Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: kokunun azalmasina yardimci oneriler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
yeni_uye
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı yeni_uye Cevaplabullet Konu: kokunun azalmasina yardimci oneriler
    Gönderim Zamanı: 07-Ağustos-2013 Saat 22:04
forumu uzun suredir disardan takip eden ve yaklasik 10 yildir bu konu ile ugrasan ve hala kesin cozumunu bulamasam da kismen ise yarayan bir kac onerimi sizlerle paylasmak icin uye oldum.

- sut ve sut urulerinden uzak durmaya calisin.
- alokollu gargaralarin hepsinden uzak durun.
- dil fircalamasini cok fazla abartmayin ve bana sorarsaniz daha once dilinizi hic fircalamadiysaniz hic bu ise girmeyin faydasindan cok zarari oluyor. daha sonra sebebini aciklayacagim.
- ise yarayan gargaralar(ama kisa sureli) gargaralar cinkolu (murat hocamin ustunde israrla durdugu), ve klorheksidinli(eczanelerden temin edebilrisiniz- yalniz uzun sure kullanilmasi tavsiye edilmiyor, diste gecici lekelenmyee neden olabilir),
-okisjenli su daha once hic kullanmadiysaniz ilk kullandiginizda agzinizin daha once hic bu kadar ferah olmadigini hissedeceksiniz. ama etkisi maalesef zamanla azaliyor.uygulanmasina gelince eczaneden temin edeceginiz 3% (burasi cok onemli 3%'den fazla olmamasi lazim) oksijenli suyu yari yariya suyla seyreltip yaklasik gargara yapin ve solusyonu tamamen tukurup agziniyi iyice suyla yikayin.
-yemekten once limonlu su ya da bir kasik elma sirkesini ya da sirke suyunu yarim bardak ilik suyla karsitirip icmek geniz akinitisina(ozellikle refluden dolayi ise) iyi gelecektir.
-C vitamini(yuksek dozda gunde 6000 mg a kadar) kokuyu azaltamada baya yardimci oluyor.
-cinko ve B viatmini takviyesi kismen kokuyu azaltacaktir.
-kendi dis macununuzu yapin. ornegin 3 kasik tuza(deniz tuzu olmasina dikkat edin)+1 kasik karbonat ve bir miktar nane yagi ya da gliserin katip piyasadaki macunalrdan daha fazla ise yarayan macun elde edebilirsiniz. ozellikle murat hocam da belki bana katilacaktir dunyada artik floridin zehir oldugu dusunuldugunden kendi dis macununuzda bu zararli maddeden de kurtulmus olursunuz.
-ve ufak bir tiyo, kisa sureli nasil kurtulabilirim diyorsaniz suana kadar en etkili yontem(nedenini bulamadim maalesef), pirinc sutu(rice milk). turkiye de var mi bilmiyorum. ama internetten rice milk arastirirsaniz tariflerine ulasbilirsiniz. bugun yine tarafimca test edilmis yaklasik 2-3 saat kokunun kaybolmasina yardimci olmustur.

vakit buldukca paylasmaya devam edecegim.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2013 Saat 20:18
Ben de birkaç maddeyi bildiğim kadar değerlendireyim, diğer arkadaşlar da bildiklerini, düşüncelerini eklerler.

1 - Süt ürünleri - yumurta, protein olduğu için ağız kokusu yapıyor, uzak durmak yerine çok az yenebilir.

2 - Alkollü gargaraları Murat Hoca da önermiyor, listerine vs alkolsüzü var , ağız kokusu için olmasa bile temizlik - sağlık için kulanılabilir.

3 - Dil fırçalamada nazik olunması gerekiyor , kanaması tehlikeli olabilir.

4- 6000 mg C vitamini çok fazla. İnternetten araştırdım, 1000 mg dan fazlası sakıncalı diyorlar.

5 - Flor konusunda, Murat Hoca foruma yazdığı bir mesajda abartıldığını kullanılabileceğini söylemişti. (İlle doğal diş macunu isteniyorsa -ağız kokusuyla alakalı değil- Paradontax kullanabilirsiniz. Bu diş macununu reklamıyla hatırlarsınız. Oyuncunun lavaboya kan tükürdüğü iğrenç reklam...)

IP
king
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2013 Saat 01:47
    Çok faydalı bir başlık olmuş herkes burada fayda gördüğü şeyleri paylaşırsa çok iyi olur:)
-pirinç sütünün kanserojen içerdiğine dair bilgiler var mümkünse evde yapın hazır almayın :)
-murat hocam florun zararsız olduğundan bahsetmişti sanki ama floridin farklı bir şey mi?
-evet süt ve süt ürünlerine dikkat özellikle hergün alışkanlık şeklinde bolca peynir yiyorsanız :)
-bana kalırsa öncelikle yapmanız gerekenler 1) diş taşlarını temizletmek 2) alerji testi yaptırmak ve ve ve en önemlisi ilaç ameliyat vb hemen duyduğunuz şeye atlayıp deneme yanılma yöntemini kullanmayın; bademcik aldırayım belki düzelir, burun ameliyatı olayım belki düzelir, falan ilaç iyi hemen kullanayım, kaş yapayım derken gözden olmayalım:)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2013 Saat 22:57
Flor terminolojisinde kafanız karışmasın. Her türlü flor bileşiği dahil olarak olayı abartmamak gerekir. Moleküldeki flor atomunun taşıyıcısı sodyum da olsa, fosfat da olsa, kalay da olsa, çift atomlu da olsa, 4 atomlu da olsa, ismi flor, florid, -floro- da olsa diş macunları zehirlemez. (yalayıp yutmuyorsak). Bu konuda rahat olun, hurafelere, ticari pirime çevrilmek üzere yapılan yönlendirilmiş abartılara gülümseyip geçin.
-M
IP
dinleyici
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı dinleyici Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2013 Saat 18:07
Arkadaşlar Allah'a şükür kokuda azalma var.Uzun bir süre ağız kokusu oluşmuyor.Yaptığım şeyler peyniri azalttım nerdeyse hiç yemiyorum.Gece yatmadan önce elma sirkesi gargarası sürekli değil bazen.dilimi fırçalıyorum tung iyi bence bu konuda.Çok bastırmayın.Birde Pharmol zn ile sabahları yemek yedikten sonra dişleri fırçaladıktan sonra çalkalıyorum uzun bir süre iyi geliyor Allah'a şükür.Yemeklerden sonra ağzı çalkalamakta iyi geliyor.Dualaşalım arkadaşlar.Hayırlı bayramlar inşAllah.
IP
Kader
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 26
Alıntı Kader Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2019 Saat 16:37
Arkadaşlar 8 yaşındaki kuzenimin ağzı tarif edemeyeceğim kadar iğrenç kokuyor üstelik daha 5 yaşından beri kokuyordu yaş arttıkça koku arttı annesi doktor doktor gezdi ama bi sıkıntısı çıkmamıştı bugüne kadar artık bıraktılar doktora gitmeyi ama 8 yaşında erken erkenliğe girdiğii için doktora gittiler hormonlarında büyük sıkıntı varmış şuan tedavi görüyor gördükçe koku azalıyor bunu farkettik ama kesin bişey demek için zaman gerekli tabiki size diyeceğim hormonlarınızada baktırmayı ihmal etmeyin benim hormonlarımda sıkıntı yok kokum ondan kaynaklı değil ama olabilecek olanlar için bilgilendirmek istedim
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2019 Saat 23:28
Değerli bilginiz için çok teşekkür ederim sevgili kardeşim.
Hormon konusunda da iyi bir hekime gitmek lazım tabi.
Onu bulmak kolay mı, bilmiyorum!
Şifa diliyorum herkese
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2021 Saat 21:44
Dostlar günü kurtarmak için benim yaptığım 2 şey var günü kurtarabiliyorum yani sakiz cok bir ise yaramıyor listerin +https://m.trendyol.com/freshies/90-li-agiz-koku-giderici-p-33652626 kullanıyorum listerin yerine murat hocamın gargarasini kullanmaya baslicam sabah öğlen akşam 2 ser kapsül freshies atıyorum yemeklerden sonra gargara + spreyde veya şekerde tasiyabilirsiniz yanınızda ama çok gerek olmuyor bu ikili ile gün rahat geçiyor bu ürünü illaki kullananlarda vardır onlarda belirtebilir fikrini+ olarak tip2 yim. Gratiste vucut spreyleri + sac spreyleri var 3 lira onlarida kullanin agzinizdan çıkan koku ile torpilenebilio vucut kokusu onemli yuzunuze nane yagida damlatabilirsinjz veya okaliptus dudak cevreside olur günü böyle rahat kurtarır rahat iletişim kurarsiniz. Benim gun icin yaptıklarım bunlar sizde paylaşırsaniz kıvanç duyarım.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 366
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2021 Saat 20:09
Nasılsınız arkadaşlar? 2 gündür kimse yazmıyor? Yok mudur iyileşen, kokusu hafifleyen, yeni bir şeyler keşfeden?
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2021 Saat 21:55
Orjinalini yazan: Tospik

Nasılsınız arkadaşlar? 2 gündür kimse yazmıyor? Yok mudur iyileşen, kokusu hafifleyen, yeni bir şeyler keşfeden?

https://www.reddit.com/r/Sinusitis/comments/msldem/sinus_rinse_with_apple_cider_vinegar_cured_my/

bunu okudum geçen, yeni bir şey. sinüs rinsenin içine organik elma sirkesi dökmüş az, ve iyileşmiş kronik sinüzit.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Aralık-2021 Saat 02:28
Linkteki elma sirkesi %100 organik elmalardan üretilmiş, bizde var mı bu tarz bi ürün?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Aralık-2021 Saat 13:02
https://www.migros.com.tr/kuhne-organik-elma-sirkesi-500-ml-p-5c07d7

%100 yazıyor
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Aralık-2021 Saat 21:17
Benim kokum hafifledi ama kendi kendine oluyo bu bişey yapmıyorum. Geçen hafta cok yoğundu bu hafta azaldı. Sevgilim hiç almadı şimdiye dek aylardır almadı yani yoğun olduğu zaman bile almıyorum dedi. Ağzımı iğrenç hissettiğim zaman bile almıyorum dedi. Odamdaki arkadaşım benimle konuşurken elini ağzına götürerek konuşuyor. Ama herhangi bi ortamda kötü koku var tepkisi almıyorum. Cam açmıyorlar yanımda oturuyorlar mesela
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Aralık-2021 Saat 02:13
Orjinalini yazan: nicksizz4

Benim kokum hafifledi ama kendi kendine oluyo bu bişey yapmıyorum. Geçen hafta cok yoğundu bu hafta azaldı. Sevgilim hiç almadı şimdiye dek aylardır almadı yani yoğun olduğu zaman bile almıyorum dedi. Ağzımı iğrenç hissettiğim zaman bile almıyorum dedi. Odamdaki arkadaşım benimle konuşurken elini ağzına götürerek konuşuyor. Ama herhangi bi ortamda kötü koku var tepkisi almıyorum. Cam açmıyorlar yanımda oturuyorlar mesela

E sen dayak istiyosun o zaman. Oda arkadaşın belki de kendi ağız kokusunu senin duymandan çekindiği için öyle yapıyordur, seninle ilgisi yoktur olayın belki de.

Hatta farkında olmadan belki ikiniz de üyesinizdir bu foruma.

Anladığım kadarıyla kendi hissettiğimiz içten gelen kokuyla karşımızdaki insanların dışarıya verdiğimiz nefesimizdeki koku aynı değil, olamaz da zaten. Onun için takma kafana bence çünkü senin ağzın kokmuyor, psikolojik. Haydi geçmiş olsun, bizi unutma. Hayatında başarılar.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Aralık-2021 Saat 23:47
Tospik :)) gerçekten psikolojik değil. Yakın bi arkadaşım benden bazı zamanlar gerçekten koku aldı. 4 ayda 3 4 kez falan. Ağzım kokuyo kokmaması lazım olan bi ortamda kesin kokuyo diye kendimi bunalttıgım bi gün direkt yanına gittim ve şuan gerçekten yoğun bi pas kokusu var dedi. Gerçekten stres kokunu artırıyor bunu anladım dedi. Ben avucuma ard arda hohlayınca koku alıyorum, bu bizim içten gelen kolumuz mu. Dışarı yansımıyor mu. Ben yansıyor sanıyorum yani öyle geliyo bana. Sevgilim hiç almadı daha. Ama ağzımın tadı da bozuk oluyor çok fazla geniz akıntım var suan da var yatıyorum ve genzimde balgam akıyo sanki
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Aralık-2021 Saat 04:15
4 ayda 3-4 kez koku aldıysa bu son derece normaldir, sağlıklı her insanda normaldir bu. Yediğin yemekteki soğan, sarımsak kokusu olabilir, dişini iyi fırçalamamışsındır o gün diş aralarında kalan yemek artığı vardır o kokmuştur yahut çok koşuşturmuşsundur susuz kalmışsındır ondan koku oluşmuştur vs vs

Burda millet 7 gün 24 saat kokudan muzdarip hatta intihar etmekle eşdeğer ama ağzına çamaşır suyu dökse koku en fazla 10 dakikalığına gidiyorcular bi tarafta 3-4 ayda bir kaç kere koktu diyen sen bi tarafta.

Sende koku sorunu yok çünkü dünyanın ağzı en kokmayan insanı bile arada kokar. Ne yaparsa yapsın ne kadar terlerse terlesin ter kokmayan insan olamayacağı gibi 24/7 ağzı mis gibi kokan insan da yoktur. Arada herkesin kokabilir bence.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Aralık-2021 Saat 21:09
Orjinalini yazan: Tospik

.....24/7 ağzı mis gibi kokan insan da yoktur. Arada herkesin kokabilir bence.

24/7 terimini doğru kullandığınız için teşekkür ederim
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2021 Saat 17:58
2 gündür kokum yine attı. Diş etlerime dişlerime parmağımı sürünce alkol gibi kokuyor. Yediklerim mi etkiliyor bilmiyorum yer fıstığı ve jelibon yedim bunlar artırıır mı bilmiyorum normalde de yediklerime dikkat etmem ama bikaç gündür koku yoktu rahattım. Sürekli dışarıdan beslenmeme rağmen bazen kokum hiç olmuyor. Bazen böyle alkol kokusu oluyor dişlerimde ve fırçalamak la geçmiyor neden böyle
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2021 Saat 20:07
https://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=960&KW=%C7ukurlar&PID=12097#12097

Nicksizz4 murat hocanın, sorduğun soruyla ilgili detaylı cevabı burada mevcut
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2021 Saat 22:15
Bağlantı açılmıyor tekrar yazar mısın
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2021 Saat 22:49
Bunları biliyormuydunuz? İsimli forum konusuna gir 3.sayfa da parmak veya bir cisimle ağızı koklamak isimli başlık içinde yazılanları oku cevaplar orda net bi şekilde verilmiş.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2021 Saat 05:30

Bağlantı açılmıyor tekrar yazar mısın

Bağlantı adresi buraya yazıldığında tıklamayla açılmaz, adresi burdan kopyalayıp başka bir sayfada açacaksın. Ben kolaylık olsun diye sn @inception'un verdiği linkin bağlantısını koyuyorum buraya. Tıkla yazan yere tıklayın.

tıkla
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2021 Saat 09:47
Tesekkür ederim. Okudum. Ama şöyle, bikaç gündür yoktu bu. Diş etlerime ve diş tellerime elimi sürünce ağır bir alkol kokusu geliyor. Ama sevgilim bu haldeyken bile kokuyu almadığını söyledi. Bi kere hohladım hafif bi oje kokusu gibi ama söylediğin gibi ağır bi koku değil dedi. Parmağımı tellerime dişime sürdüm yine kokladı oje kokusu gibi diyor. Ama bana çok ağır geliyor bu koku. 2 gündür var, kokudan rahat olduğum zamanlar kokuyu almadığım zamanlar yoktu
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2021 Saat 11:30

Tesekkür ederim. Okudum. Ama şöyle, bikaç gündür yoktu bu. Diş etlerime ve diş tellerime elimi sürünce ağır bir alkol kokusu geliyor. Ama sevgilim bu haldeyken bile kokuyu almadığını söyledi. Bi kere hohladım hafif bi oje kokusu gibi ama söylediğin gibi ağır bi koku değil dedi. Parmağımı tellerime dişime sürdüm yine kokladı oje kokusu gibi diyor. Ama bana çok ağır geliyor bu koku. 2 gündür var, kokudan rahat olduğum zamanlar kokuyu almadığım zamanlar yoktu

Valla o bende de oluyor özellikle portakal gibi asitli meyveleri yedikten sonra. Çayda şekeri kestim epey azaldı o koku. Ona nefeste aseton kokusu diyorlar.

Şöyle bir bilgi var internette nefeste aseton kokusuyla ilgili :

Tip 1 diyabetin tipik bir belirtisi, nefeste aseton kokusu olmasıdır. Bunun nedeni, Tip 1 diyabet hastalarında insülin eksikliğinden dolayı, vücudun enerji için yağ yakımına yönelmesi ve yağların yanması ile açığa çıkan keton gazının nefeste aseton kokusu şeklinde hissedilmesidir.

Aslında açlık ve tokluk kan şekerimizi de ölçtürmek lazım belki de biz diyabet hastasıyız haberimiz yok.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu