Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ağıza sokulan bi cisim veya parmağı koklamak

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları
Forum Adı: Bunları biliyor muydunuz?
Forum Tanımlaması: Anahtar bilgiler (doktorlar konu başlatabilir)
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=960
Tarih: 19-Nisan-2024 Saat 06:58
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: Ağıza sokulan bi cisim veya parmağı koklamak
Mesajı Yazan: aydinmur
Konu: Ağıza sokulan bi cisim veya parmağı koklamak
Mesaj Tarihi: 08-Eylül-2013 Saat 11:09
AĞIZA SOKULAN PARMAK veya BİR CİSMİ KOKLAMAK

Bu sorunun yanıtı bu sayfada vardır: http://www.agizkokusu.org/psikolojik-agiz-kokusu.html - http://www.agizkokusu.org/psikolojik-agiz-kokusu.html

Kısaca bahsedeyim:

Gazlar sıvı içerisinde kısmen çözünebilir özelliktedir. Yani çay şekerinin çay içerisinde çözündüğü gibi ağız kokusu gazları da salya içerisinde çözünür. Azotlu gazların bir kısmı mesela putresin, kadaverin, salya içerisinde çözünür. Siz parmağınızı salyaya sokup kurumasını beklerseniz, salya uzaklaşınca çözünmüş gaz buharlaşmak üzere serbest kalır, kokladığınızda çirkin kokusunu duyabilirsiniz. Fakat salya ıslak iken koku alınmaz.
(Bu sebeple ağız kuruluğu ağız kokusu yapar zaten)

Bilek yaladığınızda kurumasını bekleyip kokladığınızda her kes az veya çok mutlaka çirkin koku duyacaktır. Bazen fazla bazen az bir çirkin koku hep vardır. Bilek yalamak kabul görmüş hatalı bir yöntemdir.

Parmağı dil arkasına sokup kurutup koklamak, diş ipini dişler arasından geçirip koklamak, kürdanı bademciğe saplayıp koklamak. Bunlar yapılmaması gereken deneylerdir. Sonuçları bellidir ve anlamlı değildir.

Unutmayınız bütün vücut çukurları kokar.
Hangi vücut çukuruna parmak sokulursa sokulsun koklandığında az veya çok kokar. Bu bir hastalık değildir.

Bir insan düşününüz ki, parmaağını burnuna sokup sonra parmağını kokluyor olsun.
Bir insan düşününüz ki parmağını anüsününe, veya göbek çukuruna sokup kokluyor olsun,
bir insan düşününüz ki parmağını koltuk altına sokup çıkarıyor sonra kokluyor olsun, bunları yapmak anlamlı bi deney değildir, bunu sık tekrarlamak obsesyon tipi bir hastalığı işaret edebilir.

-M

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Mehmet
Mesaj Tarihi: 10-Eylül-2013 Saat 12:02
"Fakat salya ıslak iken koku alınmaz."

Valla hocam ıslak iken dahi çok kötü kokuyu rahatlıkla fark edebiliyorum yani kurumasını beklememe gerek kalmıyor.

Diğer yandan parmağını dilinin arkasına sokmak kokunun ciddiyetini fark etmeye yarasa da, bir iyileşme durumu söz konusu olur ise, takıntı haline gelmesi kaçınılmazdır. Mesela nidazol kullandığım zaman ki "0" koku durumunda bile günde 3-4 kere dil arkasını parmakla kontrol ediyordum. Demek ki gerçekten bir takıntı haline gelmiş. Ama nidazolun etkisi devam ediyor mu yoksa durdu mu anlamanın en kolay yolu da bu :((

Mesajı Yazan: cihat1762
Mesaj Tarihi: 10-Şubat-2017 Saat 23:54
Bilek yalama yöntemini deniyorum hiç koku alamıyorum. Fakat ağzımın koktuğunu hissedebiliyorum. fikri olan varmı

Mesajı Yazan: Burazin
Mesaj Tarihi: 08-Ekim-2017 Saat 17:13
Hocam salya ıslakken koku olmaz demişsiniz
Islakken de koku olması bir probleme işaret eder mi?

Mesajı Yazan: wrathisours
Mesaj Tarihi: 10-Eylül-2018 Saat 15:47
Hocam tükürüğümüzün kokması, ağız kokusuna işaret midir? Size daha önce böyle sorular sorulmuş sizde cevaplamışsınız, ama benim merak ettiğim mesele tükürük kokusunun ne derecede olduğu. Ben kendim bileğimi yalayıp koklayınca ekşi bir koku alıyorum acaba herkes aynı kokuyu mu alıyor yoksa bunun bir derecesi mi var, diğer arkadaşlar da cevaplarsa sevinirim şimdiden çok sağolun.

Mesaj Tarihi: 11-Eylül-2018 Saat 19:38
Her tükrük az veya çok kokar. Bu bir hastalık değildir herhangi bir hastalığın işareti de değildir. Ağız kokusunun ispatı değildir. Tükrüğünüzü koklamayın

Mesaj Tarihi: 12-Eylül-2018 Saat 17:09
Murat hocam dediğinizi anladım fakat bu kokunun bir derecesi var mıdır şu kadar kokmalı falan filan ben ekşi bir koku seziyorum acaba sizin hastalarınızda bu şikayetle mi geliyor ben psikolojik olabilir diye düşünüyorum kendim için şimdiden teşekkürler.

Mesaj Tarihi: 12-Eylül-2018 Saat 20:05
Yok hayır matematik bir sınırı yok. Çünkü hangi gazın koktuğu belli değil.

şiddeti ve kompozisyonu sürekli olarak değişir.

Salyayı koklamanın neden değersiz olduğunu anladınız mı?

Mesaj Tarihi: 12-Eylül-2018 Saat 23:01
Anladım hocam değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Peki ağız kokusunu kendimiz nasıl anlayabiliriz hocam?

Mesaj Tarihi: 13-Eylül-2018 Saat 21:09
Orjinalini yazan: wrathisours

Anladım hocam değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Peki ağız kokusunu kendimiz nasıl anlayabiliriz hocam?

https://search.google.com/local/posts?q=Halitorium-a%C4%9F%C4%B1z+ve+nefes+kokusu+%C3%B6l%C3%A7%C3%BCm+ve+te%C5%9Fhis+muayenehanesi&ludocid=5614518038863990075&lpsid=1852337296710895671 - ağız koktuğu nasıl anlaşılır

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat