Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Geçmeyen koku .. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
mehmet15
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
Alıntı mehmet15 Cevaplabullet Konu: Geçmeyen koku ..
    Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2013 Saat 19:07
Öncelikle merhaba kader ortaklarım ,
14 yaşına kadar çok sosyal , günlük 3 litre su içen , sürekli hareket halinde ve çok çok konuşan ve gülen birisiydim. sıcak soguk demez sürekli gezer hareket ederdim. ağız kokum sadece sabahları olurdu o da normal , sabahları ağız kokum olurdu ama kafama takmadıgmdan dolayı kendim hissedemezdim hohlama huhlama olmazdı . 14 yaşlarımın sonunda yatılı okula gittim ve okulda hareketsiz , az su içen , az gülen ve konuşan ve çok yemek yiyen birisi olmaya başladım. ardından sabah 7.30 kahvaltı , 13.00 öğle yemeği vakitleriydi ve uzun süre aç kalınca ağzımın koktugunu farkettim , gittiğim yerde hamama girerdik havuza girerdik. daha sonra ağız kokumu kafaya taktıkça taktıkçaa daha da artmaya basladıgını farkettim , evde kendi kendime dururken kafama takmıyorum ve yok gibi oluyor ardından birisi geldiğinde aklıma geliyor ve kabus baslıyor. elimi hohladıgımda kokuyu alabiliyorum. benim tespitlerim şunlar:
1-Hareketsiz yaşama geçtikten sonra olmaya başladı ,
2-Mideeye bağlı reflü vb.
3-bademcik (aldırdım fakat devam)
4-burun ( sinüzit,kemmik eğriliği ve et ameliyatı oldum )geçmedi
5-bağırsak mantarı.
6-özgüven eksikliği

benim fikrim hareketsiz yaşama bağlı olarak gelen özgüven eksikliğiyle birlikte oldugu. bu yazıyı yazdıktan sonra spora ve müthiş bi güvene sahip olacagım , bağırsak mantarına gelirsek yakın çevrem büyük tuvaletimin ve gazın çok kötü koktugunu söylüyorlar , bunun için kendim bağırsak mantarı tedavime başalyacagım. bal ve zeytinyaglı kudret narı hazırlayacağım , bi öğretmen komsumuz da aynı sorunu eşiyle birlikte çekmiş ve en son bununla kurtulmus . umarım tedavinin karşılıgını alırım ve sizlere de mutlu haberler getiririm. bu dediklerimden sonra da birşey olmaz sa o havuza girdiğim zamanlarda kulağımın ve ortakulagımın iltihaplandıgınıu düşünüp onu doktora soracagım. lütfen görüşlerinizi paylaşınız
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2017 Saat 22:26
Bu tip kokuyu son zamanlarda genelde hafif aç olduğum zaman hissediyorum.. Açlik kokusu deil ama koku hani balona üflediğinizde bazen ağzınızdayken hava kaçırır ve bi koku gelir.. o tür kokuyu alıyorum son zamanlarda..

Ben sadece aç olduğum zamanlarda aliyorum belki de her zaman bu koku vardır kim bilir..

Bu kokunun kaynağı akciger falan olabilir mi. Hani nefesin geri tepmesi sonucu olyşuyor (balona gore konusursam)

Her neyse daha fazla uzatmadan bana açıklama yapabilir misiniz hocam?
Ya iyileşemezsem ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2017 Saat 15:55
Balona giren ağız+nefes gazlarıdır.
Ağzın çok güzel yıkanıp hiç beklemeden balon şişirilirse ağız gazlarının %5 oranında nefes gazlarını kirlettiğini ölçtüm tespit ettim.

tek başına ve sadece Buna bakarak bir şey söylemek mümkün olmayabilir.

-M
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2017 Saat 23:36
reflü varsa koku yapar. yaş kaç ? endoskopi ol baksınlar koku yapan var mı diye. proton pompası kullan kudret filan uğraşma. proton ile azaltıyorlar asiti şu an kullanıyorum mesela sonra yemene içmene dikkat edeceksin geçer reflü.

kilo ver. boy 180 ise kilon 70 olsun.bağırsak mantarı içinde probiyotik al dost bakteri kazan. probien markası var n11 de. bak kullan takviye yani ilaç değil.

bak bende bademcik oldum sonra burun oldum. en son boğaz reflüsü kokunun kaynağını öğrendim. azaldı şu an . seninde bundandır.
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Kasım-2017 Saat 13:06
16 yaşima girdim.. açıkçası mide için gitmeye korkuyorum endoskopi falan yaparlarsa diye.. ama bunaldım aynı zamanda -_- n'apacağımı bilmiyorum..
Ya iyileşemezsem ?
IP
Burazin
Üye
Üye

Gönderilenler: 61
Alıntı Burazin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Kasım-2017 Saat 15:07
ahmetmehmet1 arkadaşım boy kilo ilişkisinin ağız kokusuyla veya reflüyle bir alakası var mı?
Ya da herhangi bir hastalık ile
Tecrüben veya bilgin varsa bizi aydınlatırsan sevinirim
He bir de boyum 1.88 kilom 70
Beklemedeyim...
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 00:18
Orjinalini yazan: Burazin

ahmetmehmet1 arkadaşım boy kilo ilişkisinin ağız kokusuyla veya reflüyle bir alakası var mı?
Ya da herhangi bir hastalık ile
Tecrüben veya bilgin varsa bizi aydınlatırsan sevinirim
He bir de boyum 1.88 kilom 70
Beklemedeyim...

Kilolu insanlar göbeği olacağı için ve midesini dolduracağı için reflü ve mide hastalıklarına daha yatkındır. bugün doktora reflü gastrit gittiğnide dedikleri kilo ver. yeme içmeni düzelt. soğan sarımsak domates içki sigara filan yeme içme. ilaç tedavisi ile başlıyorlar tedaviye. boy kilo ilişkisinin ağız kokusu ile ilişkisi bence yok. ama kilolu insanların sağlıksız vücutları olduğu için çoğu hastalık buluyor onları. şeker hastalığı filan. şeker hastalığıda ağız kokusu yapar. en iyisi boy ile kilo arasında -10 fark olsun.
IP
isimsizgenc
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı isimsizgenc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Aralık-2019 Saat 01:01
Merhaba, yillardir agiz kokum var ve, dildeki dil pasindan kaynaklandigini düsünüyorum hatta eminim. Dilde beyaz pas var ve cok para harcadim hep dil kaziyicilari, Dil fircasi, Dil fircasi icin Dil jeli, Gargaralar, Agiz kokusu gideren sakiz, Özel dil fircasi + dil temizleme fisfisi, agiz kokusu giderici fisfis,
Tüm bunlari almama ragmen dilimdeki beyaz pas gitmiyor ve piskolojik bir sey degil.
Resmen ezik bir insana dönüsücem artik. 15 yasindayim ve kimsenin yanina yaklasamiyorum ve derslerimide cok etkiliyor. Sanki bakimsiz pis agzi kokan bir cocuk gibi saniyordur herkes beni. Ama kim biliyordur ki sinfdaki herkesden daha cok bakim yapdigimi. Neyse böyle giderse artik hayatim boyunca kiz arkadasim bile olmaz.
Simdi piskolojik olmadigini kanitlar seyler dicem:
Örnek: 2 sene önce arkadaslarim sinifta agzimin koktugu icin aralarinda konusup benden uzaklastilar sandalyelerini benden uzaklastirdilar
diger örnek: sagimda ve solumda oturan arkadaslarim agiz kokum yüzümden benden nefret etmeye basladilar ve onlarin yaninda oturmalarimi bile istemiyorlar, veya sinifca sinemaya gitmistik 2 gün önce ve arkadasim beni konusturtmamisti bile, siniftada konusturtmuyor ve konusmasam bile o agiz kokusu cevreme yayiliyor. Yaw ben bunu haketmedim daha cok sey yasadimda hatirlamiyorum. Mesela: bu yaz bi kizla disari cikmistim. Disarda Yan yana oturdum ve kiz agactan yaprak alip kokunun gitmesini saglamak istedi resmen kendince rüzgar yapmaya calisti. Ve bana dicekti agzimin koktugunu sanki ben bilmiyormusum gibi belli etmeye calisti. Ben yurtdisinda okudugumdan almanlar var o almanlar hic bir seyden utanmazlar o yuzden ben sinifa gelmedigimde ogretmene dersin icinde benim agzim koktugunu söylediginden eminim cünkü ogretmen ve digerlerinin konusmalarindan anladim örnek bana ögretmenin agiz kokumun acliktan oldugunu sanip sinifta 20 tane kucuk cikolata vermesi felan.. Neyse almanyada 3 senedir yasamama ragmen dogru düzgün almanca ogrenememe sebebim bu agiz kokusudur ve kurtulmak istiyorum bu lanet olasi seyden. Tek sorunum dildeki o beyaz sey gitmesi. Artik dilimi bile fircalamiyorum tüm umutlarim tükendi. Agzindan nefes alma dicek olanlar vardir, burnumdanda nefes alsam ayni agizdanda. Insanlardan kaciyorum, nefesimi tutuyorum, özgüvenim neredeyse kalmadi ezik birine dönüsüyorum. Neyse cidden ne yapabilirim cözüm ariyorum. Dildeki pas gitse sorun cözülcek.
IP
anonymous
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı anonymous Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Aralık-2019 Saat 22:37
Bence kesinlikle ailenden kendine en yakın olduğunu hissettiğin ve muhakemesine güvendiğin birisi ile paylaşmalısın. Annen, baban, abin, vs. Almanya gibi bir yerde mutlaka bir çare vardır diye düşünüyorum; olmadı Avrupa'da başka bir şehirde çözüm arayabilirsin. 15 yaş henüz çok genç bir yaş ve yazdıklarından anladığım kadarıyla henüz hiçbir tedavi ya da çözüm aramamışsın. Ben bile Türkiye'de çare bulamazsam artık Avrupa'da ya da Amerika'da bir yerleri denerim diye ümit besliyorum.

Orjinalini yazan: isimsizgenc

Merhaba, yillardir agiz kokum var ve, dildeki dil pasindan kaynaklandigini düsünüyorum hatta eminim. Dilde beyaz pas var ve cok para harcadim hep dil kaziyicilari, Dil fircasi, Dil fircasi icin Dil jeli, Gargaralar, Agiz kokusu gideren sakiz, Özel dil fircasi + dil temizleme fisfisi, agiz kokusu giderici fisfis,
Tüm bunlari almama ragmen dilimdeki beyaz pas gitmiyor ve piskolojik bir sey degil.
Resmen ezik bir insana dönüsücem artik. 15 yasindayim ve kimsenin yanina yaklasamiyorum ve derslerimide cok etkiliyor. Sanki bakimsiz pis agzi kokan bir cocuk gibi saniyordur herkes beni. Ama kim biliyordur ki sinfdaki herkesden daha cok bakim yapdigimi. Neyse böyle giderse artik hayatim boyunca kiz arkadasim bile olmaz.
Simdi piskolojik olmadigini kanitlar seyler dicem:
Örnek: 2 sene önce arkadaslarim sinifta agzimin koktugu icin aralarinda konusup benden uzaklastilar sandalyelerini benden uzaklastirdilar
diger örnek: sagimda ve solumda oturan arkadaslarim agiz kokum yüzümden benden nefret etmeye basladilar ve onlarin yaninda oturmalarimi bile istemiyorlar, veya sinifca sinemaya gitmistik 2 gün önce ve arkadasim beni konusturtmamisti bile, siniftada konusturtmuyor ve konusmasam bile o agiz kokusu cevreme yayiliyor. Yaw ben bunu haketmedim daha cok sey yasadimda hatirlamiyorum. Mesela: bu yaz bi kizla disari cikmistim. Disarda Yan yana oturdum ve kiz agactan yaprak alip kokunun gitmesini saglamak istedi resmen kendince rüzgar yapmaya calisti. Ve bana dicekti agzimin koktugunu sanki ben bilmiyormusum gibi belli etmeye calisti. Ben yurtdisinda okudugumdan almanlar var o almanlar hic bir seyden utanmazlar o yuzden ben sinifa gelmedigimde ogretmene dersin icinde benim agzim koktugunu söylediginden eminim cünkü ogretmen ve digerlerinin konusmalarindan anladim örnek bana ögretmenin agiz kokumun acliktan oldugunu sanip sinifta 20 tane kucuk cikolata vermesi felan.. Neyse almanyada 3 senedir yasamama ragmen dogru düzgün almanca ogrenememe sebebim bu agiz kokusudur ve kurtulmak istiyorum bu lanet olasi seyden. Tek sorunum dildeki o beyaz sey gitmesi. Artik dilimi bile fircalamiyorum tüm umutlarim tükendi. Agzindan nefes alma dicek olanlar vardir, burnumdanda nefes alsam ayni agizdanda. Insanlardan kaciyorum, nefesimi tutuyorum, özgüvenim neredeyse kalmadi ezik birine dönüsüyorum. Neyse cidden ne yapabilirim cözüm ariyorum. Dildeki pas gitse sorun cözülcek.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2019 Saat 11:58
Çok üzüldüm kardeşim offf
Dilini kazıma fırçala o tabaka bitene kadar fırçala.
Göreceksin yavaş yavaş koku azalacak.
Tabiki eğer koku Kbb kaynaklı ise gitgide azalır.
Daha yolun başında gibisin ama umudunu yitirme kardeşim.
Ve yürekten dua et Tanrıya ama yürekten.
Ozaman cevap alacaksın.
IP
ofbe01
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı ofbe01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2020 Saat 01:15
15 yasindayim, Her gün bu agiz kokusu sebebi ile olaylar yasiyorum, üstteki 15 yasindaki yazan benim zaten, Örnek bugun yasadigim olaylar:
örnek dün disciye gittim dislerimde sorun yokmus, neyse bugun yine her zamanki gibi Dilimi özel macunlar ile ve özel dil fircalari ile fircaladim , ve disimi fircaladim ama her zamanki gibi yine gecmedi agiz kokusu ve okulda örnek bugun yasadiklarim:
Siniftayim, yanimda olan arkadasimin ders sonu ogretmenle konustugunu duydum dialog buydu:
oturdugu Sirasini degistirmek istiyordu yanimda oturan ve ögretmen neden diyince cevap verememisti ben varim diye.
Neyse ders bitti otobüsü bekliyorum, okul tam sehirin ortasinda oldugundan otobüsede sehirin en büyük otobüs duraginda binmemiz gerek tüm okullar o otobüs duraginda bulusuyor herkes var tüm tanidiklar zaten sehir biraz kücük yani bir kasabada oturuyorum Almanya'da, 2 yillik okul arkadasimin normal yanina gittim, önünde duruyordum ve, Git! diye bagirdi Almanca olarak, ve sebebi ise güya snap cekiyormus snapchat da. Düzgünce kenara cekilebilir misin diyebilirdi. Rezil oldum herkese cok sesli bagirdi biraz kafasinda sorun var herhalde normal biri böyle yapmaz bir insana ve bu olayi yasamamin sebebi ise yine agiz kokusu. Örnek bu arkadasimin yaninda sesli konusmustum, agiz kokusu yüzünden(anladim bu sebeble oldugunu) ve yine git dedi bana 1 ay önce. Yani satin almadigim sey kalmadi toplam 300 euro harcamisimdir gecmedi. Hannover sehrinde tedavi olucam yakinda umarim düzelir. Insanlardan kaciyorum, özgüvenimi bitiriyor bu agiz kokusu, Insanlar benden soguyor, Almancayi daha c1 sekilde ögrenemedim 3 yildir agiz kokusu sebebiyle, gecen yil okula bile gitmedim bu sebeb ile ve notlarim cok kötü geldi, full gecen sene nefesimi tuttum resmen beni özürlü sandilar. Neyse.. Tedavi olunca sonucu yazicam konu acip. Umarim gecer.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ocak-2020 Saat 20:25
Çok geçmiş olsun kardeşim ya 😔
Biran önce tedavi ol ve bize de bildir süreci.
Hiç umutsuzluğa kapılma ve bence bu durumu ailenle paylaş utanma!
İnsanın ailesi insanı utandırmaz rahat ol.
Senin tedavin sonucunda belki bir çok arkadaş için bir yol açılır, çare olursun kim bilir!
Sevgiyle kal kardeşim devam et lütfen 🙏🏾
IP
sekerportakali
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı sekerportakali Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2020 Saat 12:16
@ofbe01, canım çok geçmiş olsun. Ben de senin yaşında aynı şeyleri yaşadım, hatta bir kere lisede hoşlandığım çocuk demişti ayy ağzın iğrenç kokuyo diye. Ne kadar üzüldüğümü anlatamam ama inan hepsi geçiyor.
Sana direkt biri ağzın kokuyor dedi mi? O kısmı tam anlayamadım. Emin olmak için kendini yakın hissettiğin biriyle bunu paylaşmak faydalı olabilir. Varsa da ailenle paylaşmak tedavini hızlandırır diye düşünüyorum.
Bağırsak diyetiyle ilgili bir yazını okudum, tabi sebebi bu olabilir bilemem ama bi ablan olarak sana tavsiyem bence bir diş doktoruna daha git tekrar, bazen doktorların gözünden kaçabiliyor ya da önrmsemeyebiliyor. Dişlerini ve dilini düzenli fırçalıyormuşsun sanırım bu çok güzel, murat hocanın gargarası bayağı etkili onu kullanabilitsin ekstra olarak. Bu arada seninki ağız kokusu mu nefes kokusu mu? Ona göre bi tedavi planı oluşturursan daha iyi olur 🙏🏻
Bu forumdan bi arkadaşın yıllar önce kokuyu baskılamak için bol parfüm sıktığını okumuştum. Buna benzer bir şeydi. Aynısını denediğiöde kendimden güzel koku geldiğini hissettiğimde iyi hissetmiştim. Brlki sana da faydalı olur :)
Son olarak kendine çok yüklenme lütfen, kimin başına gelse buna benzet şeyler hisseder senin de bunlatı hissetmen ve hayatını etkilemesi normal. Daha önünde kocaman bi ömür var, almanca da öğrenirsin derslerini de geçersin. tedavisi olan bir hastalık emin ol. Sadece nedenini bulmak biraz yoruyor. Çok geçmiş olsun tekrardan sevgiler canım
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu