Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bağırsak mantarı

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları
Forum Adı: Bunları biliyor muydunuz?
Forum Tanımlaması: Anahtar bilgiler (doktorlar konu başlatabilir)
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=749
Tarih: 04-Haziran-2020 Saat 17:07
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com


Konu: Bağırsak mantarı
Mesajı Yazan: aydinmur
Konu: Bağırsak mantarı
Mesaj Tarihi: 29-Kasım-2012 Saat 21:02
Bağırsakta mantarların ürediği ve ağız kokusu yaptığı yolunda bir söylenti vardır.

Bu konuda elimizde hiç bir delil yoktur.Cevaplar:
Mesajı Yazan: coqnfechn
Mesaj Tarihi: 29-Kasım-2012 Saat 21:18
Bu ne gibi testlerle anlaşılabilir ?


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 30-Kasım-2012 Saat 07:13
Gizli bir şey yok ki anlaşılsın?

Her dışkıda her zaman mantar zaten vardır. Zaten bilinen bir şeydir.


Mesajı Yazan: xauke7
Mesaj Tarihi: 24-Temmuz-2013 Saat 08:14
ibrahim gökçek diye biri bitkisel ilaç seti satıyor bayağıda pahalı ve bu ağız kokusunun bağırsak mantarı olduğunu söylüyor hocam sizce bu ilaçların bi yararı varmıdır yoksa para tuzağımı ?


Mesajı Yazan: xauke7
Mesaj Tarihi: 24-Temmuz-2013 Saat 08:16
Set İçeriği:
Gökçek Tonik
Aloevera Jel
Sinirli Ot Forte
Enginar Forte
Frenk Kimyon Karışımlı Bitki Çayı 200 Gr
Sinirli Ot Karışımlı Bitki Çayı 200 Gr

bunların herhangi biri bile ağız kokusu ile alakalımı ?


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 24-Temmuz-2013 Saat 09:38
Orjinalini yazan: xauke7

ağız kokusunun bağırsak mantarı olduğunu söylüyor hocam sizce bu ilaçların bi yararı varmıdır yoksa para tuzağımı ?(Ağızda ve) Bağırsakta mantar daima vardır ve her hangi bir belirti vermeden ağız kokusu yaptığına ilişkin elimizde hiç bir delil yoktur.

Ben herbal ilaçlara karşı değilim, ama olmayan hastalığı tedavi etme vaadi, muhtemelen ya bilmemek veya ticari pirim temin etme isteği sebebiyledir.
-M


Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 24-Temmuz-2013 Saat 20:32
Ben bu devletin işinden bir şey anlamıyorum. Yurt içinde her türlü otu bitkisel ilaç diye satabilirsiniz ama yurt dışından gelince doktor reçetesi şart. Kendimden biliyorum, bitkisel bir ilaç siparişi verdim; Adana PTT kargoya kadar geldi, " vitamin bu, reçete şart" dediler. Reçeteye yazsın diye doktora gidiyorum; " Bitkisel ilaç biz nasıl reçeteye yazalım, sistemde çıkmaz" diyor.

Vücut geliştirenler, çok daha ucuz olduğu için yurt dışından getiriyorlarmış vitamin takviyelerini, doktorlar reçeteye yazıyorlarmış. İlaçtan, paradan da vazgeçtim hiç olmazsa işe yarayacak mı onu görsem yine yeter. Özel hastanelerin reçetesi de geçerli değil , ille devlet hastanesi olacak. Bu konuda ilgisi, bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.


Mesajı Yazan: evian
Mesaj Tarihi: 25-Temmuz-2013 Saat 05:45
lahanayla sarimsak suyunu basiyor millete zaten onun iksiri isenin bes metre yanina gidilmez bence dumen


Mesajı Yazan: hazenn
Mesaj Tarihi: 27-Temmuz-2013 Saat 01:32
gökçek iksirini kullandım ben hayatımda o kadar iğrenç o kadar berbat bişey daha görmedim bildiğin su sisesine doldurmuş umut iste insan her seyden umut bekliyor bence kesinlikle kullanmayın inanmayın ama denemek isterseniz tabiki siz bilirsiniz ben hiç faydasını görmedim hemde 2 tane kullandım.bazı insanlar umut tacirliği yapıyor malesef :(


Mesajı Yazan: sifa
Mesaj Tarihi: 27-Temmuz-2013 Saat 13:46
Bağırsak Mantarına en iyi gelen ilaç yada bitkisel kür vs. nedirr??


Mesajı Yazan: kimki
Mesaj Tarihi: 29-Temmuz-2015 Saat 17:19
En iyi kür seker iceren herseyden uzak durmak. az meyve sekeri iceren meyveler haric galiba..ama mesela ekmek ve makarna da yasak gidalara giriyor
Murat hoca hakli, herkeste belirli ooranda mantar bulunur..Ama eger bu oran cok asiriysa ve üstelik agizda, bogazda, burunda, akcigerde veya genital bölgede tespit edilebiliyorsa gözle, bunun tedavisi yapilmali. Anti mykotik ilaclar arti sifir sekerli besinler benim bildigim kadar. Murat hoca belki.yanlislarim varsa düzeltir. Ama genel olarak seker iceren besinlerden zaten uzak dururlmasindan.yanayim cünkü vücuda giren tüm dogal besinlerle gerekli maddeleri aliyoruz. Seker hicbir avantaji yok bence. Kaldi ki insan genetiginde, mesela tas devrine baktigimizda seker diye bir.sey.yoktu. Insanin varolusundan bu yana, tas devrinden hic de uzaklasmadigimizi zaman bakimindan anlariz.


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 30-Temmuz-2015 Saat 06:36
Değerli arkadaşlar, bağırsakta mantarları öldürmek, azaltmak veya etkisiz hale getirmek için beslenmemizi kısıtlamayalım.

Mantarlar karbonhidratları fermente etmezler, asimile ederler. Onların bir kaç mol karbonhidrat bulmaları için sizin yediklerinize ihtiyacı olmaz. Epitelden, serumdan ve mikrobiyota içerisinde yer alan diğer mikroorganizmalardan ihtiyaç fazlası karbonhidratı her dakika alırlar.

Mantarlar bağırsakta çoğalırsa infeksiyon yaparsa (mikoz) çok büyük başka problemler ortaya çıkar ağız kokusuna gelinceye kadar başka belalar görülür. Üstelik Mantarların ağız kokusu yaptığına dair bir delil yoktur.

Rahat olun. Canınızın istediğini yeyin, için. Kandida diyeti diye bir şey yoktur. Hurafe, sükse ve içi boş gündemdir. Alkali diyet gibi.
-M
Mesajı Yazan: Mehmet
Mesaj Tarihi: 30-Temmuz-2015 Saat 22:31
Murat Hocam peki şeker toksik midir? Sonuçta dişi çürüten de bu şeker değil midir? Dişi çürütecek derecede güçlü olan şeker vücudun diğer organlarına neler yapar Allah bilir. Ben şekeri bıraktım ve tüketmiyorum. Canınızın istediğini yeyin için derken şekerli gıdalar hakkında neler düşünüyorsunuz?


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 31-Temmuz-2015 Saat 08:54
Şeker dişi çürütmez, dişi çürüten bakterilerdir. Avuç dolusu şeker yedikten sonra dişler fırçalanırsa çürük görülmez. Bakterisiz ortamda şeker dişe zarar vermez.

Ayrıca şeker toksik değildir.
En basit 5 karbonlu şekerler pentoz'lar DNA nın yapımına katılır, hücrelerimizde antikor ve protein sentez eden RNAnın yapısının önemli bir bölümünü oluşturur. Altı karbonlu heksozlar (en basiti glikoz) önemli bir enerji kaynağıdır, kaslarımızın kasılmasını sağlar. Glikoz olmasa beyin çalışamaz hale gelir. 12 ve 16 karbonlular antikor yapımında rol alırlar. Di sakkaritler ve oligo sakkaritler (nişasta, meyve şekeri, süt şekeri vs..) karaciğerde işlenerek önemli enzim faaliyetlerine, hormon sentezine katılır. Örneğin kas hücrelerinin kalp ve diğer düz kas hücrelerinin, safranın, üreme organlarının ve sayısız faaliyetin meydana gelmesinde rol alırlar.

Allah'ın düzene koyduğu bir sistemi internet hurafelerine bakarak kendimize yasak etmek önce Allah'a , sonra kendimize, sonra şekere, sonra sisteme hakarettir.

Kilo alıyorsanız, disakkarit intoleransınız varsa, diyabetiniz varsa veya ailesel meyil varsa, metabolizmanıza iyi gelmediği ispatlanmış tıbbi bir sakınca varsa doktorunuz size şeker(ler)i yasaklayacaktır.

Doktorunuz belirli bir hastalığınız sebebi ile yasaklamadıkça "kararında olarak" her şeyi yeyin için.

-M
Mesajı Yazan: sifa
Mesaj Tarihi: 26-Ağustos-2015 Saat 11:58
MURAT HOCAM ÇOK ŞAŞIRDIM VE İNANAMADIM. NASIL CANDİDA DİYETİ DİYE BİR ŞEY OLMADIĞINI VE BUNUN HURAFE OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRSİNİZ Kİ.. AYRICA ŞEKER.. ŞEKER BİZİM BAŞDÜŞMANIMIZ, AĞIZ KOKUSUNU GEÇİN BÜTÜN KÖTÜ HASTALIKLARIN ANASI GİBİ.. EN İLERİ DERECESİNDE ALZHEİMER OLUYORSUNUZ.. AYRICA ŞEKERİN VÜCUDA HİÇ BİR FAYDASI YOK YANİ YAPAY ŞEKERİN.. AYRICA MANTARLAR ŞEKER VE MAYA İLE BESLENİYORLARSA BUNLARI ORTADAN KALDIRMAK NEDEN HURAFE OLSUN? ŞİMDİ YAZIYORUM SİZE ÇÜNKÜ BENDE BÜTÜN ÇARELERİ TÜKETİP EN SON BAĞIRSAKLARIMA YÖNELİP BU DİYETE BAŞLADIM.. VE SİZ BÖYLE SÖYLEYİNCE BÜTÜN DİRENCİM KIRILDI.. ZİRA BAĞIRSAK MANTARI OLDUĞUNA EMİNİM KENDİMDE İSTİNASIZ BÜTÜN BELİRTİLERİNİ TAŞIYORUM.. DOKTORADA GİTMİYORUM GİTMEYECEĞİM DE ZİRA MANTAR İLAÇLARI SADECE BASKILAYACAK SONRA YENİDEN ÇOĞALACAK BİLİYORUM.. SIKI BİR MANTAR DİYETİNE GİRDİM AYRICA BUNUN ÇOK SAĞLIKLI OLDUĞUNUDA DÜŞÜNÜYORUM.. BEYAZ EKMEK BİLE BİZE BİR FAYDA SAĞLAMAZKEN BU GIDAYI YEMEMEK BANA BİR ZARAR VERMEZ HERALDE.. AYRICA CANDİDA DİYETİNDE ZARARLI HİÇBİRŞEY YOK AKSİNE HEPSİ HAYATIMIZA KOYMAMIZ GEREKEN ŞEYLER.. SALATA ET BALIK YUMURTA KURUYEMİŞ MEYVE VE SEBZE, EKMEK OLARAK ÇAVDAR EKMEĞİ.. BÜTÜN SÜT ÜRÜNLERİNDEN UZAK DURUYORUM.. BUNLARIN BANA NE GİBİ BİR ZARARI OLABİLİR Kİ?.. AĞIZ KOKUSUNDA İŞE YARAR MI BİLİNMEZ AMA ONUN DIŞINDA BANA MANTARIN VERDİĞİ ÇOK ZARAR VAR BELKİ EN AZINDAN ONLARDAN KURTULURUM.. SONUÇ ALIRSAM YAZACAKTIM AMA YAZINIZI GÖRÜNCE DAYANAMADIM.. EN AZ 2 AY DENEMEM LAZIM BU DİYETİ.. AĞIZ KOKUSU İÇİN OLMASA BİLE BİR FAYDASINI GÖRÜRSEM YAZACAĞIM..


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 27-Ağustos-2015 Saat 15:47
Pankreas eksoenzim yetersizliği, disakkarit (laktoz) intoleransı, gut, diyabet, tma, çölyak vesaire... gibi hastalıklar hariç olarak :

Ağız kokusu üzerine hiç bir diyetin hiç bir hükmü yoktur. Doktorunuz yasaklamadıysa Allah'ın verdiği her nimetten kararınca yeyin için. Kendinize eziyet etmeyin.


-M


Mesajı Yazan: mmkk
Mesaj Tarihi: 10-Mart-2016 Saat 22:58
ARKADASLAR BEN KENDIM ICIN KONUSUYORUM BEN BADEMCIK VEYA BAGIRSAK MANTARINDAN KAYMAKLI OLDUGUNU DUSUNUORUM
BAGIRSAK MANTARI ILE ILGILI COK SEY OKUDUM BAGIRSAKTAKI MANTAR PARAZIT BAKTERI TARAFINDAN OLUSAN KOKU YUKARIYA YAYILIO
BENDE HERZAMAN ELLERIMDE EGZEMA VAR VE GECEN ILGINCTIR BAGRSAK MANTARI SEBEBLERINSENMIS
HEP EKMEK MAKARNA PILAV NOHUT GIBI BAKLAGIL KARBONHIDRATLI BESLENME COK AZ SEBZE YIYORUM SARTLAR GEREGI ODA YAPIO
SIZ NE DUAUNUOSUNUZ BU KONUDA


Mesajı Yazan: mmkk
Mesaj Tarihi: 17-Mart-2016 Saat 13:18
Arkdaslar bagirsak mantari hakkinda ne dusujuonuz ben mesela yemek olarak ekmegi bol yiyen genelde makarna pilav yuyen birim


Mesajı Yazan: kokuylasavasan
Mesaj Tarihi: 05-Nisan-2016 Saat 16:32
Arkadaşlar selam.
Ben bu forumdaki şikayetlerin bir çoğunun maya mantarı kaynaklı olduğunu düşünüyorum...
Kandiyasis hastalığı bilmediğimiz antibiyotik alımıyla ortaya çıkabilen ve üzerine gidilmesi gereken bir hastalık. Ağız kokusu için üzülmeyin, sevinin çünkü bizi uyarıyor.
Tedavisi çok zor ve basit bir testi var :

Bağırsaklarınızda CANDIDA (kandida) maya mantarının arttığını basit bir testle anlayabiliriz. Bir bardak içme suyuna sabah aç karnına tükürün ve 15 dakika izleyin. Eğer tükürük suyun üstünde kalıyorsa sağlıklı bağırsak florasına sahipsiniz. Eğer tükürük dibe çöküyorsa, saçak gibi aşağıya iniyorsa, kar yağmış gibi oluyorsa veya suya rakı konmuş gibi bulanıyorsa candida bağırsak floranızı bozmuş demektir.

Sonuç pozitif ise bir hekime danışarak ağız kokunuzdan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

Selamlar,Mesajı Yazan: Cekince
Mesaj Tarihi: 07-Nisan-2016 Saat 07:05
Bağırsak mantarı herkesin dilinde, belirtilerine baktığımda evet bende de var diyorum ancak doktora gidince şaşkınlıkla karşılıyor bağırsak mantarı mı oo sende olmaz bağışıklık sistemi çok zayıf insanlarda olur diyorlar ve ona ilişkin bir tedavi uygulamak istemiyorlar. Başka doktordan flagyl rovamicine yazmasını rica ettim flagyl içince koku sıfır diyen arkadaşlar nedeniyle ama onu da denemek mümkün olmadı yararlı bakterilerin hepsi ölür zararlılar yerleşir diyerek reddetti. Eczaneden kendim alıp da kullanmak istemiyorum elbette yan etki vs yapar korkusuyla

-------------
Bıktım


Mesajı Yazan: mmkk
Mesaj Tarihi: 07-Nisan-2016 Saat 22:37
Arkadaslar bide doktora gidip hicam sikayetim agizkokusu die nasil soluyosunuz ya ben bikere gttim dahiliyeye doktora dedim doktora derken iyle utandimki aglicaktim resmen dunyanin tum yuku kafamda gibi idi nasil rahat soluosunuz bana da bi moral verin bu konuda neticede doktorlar az duyuyolar agizkokusu lafini tipta


Mesajı Yazan: Cekince
Mesaj Tarihi: 08-Nisan-2016 Saat 14:28
Ben lafın arasına sıkıştırıyorum ama sinirlenmemek elde değil tek sorunum işte şimdi sizin yaptığınız gibi ben konuşurken insanların burnunu kapatması demek geliyor içimden

-------------
Bıktım


Mesajı Yazan: apoptoz
Mesaj Tarihi: 08-Temmuz-2016 Saat 08:43
Arkadaşlar 15 yıldır 7/24 ağız kokusu çekiyorum. Bademcik ameliyatı, 3 defa burun ameliyatı oldum ama çare bulamadım.

Şuan sebep olarak sadece bağırsakta candida çoğalması olduğunu düşünüyorum. Diyet yapıyorum 2 aydır ama hiçbir ilerleme yok, sanırım mantar ilaçları kullanmak gerek. Kandidanın teşhisi çok zor, doktorlar da pek ilgili değil bu konuya. Burnumda sürekli genize doğru akıntı var, doktor alerjin var dedi ama sebebini bulamadık (candida bağırsakta kana geçirgenliği arttığı için alerji yapar.) Açıkçası tenim de kokuyor sanırım, mesela terim de normal insana göre daha fazla kokuyor. Bunların hepsi kandida ihtimalini arttırıyor.

Açıkçası en büyük sorunum şu: gece yattığım odadının pencereleri kapalıysa oda çok kötü kokmuş oluyor sabaha kadar. Çok utanç verici. Bu şekilde ne evlenilir, ne de bir insanla aynı evde yaşanabilir. Var mı bu derece kötü durumda olan? Tavsiyesi olan?


Mesajı Yazan: Camur
Mesaj Tarihi: 09-Temmuz-2016 Saat 19:04
Murat hocam burda çoğu kişi ağızı elemiş helipak kullanmış belki burun bademcik ameliyatı olmuş insanlar yani zaten geriye bir tek bağırsak kalıyor neden nedeni mantar olmasın?bu kadar karşı çıkmanıza anlam veremiyorum bu sşte yaptıklarınız hakkınız ödenemez teşekkğr ederim ama elimizde başka hiçbirşey yok bağırsaktan kaynaklanma ihtimali de bu kadar yüksekken..


Mesajı Yazan: BezginBetül
Mesaj Tarihi: 09-Temmuz-2016 Saat 22:46
Evet, tavsiyeler var. Forumdaki basliklari arastirirsa yeni arkadaslar, mutlaka ip ucu bulurlar. Her seyi sifirdan her basligin altina yazmak acikcasi yorucu geliyor. Biraz caba sarf edin ve zamaninizi forumu incelemeye harcayin arkadaslar! Foruma kayit yapip, akla ilk gelen soruyu sorup, hazir cevaplar beklemek yanlis bence. Mesela probiyotik konulu basliklar, sindirim sistemi icerikli basliklar, mide ve bagirsak kelimelerini iceren basliklar, beslenmeyle alakali basliklar...Bunlari okuduktan sonra akilda bir soru kaldiysa, o basligin altina yaziniz bit zahmet. Yiginla bilgi var bu forumda.
Kusura bakmayin, hafif sabirsiz ve asabi bir dönemimdeyim, ama bu sekilde bir türlü ilerleme olmuyor.
Apoptoz, Candida her İnsanda az cok bulunur. Bazi İnsanlarda ise sistemik bir hastaliktan, bagisiklik sisteminin cökmüs olmasindan, bagirsakta agir dengesiz ve iltihapli hastaliklardan, metabolik bozukluklardan dilayi Candida asiri derecede cogalma yapabiliyor.
Fakat Candidayi sirf karbonhidrati keserek bitirmek biraz zor. O tibbi tedavi ile birlikte yürütülmesi gerekilen bir durum. Vücut kendi kendine dahi Candidayi besleyebilecek derecede üretiyor zaten karbonhidratlari bildigim kadariyla. Yani salt yemekte karbonhidratlari sifirlamak yetmez ama önemli bir ayagi budur diye özetleyebiliriz.
Eger diskida asiri derecede Candida tespit edildiyse, antimykotik ilac kullanmak ve bununla birlikte sekeri kesmek gerekir. Ayrica cok saglikli beslenmek, uyku düzenine ve hareket etmeye özen gostermek gerek.
Candidayi yenmek biraz zor, ama imkansiz degil...Sirf beslenme ayagiyla olmaz ama bence.
Ama tüm bunlari mikrobiyolijik bir incelemeden önce yapmak da dogru degil.
Fakat şu var:
Benim sahsi fikrime göre (kendim deneyimledim) beslenmeyle agiz kokusunu tetikleyen unsurlarin, ki kökü burun ve geniz ile alakaliysa, sanildigindan daha da baglantilidir beslenmeyle, bire bir alakasi vardir birbirleriyle.
Iki üc gün boyunca rendelenmis elmayla beslen mesela ve cok su ic, ayrica rinse kit'i kullan mesela(hala yanlis yaziyorum su seyin ismini sanirim). Basliklarimda nasil kullandigimi yazdim mesela. Tuz olarak deniz tuzu kullan ve günde bir defa vitamin c takviyesi al (kati olan tüm sivilari inceltiyor) ve bulundugun oda ve ortamin tozsuz olmasina, parfüm icermeyen deterjanlarla temizlenmesine, elbiselerini yikarken parfümlü yumusatici kullanmamaya ve tabii ki parfüm vs kullanmamaya özen göster (mesela elma sirkeli su ile toz alinabilir), tahmin ediyorum ki biraz düzelecektir durumun.
Karbonati ayrica dilini fircalarken kullanmayi unutma ve fircalarken dilinin en arka kisimlarini ve sag/sol kisimlarini da temizle (hasar vermeden) sonra dilini hafif kazi ve tekrar fircala ve karbonatli suyla gargara yap. Ardindan yazdigim gibi 2-3 gün boyunca sadece elma ve cok acikirsan yesilligi bol (sogansiz ve domatezsiz..sadece hafif yag,limon ve tuz) bir salata ye. 3üncü günden itibaren bagirsaklarin tam da olmasa, bayagi temizlenmis olacaktir.
Bunu denedikten sonra sonucunu paylas ve ayni zamanda diski incelemesi yapan bir doktor/laboratuvar bul. Ancak bi sekilde Candidanin olup olmadigini anlarsin.
Cok yorgun oldugun icin yiginla hata vardir muhtemelen cümlelerde..mazur görün artik.
Iyi geceler.


Mesajı Yazan: BezginBetül
Mesaj Tarihi: 09-Temmuz-2016 Saat 23:30
Ek:   
Bu yazdiklarim sadece denetleme amacli bir yol. Ömrümüzce sirf rendelenmis elma yemeyebilecegimize göre, sirf sorunun nereden kaynaklandigina dair ip ucu verebilir.  
En ideal haliyle sirf elma tüketmek gerekir 3 gün boyunca ve bolca su icilmeli.   

Eger bagirsak bosaldikca ve temizlendikce geniz akintisi da azaliyor ve sayet konkalarin sisme sorununu varsa, bu da düzeliyor ise, muhtemelen sindirim sisteminin tetikledigi bir rahatsizligin söz konusu olma ihtimali akla gelebiliyor.   
Mesela bende konkalarin sürekli sis olmasindan dolayi rahat nefes alamama, kati geniz akintisi ve tikaniklik var.  
Ayrica burnum o kadar kuru ki, sürekli susam yagi damlatmak ve burun icinde kullanilan bir kremi kullanmak zorunda kaliyorum.  
Forumda bir kac gün önce bahsedilen yagi bu arada mutlaka deneyecegim, onu da unutmadan yazayim.. 
Yukarida yazdigim sekilde beslendigimde ve rinse kit'i yazdigim sekilde kullandigimda, uykumu alip, cok hareket ettigimde, koku sorunu oldukca azaliyor.  

Özellikle et, süt ürünü, un ile yapilmis her sey, sekerli yiyecekler (meyve haric tabii ki) ve tika basa yemekten sakindigimda ve uyku ile yemek arasini uzun tuttugumda (uyumadan en az 4 saat önce yemek), farkedilir derecede düzeldigini hissediyorum.   
Ayrica dislerimi dis hekimine temizlettim, dislerin arasini ve derinlikleri temizlettikten sonra da arti olarak bir etkisi oldu diyebilirim.   
Bu sekilde sende de düzelme olursa 3üncü günden itibaren, sorun muhtemelen mide&bagirsak kaynaklidir.   
Denemeni umuyorum.   
Bu arada,bagirsaktaki olasi bir Candida fazlaligina karsi ne yapiyorsun tam olarak? Incelikli yazarsan sevinirim.


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 10-Temmuz-2016 Saat 11:57
Orjinalini yazan: Camur

Murat hocam burda çoğu kişi ağızı elemiş helipak kullanmış belki burun bademcik ameliyatı olmuş insanlar yani zaten geriye bir tek bağırsak kalıyor neden nedeni mantar olmasın?bu kadar karşı çıkmanıza anlam veremiyorum bu sşte yaptıklarınız hakkınız ödenemez teşekkğr ederim ama elimizde başka hiçbirşey yok bağırsaktan kaynaklanma ihtimali de bu kadar yüksekken..42 numara ayakkabı giyerseniz ağız kokusu yapar
Mevduat faizi %5 in altına düşerse ağız kokusu yapar
Çarşamba gecesi mehtaba bakmak ağız kokusu yapar
Çift ayların tek saatlerinde ağız kokusu olur
-
Yukardakileri inandırıcı buluyor musunuz? Birisi bunları söylerse delil göster demez misiniz? Delil nerde? Mekanizması nedir? Nasıl bir mekanizma ile bu gerçekleşmektedir? İspatı nedir? Nerden biliyorsunuz? Nasıl uydurdunuz bunları diye soracaksınız, haklı olarak.

Kandida ağız kokusu yapar denilince ben de aynisini söylüyorum.

Bilmem net olarak kendimi ifade edebildim mi?
-MMesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 19-Ekim-2016 Saat 11:33
bağırsakta mantar olmazı kötü bişeymidir hocam? bu sindirim testinde bunlar ortaya çıkarmı ve bağırsak mantarının dil ile belirtisi varmı dilde beyazlık gibi internette çok görüyorum sizin bilginiz ve fikirleriniz doğrultusunda ne düşünüyorsunuz hocam


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 26-Ekim-2016 Saat 11:53
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: Camur

Murat hocam burda çoğu kişi ağızı elemiş helipak kullanmış belki burun bademcik ameliyatı olmuş insanlar yani zaten geriye bir tek bağırsak kalıyor neden nedeni mantar olmasın?bu kadar karşı çıkmanıza anlam veremiyorum bu sşte yaptıklarınız hakkınız ödenemez teşekkğr ederim ama elimizde başka hiçbirşey yok bağırsaktan kaynaklanma ihtimali de bu kadar yüksekken..42 numara ayakkabı giyerseniz ağız kokusu yapar
Mevduat faizi %5 in altına düşerse ağız kokusu yapar
Çarşamba gecesi mehtaba bakmak ağız kokusu yapar
Çift ayların tek saatlerinde ağız kokusu olur
-
Yukardakileri inandırıcı buluyor musunuz? Birisi bunları söylerse delil göster demez misiniz? Delil nerde? Mekanizması nedir? Nasıl bir mekanizma ile bu gerçekleşmektedir? İspatı nedir? Nerden biliyorsunuz? Nasıl uydurdunuz bunları diye soracaksınız, haklı olarak.

Kandida ağız kokusu yapar denilince ben de aynisini söylüyorum.

Bilmem net olarak kendimi ifade edebildim mi?
-Mhocam güleceğim yoktu Allahta sizi neşelendirsin cümlemizi amin :D hocam gerçekten bu işlerin cıvığı çıktı neden herzaman bi problemden kaostan faydalanan insanlar onu ticarete dökenler oluyor zayıflama ilacı satanlar gibi mesela sen herşeyi ye iç bitane hap iç seni zayıflatsın hayale bak gibi gibi


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 26-Ekim-2016 Saat 11:54
hocam ayrı bişey sorucağım activia probiyotik yoğurtta faydalı bakteriler kendi kendilerine ürerlermi yani bi dönem bunu kullandıktan sonra bağırsaklarımız midemizdeki problemler düzene girermi ve kendiliğinden bunu sürdürürmü örneğin siz nekadar süre kullanımı tavsiye edersiniz


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 30-Ekim-2016 Saat 18:17
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

hocam ayrı bişey sorucağım activia probiyotik yoğurtta faydalı bakteriler kendi kendilerine ürerlermi yani bi dönem bunu kullandıktan sonra bağırsaklarımız midemizdeki problemler düzene girermi ve kendiliğinden bunu sürdürürmü örneğin siz nekadar süre kullanımı tavsiye edersiniz


Bu gzüel bir soru.
Teşekkür ederim.

Probiyotik bakterileri bağırsak mikropları arasına dahil ettikten sonra bu bakteri listesi kalıcı mı oluyor?
Yoksa bu bakteriler bir süre sonra uzaklaşıyor ve liste eski haline geri dönüyor mu?

Evet maalesef uzun vadede kişiye göre değişecek kadar bir süre sonra bakteri listesi eski haline geri dönüyor.

Yani probiyotik uygulanacaksa, aşı yapar gibi hayatın belirli dönemlerinde tekrarlanmalıdır (bence)

-M


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 31-Ekim-2016 Saat 18:08
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: bazenhissediyor

hocam ayrı bişey sorucağım activia probiyotik yoğurtta faydalı bakteriler kendi kendilerine ürerlermi yani bi dönem bunu kullandıktan sonra bağırsaklarımız midemizdeki problemler düzene girermi ve kendiliğinden bunu sürdürürmü örneğin siz nekadar süre kullanımı tavsiye edersiniz


Bu gzüel bir soru.
Teşekkür ederim.

Probiyotik bakterileri bağırsak mikropları arasına dahil ettikten sonra bu bakteri listesi kalıcı mı oluyor?
Yoksa bu bakteriler bir süre sonra uzaklaşıyor ve liste eski haline geri dönüyor mu?

Evet maalesef uzun vadede kişiye göre değişecek kadar bir süre sonra bakteri listesi eski haline geri dönüyor.

Yani probiyotik uygulanacaksa, aşı yapar gibi hayatın belirli dönemlerinde tekrarlanmalıdır (bence)

-M


ben ilçede yaşıyorum hocam dediğiniz yoğurtu internetten sipariş ettirebilirim fakat altınışık markalı kefir içecek 250ml satılıyor , aynı işlevi görürmü sizce bi bilginiz varmı , birde aşı gibi dedinizya hocam eğer mümkünse tam açabilirmisiniz örneğin nekadar süre tüketelim ve bunu kaç ay sonra yada hafta yada yıl sonra tekrarlıyalım bu tüketim olayını teşekkürler hocam


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 01-Kasım-2016 Saat 12:19
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

ben ilçede yaşıyorum hocam dediğiniz yoğurtu internetten sipariş ettirebilirim fakat altınışık markalı kefir içecek 250ml satılıyor , aynı işlevi görürmü sizce bi bilginiz varmı , birde aşı gibi dedinizya hocam eğer mümkünse tam açabilirmisiniz örneğin nekadar süre tüketelim ve bunu kaç ay sonra yada hafta yada yıl sonra tekrarlıyalım bu tüketim olayını teşekkürler hocam


Kefir nedir bilmem. İlgilenmedim. İlgilenmeyi şimdilik düşünmüyorum.

Probiyotik bakteriler ölümsüz değildir. Bir süre sonra önceden hangi bakteri listesi varsa bağırsak eski listesine geri dönmek isteyecektr. Bu sürenin ne olduğu her kişide farklıdır. Kimisinde 6 saat olabilir. Kimisinde 5 sene olabilir. Bu sürenin sonunda yeniden probiyotik bakteri inoküle eidlmesi istenebilir.

Bu süreyi önceden kestiremeyeceğinize göre madem bağırsaklarınızda probiyotik bakteri devamlılığı istiyorsunuz (ki bu lazım mıdır, gerekli midir, şart mıdır, neden bunu istiyoruz?) o halde probiyotik alımının devamlılığı planlanmalıdır.
-M
Mesajı Yazan: marln
Mesaj Tarihi: 01-Kasım-2016 Saat 12:33
Hocam bugun colyak testi yaptim ama tok karna acaba yanlis sonuc cikarmi
Doku transglutaminaz sonuc 4.7 durun nn referans<20-<20
Anti gliadin ıgg sonuc 5.4 durum nn
Hocam ne demek


Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 01-Kasım-2016 Saat 22:18
Hocam o kadar caresizizki herseyi kullanmak istiyoruz ne cektigimizi bi biz biliyoruz o yüzden.neden bunu alıyoruz sağlıklı mı gerekli mi diye sormussunuz cevabı çaresizlik. çok zor çok. .


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 02-Kasım-2016 Saat 15:30
Orjinalini yazan: marln

Hocam bugun colyak testi yaptim ama tok karna acaba yanlis sonuc cikarmi
Doku transglutaminaz sonuc 4.7 durun nn referans<20-<20
Anti gliadin ıgg sonuc 5.4 durum nn
Hocam ne demek


Yazdıklarınızı anlamadım. Yani sayılar verilmemiş, garip işaretler yazmısşsınız. Bazı yerlerde birim yazılmamış. Anlaşılmıyor.
-M


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 02-Kasım-2016 Saat 16:07
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: bazenhissediyor

ben ilçede yaşıyorum hocam dediğiniz yoğurtu internetten sipariş ettirebilirim fakat altınışık markalı kefir içecek 250ml satılıyor , aynı işlevi görürmü sizce bi bilginiz varmı , birde aşı gibi dedinizya hocam eğer mümkünse tam açabilirmisiniz örneğin nekadar süre tüketelim ve bunu kaç ay sonra yada hafta yada yıl sonra tekrarlıyalım bu tüketim olayını teşekkürler hocam


Kefir nedir bilmem. İlgilenmedim. İlgilenmeyi şimdilik düşünmüyorum.

Probiyotik bakteriler ölümsüz değildir. Bir süre sonra önceden hangi bakteri listesi varsa bağırsak eski listesine geri dönmek isteyecektr. Bu sürenin ne olduğu her kişide farklıdır. Kimisinde 6 saat olabilir. Kimisinde 5 sene olabilir. Bu sürenin sonunda yeniden probiyotik bakteri inoküle eidlmesi istenebilir.

Bu süreyi önceden kestiremeyeceğinize göre madem bağırsaklarınızda probiyotik bakteri devamlılığı istiyorsunuz (ki bu lazım mıdır, gerekli midir, şart mıdır, neden bunu istiyoruz?) o halde probiyotik alımının devamlılığı planlanmalıdır.
-M
bu kefir dediğim şeyde açıklamasında probiyotik bakterileni bulunduğunu bağırsağa yerleşip zararlı bakterileri önlediği kabızlık problemini düzelttiği sindirimi kolaylaştırıp mide ve bağırsaklara faydalı olduğu yazıyordu hocam sitesindede şişesindede galiba probiyotik ürünler içerisine giriyor buda


Mesajı Yazan: Worselife
Mesaj Tarihi: 02-Kasım-2016 Saat 16:58
Ben de çölyak endoskopi hepsi tertemiz.bence de bağırsak.ayrıca randomize kontrollü ya da deneysel kaç tane çalışma var ki ağız kokusuyla alakalı, size bir kanıt sunalım hocam bağırsaklarla ilgili.bizimki kanıt düzeyi düşük uzman görüşlerine giriyor ki hepimizin artık bu konuda uzman olduğumuzu düşünüyorum.


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 07-Kasım-2016 Saat 14:45
hocam sindirim testi pankreas ile ilgili değilmi , peki pankreasımızda bi sorun varsa sadece ağız kokusu olarak bizemi gösterir başka ağır bulgularıda olmazmı ve sindirim testi sadece pankreas içinmidir? teşekkürler


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2016 Saat 10:44
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

peki pankreasımızda bi sorun varsa sadece ağız kokusu olarak bizemi gösterir başka ağır bulgularıda olmazmı ve sindirim testi sadece pankreas içinmidir? teşekkürlerDışkı sindirim testi sadece pankreas için değildir.
http://murataydin.org/sindirim-testi.html - http://murataydin.org/sindirim-testi.html

Pankreas hastalıklarının hepsi ağır şikayetler vermek zorunda değildir. Sessiz seyredebilir, kronik sindirim yetmezliği şeklinde devam edebilir.
-M


Mesajı Yazan: Beşiktaşlı
Mesaj Tarihi: 09-Mayıs-2017 Saat 07:17
Arkadaşlar ben kurtuldum tek yapacağınız şey şekerli yiyecekleri bırakmak bagırsak mantarları şeker ve hamur işi ile besleniyor 5 gündür ağzım kokmuyor şekeri bıraktığım için sizdeki özelliklerin aynısı bendede vardı koku tokkende vardı açkende Boğaz'da balgam dilde pas şekeri kes hepsinden kurtulun 5 yıldır kokuyu çekiyordum artık bitti boğazdaki akıntıdan eser yok hiç bir ilaç kullanmadan kurtuldum zamanında nidazol falanda kullandım ama bırakınca koku yine başlıyordu bana dua edin şekerin her türlüsünü bırakın

-------------
Asdfg


Mesajı Yazan: Haklar bilimi
Mesaj Tarihi: 09-Mayıs-2017 Saat 14:16
Hiç pharmalzn ya da cinkolu gargara kullandiniz mi?

Kullandığınız eğer faydası oldu mu?


Mesajı Yazan: sifa
Mesaj Tarihi: 12-Mayıs-2017 Saat 13:05
@BEŞİKTAŞLI.. BUNU DENİZEDOĞRU NİCKLİ ARKADAŞA DA ANLATABİLSEK KEŞKE.. BENDE AYNISINI YAPIYORUM ŞEKER VE HAMUR İŞLERİ YOK.. UN VE UNLU MAMÜLLERİ YOK KOKU GİTTİ.. AYRICA AKINTI DA BİTTİ.. AMA NEDENSE İNSANLAR DENEMİYOR BİLE BENCE KİMSE İYİLEŞMEK İSTEMİYOR ARTIK KANIKSAMIŞLAR BU DURUMU.. ZİRA BEN BU ZAMANA KADAR BANA MANTIKSIZ BİLE GELSE YÜZLERCE ŞEY DENEDİM KURTULMAK İÇİN.. AMA ŞU AN YAPTIĞIM ŞEY O KADAR MANTIKLI GELİYOR Kİ.. HELE ŞU SİNDİRİM MESELESİ.. ÖĞRENDİKÇE MANTIĞIMA NASIL YATIYOR NASIL DÜŞÜNEMEİDM BUNU DİYORUM.. ŞEKERİ VE UNU BIRAKINCA KOKUNUN GİTMESİNİN NEDENİ SİNDİRİMİN RAHATLAMASI.. ENZİM EKSİKLİĞİ.. VE ENZİMLERİN AKTİVE OLMASI İÇİN MİDE ASİDİ GEREKLİ.. MİDENİN PH 3 VE 3 ÜN ALTINDA OLMALI Kİ SİNDİRİM GERÇEKLEŞSSİN ŞİŞKİNLİK OLMASIN.. MİDE ASİDİ EĞER YETERSİZ KALIRSA SAFRA DA SORUNLAR BAŞLAR. SAFRA AKIŞI GERÇEKLEŞMESE DE SAFRA TAŞLARI.. VE MİDE ASİDİ DÜŞÜK OLUNCA HALİYLE BESİNLER SİNDİRİLEMEZ VE SİNDİRİLEMEYEN BU KARBONHİDRATLAR PROTEİNLER DUODENUM DA İNCE BAĞIRSAKTA KALIN BAĞIRSAKTA KOKUŞUR.. ZATEN MİDE ASİDİ YETERLİ OLMAYINCA BAKTERİLER DE ÜREMEYE BAŞLAR.. HALBUKİ PH 3 ÜN ALTINDA OLSA BAKTERİLER ÜREYEMEZ VE KOKUŞMA YAPAMAZ. BU KOKUŞMA SONUCUNDA ORTAYA ÇIKAN HİDROJEN GAZI DA AĞIZ KOKUSUNA NEDEN OLUR. SADECE AĞIZ KOKUSU DA DEĞİL ŞİŞKİNLİK AŞIRI GAZ GURULTU VS.. BU YÜZDEN SİNDİRİMİNİZİ DÜZELTMENİZ LAZIM.. AYNI ZAMANDA BAĞIRSAĞINIZ DA PROBİYOTİKLERİ ARTIRARAR FLORANIZI DÜZELTMENİZ LAZIM.. SAĞLIKLI BİR FLORA İYİ BİR SİNDİRİM DEMEKTİR.. HERŞEY BİRBİRİYLE BAĞLANTILI.. PROBİYOTİK VE PREBİYOTİK BESLENMEMİZ LAZIM.. GEÇ KALMADAN BUNU BİR DÜŞÜNÜN DERİM.....


Mesajı Yazan: denizedogruu
Mesaj Tarihi: 12-Mayıs-2017 Saat 21:09
Arkadaşım zaten zayıfım un ve şekeri kessem zaten kilo kaybından 2 ay içinde ölürüm :D Ayrıca imkanı olmayan insanlar olduğunu yine söylüyorum herkesin yaşı reşit değil maddi durumu belli benim için evdekiler şekeri unu bırakmaz bana özel de yemek yapılmaz.


Mesajı Yazan: Beşiktaşlı
Mesaj Tarihi: 24-Mayıs-2017 Saat 23:50
Kardeşim hamuru bırakma sade şekeri bırak

-------------
Asdfg


Mesajı Yazan: ahmetmehmet1
Mesaj Tarihi: 27-Mayıs-2017 Saat 11:30
zaten şekerli tek kekler tatlılar var. önüne tatlı geldimi şeker geldimi yeme. günde 2 tane hurma ye aynı iş . şeker ihtiyacını meyveden al.

Un işine gelecek olursak yine pilavını ye pirinçini ye makarnını ye. azaltıp ye. ekmeği günde 5 dilim yiyorsan 1 dilim ye. Şeker zararlıdır bırakın canan hocayı dinleyin . Tabi ağız kokusu içinde yine arkadaşın dediği gibi bağırsakları besliyor.


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 28-Mayıs-2017 Saat 09:19
eğer hamur veya yağlı yediğin halde bir insanın normal şeker seviyesini aşmadığı dengede tuttuğu sürece hocam bunun bi zararı varmıdır insana? ve şeker seviyesi düşük veya yüksek değil yani hastalanmış gibi görünmüyorsa dengedeyse kişi ama dediğim gibi kişi hamur işi falan yiyor şekerli yiyor bu kişide ağız kokusu olması gözlenirmi?

-------------
kibir sevginin mezarıdır       


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 28-Mayıs-2017 Saat 09:20
tahminimce yukardaki soru için kendi tahminim gözlenmez ama hocam bu işin üstadı olduğu için bilimsel olarak ne düşünülür merak ettiğim için sordum saygılar hocam

-------------
kibir sevginin mezarıdır       


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 28-Mayıs-2017 Saat 11:43
Arkadaşlar şeker dahil hiç bir besinden kendinizi mahrum bırakmayınız. Sağlığınız sebebi ile hekiminiz yasakladıysa o başka. Bunun dışında kendinize eziyet anlamına gelecek garip diyetler ile sağlığınıza zarar vermeyin.
her şeyi kararında yeyiniz içiniz.
-M


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 16-Ekim-2019 Saat 12:39
Kandidaların ağız kokusu ile bir ilişkisi yoktur.

Boşuna diyet yapıp sözümona kandidaları bağırsaktan uzaklaştırmaya çalışmak gereksiz efor sarfetmek, beslenme dengesini gereksiz bozmak anlamına gelir.

Tıklayınız:
https://youtu.be/taaoSfpSHtI - https://youtu.be/taaoSfpSHtI


Mesajı Yazan: ofbe01
Mesaj Tarihi: 11-Ocak-2020 Saat 16:52
Bagirsak mantarim oldugunu düsünüyorum, bu sebep ile hayatimi neredeyse mahvetmek üzere olan bu nefes kokumun oldugunu düsünüyorum. 2 Hafta sonra tedaviye baslanacak ama ben artik insanlarin yaninda duramaz oldum nefes kokum 1 metreden bile hissediliyor.

Bana saglikli beslenme programi yazabilir misiniz? Unsuz, ve sekersiz ve pilav gibi cok yagli yiyeceklerin olmadigi bir saglikli beslenme programi. Hedefim: Bagirsak mantarini yok etmek. varsa tabi ama kesin var.


Mesajı Yazan: ahmetmehmet1
Mesaj Tarihi: 11-Ocak-2020 Saat 19:05
Orjinalini yazan: ofbe01

Bagirsak mantarim oldugunu düsünüyorum, bu sebep ile hayatimi neredeyse mahvetmek üzere olan bu nefes kokumun oldugunu düsünüyorum. 2 Hafta sonra tedaviye baslanacak ama ben artik insanlarin yaninda duramaz oldum nefes kokum 1 metreden bile hissediliyor.

Bana saglikli beslenme programi yazabilir misiniz? Unsuz, ve sekersiz ve pilav gibi cok yagli yiyeceklerin olmadigi bir saglikli beslenme programi. Hedefim: Bagirsak mantarini yok etmek. varsa tabi ama kesin var.


2 hafta sonra ne tedavisi başlanacak? google üzerinde zaten beslenme programı dolu. pilav yerine karabuğday yiyeceksin. öğlenleri, bakliyat, çorba filan mercimek çorbası.


Mesajı Yazan: ofbe01
Mesaj Tarihi: 12-Ocak-2020 Saat 00:01
Tedavi derken ne olacagini bilmiyorum, Almanya'Da yasiyorum ve agiz kokusu ölcme yerine gidiyorum ordan tedavi olunur herhalde bilmiyorum ilk agiz kokumu ölcücekler sonra gerisini bilmiyorum.
Sana bir sorum var, Hangi meyveleri yiyemem? Muz , elma , mandalin , ayva yiyebilir miyim? Sekerli ve unlu seyler yemek istemiyorum bagirsak mantarlari onlarla beslendiginden. Ve hangi yagli yemekleri yiyemem? Cevaplarsan cok tesekkür ederim.


Mesajı Yazan: ofbe01
Mesaj Tarihi: 12-Ocak-2020 Saat 15:42
unsuz ve sekersiz besleniyorum bagirsak mantarindan dolayi, ve bir sorum daha var: Tam bugday ekmek yiyebilir miyim? Ve yaprak sarma da yiyebilir miyim? Üssteki sorumu ve bu sorumu da cevaplarsan sevinirim.


Mesajı Yazan: ahmetmehmet1
Mesaj Tarihi: 12-Ocak-2020 Saat 19:12
Orjinalini yazan: ofbe01

unsuz ve sekersiz besleniyorum bagirsak mantarindan dolayi, ve bir sorum daha var: Tam bugday ekmek yiyebilir miyim? Ve yaprak sarma da yiyebilir miyim? Üssteki sorumu ve bu sorumu da cevaplarsan sevinirim.


yaprak sarması, ekmek gibi şeyler, şekere dönüşen karbonhidrattan oluşuyor. bağırsak mantarının en büyük besin kaynağı şeker. ekmek olarak karabuğday ekmeği dışında yiyemezsin. yaprak sarması, karabuğday olarak pirinç yerine koyarsa yiyebilirsin. yağlı yemek olarak, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı dışında gerisi zararlı, yani kötü bakteriye besliyor. ayrıca probiyotik almalısın, elma sirkesi, hindistan cevizi yağı, kekik yağı, daha hızlı öldürmeye sağlar, bakterileri.

https://www.youtube.com/watch?v=L7Eeg2p2JZ8 detaylı anlatım var burada. kanalda diğer videolara da bak iyi anlatmış.


Mesajı Yazan: ofbe01
Mesaj Tarihi: 14-Ocak-2020 Saat 20:04
Tesekkürler, arastirip bulamadim, Candida diyeti uyguluyorum ve ispanak yiyebilir miyim?


Mesajı Yazan: ahmetmehmet1
Mesaj Tarihi: 14-Ocak-2020 Saat 22:31
Orjinalini yazan: ofbe01

Tesekkürler, arastirip bulamadim, Candida diyeti uyguluyorum ve ispanak yiyebilir miyim?sebzelerden, patates, havuç ve mantar dışında her şey serbest. süt ürünleri de yasak candida diyetinde. ıspanağın üstüne yumurta kır. ingilizcen varsa candida diet yaz, yoksa türkçe candida diyeti yazınca çıkıyor. ayrıca probiyotik almalısın, Almanya da yaşıyorsun zaten, her şey sudan ucuz, rahat candida diyetini yaparsın.Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat