Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kemosensor disfonksiyon

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları
Forum Adı: Bir soru sormak istiyorum
Forum Tanımlaması: Merak ettiğiniz bir konuyu burada sorunuz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=2315
Tarih: 19-Nisan-2024 Saat 06:14
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: Kemosensor disfonksiyon
Mesajı Yazan: üzgünn
Konu: Kemosensor disfonksiyon
Mesaj Tarihi: 09-Haziran-2017 Saat 17:03
Hocam ben kokunun surekli mideden kaynaklandığını düşünüyorum reflüm aşıri olmasada varmış geğirdikçe içimden çok kötü koku geliyor ve dilimin ustude cok kotu kokuyor hem tat olarak hem koku olarak kemosensor disfonksiyon dilin kokmayip tadini duymak mi eger kokuda olusuyorsa kemosensor disfonksiyon icin ne yapabiliriz ? Reflü ilac tedavisine yanit vermiyir kokuya bir etkisi yok icim cok kotu kokuyor ilac fayda etmesede reflukaynakli olabilir mi?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 12-Haziran-2017 Saat 13:33
Sizinkinin neyden kaynaklandığını bilmiyorum. Buradak videolar sorunuzu sanırım yanıtlayabilir

http://www.agizkokusu.org/psikolojik-agiz-kokusu.html - http://www.agizkokusu.org/psikolojik-agiz-kokusu.html

-M

Mesajı Yazan: ahmetmehmet1
Mesaj Tarihi: 12-Haziran-2017 Saat 23:09
reflü için su içme tedavisine bakın.

Mesajı Yazan: Burazin
Mesaj Tarihi: 22-Eylül-2017 Saat 05:25
Hocam kendimiz evde dilimizle koku alıp almadığımızı nasıl anlayabiliriz?
Kardeşime sorup duruyorum ağzın kokmuyor diyor ama ben inanmıyorum Babamla annemde kokmuyor dedi kimseye inanmadım
En son doğru söyleyeceğinden emin olduğum bir arkadaşıma sordum Kuran çarpsın kokmuyor dedi rahatsız olduğumda söylerim biliyosun falan dedi
Dil beyazlığı(tamamı ve beyaz) oluyor her gün sabah akşam dişimle beraber dilimi de fırçalıyorum
Ben hohladığımda kendim değişik bi koku alıyorum geniz akıntım var boğazımdan beyaz ufak yapışkan tükürük çıkartıyorum onu kokluyorum ama kokmuyor valla ne yapacağımı şaşırmış durumdayım Bence ailem ben rahat edeyim diye yalan konuşuyor

Mesaj Tarihi: 22-Eylül-2017 Saat 05:29
Birde biraz kişisel ama lütfen cevaplayın belki de benim ağzım kokmuyordur
Siz daima kokan dil sırtıdır diyordunuz
Biz dilimizin sırtımı elleyip kokladığımızda kötü kokuyor
Aynı zamanda sağlıklı salya kokar diyorsunuz
Kafama takıldı çelişki var bunlar arasında

Mesaj Tarihi: 22-Eylül-2017 Saat 13:35
Nasıl bir uyuşmazlık olduğunu düşündünüz ?
Tam olarak problemi anlamadım, yardımcı olur musunuz?

Mesaj Tarihi: 22-Eylül-2017 Saat 13:36
Orjinalini yazan: Burazin

kendimiz evde dilimizle koku alıp almadığımızı nasıl anlayabiliriz?

Keşke mümkün olsaydı. Ben evde uygulanabilecek pratik bir yöntem bilmiyorum.
-M

Mesaj Tarihi: 22-Eylül-2017 Saat 14:32
biz elimizi dil sırtına dokundurup kokladığımızda koku alıyoruz
Koku sebebi daima dil sırtıysa dile dokunduktan sonra aldığımız koku bizim ağız kokumuz oluyor(mantık bu ise)
Sağlıklı salya tükürük kokar dediğinize göre bizim dil sırtımızın kokusu normal oluyor yani ağzımız kokmuyor
Tam anlatamıyorum hocam algılayabildiğinizi yorumlarsanız sevirim :)

Mesaj Tarihi: 22-Eylül-2017 Saat 15:16
Hocam bide bu yenilen yemeklerin tadı 4 saat falan geçmiyor sabah ketçaplı patates kızartması yedim hala tadı ağzımda burnuma üflediğimde hissediyorum neden geçmiyor?

Mesaj Tarihi: 25-Eylül-2017 Saat 08:06
Orjinalini yazan: Burazin

biz elimizi dil sırtına dokundurup kokladığımızda koku alıyoruz
Koku sebebi daima dil sırtıysa dile dokunduktan sonra aldığımız koku bizim ağız kokumuz oluyor(mantık bu ise)
Sağlıklı salya tükürük kokar dediğinize göre bizim dil sırtımızın kokusu normal oluyor yani ağzımız kokmuyor
Tam anlatamıyorum hocam algılayabildiğinizi yorumlarsanız sevirim :)

Nişan alıp nokta atışlı bilgi vermek için takıldığınız yeri sormuştum. Yine tam olarak hangi noktada uyuşmazlık hissetiğinizi anlamadım.

Salya içinde çözünmüş kokulu gazlar bulunur. Bu sebeple her salya kokar. Ayrıca bütün vücut çukurları kötü kokar. Ağız içerisinde ise dil sırtı en kokulu yerdir.

Hangi vücut çukuruna parmak sokup koklanırsa kötü bir koku hissedilir. herkeste ve daima bu durum vardır.

-M

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat