Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: ağız kokum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
cansc1
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
Alıntı cansc1 Cevaplabullet Konu: ağız kokum
    Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2013 Saat 08:28
Arkadaslarım ve hocam oncelikle merhaba. Ben 18 yasımdayım ve dört yıldır ağız kokusu şikayetim var. Boğazımda herhangi bir yanma vb olay yok. Fizyolojik koku olsa sorun olmaz ama diş ve ağız temizliğime dikkat ettiğim halde gün içinde tekrar tekrar oluyor ve ben bu kokuyu hissetmiyorum çevremdekilerin bakış duruşlarından seziyorum. Ilk başlarda nanele şeker benzeri şeyler kullandım ama bunlar daha çok artırıyor gibimd geldi ve kötü bir tat bırakıyorlardı. Daha sonra kahve çekirdeği önerisini duydum ve kullanmaya başladım sürekli etkili olmasada arada kullanmak iyi oluyor gibi ve geçenlerde bunun nedenini araştırırken bi kaç yere ve buraya denk geldim. Bazı bitkisel ürünlerden ve tedavilerden bahsediliyordu. Bu durum beni ve benim gibi bu sorunu olanları çok etkiliyor psikolojik ve sosyal alanlarda artık konuşmak istemiyorum daha fazla kapandım umarım bu sorunumuza bir çözüm bulunabilir. Selamlarımla ne yapmam gerektiği hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2013 Saat 21:52
Foruma hosgeldin cansu. Oncelikle agiz kokusu hastaligindan emin olman lazim. Anladigim kadariyla sen cevrenin etkisiyle boyle dusunuyorsun. Bu yuzden halitometre cihaziyla bir olcum yaptir emin ol sonrada arastirmaya basla. Ardindan bir kac tane disciye git dislerini kontrol ettir curuk, kopru, dolgu vs. Baktir. Curuk bir disin yada gomulu disin veyahut 20lik dislerin bu.kokuya neden olduguna sahit olduk. Sonra yine birkactane kbb doktoruna git bogazinda cep olusumu, bademciklerinde tas, burnunda deviasyon, kulaklarinda iltihap vs varmi baktir. Bir sonuc alamazsan dahiliyeye git endoskopi ol midende reflu, gastrit vs olabilir. Yani bunun disinda bize kokuyla ilgili sahsin adina edindigin butun bulgulari anlat. Cunku burda biri bile seninle ayni nedeni paylassa cok faydasi olur. Gecmis olsun Allah sifa versin.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2016 Saat 10:44
hocam ve değerli forum üyeleri aklıma takılan bi durum tip5

kokumuzun olup olmadığını kendimiz nasıl anlarız , sonuçta her dil pası her geniz akıntısı her mide hyplorisi az veya çok ağız kokusu yapar diye bi kural yok sanırım değilmi bu hastalığı olupta olmuyanlarda var değilmi bu yüzden merak ediyorum

başkalarının bunu algılaması kokunun varlığının kesin tespitidir değilmi bundan başka mesela bizim ağzımızda hissettiğimiz tat örneğin dışkı tadı bu tip5 olabilme ihtimali düşükmüdür yoksa ihtimali yokmudur , veya ağızda hissedilen herhangi bi tat psikolojik tip5 olayları olabilirmi yoksa gerçekten dışarı çıkan kokuyla hissedilen koku aynımı bunu nasıl anlarız? başka bi insana konuşup kokunun gelip gelmediğini sormaktan başka?
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 161
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2022 Saat 11:41
Hocam size birşey sormak istiyorum. Ben tedavi olduğum süreçte 2 ölçüm yaptırdım. İlk ölçümde H2S: 0 , CH3SH : 77 , (CH3)2S: 41 çıkmış. Daha sonra birsürğ antibiyotik ve mide ilacı kullandım ve 14 gün sonra tekrar ölçtürdük. Bu sefer H2S: 90 , CH3SH: 5 , (CH3)S2: 65 çıkmıştı. Doktor da memnun kalmadı bu sonuçlardan ve farklı bir antibiyotik ve mide ilacı verdi fakat ben kullanırken rahatsız oldum ve bıraktım. Şimdi sonuçlara baktım bağzı değerler onca ilaca rağmen artmış hatta. Bu neden olmuştur ne anlama geliyor. Bunların anlamını bilen arkadaşlar bana anlatabilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2022 Saat 19:33
Bu sayılar 120 saniyede değişir.
1 defalık ölçümlerin tek başına bir teşhis değeri yoktur.

Başlangıc değerinin artırıldığında kaça yükseldiği (12 kattan az mı çok mu), düşürüldüğünde kaça kadar düşebildiği teşhis için değerlidir. Burun içi kokunun ağız içinden az mı olduğu dışardan verilen ağız kokusunu hangi eşik değerde algıladığınız falan filan....
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2022 Saat 09:07
Sağolun hocam
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2022 Saat 18:31
Orjinalini yazan: kaderarkadaşlar

Hocam size birşey sormak istiyorum. Ben tedavi olduğum süreçte 2 ölçüm yaptırdım. İlk ölçümde H2S: 0 , CH3SH : 77 , (CH3)2S: 41 çıkmış. Daha sonra birsürğ antibiyotik ve mide ilacı kullandım ve 14 gün sonra tekrar ölçtürdük. Bu sefer H2S: 90 , CH3SH: 5 , (CH3)S2: 65 çıkmıştı. Doktor da memnun kalmadı bu sonuçlardan ve farklı bir antibiyotik ve mide ilacı verdi fakat ben kullanırken rahatsız oldum ve bıraktım. Şimdi sonuçlara baktım bağzı değerler onca ilaca rağmen artmış hatta. Bu neden olmuştur ne anlama geliyor. Bunların anlamını bilen arkadaşlar bana anlatabilir mi?

Aytuğ Altundag'a mı muayene oldunuz? İkinci gidişinizde yine ödeme yaptınız mı?
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2022 Saat 00:19
Ben iki yıl önce gitmiştim. İlk gidişte ödeme yaptım ve ikincisi 14 gün sonraydı ödeme yapmadım. Ama şu an ödeme nasıldır hiçbir fikrim yok
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2022 Saat 11:10
Ben de 2020 Şubat Mart gibi gitmiştim. Pandeminin hemen öncesinde. Tekrar çağırmıştı ama şehir uzak olduğu için ve daha önemlisi dilimdeki beyazlığı geçiremediğim için tekrar gitmedim.

Mide ilaçları, prebiyotikler, susam yağı hindistan cevizi yağı, sinüs rinse kit, dilde eriyen bir tablet vs yazmıştı. Siz de mi aynı
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2022 Saat 13:43
ibs (irritabl huzursuz bağırsak sendromu) için internette araştırma yapıyordum geçende bi forum buldum. Herkes bu forum gibi şikayetlerinden çözüm önerilerinden falan bahsediyor, kimi sürekli ishal kimi kabız vs.

Neyse orda kullanıcılardan birisi gastrocuya gittiğini, mşdesinde helicobacter pylori tespit edildiğini ve dr un antibiyortik verdiğini, onları içince dilinde uzun süredir var olan pasın ve ağız kokusunun geçtiğini ancak bağırsaklarındaki sorunun geçmediğini yazmış.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2022 Saat 00:18
Gittiğim dönem 14 günlük antibiyotik ve mide ilaçları sayesinde baya geçti gibiydi. 14 gün sonra tekrar gittim çok mutluydum ama testte ben anlamasamda değerler yine yüksekti( test ettikleri yöntemler doğruysa ) tekrar antibiyotik falan derken baya rahatsız oldum bıraktım bende ve sonrasında yavaş yavaş geri geldi ( tabi dil sıyırma bilincim oldu en azından ) Bilmiyorum bana antibiyotik ve mide ilaçları çözüm gibi gelmiyor. Bence daha da tahrip ediyor sonrası için 😔
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu