Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Dil Pasi Teşhisi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Konu: Dil Pasi Teşhisi
    Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2014 Saat 00:50
Aslinda dil pasi teşhisim desem daha dogru olur. Herkeste bundandir demek dogru olmaz. ki böyle demek yanlíş olur zaten.

Şimdi mevzuya gelecek olursak ramazandan önce tamamiyle şans eseri endoskopi olmuştum.
Şans eseri diyorum çünkü şimdiye kadar midemle ilgili ciddi manada somut herhangi bir sorun oluşmadi bende.(bazi dönemlerde kisa zamanlar hariç)
Burda fazla ayrintiya girmek istemiyorum.Endoskopi olup patoloji sonuçlarim çiktiktan sonra midemde h.pylori ve kronik gastrit oldugumu ögrendim.
Açikcasi bunu hiç beklemiyordum.Bu teşhisten sonra kullandigim mide ilaçlari hem koku hem dil pasima fayda vermişti
ilginçtir ki kullandigim ilaçlar yarim saat geçtikten sonra hemen etkisini gösteriyordu. bunu fark edebiliyordum.
özellikle dilimde uyuşmalar,karíncalaşma ve degişik tatsiz tuzsuz bir tad oluştugunu bariz bir şekilde hissediyordum
bunlari kullandigim zaman içerisinde nerdeyse normal insanlar gibi olmaya başlamiştim.öyleki 8-10 saat diş ve dilimi firçalamadigim zamanlar oluyordu ve bu süre boyunca bunlari yapmamak inanilmazdi gerçekten.
dil pasim ise eskisi gibi degildi( yine vardi ama fazla degildi) ve abartmiyorum degil diş macunu suyla bile temizledigimde rahatlikla temizlenebiliyordu.

Ancak ne yazikki bu durum fazla sürmedi ve ilaçlar bittikten sonra sanki sihir ortadan kalkmiş gibi koku ve pas tekrar oluşmaya başladi.
şuan teşhisimi bulduguma mi sevineyim yoksa tekrar eski halime döndügüme mi yanayim bilemedim yemin ediyorm

Genel olarak burdan çikardigim sonuç dil pasi sorunumun midemle alakali olduguydu.Bunu bilmek güzel bir duygu gerçektn.
Şimdi dil pasi sorunu ve buna bagli kokunun oldugunu düşünen arkadaşlar endoskopi yaptirip sonuçlarini paylaşabilirler mi lütfen?
her şeye ragmen kötü bir sonuç çikmasa bile genel bir kontrol yapmiş olursunuz. bu durumda benden etkilenip yaptirdiysaniz da sizden şimdiden özür diliyorum.
veya daha önce mideyle ilgili sorunu oldugnu bilip dil pasiyla ilişkilendireniz var mi? yada bu konu hakkinda düşünceniz ne olabilir arkadaşlar?
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2014 Saat 00:17
gittiğim bir KBB doktoruna dilimdeki pası sormuştum.bir çok sebebi olabilir ama en çok mide sorunları olanlarda rastlanır demişti.bu arada ben de endoskopi yaptırdım,benim sonuç şöyle 1. antral gastrit ve gri renkli yumuşak bir doku.size bir sorum olacak acaba sizin endoskobi sonucunuzda kronik gastrit yazıyo mu? yoksa bunu size doktorunuz mu söyledi?
IP
polat
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı polat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2014 Saat 02:32
endoskopiyi bende oldum bende de kronik gastrit ve helikobakter pilori çıktı. Ilaçlar antibiyotik içerdiği için koku ilaçları kullandığımz süre içinde olmuyor doğal olarak ,dil pası da içindeki mide asit önleyiciden bi nebze azalıyor bıraktığımız zaman ise herşey eskiye dönüyor , bence sorun mideden çok geniz ve bademcik taşlarıyla alakalı zira insanların yarıya yakınında herhangi bir semptom vermeyen helikobakter p. bakterisi mevcut sonuç olarak mide şikayetiniz yoksa boş yere endoskopi olmayın helipak veya trio tedavisini görseniz bile sonuç değişmeyecektir.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2014 Saat 22:36
ismimnefarkeder, patoloji sonucumda h.pylori ve kronik gastrit oldugu yaziyor.. sonucu gösterdigim doktor   pas ve kokunun nedeni mide de olabilir demişti

polat, bilmiyorum kardeşim ama şuan bendeki neden mide oldugu görülüyor. ayrica bende bademcikler ve geniz akíntsí yok.

IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2014 Saat 22:46
dil pasi olanlarda endoskopi yapmalariní şunun için tavsiye ediyorm:
ben dahil çogumuzda sorunun midede oldugunu gösterecek herhangi somut bir rahatsizligmiz yok.
kendi adima söyliyim her şeyi rahatlikla tüketebiliyorum.. hamdolsun midemde herhangi bir agrí sízí olmuyor.
dedigim gibi şans eseri olmasaydim belki 10 sene sonra da olmazdim yada hiç olmayabilirdim de.
iste bu yüzden belki benim gibi olanlar vardir diye yapmalarni istemistim.
IP
Akyıldız
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı Akyıldız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2015 Saat 03:38
Ben endoskopi yaptırdım. HP ile helipak tedavisi uyguladım. Geçici çözüme ulaştım. Forumda başka bir alana Yazdığım Yazıyı buraya paste ediyorum. Umarım faydalı olur. Ayrıca gitmediğim Dr kalmadı. Deneme yanılmalar ile vardığım sonuç;

Bende başka bir öneride bulunuyorum arkadaşlar. Herhangi bir antibiyotik yada lacombi kullanınca geçici olarak kurtulan varsa bahsedeceğim şeyi uygulamanın fayda sağlayabileceğini söyleyebilirim. Günde en az 1 veya 1,5 litre su (suyun hiçbir zararı olmaz Bolbol tüketilebilinir) haftada bir gün 10 adet civarında kuru Kayısı yada günkurusu. Bunun haricinde kuru incir ve Kayısıyı günlük olarakta tüketebilirsiniz. Uyguladıklarımdan sonra farkına varmış Olduğum durum Bağırsak çalışma durumuna endeksli bir koku durumu olduğudur. Yani Bağırsak ne kadar rahat çalışıyorsa koku o derece az. Su incir ve Kayısı bağırsağın temizlenmesi ve randımanlı çalışması için birebir. Ben bunları denedim ve sonuç aldım. Geçen ay doktora gittim lacombi ve rennuduo şurup yazdı. Bu ilaçlarda işe yaradı. Fakat tekrar geri geldi. Yoğun su tükettiğimde kaybolan bir koku durumu var. Bağırsak ne kadar rahat ve hızlıysa koku o kadar az. Açıklamam gereken bir durumda şudur ki; eğer antibiyotik yada herhangi bir ilaç Alınca geçici çözüme ulaşıyorsanız bu Yöntem işe yarayabilir. Aksi takdirde çürük diş, sinüzit, diyabet vb durumlar için çözüm olmayabilir. Benim kendimdeki keşfimdir. Bol su az koku iyi nefesler herkese...
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2015 Saat 15:12
Aslında agzında sıfır koku olan birini endoskopiye gondereceksin ve cıkan sonuca gore sendeki problemi bulmus olacaksın.Yada en azından mide olayını elemiş olacaksın.
Eger dedigim kişide de yukarıdaki mide problemleri varsa,demekki koku mide kaynaklı degil.
IP
Camur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Camur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2016 Saat 08:31
Arkadaşlar endoskopi sonra alınan ilaçlarla geçicide olsa çözüme ulaşılıyorsa sıkıntı midede demektir neden başka alanlara yöneliyoruz? İlaç tedavi etti ve geçici de olsa kurtulduk sonra geri gelmesinin nedeni bakterinin direnç kazanması. Zaten neden mide kaynaklı olmasaydı bademcik,diş,ağız kaynaklı olsaydı ilaç kullandığımızda hiç geçmezdi.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2016 Saat 16:53
Camur okadar basit deil iste sole dusun parol ilavini bilmeyen yoktur parol agri kesici ve ates dusurucudur ..ben onu ateslendigimde aliom...ama ayni zamanda farkli endikasyonlari var anladinmi......
IP
Camur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Camur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2016 Saat 12:10
Orjinalini yazan: mmkk

Camur okadar basit deil iste sole dusun parol ilavini bilmeyen yoktur parol agri kesici ve ates dusurucudur ..ben onu ateslendigimde aliom...ama ayni zamanda farkli endikasyonlari var anladinmi......
yok benim demek istediğim o değil sinüs kaynaklıysa antibiyotik etkili olmaz diye sonuçta akıntıyı bakter yapmıyo ki yani enazından benim dr um böyle söyledi.inş en kısa sürede buluruz sıkıntının kaynağını ne diyelim
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2016 Saat 17:57
En kisa suremi 6 yildir yasamiorum ki ben ne en kisa suresi ...
IP
Meari
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
Alıntı Meari Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2016 Saat 13:39
Bir hayalim var bende bendeki kokunun dil pasından kaynaklandığını düşünüyorum. Şöyleki bende endoskopi yaptırdım ve midemden biyopsi alındı sonucunda midemde h.pylori çıktı ve buna bağlı olarak antral gastrit teşhisi konuldu. Doktor bana helipak, flagly ve antepsin verdi kullandım. İlaçları kullanmaya basladigimda bir hafta olmadan kokudan tamamen kurtuldum hatta sabahları bile ağzımda hiç koku yoktu. İlaçları kullanırken dilimdeki sarimtrak pas bildiginiz kahverengiye dönüştü bu kahverengilik üç dört gün sürdü ve ilaçlarımın bitmesine iki gün falan vardı bu kahverengilikte geçti ve dilimdeki pastan tamamen kurtulmuş oldum arkadaşlar. Dilim pespembe oldu ve sağlıklı bir görüntüye kavuştu. Ağzımdaki o ağırlıktan kötü tattan kurtuldum ve ağzım öyle ferahladı ki yeniden dünyaya gelmis gibi oldum.
İlaçlarım biteli bir ay oldu olacak malesef dilimdeki pas tekrar oluşmaya başladı ve ara ara koku oluyor sanırım h.pylori mikrobundan tam olarak kurtulamadim çünkü beslenmeme dikkat etmedim. Ama kesinlikle eskiden nefesimdeki o dışkı kokusunsan eser yok şimdi. Artık cok daha iyi ve rahatım ve en azından sebebini bulduğum için çok mutluyum ben hiç kurtulamayacagim saniyordum.
Arkadaşlar size tavsiyem sizde ağzınızdaki kokunun dil pasından kaynaklandığını düşünüyorsanız bir Gastroenterolojiye görünün ve endoskopi yaptırın..
Herkese şifalar ve sağlıklı günler diliyorum..
Ya Şafi
IP
mrerror
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı mrerror Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2016 Saat 11:33
çok şey denedim. bademciklerim çocukken alınmıştı zaten. burun kemiği aldırdım. 20'lik, gömülü dişleri aldırdım. kbb'ye defalarca gittim. defalarca diş taşı temizliği yaptırdım.lansorlar,nexiumlar, propolisler hiçbiri bir işe yaramadı. helicobakter ve mide fıtığı dendi, helipak kullandım 2 kez geçmedi. internetten araştırdığım brokoli kürü ile helicobakter gitti ama koku aynı. bakteri şimdi varmıdır bilmiyorum.en son mide kapakçığı ameliyatı oldum. koku azaldı sanki ama dildeki tabaka aynen duruyor. gözleri bile çizdirdim 1 ay önce. sanırım kokunun sebebi dildeki tabaka.onu çözünce problem bitecek ama nasıl???
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2016 Saat 17:51
hocam açken koku midedenmmi gelir ? gelmesi normalmidir kokunun herkeste olurmu? bide hocam o mideden gelen koku nefes kokusumu oluyor
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2016 Saat 17:58
hocam birde sağlıklı bir insan ortalama sabah kahvaltısından kaç saat sonra acıkması normaldir öğle yemeğinden kaç saat sonra acıkmas normaldir standart bi beslenme ile?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2016 Saat 17:57
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

hocam açken koku midedenmmi gelir ? gelmesi normalmidir kokunun herkeste olurmu? bide hocam o mideden gelen koku nefes kokusumu oluyor

Açlık kokusu kan gazlarından (Tip 4 - nefes kokusu) ve ağız içerisinden (Tip 1 dil kokusu) şeklinde gelişir. Açlık sırasında organizma yağları yapmaya başlar. Depodan karbonhidrat yedekleri yakar. Bu sırada nefese yıkım ürünleri geçer. Bu sebeple oruçlunun ağız kokusu ağız içinden engellenemez.

Açlık sırasında ağız içerisinde bakterilerde aç kalır. Salyadan ve epitel hücrelerinden proteinb koparıp beslenmek zorunda kalırlar. Biliyorsunuz: proteinler kokulu gazlara dönüşür. Eğer ağzınıza bir parça şeker atarsanız birden açlık kokusu kaybolur.

Neden küçücük bir şeker ağız kokusunu kaybeder biliyor musunuz?

Bakteriler şekeri bulursa daha kolay enerji temin edecekleri şekere koşar proteinleri sindirmekten vaz geçerler. Bu sebeple koku kaybolur.

Şekerin bakteriler tarafından sindirilmesi kokusuz gazların çıkmasına sebep olur (CO2, H2, H2O , R)

hocam birde sağlıklı bir insan ortalama sabah kahvaltısından kaç saat sonra acıkması normaldir öğle yemeğinden kaç saat sonra acıkmas normaldir standart bi beslenme ile?

Bu sayısız değişkene bağlıdır. Kesin bir şey söylemek çok zordur.
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2016 Saat 01:33
Benim sadece dil köküm beyaz arkadaşlar. Ve koku ordan geliyor. Dilimi kazinca çok yoğun kivamda bi sıvı akıyor renksiz.kokuyu yapan ve genzimde sürekli yutkundugum şey de bu..bence bunu yoketsek is bitecek. Başka bi aciklamasi yok gibi artık arkadaşlar. Hepimizin sorunu bu. Gümüş suyu başlıklı konuda son olarak bir arkadaşımız bi yorum yapmış.DNA olayı. Bana çok mantıklı geldi bi de bunu düşünelim diyorum. Hatta dil kökünde konuslanan bakterilerin bile bu yapışkan sıvıyı ürettiğini düşünmüyor da değilim. Bu bi kalkan gibi onları koruyor sanki. Arkadaşlar araştırmaya koyuluyorum :))
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2016 Saat 10:27
Orjinalini yazan: aydinmur

Açlık kokusu kan gazlarından (Tip 4 - nefes kokusu) ve ağız içerisinden (Tip 1 dil kokusu) şeklinde gelişir. Açlık sırasında organizma yağları yapmaya başlar. Depodan karbonhidrat yedekleri yakar. Bu sırada nefese yıkım ürünleri geçer. Bu sebeple oruçlunun ağız kokusu ağız içinden engellenemez.

Açlık sırasında ağız içerisinde bakterilerde aç kalır. Salyadan ve epitel hücrelerinden proteinb koparıp beslenmek zorunda kalırlar. Biliyorsunuz: proteinler kokulu gazlara dönüşür. Eğer ağzınıza bir parça şeker atarsanız birden açlık kokusu kaybolur.

Bakteriler şekeri bulursa daha kolay enerji temin edecekleri şekere koşar proteinleri sindirmekten vaz geçerler. Bu sebeple koku kaybolur.

Şekerin bakteriler tarafından sindirilmesi kokusuz gazların çıkmasına sebep olur (CO2, H2, H2O , R)

-M

teşekkür ederim hocam yalnız açken şeker yemek ağız kokusunu önlermi yani? ben daha çok şekerli yiyecekler yediğimde koku daha fazla artıyor sanki yada öyle hissediyorum

hocam bide sizin dediğiniz gibi dilimi fırçalıyorum işede yaradığını düşünüyorum sağolun yalnız bişey aklıma takıldı diin arka kısmında birikinti gibi olan yeri temizliyorum böyle sivilceler var kücük kücük kırmızı fakat temizleniyor aradan kısa bi süre geçince bakıyorum o arka kısım gene eskisi gibi oluşmuş burdan ne anlamam gerek? teşekkürler hocam
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ekim-2016 Saat 19:45
Orjinalini yazan: aydinmur

-M

hocam siz oruçlu demişsiniz ama oruçlular belli vakit aralıklarında yiyip hep bekliyolar ben mesela yiyorum sabah kahvaltımı öğleye kadar sadece su içiyorum ekstra bi gıda almıyorum ama koku geliyor bu midedenmi gelmektedir acaba koku ekşimsi ağızımda dilime baktığımdada dil üzerinde sarımsı tükürükler dil sarımsı sıvılık görüyorum dil üzerinde ve boğazımda hafif yanma hissi yutkunmada problem gibi bunlar mideyi mi işaret ediyor sizce?
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ekim-2016 Saat 17:07
Orjinalini yazan: Venüs

Benim sadece dil köküm beyaz arkadaşlar. Ve koku ordan geliyor. Dilimi kazinca çok yoğun kivamda bi sıvı akıyor renksiz.kokuyu yapan ve genzimde sürekli yutkundugum şey de bu..bence bunu yoketsek is bitecek. Başka bi aciklamasi yok gibi artık arkadaşlar. Hepimizin sorunu bu. Gümüş suyu başlıklı konuda son olarak bir arkadaşımız bi yorum yapmış.DNA olayı. Bana çok mantıklı geldi bi de bunu düşünelim diyorum. Hatta dil kökünde konuslanan bakterilerin bile bu yapışkan sıvıyı ürettiğini düşünmüyor da değilim. Bu bi kalkan gibi onları koruyor sanki. Arkadaşlar araştırmaya koyuluyorum :))

o dediklerinizd icat olur bi gün biz öldükten sonra
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ekim-2016 Saat 23:21
Selamlar
Arkadaşlar kafama takılan bir soru var
Bu doku meselesiyle ilgili aslında ne zamandır kafama takılıyordu
Geçen yemekten sonra Dilime bi baktım perişan halde annemle konuşurken mevzu açıldı diline baktım sadece tertemiz ve pürüzsüz benim dille alaksı yok

Sonra sorarım dil böyleyse fırçalama imkanı olduğu halde dil kökü boğaz ne halde diye
Kokmasında ne yapsın
Bu sorun bence herkese açık baksın ve yorumlasın bulalım şu illetin çaresini insanlardan 1 metre mesafede yaşamaktan kurtulalım
IP
north
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 12
Alıntı north Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2017 Saat 20:44
Sevgili ilyaha burayı okuyorsan, mesaj kutun dolmuş sana mesaj atamıyorum. Ayrıca arkadaşlar acaba dilimizdeki bu pası yapan nedir? Ben pası temizleyince koku çoğunlukla gidiyor. Ama pas oluştuğunda tekrar geliyor. Dişlerimde sıkıntı yok, kbb'ye gittim iki kere röntgen çekildi, sinuslere bakıldı bir sorun yok mideye baktır dedi. Bademciklerimi de sağlıklı buldu. Çok ilgili bir doktordu. Mideye henüz gitmedim gittikten sonra burayı yenilerim. Bence pası neyin yaptığını bulmalıyız.
IP
Simyacı
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2019 Saat 00:05
Bademcik taşından(magmasından) sonra bugün İrfan Gözübüyük adlı doktorun youtube sayfasından dil kökü magması olduğunu öğrendim.Çok nadir bir ağız kokusu sebebiymiş. Paylaşmak istedim yeni öğrendim arkadaşlar.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2019 Saat 13:48
Teşekkür ederim bilgi için kardeşim.
Var ol
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Kasım-2019 Saat 20:18
Hocam eski bir konu merak ettiğim soruyla alakalı diye buraya yazmanın uygun olduğunu düşündüm bunu tam olarak öğrenemedim aslında sorum şu hocam:

Dil pası dediğimiz şey tüm dil yüzeyinimi kapsar yoksa belli bir bölgede yoğunluk mu oluşturur?g

Dilimizin boğaz duvarına yakın arka kısmının üzerinde gördüğüm çizgi çizgi yuvarlak gibi bir dil şekli var ve üzeri beyazımsı 1-2cm kadar sadece dilimin o kısmı öyle bu her insanda böyle midir yoksa dil pası dediğimiz olay bu mudur hocam? belkide yıllardır dil pası var sandığım şey herkeste olan normal birşeydir bunu öğrenmem kendim için iyi olur teşekkürler :)
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Kasım-2019 Saat 20:50
Resim üzerinde göstermek lazım. tarif ile nasıl anlatırım bilemiyorum.
Dil kaplaması, terminal sulkusun ortasından başlayıp öne ve yanlara doğru gelişir daha sonra dil sırtının tamamını kaplar. terminal sulkusun arkasına doğru gözle görünen 1-2 mm çapında mantar formundaki oluşumlar hastalık değil özel papillalardır.
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2019 Saat 16:58
Murat bey ve forumistler Merhaba. Doktor bey karanfil suyu maydonoz puresi suyu ve limonsuyu karisimi ile gargara konusunda goruslerinizi sorabilirmiyim inanin muthis bir degisiklige sebep oluyor agzimdaki kotu tadi birhaftadan fazladir alamiyorum ve koku gecmis gibi hissediyorum tabiki hissettiklerim bunlar.gercekte boylemi bilemiyorum ama sabah uyandigimda ve gun icerisinde agzimda hissettigim anomalie kesinlikle ayni degil !!bu arada ayin 4 unde tekrar ameliyat oluyorum burnumdan bakalim hayirlisi
IP
Simyacı
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2019 Saat 01:37
Orjinalini yazan: evian

Murat bey ve forumistler Merhaba. Doktor bey karanfil suyu maydonoz puresi suyu ve limonsuyu karisimi ile gargara konusunda goruslerinizi sorabilirmiyim inanin muthis bir degisiklige sebep oluyor agzimdaki kotu tadi birhaftadan fazladir alamiyorum ve koku gecmis gibi hissediyorum tabiki hissettiklerim bunlar.gercekte boylemi bilemiyorum ama sabah uyandigimda ve gun icerisinde agzimda hissettigim anomalie kesinlikle ayni degil !!bu arada ayin 4 unde tekrar ameliyat oluyorum burnumdan bakalim hayirlisi

Evian öncelikle geçmiş olsun kardeşim..Sana bir sorum olacak burun spreyleri vs daha önce kullandın mı? Doktorun yazdığı reçeteye dahil spreyler tabiki..Spreylerle koku gecmiyor mu?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2019 Saat 14:18
Buna benzer bir karışımı you tube ta gördüm. Hemde yine ağız kokusu
İçin öneriliyordu bir bayan tarafından!
Ve kadın; ağız kokusunu kesinlikle yok ediyor’ diyordu.
Bu karışıma devam edin ve durumunuzu sık sık güncelleyin lütfen.
Bilgi için teşekkür ederim 🙏🏾
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2019 Saat 13:10
Merhaba ! Sizi uzmek istemem bazi yazdiklarimla ama yillardir neler yapmadim neler icmedimki ansiklopedi olur burun spreyi sadece bende burnumda birsey varmis yada tikaliymis hissi oldugunda sanki azda ha rahat nefes aliyormusum gibi hissetmeme sebeb oluyor ! Yoksa kokuya falan hic bir ise yaramiyor. Ama bir sey var bende yaramayan baskasinda yaraya bilir bende en etkili sey sacma belki ama bu maydonoz mixi kanfil sulu limon ve nane yagi.
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2019 Saat 13:15
Orjinalini yazan: mahoni

Buna benzer bir karışımı you tube ta gördüm. Hemde yine ağız kokusu
İçin öneriliyordu bir bayan tarafından!
Ve kadın; ağız kokusunu kesinlikle yok ediyor’ diyordu.
Bu karışıma devam edin ve durumunuzu sık sık güncelleyin lütfen.
Bilgi için teşekkür ederim 🙏🏾
    Agzimin icinde yillardir hissettigim burukluk tuhaf tat gitti dilimde pas olmuyor hafif bir beyazlik falan oluyor.gercekten ilginc yillarimi verdim onlarca yuzlerce analiz ne onlari🤣 onlarca ameliyat sadece . Yarin yine ameliyat olcam sinuslerimi acacaklar. Inanin turkcesini bilmiyorum petscan bile gectim nuklerelogie merkezinde saglikliymisim ben cok. Benim tek hissettigim muthis bir geniz akintim var burnum tikali icinde birsey varmis gibi rahatsizedici
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2019 Saat 23:22
Pet scan
Evcil hayvan taramasi demek.
Sizin evde hayvan mı besliyorsunuz?
Neyse kokunun bittiğine sevindim hem de çok.
Umarım ameliyat da istediğin gibi geçer ve koku tamamen gider.
Sanırım sen yurtdışındasın Evian kardeş ?
Bu arada müsait olduğunda bu karışımı yaz bana lütfen.
Yani neyi ne kadar koyuyoruz ve nasıl karıştırıyoruz .
Geçmiş olsun
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2019 Saat 07:08
PET: Positron Emission Tomography
Kanserli veya mitotik aktivite gösteren hücre gruplarını tespit etmek amacı ile boyalı madde kullanılarak çekilen röntgen kesitleri
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2019 Saat 20:36
Google çevirisinde yukarıda yazdığım çıkıyor!
Murat hocanın yazdığı doğrudur. Çünkü hekim olan kendisi.
Ben, arkadaşın yazdığı aynısını Google attım, karşılığı böyle çıktı.
Teşekkür ederim hocam 🙏🏾
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2019 Saat 21:19
La tomographie par émission de positons (TEP ou en anglais PET ou PET Scan) est un examen d'imagerie qui repose sur l'injection dans le sang d'un traceur faiblement radioactif. Ce traceur, du glucose marqué, une fois injecté, se fixe sur différents organes et permet d'en analyser le fonctionnement. Murat bey soylemis turkce ! Sen pet shop bak misin galiba 🤣🤣🤣
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2019 Saat 13:56
Sen buraya ne yazdıysan aynısını yazdım Evian.
İstersen sen de dene bak ne çıkıyor!
Bak böyle yazdım;’ pet scan’ pet shop yazmadım.
Neyse keyfine bak 👍
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu