Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: kokunun azalmasina yardimci oneriler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
yeni_uye
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı yeni_uye Cevaplabullet Konu: kokunun azalmasina yardimci oneriler
    Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2013 Saat 22:04
forumu uzun suredir disardan takip eden ve yaklasik 10 yildir bu konu ile ugrasan ve hala kesin cozumunu bulamasam da kismen ise yarayan bir kac onerimi sizlerle paylasmak icin uye oldum.

- sut ve sut urulerinden uzak durmaya calisin.
- alokollu gargaralarin hepsinden uzak durun.
- dil fircalamasini cok fazla abartmayin ve bana sorarsaniz daha once dilinizi hic fircalamadiysaniz hic bu ise girmeyin faydasindan cok zarari oluyor. daha sonra sebebini aciklayacagim.
- ise yarayan gargaralar(ama kisa sureli) gargaralar cinkolu (murat hocamin ustunde israrla durdugu), ve klorheksidinli(eczanelerden temin edebilrisiniz- yalniz uzun sure kullanilmasi tavsiye edilmiyor, diste gecici lekelenmyee neden olabilir),
-okisjenli su daha once hic kullanmadiysaniz ilk kullandiginizda agzinizin daha once hic bu kadar ferah olmadigini hissedeceksiniz. ama etkisi maalesef zamanla azaliyor.uygulanmasina gelince eczaneden temin edeceginiz 3% (burasi cok onemli 3%'den fazla olmamasi lazim) oksijenli suyu yari yariya suyla seyreltip yaklasik gargara yapin ve solusyonu tamamen tukurup agziniyi iyice suyla yikayin.
-yemekten once limonlu su ya da bir kasik elma sirkesini ya da sirke suyunu yarim bardak ilik suyla karsitirip icmek geniz akinitisina(ozellikle refluden dolayi ise) iyi gelecektir.
-C vitamini(yuksek dozda gunde 6000 mg a kadar) kokuyu azaltamada baya yardimci oluyor.
-cinko ve B viatmini takviyesi kismen kokuyu azaltacaktir.
-kendi dis macununuzu yapin. ornegin 3 kasik tuza(deniz tuzu olmasina dikkat edin)+1 kasik karbonat ve bir miktar nane yagi ya da gliserin katip piyasadaki macunalrdan daha fazla ise yarayan macun elde edebilirsiniz. ozellikle murat hocam da belki bana katilacaktir dunyada artik floridin zehir oldugu dusunuldugunden kendi dis macununuzda bu zararli maddeden de kurtulmus olursunuz.
-ve ufak bir tiyo, kisa sureli nasil kurtulabilirim diyorsaniz suana kadar en etkili yontem(nedenini bulamadim maalesef), pirinc sutu(rice milk). turkiye de var mi bilmiyorum. ama internetten rice milk arastirirsaniz tariflerine ulasbilirsiniz. bugun yine tarafimca test edilmis yaklasik 2-3 saat kokunun kaybolmasina yardimci olmustur.

vakit buldukca paylasmaya devam edecegim.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2013 Saat 20:18
Ben de birkaç maddeyi bildiğim kadar değerlendireyim, diğer arkadaşlar da bildiklerini, düşüncelerini eklerler.

1 - Süt ürünleri - yumurta, protein olduğu için ağız kokusu yapıyor, uzak durmak yerine çok az yenebilir.

2 - Alkollü gargaraları Murat Hoca da önermiyor, listerine vs alkolsüzü var , ağız kokusu için olmasa bile temizlik - sağlık için kulanılabilir.

3 - Dil fırçalamada nazik olunması gerekiyor , kanaması tehlikeli olabilir.

4- 6000 mg C vitamini çok fazla. İnternetten araştırdım, 1000 mg dan fazlası sakıncalı diyorlar.

5 - Flor konusunda, Murat Hoca foruma yazdığı bir mesajda abartıldığını kullanılabileceğini söylemişti. (İlle doğal diş macunu isteniyorsa -ağız kokusuyla alakalı değil- Paradontax kullanabilirsiniz. Bu diş macununu reklamıyla hatırlarsınız. Oyuncunun lavaboya kan tükürdüğü iğrenç reklam...)

IP
king
Üye
Üye

Gönderilenler: 45
Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2013 Saat 01:47
    Çok faydalı bir başlık olmuş herkes burada fayda gördüğü şeyleri paylaşırsa çok iyi olur:)
-pirinç sütünün kanserojen içerdiğine dair bilgiler var mümkünse evde yapın hazır almayın :)
-murat hocam florun zararsız olduğundan bahsetmişti sanki ama floridin farklı bir şey mi?
-evet süt ve süt ürünlerine dikkat özellikle hergün alışkanlık şeklinde bolca peynir yiyorsanız :)
-bana kalırsa öncelikle yapmanız gerekenler 1) diş taşlarını temizletmek 2) alerji testi yaptırmak ve ve ve en önemlisi ilaç ameliyat vb hemen duyduğunuz şeye atlayıp deneme yanılma yöntemini kullanmayın; bademcik aldırayım belki düzelir, burun ameliyatı olayım belki düzelir, falan ilaç iyi hemen kullanayım, kaş yapayım derken gözden olmayalım:)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1653
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2013 Saat 22:57
Flor terminolojisinde kafanız karışmasın. Her türlü flor bileşiği dahil olarak olayı abartmamak gerekir. Moleküldeki flor atomunun taşıyıcısı sodyum da olsa, fosfat da olsa, kalay da olsa, çift atomlu da olsa, 4 atomlu da olsa, ismi flor, florid, -floro- da olsa diş macunları zehirlemez. (yalayıp yutmuyorsak). Bu konuda rahat olun, hurafelere, ticari pirime çevrilmek üzere yapılan yönlendirilmiş abartılara gülümseyip geçin.
-M
IP
dinleyici
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı dinleyici Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2013 Saat 18:07
Arkadaşlar Allah'a şükür kokuda azalma var.Uzun bir süre ağız kokusu oluşmuyor.Yaptığım şeyler peyniri azalttım nerdeyse hiç yemiyorum.Gece yatmadan önce elma sirkesi gargarası sürekli değil bazen.dilimi fırçalıyorum tung iyi bence bu konuda.Çok bastırmayın.Birde Pharmol zn ile sabahları yemek yedikten sonra dişleri fırçaladıktan sonra çalkalıyorum uzun bir süre iyi geliyor Allah'a şükür.Yemeklerden sonra ağzı çalkalamakta iyi geliyor.Dualaşalım arkadaşlar.Hayırlı bayramlar inşAllah.
IP
Kader
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 26
Alıntı Kader Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2019 Saat 16:37
Arkadaşlar 8 yaşındaki kuzenimin ağzı tarif edemeyeceğim kadar iğrenç kokuyor üstelik daha 5 yaşından beri kokuyordu yaş arttıkça koku arttı annesi doktor doktor gezdi ama bi sıkıntısı çıkmamıştı bugüne kadar artık bıraktılar doktora gitmeyi ama 8 yaşında erken erkenliğe girdiğii için doktora gittiler hormonlarında büyük sıkıntı varmış şuan tedavi görüyor gördükçe koku azalıyor bunu farkettik ama kesin bişey demek için zaman gerekli tabiki size diyeceğim hormonlarınızada baktırmayı ihmal etmeyin benim hormonlarımda sıkıntı yok kokum ondan kaynaklı değil ama olabilecek olanlar için bilgilendirmek istedim
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 290
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2019 Saat 23:28
Değerli bilginiz için çok teşekkür ederim sevgili kardeşim.
Hormon konusunda da iyi bir hekime gitmek lazım tabi.
Onu bulmak kolay mı, bilmiyorum!
Şifa diliyorum herkese
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu