Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Spor ve Ağız kokusu

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları
Forum Adı: Bir soru sormak istiyorum
Forum Tanımlaması: Ağızınız ve dişleriniz ile ilgili sorularınızı burada sorunuz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=2324
Tarih: 29-Mart-2024 Saat 06:58
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: Spor ve Ağız kokusu
Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Konu: Spor ve Ağız kokusu
Mesaj Tarihi: 20-Haziran-2017 Saat 18:59
Hocam sorum kısa ve size sormak istiyorum , bodybuilding vücut geliştirme sporu yapanlarda zaman zaman ağız kokusu görülebiliyor bunun sebebi nedir hocam mesela bir ağırlığı kaldırdıktan sonra aşırı yorulan bi insanın ağzının kokmasın normalmidir ve bunun sebebi nedir bu doğal birşeymidir

-------------
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      

Cevaplar:
Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 20-Haziran-2017 Saat 21:04
Güzel soru
Cevap derin. Ama kısaltarak anlatacağım.
Eforlandığımızda nefes verme sırasında artan gazlar vardır. İzopren başta olmak üzere kolesterol ve karbonhidrat yıkım ürünleri vesaire.
Kas şeker yakar. Laktoz laktik asite dönüşür. Egzersizden sonra laktat dehidrogenaz yükselir. Bu sırada nefese özel maddeler geçmeye başlar. Kısa sürer, farkına bile varılmaz. Dakikalar içinde normale döner veya azalır.

Ayrıca sporcuların kas geliştirmek için kullandıkları karnitin içeren ilaçlar ve protezin tozları ağız kokusu yapabilir.

Başka mekanizmalar da vardır. Üzerinde rurulmasına gerek yoktur. Spor ağız kokusu yapmaz olarak bilin. Aklınızda öyle kalsın.
-M

Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 21-Haziran-2017 Saat 17:01
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ve iyi anlattınız

benim başıma şöyle bi hadise geldi ondan bunu sorma gereği duydum hocam , uzun zaman spor yapmadım biraz barfiks çektim karnım öyle acıktıki o ana kadar ağzımın kokmadığını söylüyen kardeşim o andan sonra hafif koku olduğunu söyledi bu kafamı karıştırdı bundan dolayı sormak istedim

-------------
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat