Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Doktor "reflü" olduğumu söyledir Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Konu: Doktor "reflü" olduğumu söyledir
    Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2013 Saat 11:01
Herkese merhaba,

Bugün özel bir "KBB" hastanesine gittim. Doktora yaklaşık 10 tane şikayetimi saydım. Bunlar;

+Sinüzit
+Burundan akıntının çok az olması/olmaması
+Bu akıntının genze gitmesi (geniz akıntısı)
+Boğazımda bir şey takılı hissi
+Çıkmayan, sürekli balgam gibi koyu bir müküs tabakası
+Ağız kokusu
+Burnumun tek tarafından nefes almam, bir tarafın (değişken) sürekli tıkalı olması
+Uzun süren öksürük durumu
+Deviasyon

Keşke birde soğan yediğim zaman koku 24 saat geçmiyor ama normalde diğer insanlarda 1-2 saat arasında geçiyor diye sorsaydım.

Her neyse, doktor kulağımdan, burnumdan, ağzımdan içeriye bir alet sokup her yere baktı.

Bana herhangi bir iltihaplı durum olmadığını söyledi. Deviasyonun normal olduğunu vs. söyledi. Ameliyata gerek yok dedi. Bu arada ben ağız kokusunu üsteledim. Sürekli bir ağız kokum var, ancak nidazol ve oksijenli su gargarası ile önüne geçebiliyorum dedim. Bu da ağız değil nefes kokusu dedi. Bunların reflünün yaptığını söyledi. Bakalım 1 ay boyunca kullanacağım, tekrardan gideceğim.

Hepinize saygılar

LFR belirtileri nedir;
Sıkça boğaz kazıma
Uzamış boğaz tahrişi
Uzayan öksürük
ses kısıklığı
Aşırı koyulaşmış müküs
Yutma güçlüğü
Boğazda devamlı bir şey varmış hissi
Yıutulmuş gıdanın geri gelmesi
Geniz akıntısında artış
Islık çalan solunum
Ağızda kötü tat ve koku
vs

Bunlarında %85-90 ı bende var.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2013 Saat 00:35
Bende yutulmuş gıdanın geri gelmesi ve ıslık çalan solunum dışında hepsi var. Ama sanırım bu belirtilerde son noktası. Reflü muhakkak var zaten aylar önce endoskopi de reflü başlangıcı çıkmıştı zamanla ilerlemiştir tabi ama reflü daha yeni çıkan bir durum oysaki ağız kokusu yıllardır var. Bu yüzden ben kendi açımdan reflüyle bağdaştıramıyorum kokuyu. Hani son 3-4 yılda ayyuka çıksa bir nebze ihtimal dahilinde derim. Ama 15 yaşından bu yana kokuyla başı dertte olanlar için sonradan çıkan ve kokuya neden olabilecek bir hastalığın
pek bir öneminin olmadığı düşüncesindeyim. Ha belki koku 5 üzerinden 4 ise reflü de bunu 5 yapıyordur. Ve tedavi edilirse koku azabilir ama zaten reflü tamamen tedavi edilebilen bir hastalık değil. Bir ölçüde aza indirilirse diyelim belki koku da azalma olabilir. Ama bence çözüm değil sadece çözüm aşamalarından biri.
IP
ornitop
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2013 Saat 20:47
refluye bagli 'nefes kokunun' oldugunu soyluyorsa bunun icin farkli muayeneler yapmaliydi. kbb degil de gastro doktorana gidip refluye bagli nefes kontrolleri yaptir bnce. kbb doktoru ezbere konusuyo gibi geldi cnku cogu bu teshisi koyuyor. reflun olabilir ama bunun agiz kokusi yaptigini olcum yaptirmadan bilemezsin. sinuzit kaynakli akintinin mide kapakcigina zarar verdigide biliniyor. sinuzit olmadigini nasil buldu doktor? ben cidden anlam veremiyorum bu ise her agiz kokusu sikayeti olana reflu deniliyor. ozaman yillardir refluyuz biz ??? mehmet goz bozuklugun var mi merak ettim..
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2013 Saat 20:54
Valla şifa kardeşim; ıslık çalan solunum bende var. Az bir şey dilimi fırçalasam hemen kusmaya başlıyorum azar azar yani hiç dayanamıyorum. Demek ki bende senelerdir bu var. Özellikle diyete dikkat etmek gerekiyor. Ben baharatlı şeyler yediğimde mesela; adana dürüm, kokuda inanılmaz bir artış olduğunu gözlemledim. Hatta oksijenli-su ile 5-6 saat geçen koku, bu tarz yiyeceklerden sonra oksijenli suyun etkisini yarı yarıya indirgiyordu. Biliyorsun yapacak çok bir şeyimiz yok. Ben sizi tedavi sürecim hakkında bilgilendiririm. İnşallah iyi gelir bu diyet ve ilaçlar.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Kasım-2013 Saat 16:07
2 gün olmuş hala onaylanmamış mesajım!

Bugün 2 gün oldu, yaklaşık 5 saattir bir şey yemiyorum ve ağız kokum sanki öncekine nazaran daha iyi durumda. Tabi size sağlıklı bilgi verebilmem için en az 10 gün süre geçmesi ve reflümü ilaçlar ile kontrol altına almam gerekiyor.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2013 Saat 20:10
Reflüm yok ama belirtilerini okuyunca, insan reflü olduğunu anlar gibime geliyor. Sancı, gaz, yanma, mide asidi vs gözden kaçacak belirtiler değil.

Şifa, reflü iyileşen bir hastalık. Diyetle kontrol altına alınıyor; çok sıkıntı yaratıyorsa ameliyatla çözülebileceği söyleniyor. Bence çoğu kişide kokunun başlama yaşı 14 - 15 değil. O yaşta ergenlik çağına girip aklımız başımıza geldiği için çevredekilerin tepkisini dikkate alıyoruz ve kokuyu anlıyoruz. Bende küçüklükten beri ağız kokusu vardı ama ilk ciddi uyarıyı lisede aldım. O bile şaka yollu uyarıydı. Orta birde de söyleyenler olmuştu ama utanmamıştım bile gülüp geçmiştik. Belki de çocuklukta ağız kokusu çok şiddetli olmuyordur. Ben hiç ağzı kokan çocuk görmedim.

Mehmet, sinüzit ve geniz akıntın varsa bunlar büyük ihtimale ağız kokusu yapar. Onları çözecek bir doktor bulman gerekiyor.

http://www.agizkokusutedavisi.com/index.php/makaleler/73-agiz-kokusu-reflu-iliskisi.html
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Kasım-2013 Saat 18:58
yarın saat 10:00 itibariyle bi endoskopiye daha gireceğim. doktordan özellikle dikkat etmesini isteyeceğimiz noktalar nelerdir? tekrar hatırlayalım...
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Kasım-2013 Saat 23:12
Ben 14-15 yaşlarında başladığını başkalarının tepkilerinden değil de kendim kokuyu almamdan biliyorum. Şimdi ki kadar çok değildi beni rahatsız etmiyordu ama vardı. Misal açken ayyuka çıkıyordu yada çikolata gibi şekerli ürünler yediğimde hissediyordum. Ve aynı durumu şu anda 15 yaşlarında yeğenimde gözlemliyorum. Çoğu zamanı birlikte geçirdiğimizden ne yediğin de koku artıyor yada ne zaman yok fark ediyorum. Aynı benim o yaşlarda yaşadığım durum gibi. Misal çikolata yediğinde koku hemen ortaya çıkıyor rahatsız ediyor yada açken ama normal yemek yediğinde aradan uzun bir zaman geçse de rahatsızlık vermiyor. Ve ayrıca ben ağzı kokan çocuk gördüm. 4-5 yaşlarında bir kız çocuğu. Onu da kırmızı et yediği zaman, çikolata yediği zaman fark ettim ha tabi bizim ki gibi fazla değil ama rahatsız edici derece de var. Ama her zaman değil işte belli başlı ürünleri tükettiğinde ortaya çıkıyor. Belki de bizim de vardı o yaşlarda ama hatırlamadığımız için bilemiyoruz.
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Kasım-2013 Saat 12:04
bu gün 3 ncü defa endoskopi yaptırdık, ayağımın tozu ile sonuçları açıklayayım.

Özofagus: köb ve kös 40. cmdeydi. tam kapanmıyordu. Minimal açıklık vardı.

Kardiya: normal

Fundus: normal

Korpus: Hiperemik ödemli

Antrum: Hiperemik ödemli Hp için 1 adet bx alındı.

Pilor: Devamlı açık durmaktaydı.

Bulbus: Hiperemik ödemli.

Duodenum ikinci kıta: Normal

Endoskopik Tanı: Antral gastrit + Kös yetmezliği + Pilor disfonsiyonu.

Bu bilgiler ışığında taşhisimizi koyduk diyebilir miyiz?
IP
ornitop
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Kasım-2013 Saat 21:30
herkese konan teshis.. bana da kondu. doktorum ilac tedavsi vermsti. kokunun kaynagi mide degil bence demisti..
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Kasım-2013 Saat 23:48
Murat hocam bu konuda sizin görüşleriniz nelerdir?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2013 Saat 07:50
Orjinalini yazan: Helicobacter

Murat hocam bu konuda sizin görüşleriniz nelerdir?

Estagfurlah.
Mide ve sindirim kanalı boşluğu kokmuyorsa reflu ağız kokusu yapmıyor. Bu ancak "dışkı sindirim testi" ile anlaşılır. Bu testi doğru yapacak laboratuar bulmak zordur. Yanlış yapıp bir şeyin yok diyorlar. Doğrusu buradadır: http://agizkokusu.org/sindirim-testi.html

Erozif değilse gastrit ağız kokusu yapmıyor veya pek az yapıyor. Erozif gastrit ise kükürtlü gazın yanında azotlu gaz emisyonu ile işaret veriyor. Helicobacter pylori gastriti de bu kurala uyar.

-M
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2013 Saat 16:12
Murat hocam, büyük tuvalet sırasında normalden ağır bi koku oluşuyor ve baya bi kalıcı oluyor. Tuvalette gaz çıkarırken sanki çok fazla antibiyotik kullanmışım gibi bi koku geliyor veya mide ya da kalın bağrısakta yara varmış da ondan geliyor gibi. yazın başında nefes üre tesini ikinci defa yaptırmıştım. sonuç negatif çıkmıştı. ilk sonuç pzitif (grade 2)

saygılar...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2013 Saat 22:05
Antral gastrit + H pylori teşhisi bana da konmuştu. Ama doktor sadece h. pylori için ilaç yazmıştı. Hiperemik ödem de yazıyordu . Gastrit için hiçbir ilaç kullanmadım. Çünkü mideyle ilgili yanma, ağrı, sancı gibi sorunlarım yok. Sadece bazen yattığım zaman yastığa ağzımdan su akması oluyor. Acı su dedikleri şey değil, uyandığımda yastıkta veya ağzımın kenarında ıslaklık görüyorum o kadar.

Asıl sıkıntım; yattığım zaman aşırı gurultu ve gaz olması. Üniversitede yurtta kaldığım dönemde bu gaz şikayetinden illallah etmiştim. Kokuyla falan hiçbir şikayetim yokken sırf bu gaz için doktora gittim. O kadar aşırı gaz oluyor yani. Kolonoskopi olduktan sonra " dispepsi " dendi. Diyet vermişlerdi ama uygulamadım.

Helicobacter, o dediğin tuvalet kokusu bende de olurdu. Çıktıktan sonra bile bir süre tuvalette o koku sürüyordu. H. pylori için verdikleri ilacı kullanınca geçti gitti. İlaçla birlikte probiyotik falan kullanmıştım, su içmeyi arttırmıştım tuvalet kokusundan eser kalmadı. O dönemde ağzımın içinde o kadar güzel bir tat oluyordu ki kendi tükürüğüm ağzımda şekerli bir tat bırakıyordu.

Doktorlar sürekli "lifli beslenin " diyor; gastrit hastaları için pek doğru bir öneri değil. Mide, lifli besinleri tam sindiremiyor, bazen olduğu gibi geri çıkartıyorsun. Gastrit için bitkisel ilaçlardan ve dikkatli beslenmeden başka ilaç bulamadım.( H. pylori yok edildiğinde çoğu gastrit geçiyormuş.)
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2013 Saat 09:50
son endoskopide mideden alınan parçanın patoloji sonucu;

intestinal metaplazi gösteren kronik atrofik gastrit. mide antrum mukozası

sydney:
iltihap:      1+
aktivite:      -
atrofi :       1+
i. metaplazi : 1+
h. pylori :    -
bu sonuçlara göre bişey diyebilir miyiz? görüşü olan arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2013 Saat 11:46
Metaplaziyi hiç sevmem. alkol kullanıyor musunuz? sürekli kullandığınız bir ilaç var mı? Kaç yaşındasınız? sigara kullanıyor musunuz? daha önce geçirilmiş hastalıklarınız nelerdir? eposta ile yanıtlayınız
-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2013 Saat 11:49
Bir gün gaviscon şurup içmedim ve koku eski kötülüğüne döndü. Demek ki; lansor dan daha fazla gavisconun etkisi oluyor en azından kokuya. Gerçi bu ilaçlar ile bile en fazla %20-30 etkili oldu kokuya karşı.

Geniz akıntım devam ediyor. Secdeye eğildiğim resmen boğuluyormuşum hissi devam ediyor ve tamamen üst solunum yollarım tıkanıyor. O doktor ile ilginç bir münakaşamız olacak kontrol gününde. Ben ona tek tek saydım sorunlarımı; tekrardan tek tek sayacağım ve hani bu tedavi bir tanesine bile iyi gelmedi diyeceğim. Özel hastane olduğundan hasta hakkı da olur herhalde...
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2013 Saat 13:40
rhinoscopie yaptir kamerali burnundan ! neye dayanarak reflu veya gastrit ilaci verdi sana fibroscopie yaptimiki gavicon verdi ?
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2013 Saat 20:29
Evian, KBB doktoru; burnuma, ağzıma ve kulağıma kameralı bir cihaz soktu. Oraları inceledi. Ne cihazıydı bilmiyorum. İltahap durumu yok dedi. Sanki LFR reflü olduğundan emin gibiydi. Şu an da yorum yapmıyorum. 2 hafta sonra kontrole gittiğimde bazı rahatsızlıklarım geçmezse yada iyiye gitme durumu görülmezse o zaman ciddi bir konuşma yapacağım doktorla. İlaç içmekten nefret ediyorum ve günde 2 adet 30 mg lansor hap ve bir kere yatmadan gaviscon şurup içiyorum.
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2013 Saat 21:57
gaviscon sorun olmaz ilaç degil o bikarbonat karisimi gastriti yukari cikmasin diye ama lansor ne bilmiorum sende içme konsultasyonu gecmeden ilaci
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Aralık-2013 Saat 23:29
lansor, pulcet bunlar mide asidi için ilaçlar. hepsini uzun süre kullandım ama sonuç bildiğiniz gibi.
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Aralık-2013 Saat 17:34
arkadaslar tani çok onemli !! benim kuzenim var 21 yasinda dort bes senedir oda ben gibiydi biz aramizda paslasiyorduk ben dedim kuzen ben gitmedigim doktor falan kalmadi sen gibi rahat olamiyorum dedim . ya dedi ben utaniyorum falan doktoru aradim randevu aldim gitti ilaçlarini onbes gun icti valla nerdeyse bir sene olucak mis gibi nefesi geçti
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Aralık-2013 Saat 21:19
Şu an şok olmuş durumdayım;

http://www.maranki.com/1387_Refluye-Su-ile-Cozum.html

Arkadaşlar yazının içeriğini okudum ve dün akşamdan itibaren uyguluyorum, koku % 85-90 oranında geçmiş durumda. Bugün koku sorunu yaşamadım. Akşam yemeğini yiyeli 3 saat oldu ve yemekte sarımsak soslu makarna yedim. Bilirsiniz, sarımsak yada soğan yedikten sonraki 24 saate kadar varan acıklı durumu. Sarımsaktan sonraki normal duruma nazaran şu an %70-80 daha iyi durumda ağız kokum. Aceleye getirmek istemem, 3-5 gün süresince belki yazmamam da gerekirdi ama dayanamadım 1.günün sonundaki durumum bu.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2013 Saat 10:44
Çok ilgi görmemiş sanırım kokudan kurtulmam :)

Reflü den veya diğer mide hastalıklarından dolayı oluşan kokuları geçirmek için üstte verdiğim linkteki yazıyı okuyup uygulayabilirsiniz bende %85 işe yaradı.

Şimdi gelelim bugün ki olaya. Kontrol amaçlı tekrardan gittim doktora, burnuma ve ağzıma kameralı alet soktu gene. Burnumdaki durumu gösterdi ve ameliyat sonrası nasıl olacağını anlamam için sprey sıktı, ne olduğunu sormadım ama sanırım otravin miydi neydi o kortizonlu sprey. 10 dakika sonra tekrar baktık beraber, tabi bu arada rahat nefes almaya başladım, resmen burnumdaki o etlerin söndüğünü ve genzimi gördüm! O ilacın etkisi ise aynı acı soğan yediğimde ki gibi yaktı üst solunum yollarımı. Yani ameliyat olmam şart. Konkav bilmem nesi dedi. Yani o şişmiş konkaları yakacaklarmış.

Şu an da ilacın etkisi az da olsa devam etmekte yani burnum açık, ve sabahta her zaman olduğu gibi suyumu içtim ve şu an koku %95 oranında (nidazollu zamana göre) kaybolmuş durumda. Çok rahatım :)

Şu ameliyatı olmayı düşünüyorum. İnşallah kurtulurum. Daha önce olan var mı?
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2013 Saat 01:21
Ameliyat sonrasi ne olacagini gorebilme sansi vermis olmasi buyuk bir durum bence. Sizde ona gore karar verirsiniz etkisi olup olmadigina. Her doktor bunu yapmiyor maalesef. İnsaAllah ameliyattan sonra tamamen iyilesirsiniz. Bazen sessiz de kalsak takip ediyoruz mutlaka herkesin durumunu:-) ayrica verdiginiz linki inceledim uygulamaya basladim ama etkisini gormeden yazmak
istemedim:-) Zaten foruma tedavi amacli ne yazilirsa muhakkak deniyoruz, hepsi birikim oluyor doktora gittigimizde sunu sunu yaptim gecti yada sunlari denedim fayda etmedi gibi seylerle yardimci olabiliyoruz.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2014 Saat 20:30
Arkadaşlar suyun faydasını gördüm ama sabah kalktığımda o yoğun koku su içsem bile belli bir noktaya kadar geçiyor, kalan koku gene rahatsız edici. Geçen arabada akrabam ağzın kokuyor dedi. Milleti yerin dibine geçirecek hakaretlere artık o kadar alıştım ki, dişlerimi fırçalamayı unutmuşum yada daha saçma bir bahane ile geçiştiriveriyorum. Artık sanırım kabullendim bu durumu. Şu burun ameliyatını deviasyon ve konka yaktırmayı beraber yaptıracağım. Alerji ilaçlarını deneyeceğim. Şu pas tabakası ve burun kapalı olduğu için oluşan havasız ortam neden oluyor olabilir...

olmayabilir de.
IP
Reisbey
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı Reisbey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2017 Saat 21:51
Arkadaşlar cuzum bulan yada cuzum arayışında olan lütfen banada yardımcı olsun benimde ağız kokum var ve ne yapsam da geçmiyor artik biktim usandim hayatım mahfoldu.bana ulaşmak isterseniz... Osmanciftel80@gmail.com
29494929'
IP
denizedogruu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı denizedogruu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2017 Saat 18:19
Ben alerjik rinit tedavisini dibine kadar gördüm fayda etmedi. Geniz akıntısı ve burun tıkanıklığı devam ediyordu. Alerji ilaçlarıyla geçmeyince tablet formda antibiyotik yazıldı. O da pek etkili olmadı sonunda antibiyotik iğne yazıldı bana çok ağır geldi acil bırakmak zorunda kaldık ama geniz akıntımı resmen kurutmuştu iğneyi bırakınca da kokuda azalma olduğunu gördüm. Yani benimki kronik sinüzitmiş ama başta sinüslerim temiz çıkmıştı bilmiyorum....
IP
denizedogruu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı denizedogruu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2017 Saat 18:20
Geniz akıntısı olmayınca dil pası da yoktu temizleme ihtiyacı bile duymadım. Dildeki sarı tabaka sindirimle ilgili diyenlere gelsin :D
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2017 Saat 14:30
arkadaşlar belki biraz iddalı bir söz olcak ama , bilimsel hiçbir dayanağım olmadığı gibi bir idda ortaya atıyorum eğer bilimsel olarak çürütebilcek birileri varsa bu yorumuma kaynak belge ispatlarıyla yanıt yazarsa sevinirim ,

bence dil pası ağız kokusu yapmıyor yapmaz
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2017 Saat 00:51
Arkadaşa katılıyorum ağızkokusu pasa sindiği için pas koku yapıyor sanıyoruz temizliyeğince rahatlama oluyor ancak koku devam ediyor
Belki birgün
IP
Notsniw
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21
Alıntı Notsniw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2020 Saat 18:53
Hocam şimdi diyelim ki sindirim kanalı boşluğumuz kokuyor birde mide fıtığımız var hiatal herni yazıyor hafif bu sindirim kanalı koktuğu için kapakcıktan koku sızıyor eğer amliyat olursak mide kapakcığında sorun kalmassa sindirim kanalı koksa bile ağız kokusu mideden çıkmaz değilmi
IP
Notsniw
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Notsniw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2020 Saat 19:36
Merhaba benim endoskopimde hiatal herni çıktı mide fıtığı kapakcıkta sorun var 15 yaşından beri hiç geçmeyen aşırı ağız kokum var 19 yaşındayım Dişimi dilimi fırçalıyorum yinede geçmiyor karnım sürekli şiş gaz dolu Yediklerimin tadı ağzımda kalıyor dil pasıda var ağzımın içi zehir gibi geziyorum sürekli hiç ferah değil hep koku ve bi sıcak hava hissi mideden sızan hava olabilir mi 1 saniye geçtiğini görmedim bu fıtık bu denli ağız kokusu yaparmı mideden geldiğini hissediyorum yatınca azalma oluyor Ayağa kalkıp yürüdüğümde genzime Gelen tükürğkte iyice kokmaya başlıyor Tükürükte artış oluyor yürüyünce iyice artıyor aşırı oluyor Koku iyice arttığı zaman midemden bi sıcaklık hissediyorum sıcak hava ağzıma geliyor Ama koku çok fazla ve her saniye var ben mideden geldiğini düşünüyorum kbb gittim bademcikleri de gösterdim sorun yok şikayetlerimden siz ne düşünüyorsunuz çoğu kişide fıtık var ama dediğiniz gibi kokulu gaz yoksa yapmayabilir mide fıtığı. mesela midedeki gaz kokulu gazsa benim yinede kapakcık ameliyatı olsam koku sızmaz ağız kokum kaybolur mu hocam   
IP
Notsniw
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Notsniw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2020 Saat 19:39
Endoskopi sonucum     
Özofagus normal görülerek ilerlendi. Duvar ve mukozası normal. Polip, kitle, ülser, divertikül, varis izlenmedi. Kardio–özofageal bileşke 37. cm’de idi. Bileşke üzerinde 3-4mm hiperemik 3 adet alan görüldü.

GASTROSKOPİ
Midede safra, taze veya sindirilmiş kan, gıda artığı yok. Mide normotonik ve normokinetik görünümde. Mide fundus varisleri yok. Fundus duvar ve mukozası normal, fundustan retrofleksiyon ile bakıldığında hafif hiatus hernisi görüldü. Korpus duvar ve mukozası normal. Antrum, angulus duvar ve mukozası yer yer hiperemikti. Pilor halkası deforme değil ve fonksiyonları normal. Antrumdan biyopsiler alındı.

DUODENOSKOPİ
Bulbus duvar ve mukozası normal. Aktif ülser ve deformite görülmedi. Post bulber duodenum normal. Papilla normal anatomik yapıdaydı.

Biopsi: Antrum

TANI :

ÖZOFAJİT GR A (LA)
HİATUS HERNİSİ (HAFİF)
ANTRAL GASTRİT
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2020 Saat 20:06
Orjinalini yazan: Notsniw

Hocam şimdi diyelim ki sindirim kanalı boşluğumuz kokuyor birde mide fıtığımız var hiatal herni yazıyor hafif bu sindirim kanalı koktuğu için kapakcıktan koku sızıyor eğer amliyat olursak mide kapakcığında sorun kalmassa sindirim kanalı koksa bile ağız kokusu mideden çıkmaz değilmi

Sızıntı asla sıfır olmaz
Vücudumuzdaki bütün kapaklar sızdırır. Vücudumuzda sızdırmayan kapak yoktur. Mide kapağında yanlış hatırlamıyorsam 1 dakikada 0.6 ml hava sızıntısı normaldir
-M
IP
Notsniw
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Notsniw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2020 Saat 20:52
Kapak açık olunca midedki gaz ve sıvı kaçışıda oluypr buda yürürken falan daha çok koku yapıyor yani ameliyat olursam kapakcık düzelirse de 1 dakikada 0.6 ml hava sızıntısı her insanda olan normal bi durum ve koku yapmaz dimi
IP
Notsniw
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Notsniw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2020 Saat 21:22
hocam sizin görüşünüz nedir benim şikayetlerime göre koku mideden kaynaklı gibi duruyor dimi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2020 Saat 21:29
Orjinalini yazan: Notsniw

hocam sizin görüşünüz nedir benim şikayetlerime göre koku mideden kaynaklı gibi duruyor dimi

Bilmiyorum

Lişi özelinde soruları yanıtlamak zordur
-M
IP
Nerdengeldim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı Nerdengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2020 Saat 11:09
Düzeldi mi?
IP
Nerdengeldim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı Nerdengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2020 Saat 11:13
Mide koruyucu ve gaviscon kullaniyon mu?
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu