Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: bademcik ameliyatı oldum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
dadaş87
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 36
Alıntı dadaş87 Cevaplabullet Konu: bademcik ameliyatı oldum
    Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2014 Saat 12:51
Bademcik ameliyatı oldum bugün itibariyle dua edin arkadaşlar.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2014 Saat 09:08
Allah yardımcın olsun kardeşim. İnşAllah şifa bulursun, ara ara durumunla ilgili bilgilenir beni
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2014 Saat 19:20
geçmiş olsun kardeşim, ben de 3 sene önce olmuştum. bir hafta kadar agri ,sizi,tad alamama veya dilinde uyuşukluk olabilir,normaldir bunlar..ancak bütün bunlara degecegini düşünüyorum.şuan iyiki de olmuşum diyorum. o parçaciklardan tamamiyle kurtuldum.. inş. sen de bir daha görmezsin onlari.Acil şifalar diliyorum.
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2014 Saat 20:12
Ben de bademciklerimi aldırdım. On beş gün oluyor, aslında tam iyileşmeden yazmayacaktım ama duramadım.

Şu anda boğaz içindeki yaralar tam kapanmadı, o yüzden bir yorum yapamayacağım. Uzun süredir duymadığım dışkı gibi, ıslak saman gibi olan kokuyu duyuyorum. Şöyle söyleyim, akşam bileğimi yalıyorum, sabah uyandığımda koku hala bileğimde duruyor. İnşallah hepsinin sebebi bademciklerdir de kurtulurum.

Artık, Allah'tan bir şey gelmezse KBB ile işim bitti. Koku devam ederse yazın dahiliye üzerine yoğunlaşırım.

Yirmilik dişlerim çürüdü sanırım, onları da çektireceğim. Onlar da muhtemelen yaza kalacak. İnternetteki yorumları okuyunca adamlar diş mi çektiriyor, kalp ameliyatı mı oluyor anlamadım.
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2014 Saat 07:12
adanalı, geçmiş olsun..
bademciklerin alınması kimin kararıydı? doktor tavsiyesi mi yoksa kendi isteğin mi?
ameliyatı nerede oldun? devlet mi özel mi? sigorta karşılıyor mu?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2014 Saat 17:00
Özel hastanede yaptırdım, SGKlıyım ücret 1000 tl. Burun etlerini de yaktırdım. İki ay önce 500 tl idi. Bir kanun çıkmış, o yüzden fiyatlar iki katına fırlamış. Ama bu ameliyatı özelde yaptırmakla, devlette yaptırmak arasında bir fark yok; devletten bir doktor ağız kokusu için ameliyatı kabul ederse devlette ol bence.

Beş altı aydır bademciklerime her bastırdığımda bademcik taşı çıkıyordu: Büyük, küçük; beyaz, sarı , açık yeşil... Çoktan aklıma koymuştum. Bazı nedenlerden bu zamana sarktı.

Yirmi gün önce lüks bir diş polikliniğinde diş taşı temizliği yaptırdım, doktora ağız kokusunu söyledim " Dişini şöyle fırçala, böyle fırçala " deyince içimden " pööfff " deyip bademcik aldırmaya kesin karar verdim.

KBB uzmanları tercihi hastaya bırakıyorlar, genelde söyledikleri aynı " Bademcik taşı koku yapar ama bademcik aldırınca koku geçecek diye garanti veremeyiz. Başka yerden de kaynaklanıyor olabilir. " Ağız içiyle ilgili görünürde sorunum olmadığı için bademcikleri aldırmaya karar verdim.

Daha önce bir kaç kez bilgisayarlı tomografi çektirmiştim. Sinüzit veya başka sorun çıkmadı. Aslında farenjitim , alerjik rinitim de var ama onların bu kadar şiddetli koku yapacağını sanmıyorum. Burun etlerini de küçülttürdüğüm için rinitin azalacağını düşünüyorum.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2014 Saat 19:33
adanalı kardeşim tekrardan geçmiş olsun. inşallh benim gibi sende memnun kalırsın ameliyatından. allah şifa versin
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2014 Saat 20:36
tekrar geçmiş olsun. ben de belki geçer ümidiyle burun ameliyatı oldum. aslında ameliyat olana kadar 2 devlet hastanesi, 2 eğitim ve araştırma hastanesi ve son olarak 2 üniversite hastanesi gezdim. son olarak üniversite hastanesinde kıkırdak doku ameliyatı oldum ama durumda pek bi değişiklik olmadı. yani nefes alışım rahatladı, geniz akıntım bitti denecek kadar azaldı ama netice itibariyle ağzımdaki kötü tat devam ediyor.
her zamanki gibi yine başa döndüm.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2014 Saat 17:29
Sağ olun, ınşallah hepimiz kurtuluruz. Koku şu anda sürüyor, bademcik tam iyileşmedi. Dilimde çok beyazlık yoktu ama yine de biraz azalma olduğunu düşünüyorum. Kontrol dışında artık Kbb ye gitmeyi düşünmüyorum.

Cb12 gargarayı aldım, bir de bunu deneyelim bakalım.
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2014 Saat 21:19
bademciklerin iyilesmeden kullanma o cb 12 yi sakin dikkat et bana bir hafta yogurt komposto yedirdiler kati yemeyi bile yasakladilar
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2014 Saat 21:21
Aqua, Glycerin, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Alcohol, Zinc Acetate Dihydrate, Chlorhexidine Diacetate, Sodium fluoride, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Potassium Acesulfame, Propylene Glycol, Citric Acid, Aroma. bu agiz kokusunu asla gecirmek maskelerse azbir sure maskeler icindekilere bakin basli basina koku nedeni !!!!!
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Nisan-2014 Saat 12:03
Anlatmayacaktım ama dayanamayıp anlatasım geldi.
O firmanın genel müdür bir elemanı ile bana geldiler. Ağız kokusu gargarası ithal ettiklerini benim destek vermemi istediler. İlacı onların ağzından dinledim.

İçinde alkol bulunan, sabun bulunan, tatlandırıcı bulunan, bazik madde bulunan gargaraların ağız kokusunu neden engellemeyeceğini güzelce anlattım.

Firmanın sahibi bile ikna oldu, fakat ben bizi ikna edemeemişim:-)
-M
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Nisan-2014 Saat 13:06
hocam çinliler yumurtakabugu kullaniyolarmismis halitosis için asli varmi acep !
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Nisan-2014 Saat 20:40
yine piyasadaki en iyi gargara Phormal zn'dir. bugün 2 tane aldm, kullanmaktaym. zor zamanlarda iyi gidiyor gerçekten

bu arada hocam dediniz ya firma sahibi ikna oldu diye, peki neden hala ürün piyasada satilyor?
çok ilginç gerçkten :)
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Nisan-2014 Saat 21:45
Aslında ben inancım gereği, tedavi için bile olsa alkol kullanmaya karşıyım. Gelgelelim, gargarayı bugün ilk kez kullandım dışkı kokusunu yok etti. Dün bileğimi yaladığımda koku saatlerce gitmiyordu. Sabah kullandım, saat yirmi üç hâlâ koku yok. En azından ben almıyorum, bileğimi yaladığımda koku olmuyor.

İlk kullandığımda listerine kadar olmasa da ağzımı biraz yaktı . Kullandıktan saatler sonra bile ağzımda arada bir hafif kekre tat oluyor. Içindeki çinkodan dolayı sanırım. Boğazda da kısa süre hafif yapışkanlık yaptı . Kloroben, klorex kullananlar yapışkanlığı daha iyi anlamıştır. İnternetten aldım, biraz pahalı. 250 ml 42 tl'ye geldi.

Alın veya almayın diyemem, şimdilik işe yaradığını düşünüyorum. Ancak , bu siteye üye olan , bu siteyi takip eden bizlerin bir gargarayla, basit bir ilaçla kurtulabileceğini sanmıyorum. ( dişçi, kbb, dahiliyeye gidenleri kastediyorum. )
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2014 Saat 08:04
Evian :
Yumurta kabuğu olayını bilmiyordum. Bilgi verirseniz sevinirim.

Hayalm var:
Belki bana ikna olmuş görünme kibarlığı yaptılar veya gerçekten ikna oldular bilemiyorum. Fakat para bağlanıp ithal edilen kolilerce ilacı ay pardon deyip geri veremezler. Bu sebeple satışı durdurmaları beklenmez.
-M
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2014 Saat 15:58
bulamadim tam olarak nasil kullanildigini ama murat hocam !yumurta kabuklarini toz halinde beyaz kil ile karistirip dislere aplike edildigini buldum sadece çinlililerde kullaniliyormus yumurta kabuklari agiz kokusu için ama konunun derinlemesine bir aciklamasini bulamadim ! birde sinuzit ve apne için burna limon damlatmayi buldum .kaya tuzu ile gargaranin yararlarindan bahsedilmis birazda bogaz ve agiz ici icin (tabiiki cronique olan durumlarda fazla ise yararyip yaramadigi supheli ). birde tropik bir amipimsi bakteri yuzunden olabilecek durumlarda cannelle yagi onerilmis bir yerde,nane yagi çay agaci yagi gargarasindan bahsedilmis ama derin bir bilgi bulamadim. bu yuzden size sorayim demistim .
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2014 Saat 16:00
birde sunu soylemek istiyorum buralarda 5veya 6 £ seyler turkiyede nekadar pahaliya veriyolar 45 lira falan cok degilmi ?
IP
Josephine
Üye
Üye

Gönderilenler: 72
Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2014 Saat 23:08
Orjinalini yazan: evian

bademciklerin iyilesmeden kullanma o cb 12 yi sakin dikkat et bana bir hafta yogurt komposto yedirdiler kati yemeyi bile yasakladilar

evian sen nası oldun? ameliyattan sonra geçti mi tamamen koku ?
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2014 Saat 12:20
adanalı, gargarayı en azından zorunlu hallerde can simidi olarak kullanabiliriz. sürekli ilaç veya kimyasal bir madde kullanmak uzun vadede zarar verebilir. kesin çözümü bulana kadar idare etmez mi?

bu arada evian sen nasıl oldun hiç anlatmıyorsun...
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2014 Saat 12:57
bunu tam soyleyemecegim cunki ben biraz rahatsizim ameliyattan sonra çok guzel nefes aldigimi hissediyorum geniz akintisida pek ole ahim sahim degil lakin gogsumde sanki fil oturuyo ve bastirinca aciyi kendimi bronsit olmus gibi hissediyorum bole tuhaf bilmemki nasil desem ve nezleymisim gibi bir hal var agzimda genzimde sanki
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2014 Saat 01:27
bu gargaracilarin ve bitkisel ilaccilarin çogu varya hepsi degil yuzde 98 i hani eski cowboy filmlerinde kasabaya gelip siseyle su satan dolandiricar varya hah onlarin modern versiyonu
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2014 Saat 11:27

bu gargaracilarin ve bitkisel ilaccilarin çogu varya hepsi degil yuzde 98 i hani eski cowboy filmlerinde kasabaya gelip siseyle su satan dolandiricar varya hah onlarin modern versiyonu

katılıyorum, yalnz şöyle bir durum da var: bu gargara ve bitkisel ilaçlar, gerçkten bu sorunu yaşayanlar için üretilmiyor maalesef. çünkü kimse bu sorunu bir hastalık olarak görmüyor . yani aslında bu ürünlerin ana kitlesi normal olarak hayatlarına devam eden insanlardır, günlük ihtiyaçlarını karşılamak için piyasaya sürülüyor..
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2014 Saat 12:00
adanali, sonuc olarak ne diyebilirsin? Bu gargarayi ne zamandir kullaniyorsun? Hangi sıklıkla? Etki suresi? Fiyat performans orani? Deger mi?.....
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2014 Saat 20:03
Helicobacter, reklamlarda bu gargaranın ağız içi sülfür gazları için olduğunu söyleniyor. Tip 1 dediğimiz durum için. Bilek koklama testi yaptığımda kokuyu almıyorum. Bir gün ara verdim bilek testi yaptım koku geri geldi. Ağız içi kaynaklı kokuda işe yarıyor - gibi!... - Yalnız, somut bir olay anlatamayacagım ama ikinci, üçüncü derece arkadaşlarımın tepkileri yine olumsuz izlenimler veriyor. Bence bunun nedeni ağız kokumun sadece ağız içi kaynaklı olmaması.

Benim ağız kokum tip1 diyorsanız, denemekten zarar gelmez. Tabii, alkolü ve gargaranın dişte renklenme yapma olasılığını unutmayın.

IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2014 Saat 01:34
sizin goz ardi ettiginiz bir konu var bizim turkiyede hijyen sektoru kucuk bu yuzden hastalik olarak gorulmuyor olabilir ama avrupada ve amerikada sakiz gargara dis macunu ve temiz nefes malzemeleri geliri yillik onmilyar eurolar uzerinde dusunebiliyormusunuz !dolayisi ile hipokri olayi yuzde doksan bes ! adam nane yagi su karbonat ve sabun tozuyla koseyi donuyor
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2014 Saat 18:39
haklisin evian, Türkiye şartlarna göre düşündüm biraz. ancak yavaşta olsa Türkiye'de de son zamanlarda sektör ivme kazandi gibi. aslinda bütün olay doktorlarn ilgisizligi ve bu konudaki egitmsizligidir.. (bütün hekimleri kastetmiyorum , mesleginin hakkni veren doktorlar var tabi) ,
bir de ilgili bakanliklarn ,kurumlarin,üniversitelerin ve araştrma merkezlerin konuya çok ilgisiz davranmalri insani kahreden başka bir yönü.
asil düşünulmesi gereken ise tamam burda böyle basit görülen bir konuya gereken önem verilmiyor.zaten ülkemizde maalesef o kadar sorun var ki( her alanda) böyle bir konunun tartşlmasi bile komik olur herhalde.
Asil sorun neden Amerika'da Avrupa'da veya gelişmiş başka bir ülkede bu kadar önem verilmesine karşin hala somut veriler elde edilmiş degil... anlamak mümkün degil gerçkten.
Aslnda herkesin bildigi gibi bunlarin tek bir nedeni olabilir.. böyle bir sorun çözülbilirse ilaç sektörü sinek mi avlyacak? o dedigin milyar euro/dolarlari çöpe mi atmak istiyecekler. neyse inş birgün bizleri de düşünen insan evladi kişiler bu konuya daha bir özen göstrirler
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2014 Saat 17:43

kanunu baba cikarir ilaci ogul ithal ederse pazarlarsa universite doktor birsey uretemez urettirmezler ! hipokri nedenmi var arastirma ve gelistirme masrafli is oldugu icin bulunmus bir formule birkac ekleme yapip piyasaya surmek daha kolay her ulkede saglikmis insanmis kimsenin umrunda degil ilaç yapanlar biim sagligimizi dusunuyor saniyorsunuz yuzde 99 para için firma bu yil bir milyar kazandiysa gelecek seneki gayretui iki milyari nasil kazanirim ilkesi ! piyasada nekadar gargara varsa yuzde 99 u maskeleme amacli naneruhu castor yagi purifiye su ve sabun tozu bazli !!! daha gargara kullandim gecti sanki diyen var ! kardesim senin agzindaki problem eger gargarayla gectiyse senin agiz kokusu sorunun yok ! hijyen problemin var gunde uc kere ucer dakika disini yika ilik suya iki damla çay agaci yagi veya nane yagi damlat gargara et bir haftaya birseyin kalmaz ! cronique lesmis yillardir rahatsiz olan kisi icin sorunun derinine inmak sorunu elemine etmek lazim ! ve buyuk yuzde gorunmeyen inflamasyonlardir burundaysa rinit veya sinuzit, kulaktaysa kulak iltihabi,bogazdaysa rhinofarangit,yemek borusundaysa gastrit tir ! bunun disinda curuk dis ,dis eti apseleri ve bademcik hastaliklaridir ! gerisi ugrasmak istemeyen doktor hurafesi ! yok kabizmis ! yok stresmis falanda filan tibbin gelistigi filan yok sadece makinalar gelisiyor ! doktorlarin yuzde 90 kendilerini gelistirmiyolar ezber tedavisi larousse medical allunstré de ne yaziyorsa okulda onu igrendiler mezun oldular belirtiler nedir sudur ! ne lazim ilac budur bugunki tip malessef bana kizabilir bazi cevreler ama anadoluda kocakarilar bile bilir dis etine papatyanin iyi geldigini sinuzite buharinin cekildigini bas agrisina corek otu yakildigini ne bileyim bas agriyinca bas parasetemolu olay bumu yani zaten yapilan ilaclarlarda yuzyillar oncesinin recetteleri çin ortadogu ve endulus tibbinin kullandigi formulleri birkac birsey daha katip piyasaya suruyolar hersey sirketin cirosuna oynuyor kimin ugrunda hasta gelisen tip sadece tibbi malzemede ve operasyonel cerrahide gelisiyor ilaçlar uç asagi bes yukari ayni saygilar
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2014 Saat 15:46
Evian nasıl oldun, değişme var mı durumunda?
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Nisan-2014 Saat 23:21
yok gardas bir sey degismedi dorduncu ameliyatta birsey degistirmedi ! bozuk psikolojimin içine gomuldum ! bi faturalari odemeye birde alisveris icin cikiyorum evden o derece
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2014 Saat 11:30
Evian, herkesin ağız kokusu , aşırı iğrenç değildir. Ya da şöyle söyleyim, çok yakın durmadığın sürece hissedilmez. Sen koklayınca kötüdür ama biraz mesafe koyanlar hissetmiyordur bile. Kiminin kokusu beş metre gider - muhtemelen benimki - kimisi kırk elli santim öteye ulaşmaz.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2014 Saat 13:05
Evian erken konuşmamak da lazım tabi... Daha iyileşme sürecindesin..

Gerçi bende ameliyattan sonraki iki ay çok iyiydi, sende de bu süreyi iyi bekliyordum en azından.
Kemik eğriliği var mıydı sende?

Yemin ederim diyorum ki burnum kazayla kırılsa yada birinden okkalı bi yumruk yesem de o niyetle kemiği de düzeltseler.

IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2014 Saat 23:06
ben artik neyin neye sebeb oldugundan emin degilim ! yaptirmadgim test gitmedigim doktor kalmadi ! kime gidecegimi ne yapacagimi karakara dusunuyorum inan doktor kalmadi brasnsinda yasadaigim il ve ilcelerinde çalisamiyorum insan icine çikamiyorum
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2014 Saat 01:52
Evian yapma lutfen. Senden degismedi hicbisey lafini duymak cok uzdu. Senin bu son ameliyatinin bulgulari cozumu cokmantikliydi teorikte. Senin iyilesmen bizim umudumuzdu. Belki erkendir daha olamaz mi.. Doktorlar ne dedi gitmedin mi degisen bisey olmadi diye.. Yorum yapmadilar mi ne bileyim bisey demediler mi.. Yinedeumudumuzu yitirmeyelim.. Allah buyuk..
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2014 Saat 12:51
daha kontrole gitmedim . bende cok umutluydum . onumuzdeki ay giderim belki kontrole ,Allah'tan umit kesilmez tedaviye devam
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2014 Saat 15:53
evian, verdiğin bunca mücadele sonrası yelkenleri suya indirmen , hayatın zorluklarına boyun eğmen her ne kadar seni hiç tanıyıp, görmesem de bunları sana yakıştıramyorum..
senin bunca yıl çabalayıp, bu sorundan kurtulman için gösterdiğin azim ve gayret hepimize güven verdi, umut verdi. sen ne zaman yeni bir şey denedin veya yaptıysan hepimiz senin tercübe ve deneyimlerinden istifade ettik. sonuç iyi yada kötü bizim için farketmedi,

çünkü biliyoruz ki hepimizin yaptığı şeyler bizlere yeni ufuklar açtı, bizlere zenginlikler kattı.. her attığımız adım ,ister çukura takılıp düşmüz olsak da ister çamura batıp kirlensek de bu mücadelen/mücadelemiz bizleri bu yolda bir adım daha ileriye attı ve atmaya da devam ediyor. her ne kadar biz farkında olmasak da.

o yüzden moralini bozup,kendini üzme. sıkıntılar ve engeller seni yıldırmasın. güçlü ol ! çünkü hayatta seni senden başka anlayacak, seni düşünecek kimse yok.
eğer biz kendimize inanmyor veya güvenmiyorsak o zaman insanların bize bakış tarzı, vurdumduymazlığı veya rencide edecek boyuttaki söz ve davranışlarından sonuna kadar haklılar.
o zman onlara göre biz insan değiliz. bizim bir hayvandan farkımız yok demektir. sen bunu kendine yakıştırabiliyor musun?       
ben kendi adıma söyleyyim hiçbir zaman bunu kendime yakıştırmam, yakıştırmyacağm. ben ne olursa olsun engeller ve sıkıntılarla mücadele etmeye devam edeceğim .

çünkü artık bu benim kanımda var. en azından bana faydası olmasa bile belki başkalarına fayda dokunur diye asla pes etmeyeceğim.
evet, bu lanet ,iğrenç hastalık maalesef hayatımızı çok ama çok etkiliyor. emin ol bu sorunu yaşayan herkes de senin yaşadığın hayatın aynısını veya benzerini yaşamaktadır.
ne olursa olsun hayatımıza kaldığımız yerden devam etmeliyiz. bunu bütün arkadaşlarım için söylüyorum. bu sorun var diye hayata küsmek gibi bir lüksümüz yok maalesef.
ne kadar zor olsa da normal insanlar gibi gezmek, eğlenmek, çalışıp hayatmıza yön vermek bizim de hakkımız. bu haklarımızdan feragat etmemiz ,hayattki en büyük kazığı, biz kendimize atmış sayılır aslında.

dediğim gibi normal insanlar gibi yaşamak bizim için zor ama imkansız değil. evet bunları yaparken hayat standartlrmızdan az veya çok ödün vereceğiz ama yaşamayı da bileceğiz. böyle evden bakkala veya fatura ödemeye gibi bir hayatımız olmamalı ( evian bunu senin için söylemiyorum, lütfen üstüne alınma. genel için söylüyorum ) . bu beni üzüyor gerçekten.

diğer insanlarla ortak bir noktamız olmasa bile( çalışmak veya herhangi birşey dışında) en azından   kendi kendimize bir yürüyüşe çıkmalı, doğaya- çevreye bir göz atmak, temiz hava almak, bizleri iyi hissettirir.

bunları bile yapmaktan aciz olamayız diye düşünüyorum. Neyse umarım bu yazdılarımdan beni yanlış anlamazsn ve bunları sadece senin için söylediğimi düşünmezsin. bunlar başta benim ve burdaki herkes için geçerli.

Ayrıca en baştaki paragraflar şifa, adanalı, effect, Helicobacter ,dadaş , mehmet,telfast ve burda şuan veya eskiden yazmış olanlar (adını sayamadığım arkadaşlardan özür diliyorum) için geçerli. sizin tercübe ve deneyimlerinizden her zaman istifade ettik. gerek kötü gerekse de iyi sonuç almış olalm, bu bizim için hiçbir anlam ifade etmiyor.bu yolda hepimiz beraberiz arkadaşlar, unutmayalım bunu.pes etmemiz söz konusu bile olmamalı.

yazı biraz uzun oldu arkadaşlar farkındayım ve umarım beni anlamışsnzdır , burda hiçbirmize kötü bir serzenişte bulunmadım , sadece içimi dökmek istedim o kadar. sizleri sıktıysam affola. Allah hepimize şifa versin.

Son olarak şunu da demek istiyorum, arkadaşlar gerçekten umudunuzu yitirmeyin. Bakın bunu hep söylüyorum çünkü bunu bizzat kendim yaşadım ve yaşıyorum. daha 1-2 sene önce şuan bulunduğum noktayı hayal bile edemiyordum.   tamam her ne kadar mükemmel bir hayatım veya diğer insanlar gibi bir hayat kalitem olmasa da açıkçası memnunum.. o yüzden yarınlara güzel bakalım, zaman bize neler gösterecek sabredip bekleyelim. belki bir bakmışsınz hiç ummadığınız bir anda güzel haberler alabiliriz, güzel anlar yaşayabiliriz.. inanın herşey olabilir.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2014 Saat 21:15

daha kontrole gitmedim . bende cok umutluydum . onumuzdeki ay giderim belki kontrole ,Allah'tan umit kesilmez tedaviye devam

'' Allah'tan umit kesilmez tedaviye devam''   bende senden bunu bekliyordum evian. böyle olmalıyız işte. karamsarlık bizlere yakışmaz. allah yardımcımız olsun inş. mevlam elbet bizlere bir kapı açacaktır..
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2014 Saat 19:42
Hocam, bademcik ameliyatı olacağımda ast ve alt değerleri çok yüksek çıktı, karaciğer yağlanması da vardı. Anestezi doktoru ameliyat konusunda kararsız kaldı, dahiliye doktorunu aradı . Doktor bir şey olmaz deyince ameliyatı oldum.

Karaciğerle ilgili bu sorunlar ağız kokusu yapar mı ?
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2014 Saat 15:53
bende de usg sonucunda az bişey karaciğer büyümesi çıkmıştı. ama tahlil sonuçları normal seviyelerde geziyor. 3 ayda bir çeşitli sebeplerle kan tahlili yaptırır oldum...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2014 Saat 19:09
Karaciğerle ağız kokusu arasında bir bağ görmemiştim az önce buldum. Murat Hoca yazmış ama ben başka bir kaynaktan buldum.

Karaciğer hastasıyım ağız kokusuna sebep olur mu?
Her karaciğer hastalığı ağız kokusu sebebi olmaz. Fakat görevini tam olarak yerine getiremeyen bir karaciğer bazı yanlış kimyasal maddelerin kana geçmesine sebep olabilir. Kana geçen maddeler genellikle C2-C5 aliphaticacids, methylmercaptan, hydrogendisulfide, limonene, sistein, lactate, amonyak, aseton vs. gibi çirkin kokulu ve uçucu maddelerdir. Bu maddeler akciğer gazlarına karışarak solunum yolu ile dışarı atılır. Yani Tip 4 ağız kokusu (nefes kokusu)na sebep olabilir.

http://www.gonuldergisi.com/agiz-kokusu-bir-hastaliktir.html
IP
Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu