Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kemik eğriliği

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları
Forum Adı: Bir soru sormak istiyorum
Forum Tanımlaması: Merak ettiğiniz bir konuyu burada sorunuz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=879
Tarih: 23-Mayıs-2019 Saat 19:50
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com


Konu: Kemik eğriliği
Mesajı Yazan: MMMM
Konu: Kemik eğriliği
Mesaj Tarihi: 09-Mayıs-2013 Saat 22:30
Burnumun içi nasıl kokuyorsa, dilimin arkası da öyle kokuyor ama daha fazla. Bunu parmağımı dilimin arkasına değdirerek anladım.

Herhangi bir gargara kullansam koku da büyük ölçüde azalma oluyor. Dilimin arkasına da değmesi için gargara ağzımda iken dilimi uzatıyorum. %90 gidiyor koku.

Dilimin arkasını fırçalayamasam da fırçalayabildiğim kadar fırçalıyorum dilimi o beyazlık yeniden oluşuyor fakat az derecede. Ama yine de oluşuyor.

2 gün önce kan testi yaptırdım doktor herşey normal dedi.

Kokunun sebebi burnumdaki kemik eğriliği olabilir mi? Dilimin arkasının beyaz olması ile bunun bir alakası olabilir mi?Cevaplar:
Mesajı Yazan: coqnfechn
Mesaj Tarihi: 11-Mayıs-2013 Saat 12:33
hayır


Mesajı Yazan: Mehmet
Mesaj Tarihi: 11-Mayıs-2013 Saat 15:30
Bunun mide ile mi bir alakası var? Beyazlıktan bahsediyorum. Murat hocam geçen çok bilgili bir diş doktoruna gittim. Dişin üstünde ufacık minicik oyuklar gördü, gözle çok fazla belli olmuyor. Oraya çengeli değdirince baya bir sızlama yaptı. Bu kadar hassas olmaması lazım falan dedi. Bana direkt reflü vs var mı diye sordu. Ancak mide asidi gibi yoğun bir asit o şekilde yapabilirmiş dişi... (kola vs asitli içecekler içmiyorum) Bu mide probleminin dil beyazlığı ile bir ilgisi var mıdır? Bu arada dişlerimi temizlettim dolgu yaptırdım vs. Şimdi oksijenli su ile gargara yaptığımda 2 gün sürüyor etkisi!!! Önceden 7-8 saatti.


Mesajı Yazan: rıfkı
Mesaj Tarihi: 11-Mayıs-2013 Saat 19:44
burnundaki kemik eğrili nefes kaliteni düşürüyorsa şayet , eksik ya da sağlıklı olmayan mı demeliyim solunum dilinde tabaka oluşmasına sebep olabilir.


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 11-Mayıs-2013 Saat 20:57
Orjinalini yazan: Mehmet

Dişin üstünde ufacık minicik oyuklar gördü, gözle çok fazla belli olmuyor. Oraya çengeli değdirince baya bir sızlama yaptı. Bu kadar hassas olmaması lazım falan dedi. Bana direkt reflü vs var mı diye sordu.Dişin yüzeyindeki oyuklara sond adı verilen ince uçlu metalik çengeli temas ettirince ağrı duymanızın reflu ile bir ilişkisi yoktur. Ağız kokusu ve dil kaplaması ile de her hangi bir ilişkilendirilmesi yapılamaz.

Dişlerin üstünde böyle hassas noktalar, en sık çürük, diş gıcırdatma veya yatay fırçalama sebebi ile aşınma, çatlak, veya minik yüzey kırıkları ile olur.

Sık kusma ve Reflusu olan şahısların alt çenedeki büyük azıların dile bakan yüzeylerinde geniş sahaları etkileyen kireçsizleşen bölgeler (nokta değil) olur. Bu lekeler sond ile ağrı verebilir ve asla 1 tane dişte değildir. Daima bir grup dişte meydana gelir. Ayrıca asla tek tarafta olmaz karşılıklı simetrik sağlı sollu dişlerde görülür.

Umarım sorunuz cevaplanmıştır
-M


Mesajı Yazan: MMMM
Mesaj Tarihi: 12-Mayıs-2013 Saat 13:39
Orjinalini yazan: rıfkı

burnundaki kemik eğrili nefes kaliteni düşürüyorsa şayet , eksik ya da sağlıklı olmayan mı demeliyim solunum dilinde tabaka oluşmasına sebep olabilir.


Bundan emin misin? Ben kemik eğrili ameliyatı olsam dilimin arkasındaki kalın tabaka ve beyazlık gidecek mi yani?


Mesajı Yazan: rıfkı
Mesaj Tarihi: 13-Mayıs-2013 Saat 14:15
olabilir dedim kesin gider demedim , kaldı ki işin uzmanı da değilim , sadece düşüncelerimi söyleyerek yola çıkıyorum. Bazı insanlarda burun kemiği eğri ama hiç koku yapmıyorken , bazı insanlarda farklı olabiliyor. Kokulu gaz geliyor mu burnundan bir ölçtür derim , ya da tuzlu su çekince koku kayboluyor mu ?


Mesajı Yazan: zafer3737
Mesaj Tarihi: 02-Haziran-2018 Saat 17:27
hocam iyi günler ben kastamonudan zafer 2 yıldır faranjit hastasıyım burundan ameliyat dediler ameliyat oldum fakat hastalıgım daha cok arttı asırı geniz akıntım var halen daha bi çözüm bulamadım agız kokusu ve bogaz kurulugu da dahil cok kötü haldeyim yardımcı olabilirmisinizSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat