Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Köprü altında birikintiler

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları
Forum Adı: Bir soru sormak istiyorum
Forum Tanımlaması: Ağızınız ve dişleriniz ile ilgili sorularınızı burada sorunuz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1002
Tarih: 06-Haziran-2020 Saat 00:19
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com


Konu: Köprü altında birikintiler
Mesajı Yazan: jazeera
Konu: Köprü altında birikintiler
Mesaj Tarihi: 21-Ekim-2013 Saat 00:21
Sol üst çenemde bir adet köprü var. Geçen yıl takıldı. Bu zamana kadar problem olmadı ya da ben farketmedim ama son zamanlarda dişlerimi sıkıp arkadan dilimle baskı yaptığımda köprünün altında gıda parçaları çıkıyor ve hiç hoş kokmuyor malesef. Ve fırçalama esnasında kanamalar da başladı.. Bu düzeltilebilir bir durum mu hocam? Yaptırdığım yere gidip durumu anlatayım mı?Cevaplar:
Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 21-Ekim-2013 Saat 07:52
Köprü gövdeleri yapılırken diş eti ile gövde arasında boşluk bırakılması gerekir. Arada boşluk kaldığı zaman gövde altına giren besinler kendiliğinden veya dilin sürtünmesi sırasında veya salyanın yıkması ile yerinden çıkar ve uzaklaşır.

Sizin durumunuzda sağlıklı çözüm 3 tanedir. Ucuzdan pahalıya doğru sıralıyorum:

1.
http://agizkokusu.org/dis-fircalama-agiz-kokusu-engelleme-giderme-tedavi-onleme.html

Bus ayfayı açın. Aşağı doğru indirin ve solda bir diş ipi göreceksiniz. Serbest bırakınca süngerli gerginleştirince olta ipi gibi şekil alıyor. Bu ip ile gövde altını temizleyebilirsiniz.


2- Köprü çıkarılır gövde altında boşluk bırakacak şekilde altından kesilir ve ayni köprü yeniden eski yerine yapıştırılır.

3- Bu işlem sırasında köprü kırılırsa veya zaten eskimiş ise, köprü sökülüp atılır. Yenisi yapılır. Fakat bu defa gövde altında boşluk bırakılması unutulmamalıdır.

Umarım aydınlatıcı olmuştur.
-M


Mesajı Yazan: jazeera
Mesaj Tarihi: 21-Ekim-2013 Saat 11:46
Hocam tavsiyeniz üzerine köprüyü yaptırdığım yere gittim. Sökülüp altı kesilecek. İlginiz için çok teşekkür ederim, Allah razı olsun.


Mesajı Yazan: Melekkk123
Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2019 Saat 17:20
Murat hocam ben bir tane disimi cektirmistim yeri hâlâ boş duruyor. Gittiğim diş doktorları buraya dış yapalim zamanla kayma olur dediler hep ama söyledikleri bana biraz pahalı geldi tek diş için köprü yaptirsam onda da yanlardaki dişler kesiliyormus ama mecbur yaptıracağım. Sizce hangisi daha uygun olur bir de köprü olunca altı açık olsun diyorsunuz ya hep doktorlar genelde kendi bildikleri gibi yapıyorlar işine karışmakta saygısızlık olur gibi geliyor. Ben kendimi nasıl izah edeyim şöyle olsun diye.


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2019 Saat 19:35
Orjinalini yazan: Melekkk123

Murat hocam ben bir tane disimi cektirmistim yeri hâlâ boş duruyor. Gittiğim diş doktorları buraya dış yapalim zamanla kayma olur dediler hep ama söyledikleri bana biraz pahalı geldi tek diş için köprü yaptirsam onda da yanlardaki dişler kesiliyormus ama mecbur yaptıracağım. Sizce hangisi daha uygun olur bir de köprü olunca altı açık olsun diyorsunuz ya hep doktorlar genelde kendi bildikleri gibi yapıyorlar işine karışmakta saygısızlık olur gibi geliyor. Ben kendimi nasıl izah edeyim şöyle olsun diye.Melek hanım bir konuya açıklık getirmek istiyorum:

Eksik dişlerin komşusu olan dişler boşluğa doğru yatar, karşısındaki diş ise uzar. Çocuklarda bu kapanma 1-2 sene içinde olur. Orta yaş veya genç erişkinlerde bu olay 5-10 sene sürer. Yaşınızı bilemediğimden kesin konuşamıyorum. Yani eksik dişler ancak uzun yıllar sonra zayıf bir sağlık telikesi yaratır. Çocuk değilseniz acil diş takılması gerekmez. Boşluğun önünde ve arkasıdnaki dişler dolgulu veya tedavili ise implant yerine köprüyü tercih ederim.

Koltuğa otururken hatta diş hekiminden randevu alırken "köprümüün altını açık istiyorum" diyeceksiniz. Yasal hakkınızdır. Köprünün altını açık görmezseniz yapıştırtmayınız. Yasal hakkınızdır. Gövdenin altından kurşun kalem ucu geçmezse köprüyü istemediğinizi koltuğa oturmadan bir kaç defa telafuz ediniz. Baştan konuşunuz.

Bu veb sayfasını açıp hekiminize gösteriniz. Resimde gördüğümüz kadar açık olmasını talep ediyorum diye net konuşunuz. Her seansta bu talebinizi tekrarlayınız.

http://drmurataydin.com/agiz-kokusu-kopru-govdesi.html - http://drmurataydin.com/agiz-kokusu-kopru-govdesi.html

Sizin içerisinde bulunduğunuz durumda bulunan bir kaç kişinin eline ne istediğimi yazarak yazılı kağıt vermiş olmama rağmen diş hekimi köprü gövdesinin altını kapatmış. Tabi köprü ağız kokusu yapmaya devam ediyordu. Hasta bıktı, yoruldu, mesai ve finansman ayıramaz hale geldi. Vaz geçti. Ağız kokusuna razı oldu küserek.

Bu gün sizin durumunuzda olan bir hastanın yaşadıkları sinirimi bozdu. 2 defa köprü yaptırdı. her gittiği hekim gövdenin altını kapalı yaptı. Zavallı adam ağız kokusu bir türlü düzelmedi. Duruma müdahale ettim. İstanbuL'da bir arkadaşıma telefon açtım. Durumu anlattım. Ayni dili konuştuğumuz için bana gönderin altını açayım dedi. Yarın bu hastayı bu meslektaşıma yollayacağım. dur bakalım bu defa köprü gövdesinin altı açık olacak mı.

Halbuki çok basit bir istek, basit bir işlem, kolay bir müdahale ama nedense meslektaşlarım bir türlü köprü gövdesinin altını açmıyor nedense.

2008 de yaptığım bir istatistiği sizlere aktarmak istiyorum:

1 haftada 2710 tane köprü yapılıyor. Bunların 877 tanesinin altı açık, yani sağlıklı. 1833 tanseinin altı kapalı. Yani her hafta 1833 tane potansiyel Tip 1 ağız kokusu hastası topluma karışıyor.
Her konferansımda, her toplantıda, her grupta anlatıyorum, yazıyorum, çiziyorum, seslendiriyorum. Alışkanlıkları yıkmak zor oluyor zaman alıyor
-M

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat