Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Lamina - lamineyt

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları
Forum Adı: Bir soru sormak istiyorum
Forum Tanımlaması: Ağızınız ve dişleriniz ile ilgili sorularınızı burada sorunuz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1834
Tarih: 20-Nisan-2024 Saat 08:34
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: Lamina - lamineyt
Mesajı Yazan: afaff
Konu: Lamina - lamineyt
Mesaj Tarihi: 27-Haziran-2015 Saat 14:25
hocam lamina diş(yaprak porselen) hakkında fikirlerinizi öğrenebilir miyim?

bu işlemde diğer kaplamalar gibi ağız kokusu riski var mı?

not:ön 4 dişime yaptırmayı düşünüyorum

Cevaplar:
Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 27-Haziran-2015 Saat 14:58
Böyle bir soru sordığunuz için teşekkür ederim

Meslektaşlarım duymasın ama lamina uygulamaların tedavülden tamamen kaldırılmasından yana oy kullanıyorum.

90 kg/cm kare basınç gelen yere 60 mikronluk yaprak gibi porseleni yapıştırınca bilin bakalım uzun vadede ne gibi bir olay meydana geliyor ?

-M

Mesaj Tarihi: 27-Haziran-2015 Saat 17:14
cvp kırılma olabilir mi?

bu ağız kokusu anladığım kadarıyla köprü gövdesinin altı kapalı yapıldığı durumlarda ortaya çıkıyor köprü de bildiğim kadarıyla eksik diş olduğu zaman yapılıyor şimdi benim eksik dişim yok sadece ön dişlerim kırık olduğu için kaplama yaptırmak istiyorum böyle bi durumda bana köprü yapılmayacak haksız mıyım?

sormak istediğim köprü değil de sadece kaplama yaptırmak ağız kokusuna sebep olabilir mi?

bu arada tavsiyeniz üzerine lamina dişten vazgetim ama eğer kaplama tek başına ağız kokusu sebebi değilse en azından o dişlerime porselen kaplama yaptırmayı düşünüyorum

Mesaj Tarihi: 27-Haziran-2015 Saat 22:32
Yüzeyler fırça darbesina açık ise, geometrisi temizlenenmeye müsait ise, labirent benzeri tutucu mimarisi yok ise, yüzey pürüzlü değilse ağıza uygulanan hiç bir restorasyon koku yapmaz.
-M

Mesaj Tarihi: 28-Haziran-2015 Saat 17:42
hocam cvp için teşekkürler

''90 kg/cm kare basınç gelen yere 60 mikronluk yaprak gibi porseleni yapıştırınca bilin bakalım uzun vadede ne gibi bir olay meydana geliyor ? ''

hocam bunun da cvbını öğrenebilir miyim merak ettim de

Mesaj Tarihi: 28-Haziran-2015 Saat 18:06
Yerinden çıkabilir, kırılabilir, yapıştırıcı ile arasında boşluklar veya mikro çatlaklar oluşabilir
-M

Mesajı Yazan: cuma
Mesaj Tarihi: 24-Haziran-2018 Saat 21:15
Hocam ben lamine yaptirmak istiyorum.tek dis icin 1500tl dedi doktor.
Sizce fiyat normalmi.lamine onerir misiniz?

Not: carpik dislerimi duzelttirmek icin ust dislerimi lamine yaptirmak istiyorum.
Agiz kokum gecmeyecek bari guzel gorunsun istoyorum

Mesaj Tarihi: 26-Haziran-2018 Saat 21:22
Orjinalini yazan: cuma

Not: carpik dislerimi duzelttirmek icin ust dislerimi lamine yaptirmak istiyorum.

Cuma bey
laminayı doğru bulmam.
Yukardaki satırları okuyunuz.

Mesajı Yazan: Deniz Mercan
Mesaj Tarihi: 24-Nisan-2021 Saat 02:21
Selamlar daha önce lamina veener yaptırdım ve yaptırdığım hekimin aşındırma yapmayan tekniğinden gerçekten çok memnun kaldım. Kesinlikle tavsiye ederim. Ama yaptırmaya karar vermeden önce diş eti yapınızı vs. öğrenmeniz gerekli bir sorun yaşamamak için. Genel olarak Lamine ile ilgili her detayı bileyim bilerek yaptırayım diyorsanız https://www.periodent.net/lamine-dis-fiyatlari/ - şunu okumanızı öneririm.

Mesajı Yazan: istanbulimplant
Mesaj Tarihi: 07-Haziran-2021 Saat 15:53
Orjinalini yazan: cuma

özellikle çarpık diş problemi yaşayan hastalar için lamine kesinlikle önerilmez oldukça hassas bir kaplama yöntemi olan lamine yerine zirkonyum kaplama size daha uygun bir yöntem olacaktır üstelik 2021 yılına geldiğimiz bu dönemde ............. 750 tl gibi uygun fiyatlara yapılabilmekte. Her yaptıracağınız işlem için 2-3 hekimden fikir alıp fiyat toplamadan işlem yaptırmayın.

Moderatörün notu:
=========
Mesajın bişr kısmı silindi. Grupta ticari faaliyetler uygun değildir.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat