Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Pharmol ZN+CHX Birlikte Kullanımı Hakkında Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
jazeera
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 16
Alıntı jazeera Cevaplabullet Konu: Pharmol ZN+CHX Birlikte Kullanımı Hakkında
    Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2013 Saat 21:40
Murat hocam;

Belirttiğiniz kaynaklardan Pharmol ZN siparişi verirken aynı firmanın Pharmol CHX isimli ürününü de aldım. Şimdi bu iki ürünü kombine kullanmayı düşünüyorum fakat Pharmol CHX'in üzerinde 7 günden fazla kullanılmaz yazıyor.

Ben Pharmol ZN'yi sabah akşam dişlerimi fırçaladıktan sonra kullanıyorum Pharmol CHX'i de bu şekilde mi kullanmalıyım? Sabah akşam kullanırsam 7x2=14 doz yapar toplamda. Ya da günde bir kere toplamda 7 kez mi kullanıcam?

Pharmol CHX'in şişe ebatları büyük olduğu ve üzerinde 7 günden fazla kullanılmazdan başka hiçbir kullanım bilgisi olmadığı için soruyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2374
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2013 Saat 12:04
CHX içinde antiseptik bulunur. Uzun kullanılırsa diğer bütün antiseptik gargaraların yaptığını yapar. Bu sebeple 7 gün sınırı var.

Dişinizi, dilinizi fırçalayın, sonra chx, sonra PharmolZn şeklinde sıralanabilir.
-M
IP
ornitop
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2013 Saat 17:07
Hocam burun damlasiyla ilgili gelişme var mi?
IP
jazeera
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 16
Alıntı jazeera Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2013 Saat 01:10
Peki sabah akşam mı, yoksa 7 gün boyunca günde 1 kez mi kullanmamız gerekir chx i ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2013 Saat 07:16
Orjinalini yazan: jazeera

Peki sabah akşam mı, yoksa 7 gün boyunca günde 1 kez mi kullanmamız gerekir chx i ?

PharmolzN ne zaman isterseniz tekrarlanabilen ve arzu edilirse ömür boyu devam ettirilebilecek bir üründür. Diş macunu gibi duüşünebiliriz. Diş macununu için saat ve süre sınırlaması yoktur. PharmolZn de böyle bir üründür.

Chx günde 2 defa, en çok 1 hafta kullanılıp terk edilir.

Format şablon uygulamak yerine, koku şikayetinizin baskın olduğu saatleri tercih edin.
---------------

Burun damlasına gelince...
Helba ilaç genel müdürü ile yazışmalarımız devam ediyor. Çok sert ve üreticiyi boğan kanunlarımız karşısında haklı olarak çekinik davranıyor. Üretmeyi red ederse ona gücenmeyeceğim.
-M

IP
polat
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı polat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2013 Saat 15:40
Bende sekiz yıldır dil pası sorunu var ve bi ömür bunla yaşamayı öğreneceğiz sanırım. Bademcik ceplerinde de 5 günde bir küçük küçük bademcik taşları oluşuyor ve ben her oluştuğu zaman yemek çubuğunun ucuyla oynatıp arkasıyla alıyorum magmalar küçücük olmasına rağmen parmak arasında ezince oldukça kötü kokuyorlar. Ayrıca bende helikobakter pilori ve sabahları geniz akıntısı oluyor dil pasının nedeni olarak bu ikisinin birleşiminden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü tek tek herbirini tedaviye kalkıştığımızda çözüm alamıyoruz.Geçen sene deviasyon ve konka ameliyatı oldum ama koku malesef hiç eksilmedi.Bademcik taşlarını çıkardığım zaman kokuda azalma oluyor bende.Ayrıca 2-3 günde bir dil pasını yatmadan dil çekeceğiyle temizliyorum. Geçenlerde ağız kokusunun günü birlik 'kesin' çözümünü buldum arkadaşlar. Şimdi yatmadan dişimi fırçaladıktan diş ipi kullandıktan sonra dil pasını dil çekeceğiyle ya da tatlı kaşığıyla arkadan öne temizliyorum(dili fırçalamayın arkadan öne temizleyin).Bu işlemden 15 dakka sonra yatağa girmeden hemen önce(bu arada dil dinleniyor ve bi bardak su içerseniz daha iyi olur) eczaneden aldığım KLORHEX gargarayla 1 dakka boyunca ağızda özellikle dilin arka kısmında bekletip gargara yapıp tükürüyoruz.Ertesi gün boyunca hiçbir şekilde ağız kokusu oluşmadı bende ve hiç sakız çiğneme ihtiyacı dahi hissetmedim.Bu yöntemi 5 gündür uyguluyorum ve bu süre içinde hiç koku almadım.Önceden geçici çözüm olarak nidazol veya flagl tablet(ikisi aynı etken maddeye sahip bilmeyenler için) kullanıyordum ama artık bu şekilde geçici günübirlik çözüme ulaştım. Klorhex gargara bitince hocamızın önerdiği PHARMOL ZN veya oderol gargarayı alıp kullanmayı düşünüyorum. Böylelikle geçici günübirlik çözüm de olsa ağız kokusundan kurtulmuş bi şekilde bi gün bile geçirmek karşındaki kişiyle rahat konuşabilmek herşeye değer :)
IP
dinleyici
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı dinleyici Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2016 Saat 17:22
Pharmol Znye bugün dikkatli baktım.İçinde mavi mavi iplik gibi küçük parçacıklar gördüm.Acaba bunlar nedir?Pharmol Zn bozulur mu?
IP
ilhamikotan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 29
Alıntı ilhamikotan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2016 Saat 20:34
Merhaba
Pharmol zn içerisindeki gliserin ve çinko sarmasından dolayı doğal bir tepkimedir .kullanımında herhangi bir sorun oluşturmaz sadece görüntü bozukluğu meydaba geliyor.
Pharmol zn içerisinde alkol ve koruyucu olmadığı için bu tepkime olabilmekte.
Geçmiş olsun
Selam sevgi ve saygılarımla
İlhami KOTAN
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2016 Saat 03:37
Selamun aleykum bu pharmol zn ile chx arasinda fark varmi ?Varsa nedir ?Bu chx ne ise yarar?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2016 Saat 08:18
Pharmolzn çinkolu alkolsüz ağız kokusu gargarasıdır
http://www.pharmolzn.com

CHX kelimesi antiseptik olan klorheksidin maddesinin kısaltmasıdır
-M
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu