Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Hikayem!

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları
Forum Adı: Söyleyeceklerim var
Forum Tanımlaması: ağız kokusu hakkında anlatacaklarınızı dinliyoruz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=2520
Tarih: 06-Aralık-2019 Saat 18:04
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com


Konu: Hikayem!
Mesajı Yazan: Yalnizadam
Konu: Hikayem!
Mesaj Tarihi: 17-Aralık-2018 Saat 00:02
Arkadaşlar çocukluğumdan beri bu illeti yaşayan biri olarak söylüyorum ki gerçekten illetti sosyal hayat bırakmadı. Ağzım anormal bi şekilde kokuyordu bazen dışkı kokusu bazen garip kokular sürekli değişiyordu ve artık canımdan bezdirmişti artık hiç umursamaz olmustum ot gibi yaşıyordum resmen ve bi gün geldi rahatsızlandım ağız kokusu falan umursamiyordum artık derken gitmedim doktor kalmadi rahatsizligim bulunamadi ( belki bicogu elestirecek forum sahibide doktor olduğu icin oda belki yayinlamayacak ama cogu böyle seyleri hurafe sanan cokcinsan var) Ve artik doktorlardan hayır yoktu son çare bi tanidik vasitasi ile hocaya giittik ve cocukluktan beri büyü olayina maruz kaldigim ortsya çikti arkadaslar. Hoca beni 1 sene okudu okunmus sular ictim ve inanin nasil oldu bilmiyorum agiz kokusu denen bisey kalmadi. Büyü belirtilerine bakinca zaten agizdsn mideden gelen kötu kokular diye bi belirti var Yillarca dislerimi fircalamasam bile agzim kokmuyor artik . Önyargili davranmiyorum ama inanin doktorlarin yapacaği hicbisey yok bu duruma. Foruma kayit olmamin sebebi belki bi faydam dokunur diyedir.Inaniyorum ki bi cogumuzun durumu böylr herkese acil sifalar....Cevaplar:
Mesajı Yazan: tasdevri2
Mesaj Tarihi: 17-Aralık-2018 Saat 23:57
ne sureleri okudu, hangi hoca...

-------------
merhaba


Mesajı Yazan: tasdevri2
Mesaj Tarihi: 17-Aralık-2018 Saat 23:59
sirke içseydin beliki işe yarardı


-------------
merhaba


Mesajı Yazan: wolfscream
Mesaj Tarihi: 18-Aralık-2018 Saat 07:13
Böyle paranormal olaylara inanmayınız lütfen. Çünkü bu tür durumda ağız kokusunu sihirli kelimelerle yok edebilen bir hoca, neden ağzı kokan bir insanla uğraşır ki ? Ben sihir yapabileceğim ama ağız kokusu ile uğraşacağım. İş mi bu şimdi?


Mesajı Yazan: Unlcky
Mesaj Tarihi: 09-Temmuz-2019 Saat 08:40
Merhaba, 17 yaşındayım. Ağız kokusu problemiyle 14 yaşında tanıştım. Maalesef üzülerek söylüyorum ki o zamanlar diş fırçalama alışkanlığım yoktu. 13 yaşında diş doktoruna kontrole gittiğimde dişlerimde bir sürü çürük olduğu ortaya çıktı dolgularım o zaman yapıldı ve maalesef ki o zaman da diş fırçalama alışkanlığını kazanamadım. Daha sonra liseye başlayınca diş fırçalama alışkanlığım yerine oturdu. Ama o zaman diş fırçalamamın ağız kokumunu etkilemediğini fark ettiğimde bu sefer ağız çalkalama suyu, diş ipi daha sonrasında özel olarak dil fırçası kullanmaya başladım ve maalesef bunlarında etkisini görmedim. Ağız kokusu problemiyle tanışmadan önce neşeli bir insandım arkadaş çevrem genişti orta okul sonda ağız kokusuyla tanışmam arkadaşlarımın ortaya serdiği tepkiyle oldu. Daha sonrasında ise içine kapanık ve sessiz bir insan oldum. Ve bu sürecin psikolojimi hiç olumlu etkilediğini söyleyemem. Toplum içinde rencide olma korkusuyla olsa gerek ki bu sorunu fazlasıyla içselleştirip artık gerekmedikçe konuşmayan ve çekingen bir birey oldum. Şu an ki durumum ise 6 ayda bir diş doktoruna kontrole gidiyorum çürük varsa  dolgular yapılıyor. Ve günde en az iki defa 3 er dakika olmak üzere tüm dişlerimi özenle fırçalıyorum, her fırçalıyıştan sonra dilimin üstünde biriken bakterileri, yemek artıklarını fırça yardımıyla temizliyorum. Gün aşırı olmak üzere diş ipi kullanıyorum. Benim en şanssız yanlarımdan biri ise diş doktorunun dediğine göre diş yapımı çok yumuşak olduğu için çürümeye çok meyilli olması. Yani anlayacağınız ağız hijyenimle ilgili elimden geleni yapmama rağmen geçmeyen bir ağız kokum var. Bu arada Halitosil Zn maalesef ağız kokumu geçirmiyor. Sindirim sistemimle ilgili ise midemle ilgili herhangi bir ağrı acı problemim yok sadece yemek yedikten hemen sonra dikkat etmeyip su içtiğimde yediğim yemekler yemek boruma geliyor. Onun dışında 3 yıldır kabızlık ve gaz sorunum var bağırsaklarım da. Doktora bunun için gittiğimde yemem veya yememem gereken şeyleri söyledi daha çok sıvı tüketmem gerektiği ve paketli gıdalardan uzak durmam lazım diye... Fakat bu sorunum hala devam ediyor. Sinüzit veya bademciklerimle ilgili herhangi bir problemim olmadı şu ana kadar. Bundan sonra izleyeceğim adım büyük ihtimalle dahiliye bölümüne gözükmek olacak. Bu benim hikayemdi. Umarım hepimizin bir gün insanlarla olan iletişimimizi ve psikolojik sağlımızı etkileyen bu ağız kokusu problemine bir çözüm bulabileceğimiz bir gün olur.


Mesajı Yazan: mahoni
Mesaj Tarihi: 09-Temmuz-2019 Saat 13:46
Offf çok üzülüyorum bu gençlere.
Çünkü daha yolun başındalar.
Ben çektim bari onlar çekmesin istiyorum.
Ama elimden sadece, tecrübelerimi paylaşmak geliyor.
Yılmayın ama tıp her an gelişme gösteriyor.
Her an herşey olabilir. Bir alet çıkabilir ve problemin nerden kaynaklandığını nokta atışı gibi gösterebilir.
Tanrı’dan şifa diliyorum hepinize🙏🏾


Mesajı Yazan: Unuttum
Mesaj Tarihi: 12-Temmuz-2019 Saat 07:31
Orjinalini yazan: mahoni

Offf çok üzülüyorum bu gençlere.
Çünkü daha yolun başındalar.
Ben çektim bari onlar çekmesin istiyorum.
Ama elimden sadece, tecrübelerimi paylaşmak geliyor.
Yılmayın ama tıp her an gelişme gösteriyor.
Her an herşey olabilir. Bir alet çıkabilir ve problemin nerden kaynaklandığını nokta atışı gibi gösterebilir.
Tanrı’dan şifa diliyorum hepinize🙏🏾

Siz bu sıkıntıdan kurtuldunuz mu?


Mesajı Yazan: mahoni
Mesaj Tarihi: 13-Temmuz-2019 Saat 22:08
Yani ben dilimin üstündeki tabakayı temizlediğimde
Koku sıfırlanıyor. Taaki akşama kadar tekrar gelecek gibi olunca,
zaten tekrar temizlediğimde, sabaha kadar rahatım yine.
Yani böyle bir döngü benimkisi.
Bunu keşfettimki, dilimi tertemiz yapınca koku kalmıyor.
Ve bunu ev halkına birçok kez test ettirdim; hiçbir koku yok’ diyorlar.
Artık siz karar verin benim problemim nerden kaynaklıyordu? Ya da ben iyileştim mi? Ben rahatım şükür. Ve formdan da uzaklaşmıyorumki, belki bir katkım olur diye...Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat