Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: iç organlardan kaynaklanan koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
nurka
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Konu: iç organlardan kaynaklanan koku
    Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2013 Saat 22:19
s.a arkadaşlar bayadır foruma takılamıyorum sonuçta dışarda hayat devam ediyor üni falan okuyorz normal insan gibi yaşamaya devam ama bir kusurla yaşıyoruz işte...
neyse yıllardır bu ağız kokusu lanetine bende sizin gibi çare bulmaya çalışıyorum herhalde buldum gibi bişe emin konuşmak istemiyorum ama bi açıklama yapıcam belki etkili olur.

şimdi ben diş doktoruna gittiğimde bana 2 şey söyledi ya dişten kaynaklanıyor ya da içerden kaynaklanıyor diye bana diş için gargara ve bir ilaç verdi.
iç organlardan kaynaklanabilir diye de NİDAZOL ilacını verdi.sonra ben bunları sıra sıra kullandım önce gagaraları kullandım fakat geçmedi.sonra NİDAZOL denen mucizevi ilacı kullandım koku falan kalmadı mutluluktan uçtum resmen arkadaşlar ortamlara falan girdim milletle iç içe olmaya başladım tabi bunlar 15 gün sürdü ilacın etkisi geçti koku tekrar geldi.şimdi ben bunu niye anlattım NİDAZOL ilacı neden benim ağız kokumu geçirdi diye ilaç üzerinden çok araştırma yaptım sorunumu bulmaya doğru ilerliyorum galiba nidazol ilacının tedavilerinde

bağırsaklardan
akciğerlerden söz ediyor ve ben endoskopi olmaya karar verdim iç organlardan mı değil mi endoskopi sonucuma göre bakıcam yakın zamanda endoskopi olcam gelişmeleri aktarıcam size allaha emanet olun...

dip not:ya bu nidazol ilacı aynı LİMETLESS filmi gibi izleyenler bilir adam hapı alıyo değişik insan oluyo ortamlara akıyo falan hap bitiyo adam isyanlarda aynı benim durum nidazolu içiyorum koku falan yok ilaç bitiyo hayata küsüyorum :):)))))
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2013 Saat 11:34
Nidazol alırsın koku geçer, sonra prospektüsü okursun hemen hangi bölgelere etki ediyor diye sonra endikasyonlarını falan. Zannedersin ki iç organlardan kaynaklanıyor, endoskopi olursun gastrit, reflü çıkar kaldı ki bu hastalıklar artık her 3 kişiden birinde var. Sonra emin olursun evet evet sorun mide de diye. Helipak seti kullanırsın geçmez. Ama sorunun mide de olduğunu eminsindir sonra mideye etki eden bitkisel ürünleri araştırırsın. Kudret narı gibi değişik macunlar, bitkisel çaylar vs vs. Sonra bakarsın koku yine geçmez. Yanlış bir tanı koyduğunu anlarsın ve tekrar kbb a geri dönersin.
Velhasıl nidazol %95 imize iyi geliyor ama daha sorunu mide de tespit edipte kurtulan olmadı. Sen endoskopini ol yine yapılması gerekenleri yap belki sende tesiri olur ama olmazsa mide diye düşünme çünkü nidazol anaerob bakterilere etki ediyor. Ve bu bakteriler belki boğaz floranda yoğunluktadır veyahut dilin arka kısmında. Allah şifa versin. Hepimiz bu çabalarımızın mükafatını alacağız inşaAllah.

Bir de akLıma bir şey geldi bu sorunu düşünürken. Keşke dedim bi kısa film çekilse dijital platformlarda gösterilse, medyaya taşınsa da bu kokunun ne kadar zor bir durum olduğu yada en azından hastalık olduğu anlaşılsa. Doktorlar belki görür de bu geçiştirdikleri durumun ne kadar ciddi bir hastalık olduğunu anlarlar, ne bileyim maddi çıkarları için bile olsa araştırırlar. Sonuçta bir doktor çıksa bize güven verse bilimsel açıklamalar yapsa şöyle olur böyle olur ama eninde sonunda sorunu buluruz kurtarırız dese bütün varlığımızı ayaklarına serebiliriz. Ama işte yok çünkü bir çoğu bilinçsiz ve araştırma ruhu yok.
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2013 Saat 17:29
kardeşim öyle bişe yazdın ki şimdi çarşamba aynısı benimde başıma gelicekmiş gibi hissediyorum nidazol zaten sadece mide değil üst solunum yollarına da iyi geliyor kafamda şimdi deli sorular dolaşmaya başladı cidden iç organlardan kaynaklanması çok düşük ihtimal yahu ne yapsam ne etsem şimdi arada derede kaldım endoskopi olsam mı olmasam mı :SS çok düşük ihtimal ama denemeden başarıya ulaşamam ne yapsam bi fikir verin ?? ://
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2013 Saat 14:57
Reflü - gastritin ağız kokusu yapması konusunda değişik görüşler var. Bazı uzmanlar sadece açken koku olacağını söylüyor. İlle endoskopi olacaksanız, mide kapakçığına özellikle baktırmak da çok faydalı olur.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2013 Saat 11:51
Bence de kesinlikle endoskopi olmalısınız. Hem başka bir hastalığınız varsa onu da öğrenmiş ve tedbir almış olursunuz. Misal benim ağız kokum geçmedi ama iyi ki de endoskopi oldum diyorum hem aklımda mideye dair bir sorun kalmadı hem de reflü başlangıcı çıktı hiçbir belirtisi olmadığı halde bende şimdi çok dikkat ediyorum reflü olmayayım diye. Eğer endoskopi olmasaydım reflü başıma geldikten sonra anlayacaktım ve reflü çok zor bir hastalık bir de onunla uğraşmak zorunda kalacaktım. Hiç tereddüt etmeyin hemen olun inanın hiçbir şey kaybetmezsiniz.
IP
umutsuzVaka
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı umutsuzVaka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2013 Saat 19:03
arkadaşlar bu lanet koku bende de var ne yazık ki..bi de benim sorunum kendi ağız kokumu hiç bir şekilde hissetmiyorum..Arkadaşların yanlarında onların hal ve tavırlarından anlıyorum ancak..lütfen hiç kimse bana sen ağzın kokuyormuş gibi hissediyorsun demesin,ben bu illetle kendimi bildim bileli savaşiyorum..kaç sefer dişçiye gittim sorun yok dedi,kkb ye gittim sorun yok dedi ,3 kere endoskopi oldum ciddi bir sorunun yok dediler...ağzım sanki dışkı gibi yellenme kokusu gibi kokuyor..bu konuyla alakalı onlarca doktora gittim hiç birinden fayda görmedim.hiç birini kendine hayrı yok...bunca yıl uğraşmamım sonucunu ben kendim teşhiş koydum..muhtemelen bağırsaklarla mide arasındaki kapakçık açık kalıyor ve bağırsaklardaki koku direk nefes şeklinde dışarıya çıkıyor...gerçekten çok sıkıntılı bir durum özellikle kış aylarında yaz aylarında yine bir şekilde idare edilebiliyor ama kışın halin berbat oluyor..bu kokudan ancak ameliyatla kurtulabilirim diye düşünüyorum.. hocam bu konudaki fikirleriniz nelerdir ..?
IP
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 77
Alıntı nyse_o Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2013 Saat 22:23
kardeşim flagly nidazol gibi ilaçlar kullandın mı yada oksijenli su yada pharmol zn bunlardan bir tanesini kullandıysan etki etkimi. bu kapakçıgın açık olmasından süpheleniyorsun. bunu bende düşünüyorum. ama düşünmek istemiyorum birde. bunu en sona bıraktım. bir şekilde adımlar atıyorum yavaştan. burun ameliyatı oldum beklemekteyim bunun yanında bitkisel bir çay yaptım buğün 1 ay kullanıcam bir etki ederse burda paylaşırım. pek umudum yok ama. birde akciğer böbrek ve bağırsak kurdu parazitlerine yönelicem bakalım. karamsar olma birgün iyileşicez kardeşim. artık yazerken ağlıyorum ellerim titriyo inanmak istiyorum. sinirlerim boşaldı resmen şuan
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Kasım-2017 Saat 17:36
5 6 sene önce en az 5 6 kere mide ağrımasından hastanelik olmuşumdur...

Buna baģlı olarak ağız kokusu olusmaya başlamış olabilir mi? Kokuyu da yaklaşık 5 6 senedir çekiyorum.. 16 yaşındayım.

Bazen hala ara ara nedensiz ağrıyor zamansız olarak.

Hocam yorumunuzu beklerim..
Saygılarımla
Ya iyileşemezsem ?
IP
Reisbey233
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı Reisbey233 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2018 Saat 10:29
Arkadaslar bunun tek bir cozumu var intihar baska kurtulus yok gitmedigim diktor kullanmadigin ilac kalmadi hem kimyasal hem bitkisel gargara desen bitkisel cay desen bal desen pekmez yogurt probiyorik vitamin en etkili antibiyotik yok caresi yok ve ben evlenemiyorum bunun yuzunden lanet olsun allahim canimi alda kurtulayim yoksa ben kendi canimi alacagim
Allahimyardimet
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2018 Saat 08:41
Murat hocam merhaba
Sitede antibiyotik kullanan arkadaşlarda geçici süreliğine ağız kokusu ortadan kalkınca antibiyotiğin vücudun herhangi bir bölgesinde olan bakteriyi öldürebileceğini (tam olarak bu cümle olmasa da bu minvaldeydi diye hatırladım :)) bu sebeple kokunun tamamen bağırsaktan kaynaklandığını söyleyemeceğimizi belirtmiştiniz

Peki bağırsak parazitleri için kullandığım ilaçların (kontil andazol gibi ayrı zamanlarda kullanılması) ağız kokusunu 20 günlük bir süre için geçirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2018 Saat 13:30
Kontil helmitol vesaire parazit ilacıdır fakat bunların bir kısmı imidazol grubu olduğu için yanlışlıkla anaerop bakterileri de öldürür. Etkisi yeterince özgün değildir. Sadece parazit öldürmekle sınırlı değildir. Bu sebeple bir karşılaştırma yapmaya yeterli zemin oluşturacak ayırım yapılamaz.
-M
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2018 Saat 18:37
Hocam bende nefes kokusu var gaitada parasit aramasi yaptilar ve protozoon kisti ve helmityum cikti acaba bu sebeb olurmu
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2018 Saat 21:20
Orjinalini yazan: marln

Hocam bende nefes kokusu var gaitada parasit aramasi yaptilar ve protozoon kisti ve helmityum cikti acaba bu sebeb olurmu

Bu parazitle ağız kokusuna sebep olsun veya olmasın acele tedavi olmanız gerekir. Derhal sağlık ocağına gidip size verilen ilaçları kullanınız
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 159
Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2021 Saat 18:58
Murat hocam kafayı yemek üzereyim aklımda sadece bu konu var.
Küçüklükten beri var ama hayatımı pek etkilemiyordu idare ediyordum bi şekilde sakızlarla. Son 1 yılda zamanla aşırı fazlalaştı.
Mesela bende şöyle bir şey var eskiden de böyleydi konuşurken 50-60 cm mesafeden koku gitmese de öksürünce iğrenç bi koku çarpardı karşımdakine yani benim içimden geliyor bu koku ama ciğer röntgenlerim temiz.
1 yıldır nereseyse hergün fazla alkol almaya başladım zamanla yavaş yavaş tepe noktasına ulaştı koku durumu. Temmuz ayında 3 haftalık grip ve gribin sonunda 2 gün boyunca kusma ve ishal durumunu yaşadım ve bu koku arşa çıktı. Mesela ben eskiden de alkol içtiğimde bi farklı kötü kokardım. Bu olaydan sonra alkol içtiğimde leş kokmaya başladım yani gün içindeki kokudan ayrı söylüyorum. Şu 3 haftalık grip ve ishal kusma olayından sonra idare edemiyceğim noktaya geldim. 4 gündür flagyl ve largopen kullanıyorum ama anlamıyorum etki ettiğini yani ben kendi kokumu alamıyorum hiçbir zaman. Ama sabahları yine iğrenç tatla uyanıyorum öyleyse bu ilaç bana etki etmemiştir değil mi? Ve gün içinde de ağzımın koktuğu anlardaki tadı hissediyorum. Andorex gargarada bi süre ferah hissedebiliyorum sadece. Hocam karışık oldu ama kısaca öksürdüğümde yayılan koku ve alkol içince aşırı artan koku varsa ne düşünebiliriz bana bi fikir verebilir misiniz?
(bu arada alkolü bıraktım)
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2021 Saat 17:34
Diloy sinüzit için beslenme düzenini değiştirmen gerekiyor koku alamanın nedeni sinüzit koku alma yetisini çok azaltan bir hastalik bende alamıyordum eskiden azala Azala daha rahat alıyordum eczaneden magnezyum calcine al magnezyum sütü diye geçer bunu abartmadan 500 mg ölçüsünü bilmiyorum sen bakarsın sabahlari aç karna iç 2 saat bişey yeme biraz erken kalk büyük tuvalet için bu günde en az 1 2 kere çıkman gerek yoksa olmaz onun dışında 1 hafta ekmek süt ürünleri şeker et yumurta hayvansal ne varsa kes kuruyemiş meyve baklagil sebze yeşillik ye yeşilini iyice çiğne acele etme akşam yatmadan 2 3 saat önce meyve ye bakalım durumun ne olcak 1 hafta sonra ben sana garanti veriyorum sorunun büyük oranda gecicek ilk günler çok koku olur nedeni sinüzüt bogazina Akıcak hızla devam et bırakma
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2021 Saat 18:53
Orjinalini yazan: Murat880

Diloy sinüzit için beslenme düzenini değiştirmen gerekiyor koku alamanın nedeni sinüzit koku alma yetisini çok azaltan bir hastalik bende alamıyordum eskiden azala Azala daha rahat alıyordum eczaneden magnezyum calcine al magnezyum sütü diye geçer bunu abartmadan 500 mg ölçüsünü bilmiyorum sen bakarsın sabahlari aç karna iç 2 saat bişey yeme biraz erken kalk büyük tuvalet için bu günde en az 1 2 kere çıkman gerek yoksa olmaz onun dışında 1 hafta ekmek süt ürünleri şeker et yumurta hayvansal ne varsa kes kuruyemiş meyve baklagil sebze yeşillik ye yeşilini iyice çiğne acele etme akşam yatmadan 2 3 saat önce meyve ye bakalım durumun ne olcak 1 hafta sonra ben sana garanti veriyorum sorunun büyük oranda gecicek ilk günler çok koku olur nedeni sinüzüt bogazina Akıcak hızla devam et bırakma

Bende sinüzit yok koku ilk problem olmaya başladığında yani 5 sene önce falan sinüzitten kaynaklı olabilir diye ameliyat olmuştum baktım geçmedi (tabii o zamanlar sosyal hayatımı pek etkilemiyordu sabah leş gibi kokardı hemen diş fırçalardım naneli şeker vs öyle idare ediyordum) dedim böyle idare edicem yapıcak bir şey yok.

Burnumda deviasyon var ve konka şişliği buna rağmen grip dışında burun tıkanıklığı yaşamam ve çok iyi koku alarım. Odamdayken salondaki balkonda içilen sigaranın tam sönmediğini bile farkedebiliyorum annemi uyarıyorum hep :)

Murat hocanın bi yazısını görmüştüm çok mantıklı geldi aslında ağız kokusu olduğu için geniz akıntısı var. Benim sorunum kbb değil bağırsak buna eminim artık.
1 yıl boyunca çok alkol aldım buna bağlı hergün ishaldim bağırsak floram allaha emanet yavaş yavaş bozuldu. Geçmişe dönüp bakınca naneli şeker sakız ihtiyacımında yavaş yavaş daha da arttığını farkediyorum. En son 2 günlük bi ishal durumundan sonra heralde bağırsak floram son nefesini verdi :) koku inanılmaz arttı.

Son 2 haftadır doktorlara bi asgari ücret harcamışımdır ama düşüne düşüne sorunu kendim buldum. Bir anda bu noktaya gelmedim o yüzden bir anda düzeltemem bağırsak için probiyotik kullanmaya başladım hergün kefir içiyorum alkolü bıraktım daha sağlıklı beslenmeye çalışıyorum hp bakteri için antibiyotik kullanıyorum umarım iyileşebilirim ya da en azından eski halime döneyim ona bile razıyım. :(
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2021 Saat 21:02
Alkol alanlar ağız kokusundan iyileşmezler.
Alkolüü terk etseler bile en erken 9-12 ay sonra iyileşme yavaş yavaş başlar. Belki daha uzun.

IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2021 Saat 21:14

Alkolüü terk etseler bile en erken 9-12 ay sonra iyileşme yavaş yavaş başlar. Belki daha uzun.

Hocam bu dediğiniz hangi tip koku için geçerlidir tip 1 buna dahilmidir
Neden bu kadar uzun sürüyor 9-12 ay ne oluyorda iyileşme daha erken başlamıyor.
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2021 Saat 00:25
Orjinalini yazan: İnception

1 seneye yakın neredeyse hergün alkol aldım 5 gündür flagyl kullanıyorum koku sıfır bugün test ettirdim. Ama burnumdan çok çok az geliyormuş o da çok az demekki sinüslerde yerleşik o bakteri cumartesi ameliyat oluyorum antibiyotiğe devam ediyorum umarım iyileşirim. Konu alkolle alakalı değil bence alkol kokuyu çok daha arttırıyor sadece kullandığın sürece.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2021 Saat 21:06

Alkol Tip 1,4 ten sorumludur. Sindirim kanalı mikrobiyotası, karaciğer çevresindeki yağ dokusu, bağırsakta hasar gören membranlar yaklaşık 1 yıl içinde kendisini toplayabilir. Yaş ve alkol alım sıklığı bu süreyi uzatabilir.

İki kişi ağız kokusundan iyileşmeyi hak etmez.
Bunlardan birincisi alkol alan şahıstır.

IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2021 Saat 21:20
İkincisi kimdir
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2021 Saat 22:43
Orjinalini yazan: aydinmur

Alkol Tip 1,4 ten sorumludur. Sindirim kanalı mikrobiyotası, karaciğer çevresindeki yağ dokusu, bağırsakta hasar gören membranlar yaklaşık 1 yıl içinde kendisini toplayabilir. Yaş ve alkol alım sıklığı bu süreyi uzatabilir.

İki kişi ağız kokusundan iyileşmeyi hak etmez.
Bunlardan birincisi alkol alan şahıstır.

Haketmezden kastınız nedir hocam?

Bu yaklaşımınız alkol için olan "dini" sebeplere dayandırdığınız bir tepki mi yoksa alkolün iyileşmeyi mümkün kılmadığı bilindiği halde alkol almaya devam ettiği için mi?
Bu konuyu biraz açarsanız kendimi hakarete uğramış hissetmem zira alkol aldığımı belirten üye sadece benim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2021 Saat 20:59
Orjinalini yazan: Diloy

Haketmezden kastınız nedir hocam?
Bu yaklaşımınız alkol için olan "dini" sebeplere dayandırdığınız bir tepki mi yoksa alkolün iyileşmeyi mümkün kılmadığı bilindiği halde alkol almaya devam ettiği için mi?
Bu konuyu biraz açarsanız kendimi hakarete uğramış hissetmem zira alkol aldığımı belirten üye sadece benim.

Alkolün iyileşmeyi neden engellediği yazımın içerisinde belirttim. Aynen şöyle yazdım:
"Alkol Tip 1,4 ten sorumludur. Sindirim kanalı mikrobiyotası, karaciğer çevresindeki yağ dokusu, bağırsakta hasar gören membranlar ....."

Buradaki sayısız insan genele veya bana özelden alkol aldığını beyan etti. Ne sizi alkolizm ile itham ettim, ne de islami unsurları telkin ettim. Siz bunları zihninizde "iç sesiniz" olarak oluşturmuş olabilirsiniz.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu