kokuyu yok edemezsiniz.
Not: ne var ki bademcik ameliyatı olup koku geçmeyenlerdenim halitosil boğazda da cevirsem etki etmiyor
IP
admin
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 10025
Alıntı admin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2018 Saat 10:51
Hava yolu kaynaklı ise tip 2, ağız içinden ise tip 1 dir diyoruz. Bademcikler sınırda yerleşen organlardır. Tip 1 ve 2 arasında geçiş yapabilen organlardır.
IP
Doktor91
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı Doktor91 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2018 Saat 20:31
Bak kardeşim ağız kokusu sende psikoljik takıntı bak hayatın mahvolur böyle takıntı yapma ben de doktorun bana çok kişi ağız kokusu şikayeti ile geldi bende kontrol edip psikolojik takıntınız olbilir dedim ve kafasına takmamasini söyledim eğer ağzın koksaydı şimdiye kadar söylerlerdi zaten sana
Süleyman erdem
IP
yaşamsıkıntı
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 19
Alıntı yaşamsıkıntı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2018 Saat 22:13
benim açıdan psikoloji ile pek alakası yok dilin arkası afedersiniz dışkı gibi kokuyor dışarı çıkma ihtimali çok yüksek
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu