Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Olay: Koku nedeni sizce nedir? - Olayın Tarihi: 27-Ekim-2013 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Anket Sorusu: Kokuya neden olan problem sizce nedir?
Oy Anket Seç Oylar Anket İstatistikleri
46 [11,86%]
41 [10,57%]
183 [47,16%]
70 [18,04%]
37 [9,54%]
11 [2,84%]

Yazar Mesaj
Camur
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 24
Alıntı Camur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2016 Saat 12:06
Orjinalini yazan: secret44

Aynen öyle bende geniz akıntım için çörek otu yağı kullandım, ayıptır söylemesi kullandığım ertesi günü balgam çıkardım.Genizdeki akıntım hemen azaldı. Bende ilaçların içinden çıkar ya hani bebeklere falan ilaç vermek için onunla damlatıyorum sağ ve sol burun deliklerime bir kere biraz uzanıyorum biraz yaksada her gün damlattıkça alışıyor ve yakması azalıyor. Denemeye değer.

Ayrıca gittiğim mide doktoru çörek otu yağını içince de ağız kokusu geçenler var denemelisin demişti.
Benim tansiyonumu ve şekerimi düşürdüğü için içemiyorum maalesef.
   Doktor nasıl kullanılıyo dedi Rica etsem çörek otunun nasıl kullanıldığını biliyorsan yazabilir misin? İçiliyo mu bişeylere katılıp yoksa burundan mı uygulanıyo.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2016 Saat 19:29
Nerden bulabiliriz corek otu yagini
IP
secret44
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı secret44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2016 Saat 18:06
Çörek otu yağı bizim burada bir eczanede var aktarlarda falan da bulabilirsiniz ama doğal olduğundan emin olun.Habbedüs sevda diye de geçer adı. Önce küçük bir şişede alın bakın faydası olursa devam edin.

İçmek isterseniz internette de araştırın doktorlar yemeklerden önce bir çay kaşığı falan da veriyor. Hem zayıflamaya da etkisi var.Ama bence tok karnına için şeker ve tansiyon düşürebilir çünkü.

Buruna damlatma da çörek otu yağını alıp bir şekilde damlatın. Bir damla sağ buruna bir damla sol buruna sonra biraz dinlenin genzinizi yakacak korkmayın.

Mide doktorum bana şekerim ve tansiyonum düşüyo içemiyorum deyince bir parça ekmeğin üzerine birazcık sür ve ye dedi.Denemeye değer bence arkadaşlar.

Ama hemen bir iki gün etkisini beklemeyin biraz bekleyin kesin çözüm müdür bilmem ama ben paylaşmak istedim.
IP
by_arda2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı by_arda2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2016 Saat 00:35
Aktarlarda (bitkisel malzeme satan yerler, kapalı çarşı gibi yerlerde olur) bulabilirsin.

Kullanımı sanırım bir iki damla suya veya yemeğe koyma şeklinde
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2016 Saat 01:13
Bu yağı burun spreyini boşaltıp içinne döksek öyle sıksak daha etkili olmazmı tüm burna nüfüz eder
IP
cihat1762
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı cihat1762 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Temmuz-2016 Saat 08:22
kendimi bildim bileli ağzımın koktuğunu hissederim. psikolojik olduğunu düşünmüyorum. Ama bir yandanda pek yüzüme vuranda olmadı. koku ağzımdan çok burnumdan geliyor sanki. Bunu hissedebiliyorum

Bu sorun yüzünden konuştuğum kıza bile açılamıyorum. Yemin ediyorum lanet bişey. ağız kökenli olduğunu düşünmüyorum bu kokunun. çünkü 2 aydır dişlerimi düzenli fırçalarım vede naneli
Listerine kullanıyorum etkisi yok. Tecrübeli arkadaşlar yardım etsin lütfen bıktım artık
IP
süpheli
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı süpheli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2016 Saat 13:57
Belki de kokmuyordur psikolojiktir sonuçta her insanda hafif bi koku gelebilir yani rahatsız edici olmayan.Biz bu kokuyu çok şiddetli sanıyoruz bence kendimizce.
IP
süpheli
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı süpheli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2016 Saat 21:38
Arkadaşlar merhaba.Benim bazı zamanlar boğazmda yanma ve kuruluk oluyor koku oluyor mu bilmiyorum ama ağzımı ferah hissetmiyorum tabiki. Bu durumda ne yapmak gerek midemle ilgili bi rahatsızlığım yok. Bademciğim alınırsa bu sorun kalkar mı ortadan?
IP
cihat1762
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı cihat1762 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2016 Saat 21:21
beyler bir diş sarımsağı çiğnemeden yutup ardından bol su içtigimde koku gelmiyor. çok hafif bir sarımsak kokusu geliyor çok hafif. hastalıgımın ne oldugunu bu yolla ögrenme şansım varmı? tip kaş
Oluyor
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ağustos-2016 Saat 20:32
Arkadaşlar kokunun sebebi tamamen psikolojik çare yok ben bulamadım
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2016 Saat 16:43
Arkadaşlar kokunun sebepleriyle alakali onlarca sebep var. Bağırsak mantarı, reflü, gastrit, geniz akıntısı, bademcik, diş vs. Bu sorunlar birçok kişide olmasına rağmen onlarda ağız kokusu sorunu yok bizde neden var ? Reflüsu gastriti bağırsak mantarı olan birçok arkadaşım akrabam var onlarda ağız kokusu yok..ne olabilir düşünmeden edemiyorum. .ağzındaki dişlerin neredeyse çoğu çürük ve dişlerini bile fircalamayan yakın bir arkadaşımın bile ağız kokusu yok. .sıfır. .ben artık neye inanacagimi bilmiyorum ve de çok sıkıldım bu durumdan hepinizin olduğu gibi. Bu hep böyle mi sürecek ömür boyu. .hiç normal insanlar gibi konuşup gulemiycekmiyiz :( bence hepimizin ortak bir sorunu var. .ve tesadüfen bazen buldugumuz yöntemler etkili olabiliyor. Sorun ortak ama ne ? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2016 Saat 10:13
Murat hocam ultrason yaptilar k21-gastro-ozofajial Reflu cikti ultrason sonucuna guvene bilirmiyim endoskopi'de yaptiracam ileriki gunlerde
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 18:01
Merhaba arkadaşlar. Forumu uzun süredir takip ediyorum başlıkları okuyorum. Bu kokunun sebebini anlayabilmek için. Kendi başıma bir sonuca varamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ağzımda görünür bir çürük yok. Ufak tefek arayüz çürükleri var dişçiye gittiğimde onlar bile zor görüyor.
Dişlerimi, dilimi düzenli fırçalıyorum, diş ipi kullanıyorum.

Diş taşım da yine aynı şekilde bir plak oluşturacak kadar yok, az var.

Midemde problem yok mideyle ilgili şikayetim yok.

Bademcik taşları için bademciklerimi çok kurcaladım hiç sert bir yapı ele gelmedi. Bazen beyaz bir sıvı çıkıyor sadece.

Burnumda eğrilik var burnum çoğu zaman tıkalı ağız kuruluğu ve geniz akıntısı şikayetim de var.

Koku sabah uyandığımda maksimum oluyor, dişlerimi fırçaladıktan sonra 2 saat falan kesiliyor, yemek yedikten sonra kısa bir süre kesiliyor ama sonra geri geliyor.

Sizce sorunum ne olabilir ne üzerine yoğunlaşayım? Burun ameliyatı olayım mı? Çok az bir diş taşı bile koku yapar mı? Yardımcı olursanız sevinirim yoksa bu konu yüzünden kafayı yiyeceğim
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2016 Saat 22:27
muzdarip akciğer ile ilgili bi sorun var mı ona baktır
kbb doktoru tanıdığım akciğerler koku yapabilir demişti
asla pes etme
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2016 Saat 09:27
Burun eğriliğinin oluşturduğu geniz akıntısı kesin olarak bu kokunun nedenidir diyebilir miyiz sizce
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2016 Saat 19:03
Alerjik geniz akıntısı, burun tıkanıklığı en çok bna verilmiş harbiden o kadar koku yapar mı ki şaşırdım bak
asla pes etme
IP
Mnsm
Üye
Üye

Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2016 Saat 23:15
Ağız hijyenini bozan dişlerin fırçalanması sonrasında hemen plak oluşumuna etki eden geniz akıntısımıdır
Dişleri 2 sefer fırçala gargaralardan hemen sonrada başlamazki koku

Boğazdaki yumru aslında bakteri plağının hep ağızda genizde kalmasını sağlıyor. Ordan bi gitse rahat nefes alıp vermeye başlayacağız.
Genizde , dil kökünde ve dilde oluşan bakteriler uçucu sülfür gazlarını engelleyecek ağız yıkama mekanizma sı olan tükürüktede bozulamara yol açıyo sanki
Tümürük bezi taşı diye bi hastalıkta duydum yeni oda bi araştırma konusu olabilir
IP
Mnsm
Üye
Üye

Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2016 Saat 23:20
Düzeltme tükürük bezi taşı

Aslında araştılacak çok konu var ama bana öyle geliyor ki hepimizin sorunu birbirine benzer
Çoğu kişide geniz akıntısı
Antral gastirit
Burun eğriliği
Geniz eti
Helico b.plori var ve bu sorunlar ortak %90 oranında
IP
Mkkk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Mkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2016 Saat 23:53
Arkadaşım ben bademciklerin aldiramadim benim mesela burnumdanda gelip koku yani nane ağacı da diksem ağzıma burnumdanda gelip koku bende öle sinüzit yok aşırı derecede geniz akıntısı yok bademciklerin aldrsam gecerdide işte aldiramamdim
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2016 Saat 17:29
Bengeldim senin koku dış fırçalayınca geçiyormuydu yada başka bisey yapınca benimki ne yaparsam yapayım geçmiyor
IP
joey55
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı joey55 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2016 Saat 21:48
merhaba yeni üye oldum ben.Ben bi iki ay önce kbb ye gittim herhangi birşey çıkmadı ama doktor agız kokusu için bir ilaç önerdi cliacil diye onu 10 gün kullandım koku falan kalmadı.Önceden dişimi fırçalasam macunun kokusu kalıyordu.Kontrole gitmedim sonra tekrarladı agız kokusu yine gittim yine aynı ilacı yazdı o ilaç bittikten sonra da haftada bi kez bi ilaç alıyorum şuan için herşey guzel koku falan kalmadı
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2016 Saat 16:34
joey55 kullandığın ilaç bir antibiyotik ve etki ettiği bölge tamamen KBB ı ilgilendiriyor ilaç bittikten sonra kokunun tekrar gelmesi bir kaynağının olduğunu ve o kaynak bulunmayınca geçmiyceğini gösteriyor doktorunda sürekli yazması ilginç çünkü zamanla bakteriler İlaca karşı direnç kazanırsa sonradan oda işe yaramaz burdaki çoğu kişi bu sorundan muzdarip ilaç bitince geri geliyo büyük ihtimal devlet hastanesine gidiyosun doktorda araştırmak yerine ilaç yazıp yolluyor sana tavsiyem imkanın varsa Üniversite hastanesi KBB bölümüne giderek o ilacı söyle sadece bunla geçiyo diyo Maddi durumun yeterse o yönde Tetkikler yaptır iyi bir kontrol altında muayene ol.
IP
Bıktımm
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Bıktımm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2016 Saat 18:47
Hocam sorumu cevaplarsanız çok sevinirim. Ben ne yaparsam yapıyım bu koku geçmiyor herşey araştırıldı ince bağırsak hariç ama ilaç antibiyotik gargara hiçbir şey fayda etmiyor. Benim tahminen ağız kokumun başladığı zamanlar o zaman oluyor yani böbreğimde protein kaçağı olduğu zamanlar. sürekli doktora gider gelirdik bayadır kontrole gitmiyorum sizce bu koku sebebi midir ama bu hastalığı atlatmıştım geçmesi gerekmezmiydi. Korkuyorum artık bu kokunun bi sebebi yok bünyem böyle koku üretiyor diyorum artık elimden bişey gelmiyor yoruldum lütfen yardım edin hocam
IP
joey55
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı joey55 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2016 Saat 19:54
Özele gittim.Zaten ilk gittiğimde bi ilaç yazıp kontrole gel dedi ben kontrole gitmedim bi iki ay sonra koku tekrarlayınca gittim.Bu sefer boğazla ilgili bişeyler söyledi eski yazdığı ilaca ek bi ilaç daha yazdı. Antibiyotik biteli 2 hafta oldu diğer ilacı haftada bi kez kullanıyorum 3 adet zaten bu cumartesi sonuncusunu içip kontrole gidecem tekrar.İnşallah kurtulurum
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2016 Saat 12:58
Orjinalini yazan: Bıktımm

Hocam sorumu cevaplarsanız çok sevinirim. Ben ne yaparsam yapıyım bu koku geçmiyor herşey araştırıldı ince bağırsak hariç ama ilaç antibiyotik gargara hiçbir şey fayda etmiyor. ...

Sevgili Bıktım rumuzlu arkadaşım:
Sorduğunuz sorunun cevabını bilmiyorum. Taktir edersiniz ki Bunun cevabını biliyor olma ihtimalim bile yok. Bağışlayınız.

Değerli arkadaşlar
- Bir kişinin özgün durumuna ait olan, yani sadece o kişi ilgilendiren, ama geneli ilgilendirmeyen
- Önceden konuşulmuş olan, anlatılmış, açıklanmış olan
- Saygısız veya öğretir üslup ile sorulmuş olan
- cevap vermem için ansiklopedi kalınlığında yazı yazmayı gerektiren
- Ağır hurafe, hokus-pokus ve sapkın acayip düşünceler içeren sorulara yanıt vermiyorum

Şuraya bir göz atınız

http://www.murataydin.org/soru-sormak.html

-M

IP
ninewfs
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı ninewfs Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ekim-2016 Saat 18:01
Merhaba. Kendimi bildim bileli agiz kokusu sikayetim var. Ama onceleri cok onemli degildi sadece 30-40 dakikada bir agzima birsey atar gecerdim.

Son bir yilda ise iyice siddetlendi agiz kokum. Ben de nedenin arastirmaya basladim ve buldum. Bademcik tasi oldugunu ogrendim ve cozum yolu bulmaya calistim. Tek yolun ameliyat oldugunu ogrenince bir ay once ameliyat oldum. Suan sabah uyandigimdaki igrenc koku gitti fakat gun icindeki hala devam ediyor. Yaralar %95 iyilesti ve bundan sonra da kokunun gececegini dusunmuyorum.
Daha once hic kimse agzin kokuyor demedi. Forumdaki bazi arkadaslarda oldugu kadar koku oldugunu dusunmuyorum. Aileme agzim koktugu zaman kokuyor mu diye sordugumda hayir veya herkesin oldugu kadar diyorlar. Ama ben agzimin koktugunu biliyorum cunku gecen sene ne olduysa bir gunlugune koku gitmisti. Cok mutlu olmustum o gun. Neyin gecirdigini bilmiyorum ama ertesi gun geri geldi tabiki.

Bademciklerimi aldirdiktan sonra koku gecmeyince buyuk hayal kirikligi yasadim. En azindan koku biraz azaldi ve bademcikler yuzunden olmadigini ogrendim.

Midemde problem oldugunu dusunmuyorum, agri veya agzima aci su gelme gibi bir durum yok.
Gayta testi de yaptirdim, doktora gore bagirsaklarda da sorun yokmus.

Burnumda egrilik var ve sol taraf neredeyse tikali. Bu da geniz akintisina sebep oluyor bildiginiz gibi. Bogazimda birsey takilmis hissi hic gecmiyor. Ne kadar su icersem iceyim agizim hep kuru. Sorunun bu kuruluk oldugunu dusunuyorum. Hic gecmiyor. Gecen seneki gibi gecince de koku gidiyor zaten.

Sizce ne yapmaliyim? Burun egriligi ameliyati olsam gecer mi geniz akintisi vs?
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ekim-2016 Saat 21:25
Kbb uzmanina gorun net bir sey soylenmez ama buyuk ihtimalle nefes alis verisi duzeldiginde koku gidecek
IP
ninewfs
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı ninewfs Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2016 Saat 15:53
Orjinalini yazan: denizedogru

Kbb uzmanina gorun net bir sey soylenmez ama buyuk ihtimalle nefes alis verisi duzeldiginde koku gidecek

Nasil yani ameliyat olmadan geniz akintisi gecebilir mi?
IP
denizedogru
Üye
Üye

Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2016 Saat 21:14
Oyle bir sey soylemedim eger egrilik nefes alisini engelliyorsa ameliyat gerekliyse ol tabi nefes alis verisin duzeldiginde buyuk ihtimalle gececektir dedim tabi alerjik degilse
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Kasım-2016 Saat 18:30
Orjinalini yazan: denizedogru

Oyle bir sey soylemedim eger egrilik nefes alisini engelliyorsa ameliyat gerekliyse ol tabi nefes alis verisin duzeldiginde buyuk ihtimalle gececektir dedim tabi alerjik degilse

kanka karbonatla tuzlu suyla burnumu açtım açıkken yine koktuğunu söylediler aradan saatler geçti güzel açıktı hep sonra kapandı bi müddet sonra tabi yani burunla pek alakalı olmadığı kaanatindeyim balgamla alakası olmadığı kanaatindeyim?
IP
Aslı
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı Aslı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Kasım-2016 Saat 21:20
Arkadaşlar bişey farkettim ne yaparsam yapayım dilimdeki gitmeyen tabaka patates yediğim zaman anında kayboluyo ve kokumda gidiyor nişasta neyime iyi geliyorda bu derece etkisi oluyo bende? Nişastanın bağırsak iltihabına iyi geldiğini duymuştum. Lütfen sizde patates veya nişasta içip denermisiniz birgünlükte olsa dilimdeki tabaka sıfıra iniyo bakalım size de etkisi olcakmı
IP
denizedogru
Üye
Üye

Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2016 Saat 16:18
Ben artik surekli koku yapacagini dusunmuyorum onlarin. Bademcikten de birsey cikmazsa..
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Kasım-2016 Saat 11:05
Hocam okula gitmedim devamsızlık yaptım gün boyu doktorlara gittim

Diş hekimine gittim ağızımda dişlerimin arkasında bazı diştaşları vardı temizlettim artık dişipinide kullanmaya başladım diş fırçalamam günde 3 kez zaten dediğiniz gibi doktorada sordum dişlerin ağızda koku yapıcak bi problem göstermiyo iyi görünüyorlar dedi sadece bazı dişlerimde ufak ufak çürükler varmış izler oralara istersen dolgu yapalım diye zorladı ben kabül etmedim burayı geçtim.

KBB ye gittim ağzımı burnumu gösterdim daha önceki gittiğim yerde bana migren sinüzit burun tıkanıklığı birsürü teşhis konuyodu tabi sağlıklı biçimde gittim hiç film çekme bişey olmadı dakikalar sürmedi ben problemimi anlattım adam banane der gibi suratıma baktı bademciklerime ben ısrar ettirerek baktırdım bişey görünmüyo dedi taş olup olamdığını sorunca internetten okuyup mu geliyosunuz dedi içimden ( Başka nerden okuyup bilicez biz tıp eğitimi mi görüyoz ş.... diyesim geldi ama demedim tabiki ) başkalarıda öyle geliyomuşta beyfendiye , lakin hocam ben burda şüpheli kaldım çünkü bademciğime baktığımda beyazlıklar görüyorum yani hep aynı duran beyazlık bademciğe yapışık beyazlıkta var aşırı değil ortalam %20 si beyaz görünüyor bademciğin bide bademciğin kenarındaki dokular beyaz yani ne deniyor oraya bademcik sert taşta %15 %20 civarında bi beyazlık var yapışık onun haricinde orayı tutan ince et gibi dokudada beyazlık var görebildiğim kadarı o yani gittiğim yer üniversite hastanesiydi bakan doktora uzman rütbeli biri değildi muhtemelen öğrenci gibi bişeydi :S alerji şu bu teşhisi konmuştu önceden adama bunlardan bahsettim röntgen çekmenin zararlarından bahsetti vesaire pek memnun olmadım

Sonra gastroya gittim üre nefes testi olmadığını pediatriye gitmemi söyledi oraya gittim üre ve nefes testi oldum fakat nefes testimde mikrop bulunmadığını söyledi fakat ben yemek yedikten 4 saat sonra oldum bu testi malesef orada aklımda şüphe kaldı bu yüzden soruyorum hocam aç karna nefes testinin tokken yapıldığında sonucu etkiliyor ama ne yönde bakteri yok yönündemi var yönündemi etkiler? ve ben 4 saat sonra falan oldum yok çıktı üredede problem olursa telefonla arıcağını söyledi doktor bildirceğini söyledi bununda temiz çıktığınız varsayalım

En son makatta kaşıntı cart curt için selobant aldım hocam ama ondanda ümidim yok sanki yok çıkacak gibi geliyor çünkü çok kez andazol kontil falan kullandım busefer yeni bi ilaç yazdı doktor fakat ailecek kullanmadık bellki ondan geçmiyo olabilir bunuda kullanıcam

hocam hemen hemen herşeyi yaptım ben sorunu farkedebiliyorum biraz dilimde sabahleyin oluşan hafif beyaz onun arkasındada sarı olan beyazlık fizyolojik olabilir ama bu sarı beni tedirgin ettiriyo onu temizlediğimde koku azaldığını düşünüyorum farkediyorum sigara içtiğimi soruyolar hayır içmiyorum bu neden oluyo olabilir ne yapmam lazım?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2016 Saat 17:04
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

tip5 sadece psikoojik rahatsızlıkmı demek oluyo yani hocam tip5 gerçek koku yaratırmı yani stres fazla düşünmeyi bırakırsa hasta koku kaybolurmu öyle bişeymi? ben burayı pek anlıyamadım tip5 aslında uydurulmuş bi kokumu yoksa kişi stres yaptığı için oluşan bişeymi gerçekten varmı yani

En baştan yazmayayım isterseniz Siz burayı okuyun. Eksik kalan bir şey varsa sorun. Dilim döndüğünce anlatayım
http://www.agizkokusu.org/psikolojik-agiz-kokusu.html

-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Kasım-2016 Saat 15:52
Orjinalini yazan: aydinmur

tip5 sadece psikoojik rahatsızlıkmı demek oluyo yani hocam tip5 gerçek koku yaratırmı yani stres fazla düşünmeyi bırakırsa hasta koku kaybolurmu öyle bişeymi? ben burayı pek anlıyamadım tip5 aslında uydurulmuş bi kokumu yoksa kişi stres yaptığı için oluşan bişeymi gerçekten varmı yani

En baştan yazmayayım isterseniz Siz burayı okuyun. Eksik kalan bir şey varsa sorun. Dilim döndüğünce anlatayım
http://www.agizkokusu.org/psikolojik-agiz-kokusu.html

-M

bu yazı daha açıklayıcı olmuş teşekkürler hocam , dikkatimi çeken durum şahısın fizyolojik koku ile karıştırma durumu benim aklıma size şunu sormak geldi fizyolojik koku sadece sabah uyandığımızdamı oluşan kokudur yoksa açlık durumlarındada gün içerisinde herzaman oluşabilcek durummudur yoksa acıkmayada gerek olmadan gün içersinide herzaman var olan bi durummu dur ki? birey bu fizyolojik kokuyu sürekli koku var diye anlatır , yani o anlıyamazmı fizyolojik olduğunu belli bir zaman koku ağzında olupta sonra geçtiğini hissedemediği içinmi tip5 e yakalanmış olmaktadır yani bu ayrımı yapamadıkları için , ve fizyolojik koku illa açlık sebebiyle ortaya çıkan kokuya denir değilmi hocam yanlış bilmiyorsam

saygılar teşekkürler
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2016 Saat 07:02
Orjinalini yazan: Aslı

Arkadaşlar bişey farkettim ne yaparsam yapayım dilimdeki gitmeyen tabaka patates yediğim zaman anında kayboluyo ve kokumda gidiyor nişasta neyime iyi geliyorda bu derece etkisi oluyo bende? Nişastanın bağırsak iltihabına iyi geldiğini duymuştum. Lütfen sizde patates veya nişasta içip denermisiniz birgünlükte olsa dilimdeki tabaka sıfıra iniyo bakalım size de etkisi olcakmı

aslı , bu seninki tamamen şans bence o an ne yersen ye onun olacağı varmış bende mesela bikere süt içtim ağzım berbat kokuyo dediler ertesi gün nesquikle içtim ama bi amaç uğruna değil vitamin versin diye bana ağzın güzel süt kokuyo dediler :D komik demi ben güzel koksunuda geçtim ağzım hiçbişey kokmasın istiyorum hiçbişiey oooof Allahım çokmu istiyorum dicem isyana mı giricek şimdi tövbe haşa öyle bi niyetimizde yok ama ne biliyim madem insan olarak geldik dünyaya insan gibi yaşamak istiyoruz be arkadaş
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2016 Saat 07:27

dikkatimi çeken durum şahısın fizyolojik koku ile karıştırma durumu benim aklıma size şunu sormak geldi fizyolojik koku sadece sabah uyandığımızdamı oluşan kokudur yoksa açlık durumlarındada gün içerisinde herzaman oluşabilcek durummudur yoksa acıkmayada gerek olmadan gün içersinide herzaman var olan bi durummu dur ki? birey bu fizyolojik kokuyu sürekli koku var diye anlatır , yani o anlıyamazmı fizyolojik olduğunu belli bir zaman koku ağzında olupta sonra geçtiğini hissedemediği içinmi tip5 e yakalanmış olmaktadır yani bu ayrımı yapamadıkları için , ve fizyolojik koku illa açlık sebebiyle ortaya çıkan kokuya denir değilmi hocam yanlış bilmiyorsam

Şunu sordunuz:
Fizyolojik ağız kokusu nerde biter , hastalık nerde başlar?
Güzel soru.

Birey ve çevresi rahatsız olmaya başladığı zaman hastalık başlar.

Forum sayfasının girişinde arkadaşlarınzıdan bir tanesinin daha önce forumda kullandığı bir cümle var. Şöyle yazmıştı:
------
Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.
------

Fizyolojik ağız kokusu için şu makalenin 7 inci sayfasını ve Tablo.1 'i okuyun. Türkçedir

http://murataydin.org/agiz-kokusunu-anlamak-siniflamak.pdf

-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2016 Saat 07:52
Orjinalini yazan: aydinmur

dikkatimi çeken durum şahısın fizyolojik koku ile karıştırma durumu benim aklıma size şunu sormak geldi fizyolojik koku sadece sabah uyandığımızdamı oluşan kokudur yoksa açlık durumlarındada gün içerisinde herzaman oluşabilcek durummudur yoksa acıkmayada gerek olmadan gün içersinide herzaman var olan bi durummu dur ki? birey bu fizyolojik kokuyu sürekli koku var diye anlatır , yani o anlıyamazmı fizyolojik olduğunu belli bir zaman koku ağzında olupta sonra geçtiğini hissedemediği içinmi tip5 e yakalanmış olmaktadır yani bu ayrımı yapamadıkları için , ve fizyolojik koku illa açlık sebebiyle ortaya çıkan kokuya denir değilmi hocam yanlış bilmiyorsam

Şunu sordunuz:
Fizyolojik ağız kokusu nerde biter , hastalık nerde başlar?
Güzel soru.

Birey ve çevresi rahatsız olmaya başladığı zaman hastalık başlar.

Forum sayfasının girişinde arkadaşlarınzıdan bir tanesinin daha önce forumda kullandığı bir cümle var. Şöyle yazmıştı:
------
Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.
------

Fizyolojik ağız kokusu için şu makalenin 7 inci sayfasını ve Tablo.1 'i okuyun. Türkçedir

http://murataydin.org/agiz-kokusunu-anlamak-siniflamak.pdf

-M

bakıcam hocam teşekkür ederim , aklıma takılan birşey var hocam normal insanlarda burun nemli mi olmalıdır niçin öyle olmalıdır eğer burunumuzda nem yoksa bunun sebebi varmıdır yoksa kronikleşmiş ömür boyu çekmek zorundamıdır hasta yoksa bi neden bağlımı bu durum vardır , ve ağız kokusuyla bağlantısı büyükmüdür daha önce sizin bu konu hakkında damla ürettiğinizi anlatmıştınız ama bi ilaca gereksinim duymadan normal insanlarda bu iş nasıl oluyor hocam teşekkürler saygılar
IP
mastergj
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı mastergj Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2017 Saat 01:20
hocam öncelikle geçmiş olsun aynı problemin bir benzeri bende vardı. şu başlığa bak istersen ağız kokusu nasıl giderilir benim koku sorunum bademciklerdenmiş bu adamın dediği gibi. gittim bademciklerimi aldırdım kokudan tamamen kurtuldum. sorun midemde ciğerimde diyorsan onlar hakkında da bilgi vermiş bakarsın. sen yinede doktoruna git üşenmeden tek doktorla sınırlı kalma.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2017 Saat 16:19
bademciğimi aldırdım halen koku var bademcik faktörünüde eledik
IP
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu