Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: İyileşenler nerede? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bad-ı saba
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 67
Alıntı bad-ı saba Cevaplabullet Konu: İyileşenler nerede?
    Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2014 Saat 16:42
Arkadaşlar günlerdir buradaki her mesajı didik didik incelemiş biri olarak o kadar çaba sarfetmiş ve bir çok yolu denemiş arkadaşlarımızın neden uzun zamandır foruma girmediklerini anlayamadım. Eğer kalıcı bir iyileşme sağlanmışsa çok mutlu olurum ama böyle bir durumda diğer arkadaşlara bir umut ışığı olarak bunu paylaşmaları gerekmez mi? Yok, bir çözüm aramaktan vazgeçip durumu kabullendilerse orasını bilemeyeceğim.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2014 Saat 00:38
Cunku artik bisey yazmaktan bile bikar bi hale geliyorlar. Okumaktan.bile ayni seyleri. Bu yuzden belki de benim gini bir sure uzaktan takip etmeyi tercih ediyirlardir. İyilesen olsa emin ol sevincten duramaz muhakkak buraya yazar. Ha belki iyilestikten sonra ugramaz bidaha buraya ama muhakkak nasil iyilestigini yazar. Velhasil cok ugrasipta bir sure flrumda gorunmeyenler kendi kabuguna cekilmistir kuvvetle muhtemel..
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2014 Saat 01:15
Helicobacter burda, iğerlerini bilmem. forumu takipteyiz. kayda değer bişey olsa yazarız. bizim derdimiz, çörek otuyla, mesir macunuyla, sıvı yağla çözülecek bi dert değil. olaylara daha bilimsel yaklaşmaya çalışıyorum.
perşembe günü yine hacettepe üniversitesi hastanesine gittim. beni muayene eden doktora konuyla ilgili bütün geçmişimi belgeleriyle anlattım. doktor herhangi bir fikir yürütemeyince, o an bölümde olan en kıdemli doktora gösterdi. doç.dr yaptığı muayene sonrasında "şikayetinize sebep olabilecek herhangi bir kbb rahatsızlığınızı bulamadık. size gastroentoloji bölümünde muayene olmanızı tavsiye ediyorum" dedi.
gelişmeleri aktaracağım...
IP
Kokarca
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı Kokarca Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2014 Saat 13:55
Ben iyileştim :)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2014 Saat 10:07
Ağız kokusu iyileşen insanlar asla forumlara geri dönmezler. Hiç kimse ile bu konuyu konuşmazlar, hatırlatılmasını istemezler, düşünmek bile istemezler. Sorarsanız cevap da vermezler. Telefon açıp durumunun sorulması durumunda mutsuz olurlar.

2 kişiye rastladım. Bunun tersi davranıyordu. Sizlerle tanıştırmak istedim. Buraya üye olmasını ve anlatmasını istedim. Bir tanesi foruma girmeyi üye olmayı beceremedi. Diğeri telefonla arasınlar anlatayım ben forumda yazmam utanırım dedi.

Bu durum dünya üzerinde bütün ülkelerde bu şekildedir. Sadece Türkiye değil, diğer ülkede iyileşenler de asla konuşmuyorlar. Sebebini bilmiyorum. Muhtemelen aşağılandıkları anılarını telafuz etmek onları incitiyor olabilir.

İyileşmiş birilerininn deneyimlerinden faydalanmayı beklemeyiniz diye anlattım.
-M
IP
Pelın
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Pelın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2014 Saat 11:08
Arkadaslar sweet breath dıe bır gargara varmıs cınkolu alkolsuz mus cok etkılı dıe duydum kullanan var mı murat hocam da yorum yapatsa sevınırım
IP
Kokarca
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Kokarca Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2014 Saat 11:54
Buraya son girişim arkadaşlar benim iyileştiğime inanmıyorsanız yazmayacağım bidaha. Ben sadece başka arkadaşlarında iyileşmesi için boş zamanlarımda tıklayıp girdiğim bi site.Bende o zor durumdan geçtim lisede sevgilim beni ağız kokusundan terketti çok acı cektim psikolojim bozuldu. Sadece yardımcı olmak istemiştim size
IP
bad-ı saba
Üye
Üye
Simge

Alıntı bad-ı saba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2014 Saat 14:58
Murat Hocam, sizi ve çalışmalarınızı son bir aydır takip etme imkanı bulabildim, gerçekten mutlu oldum. Keşke Adana'ya hemen gidebilme imkanım olsaydı diye hayıflandım. O kadar yeni bilgi edindim ki burası ve sizin sayenizde, teşekkürü borç bilirim. Şimdi ben bu tip 4 kokusuna fena halde kafa yordum. Gerçi bu durum teşhis edilse tedavisi de bir dert sanırım lakin ben asıl teşhis aşamasını merak ediyorum. Siz gayet yalın bir dille anlatmışsınız nasıl olduğunu ve benim gibi tıbbi olarak olayı anlaması mümkün olmayan, konuyla o kadar alakasız biri bile anladı :)Benim merak ettiğim bu tip 4 kokusu sadece nefes ölçümü ile mi teşhis edilebilir? Yani kolon gazları kana karışıyor ve akciğerler bunu yakalayıp solunum yoluyla dışarı atıyorsa kan tahlilinde bu gazlar tespit edilemez mi? Kan biyokimyasına bakmak, bu durumu ortaya çıkarabilir mi?
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2014 Saat 18:29
Kokarca tribin kime:-) Kimse sana inanmadigini soylemedi ki.. Sen yine foruma gir bilgilerini deneyimlerini paylas.. Biz senin iyilessmene inanmamak yerine sevinmeyi tercih ederiz..
IP
afaff
Üye
Üye

Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2014 Saat 19:37
kokarca sen ndn üzerine alındın kimse sana iyileşmedin demedi hem iyileşip iyileşmediğini senden başka kimse daha iyi bilemez
eğer murat hocanın
''Ağız kokusu iyileşen insanlar asla forumlara geri dönmezler.'' sözlerine alındıysan murat hoca genelden bahsetmiş ve doğru da ''iyileştim'' diye açılan başlıklara bak daha sonra bu insanların çoğunun geri dönüş yapmadığını görürsün

hatta ben bi başlıkta bu insanları eleştirdim tmm diğer insanlara yardımcı olmak adına nasıl kurtulduklarını anlatıp vicdanlarını rahatlatmış olabilirler ama benim istediğim en azından bikaç ay diğer kişileri durumlarından haberdar etmeleri lazım kanımca(çünkü tam kurtuldum derken geri gelen bi hastalık malum) ve bunu yapan daha görmedim inş sen yaparsın
IP
bad-ı saba
Üye
Üye
Simge

Alıntı bad-ı saba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2014 Saat 20:25
Kokarca arkadaşım sana özelden de yazdım, cevabı buraya yazarsan herkes faydalanmış olur. Forumdan takip ettiğim kadarıyla bir ara sorununun mide ilaçlarıyla düzeldiğinden bahsetmişsin, kesin çözüm böyle mi oldu sende?İnternetten izlediğim videolarda, ki Murat Hocanın videolarını da büyük bir dikkatle ve defalarca izledim, Prof. Dr. Mehmet Ali Yerdel sorulan bir soru üzerine ağız kokusunda reflünün asıl sebep olma ihtimalinin son sıralarda olabileceğini, bir hastanın, başka belirgin bir şikayet olmaksızın,sadece ağız kokusu şikayetiyle başvurduğunda reflü kaynaklı bir rahatsızlık olduğunun düşünülemeyeceğini söylüyor. Kaldı ki benim çevremdeki 5 insandan 3 ünde (oran gelişigüzel yazılmıştır) reflü denilen rahatsızlık var, yani bu rahatsızlık başlı başına bir ağız kokusu sebebi olsa bu durumu herkesin yaşaması lazım. Tabi burada yaptığımız yorumlar hep zihin jimnastiği düzeyinde. Yoksa hiçbirimiz birer tıp insanı değiliz, dolayısıyla da sadece akıl yürütmeye çalışıyoruz. Sürçü lisan ediyorsak da affola ;)
IP
bad-ı saba
Üye
Üye
Simge

Alıntı bad-ı saba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2014 Saat 01:47
Helicobacter, siz en son burun ameliyatı olduğunuzdan bahsetmişsiniz. O da mı çare olmadı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2014 Saat 08:38
Orjinalini yazan: bad-ı saba

Benim merak ettiğim bu tip 4 kokusu sadece nefes ölçümü ile mi teşhis edilebilir? Yani kolon gazları kana karışıyor ve akciğerler bunu yakalayıp solunum yoluyla dışarı atıyorsa kan tahlilinde bu gazlar tespit edilemez mi? Kan biyokimyasına bakmak, bu durumu ortaya çıkarabilir mi?

Tip 4 ağız kokusu varsa; koku, beden kokusunun veya vücuttaki diğer bazı başka kokuların sponsorluğunda bulunur. Genellikle tek başına ağız kokusu olarak olmaz. Eforda kaybolmaz vesaire (http://www.nefes.kokusu.org/)

Bu özelliklerine bakarak anlaşılmasa bile varlığından şüphe edilebilir. Akciğerden gelen havada 3700 den fazla gaz vardır. Tam sayısı 3741 tane. Bunların bir çoğunun metabolizması ve nefes dahil olma mekanizmaları diğerinden farklıdır.

Örneğin isopren isimli gaz kolesterol metabolizması bosulunca yükselirken, beta hidroksi butirik asit, karbonhidrat metabolizması bozulduğunda yükselir. İnterlökin-8 ise havayolu inflamasyonuna sebep olan durumlarda yükselir. Nitratlar Helicobacter pylori gastritinde yükselir. LEL (Low Explosive Limit) gazları (ki en başta CH4 ve H2 gelir) kolon gazlarıdır. Vesaire... Hangi birini kandan takip edeceğiz ?

Bu sebeple, Kan biyokimya testleri atılan gazları teşhis etmek için değil, doğrulamak için kullanılabilir.

-M

IP
Pelın
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Pelın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2014 Saat 09:23
Arkadaslar dedıgım gargarayı kullanan var mı sweet breath
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2014 Saat 16:48
burun ameliyatı oldum, kıkırdak doku düzeltildi. 2 kere burun etlerim yakıldı. herhangi bi sonuç alamadım. şimdi tekrar mide baktıracağım.
IP
Kokarca
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Kokarca Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2014 Saat 00:45
Arkadaşlar benm mide kapakçığım açık kalmış koku oradan geliyormuş tam bilmiyorum hap kullandım geçti. onuda forumda iyileşmek adı altında anlattım
IP
latte
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2014 Saat 21:52
demek endoskopi yapılmadan mide kapakçığı ile ilgili sorunlar teşhis edilebiliyor,ben açıkçası endoskopiden korktuğum için bi türlü dahiliyeye gidemiyordum ama artık gidebilirim sanırım.bu arada iyileştikten 5-6 ay sonra bile koku geri gelenler olmuş o yüzden bi süre daha bizi aydınlatırsan seviniriz kokarca.
IP
afaff
Üye
Üye

Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2014 Saat 16:40
endoskopi olmadan mide kapakçığının gevşek olup olmadığı tespit edilemez diye biliyorum sadece doktor hastanın şikayetlerinden reflü sonucunu çıkarabilir ve onun sonucunda senin kapakçığın görevini tam yerine getirmiyo o yüzden bu ağız kokusu vs. oluyo diye tahminde bulunabilir kesin teşhis için endoskopi şart bu arada endoskopiden korkacak bişey yok ben 4-5 kere olmuşumdur heralde
IP
Reisbey
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı Reisbey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2017 Saat 23:16
Arkadaşlar lütfen biri benimle iletişime geçsin yeter artık biktim bu ağız kokusundan detaylı konusabilecegim biri lütfen.osmanciftel80gmail.com
29494929'
IP
Biçare2
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı Biçare2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2022 Saat 23:47
Merhaba birşeyi merak ediyorum bu forumda olupta gerçekten tamamen iyileşen insalar oldu mu ve neredeler ben iyleştim başlığı altında yazanlar hep kısa zamanlı daha sonra tekrar etmiş geçici sonuç alanlar sanırım acaba gerçekten iyileşen yokta zamanla çaresizlikten artık ziyaret etmiyorlarmı eğer ciddi anlamda fiziksel yada psikolojik sonuç alan arkadaşlar varsa ve bu yazıyı okuyorsa rica ediyorum bizleride bilgilendirin
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2022 Saat 21:37
Ağiz kokusunun %90'ı tip1, çinkolu gargara ile geçer diyorlar ama henüz kurtulan yok.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2022 Saat 20:52
Orjinalini yazan: Kelime

Ağiz kokusunun %90'ı tip1, çinkolu gargara ile geçer diyorlar ama henüz kurtulan yok.

Yok olay öyle değil.
Tip 1 uzadığında üstüne tip 5 biner.
Siz altta yatan tip 1'i giderseniz bile şikayetler devam eder.

Dışardan bakıldığında, sizin gördüğünüz görünür. Aslında hastalığın ikinci bileşeni yerinde duruyordur.

4 bileşenli ağız kokuları da gördüm. Tip 1+2+4+5. Ağırlıklı olarak tip 1 gibi duruyor fakat Bu hasta dilini ne kadar temizlerse temizlesin iyileşmeyecek.

IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2022 Saat 21:29
Orjinalini yazan: aydinmur

Yok olay öyle değil.
Tip 1 uzadığında üstüne tip 5 biner.
Siz altta yatan tip 1'i giderseniz bile şikayetler devam eder.

Dışardan bakıldığında, sizin gördüğünüz görünür. Aslında hastalığın ikinci bileşeni yerinde duruyordur.

4 bileşenli ağız kokuları da gördüm. Tip 1+2+4+5. Ağırlıklı olarak tip 1 gibi duruyor fakat Bu hasta dilini ne kadar temizlerse temizlesin iyileşmeyecek.

Sn Murat hocam benim aklım bir türlü Tip 5 psikolojik koku olayını almıyor. Ne demek ağzı kokmadığı halde kokuyormuş gibi algılamak?

Şimdi dünyada hiç kimse durup dururken ve gerçekte öyle olmadığı halde "bu oda tarçın kokuyor" veya duş alıp temizlendiği halde "leş gibi ter kokuyorum" demiyor ama ağzının koktuğunu söylüyor ve sizin makinanız/etrafındaki insanlar bu kokuyu algılayamadığı için "yok yav senin ağzın falan kokmuyor, abartıyorsun, psikolojik o, koku moku yok" deniyor.

Hocam makinaların veya yakınındaki insanların algılayamadığı o kokuyu ya gerçekten kişi algılıyabiliyorsa? Neden illa ki tip 5 sin sen, psikolojik bu damgasını yapıştırıyoruz acaba? Belki de bu kişilerin muazzam bir koku alma yeteneği vardır?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2022 Saat 19:59
Orjinalini yazan: Tospik

Sn Murat hocam benim aklım bir türlü Tip 5 psikolojik koku olayını almıyor. Ne demek ağzı kokmadığı halde kokuyormuş gibi algılamak?

Şimdi dünyada hiç kimse durup dururken ve gerçekte öyle olmadığı halde "bu oda tarçın kokuyor" veya duş alıp temizlendiği halde "leş gibi ter kokuyorum" demiyor ama ağzının koktuğunu söylüyor ve sizin makinanız/etrafındaki insanlar bu kokuyu algılayamadığı için "yok yav senin ağzın falan kokmuyor, abartıyorsun, psikolojik o, koku moku yok" deniyor.

Hocam makinaların veya yakınındaki insanların algılayamadığı o kokuyu ya gerçekten kişi algılıyabiliyorsa? Neden illa ki tip 5 sin sen, psikolojik bu damgasını yapıştırıyoruz acaba? Belki de bu kişilerin muazzam bir koku alma yeteneği vardır?

Tospik hanım/bey "Damga yapıştırmak" teriminizi beğenmedim.

Bir insanın ağzında ölçülebilen bir koku bulunmadığı için tip 5 ağız kokusu tanısı konulmaz.

Tip 5 ağız kokusu olanlarda ölçülebilen ağız kokusu bulunabilir. Tip 5 ağız kokusu tanısı, bireyin ağzında ölçülebilir koku bulunmasından bağımsızdır.

Bilmem bu bilgi size yardımcı oldu mu?

IP
mortingen500
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı mortingen500 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2022 Saat 16:08
Merhaba arkadaşlar ben de bikaç yıldır dil pası vardı bir sürü doktor gezdim ancak kurtuluşum 1 ay boyunca gaviscon gunde 3 kere, bizmopen sabah aç karnına ve gece yatmadan önce, flagyl günde 3 kere kullanarak dilimi pespembe yapabildim ve şimdi arada pas çıkıyo ama tekrar bu tedaviye başlayınca 1 haftada düzeliyor
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2022 Saat 16:12
Dil pası gitti peki koku durumu nasıl onda bir değişiklik var mı? Benim de dil pası büyük bölümü gitti ama koku devam
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2022 Saat 17:17
Orjinalini yazan: Melina

Dil pası gitti peki koku durumu nasıl onda bir değişiklik var mı? Benim de dil pası büyük bölümü gitti ama koku devam

Senin dil pasın nasıl gitti peki Melina hanım?
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2022 Saat 20:18
Hani dedimde mide asidini yükseltmeye yöneldim birkaç uggulama yaptım diye onlardan sonra çok çok azaldı gün sonuna doğru oluyor tabi ama fircalayinca hemen gdiiyor önceden fircalasamda pembeye donmezdi
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2022 Saat 21:12
Orjinalini yazan: Melina

Hani dedimde mide asidini yükseltmeye yöneldim birkaç uggulama yaptım diye onlardan sonra çok çok azaldı gün sonuna doğru oluyor tabi ama fircalayinca hemen gdiiyor önceden fircalasamda pembeye donmezdi

Bize de yazar mısın o uygulamaları zahmet olmazsa, belki işine yarayanlar olabilir.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2022 Saat 21:23
Daha öncede yazmıştım belki başka başlık altında olabilir ama yazayım tabi tekrar. Öncelikle yemeklerden önce eğer sıvi birşey icilecekse minimum 30 dk önce içilmeli yemekle birlikte sıvı tuketilmemeli yemeklerden en az 2 saat sonra yavaş yavaş sıvı alınmaya başlanmalı. Soğuk içecekler midenin normal asit düzeyini etkilediği için ılık şeyler tüketmeye özen gosterilmeli. Yemeklerle birlikte tatlı veya meyve tüketilmemeli aralarında en az 2 saat olmalı. Bunlar benim doktorların yazılarından ogrendiklerim. Bunların dışında birde her yemek yediğimde bir miktar sirke veya limon içiyorum mide asidini yükseltmek ve sindirimi kolaylaştırmak için. Birde yiyecekleri çok çok iyi çiğnememiz gerekiyor bunu yapmaya başlayınca önceden çiğnemeden yutuyormussunuz gibi gelecek. Son olarak probiyotik almıyorum kesinlikle beni olumsuz etkiliyor çünkü ama prebiyotik doğal gıdaları yoğun tüketmeye başladım( soğan sarımsak gibi) çay kahveyi de mümkün olduğunca aza indirebilirsiniz.
IP
umudadogru
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı umudadogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2022 Saat 10:59
arkadaşlar herkesin vücudu kendisine özgüdür burada söylenen ilaç adlarını alıp alıp denemeniz sizi büyük ihtimalle kurtarmayacaktır. daha önce de yazdıgım gibi normal doktorlar agız kokusu gibi olagandışı şeyleri pek anlamıyorlar bunu ben de yasamıstım. Nöral terapi ve regulasyon konusunda eğitim görmüş uzman tıp doktorlarına ise güveniyorum ve oldukça memnun kalıyorum. Hepsi iyi diyemem onların ama arastırıp gidilirse yetkin biri bulunabilir.Bağırsak floranızı ve bedeninizin neden düzgün çalışmadığını onlar düzenleyebilirler beslenmenizi düzenlemeleri en önemlisidir. Gerisi boşa kürek çekmek gibi oluyor. Hayatınızda başınıza gelenleri geçirdiğiniz ameliyatları, operasyonları, amalgam dolgunuz olup olmadığını gözden geçirin ve dediğim doktorlardan birini bulup kontrol ettirin lütfen. Emek ve paranızı dogru yere harcamanızı tavsiye ederim. Vücudun kendisini düzgün kosullar saglanırsa onarabilecegine inananlardan oldugum için söz konusu tedavi şeklini öneriyorum ve bir uzman doktor şart tabii.
IP
umudadogru
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı umudadogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2022 Saat 11:03
ayrıca başka bir şey için muayene oldugum bir holistik diş hekimi, ağız kokusunu vücudun eksik maddelerini ve beslenmesini düzenleyerek kolaylıkla tedavi ettiğini söylemişti.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2022 Saat 14:38
Arkadaslar çok uzun zamandır foruma girmeyi unutmuşum. Ben de iyileştim. Geçen sene bademcik ameliyatı oldum bademcik taşı yüzünden. Ondan sonra koku geçmedi sanıp murat hocaya gittim testlerde koku var olarak sonuç verdi. Sonrasında hiçbir şey yapmadım. Bi ilişkim oldu ve ona bahsettim. İlk 1 2 ay stresliydim kokacak diye. Bazı durumlarda cidden kokuyordu hele ki cok stresli iken. Sevgilim sadece 1 kez koku aldı ona da çok hafif dedi burnuna hohlayınca o şekilde aldı. Sonrasında hiçbir şey yapmadım bıraktım artık. Sevgilime kokmuyorsa amaan banane diğerlerinden moduna girdim. 6 7 aydır koku sıkıntısı çekmiyorum çok şükür. Nasıl oldugunu bilmiyorum ek olarak birşey yapmadım. Sadece üstüne düşmeyi bıraktım saldım yani. Kendi kendine geçti, büyük kısmı psikolojikti sanırım.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 11:23
Nicksizz4, koyulan teşhis tip kaçtı?
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 16:32

Nicksizz4, koyulan teşhis tip kaçtı?

Orjinalini yazan: nicksizz4

Ben koku testi yaptırdım tip2 faranjit çıktı murat hocada. 1.3tü sanırım çıkan değer

Rumuzların üzerine tıklayıp açılan ekranda gerekli yerleri işaretleyip tüm mesajlarını bulabilirsiniz arkadaşlar.
IP
Nigra
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Nigra Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2022 Saat 16:56
@aydinmur hocam uzun zamandır takip ediyorum yeni üye oldum bende sürekli oluian diş taşı ve çok fazla aşırı diş lekelenmesi var insan içine çıkamıyorum bu sebepten. Hocam en son gittiğim dişçi sende kötü yapılmış dolgular var burdan çıkıp tüm dişe yayılyo olabilir dedi doğrumudur bu nasıl tespit edilebilir ne yapacagımı bilmiyorum
IP
Nigra
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Nigra Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2022 Saat 16:59
Orjinalini yazan: Nigra

@aydinmur hocam uzun zamandır takip ediyorum yeni üye oldum bende sürekli oluian diş taşı ve çok fazla aşırı diş lekelenmesi var insan içine çıkamıyorum bu sebepten. Hocam en son gittiğim dişçi sende kötü yapılmış dolgular var burdan çıkıp tüm dişe yayılyo olabilir dedi doğrumudur bu nasıl tespit edilebilir ne yapacagımı bilmiyorum

hocam bi de 10 dişim birden çürümüştü ben de dolguları yaptırınca lekeden bi daha hiç kurtulamadım
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu