Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: bitmeyen agız kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
mmervve
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 42
Alıntı mmervve Cevaplabullet Konu: bitmeyen agız kokusu
    Gönderim Zamanı: 02-Ekim-2014 Saat 23:06
Merhaba. Ben 5yıldır bu ağız kokusunu çekiyorum.ilk başlarda dişlerdendir dedim tm dişlerimi tedavi ettrdm gecmedi.mideden olduğu duşunldu endoskopi yaptrdm.sadece gastrit çıktı oda koku sebebi değilmiş.kbb ye gittim sinuzit flan yok bademcik normal alerjik akıntı varmış oda yapmazmış.en son çare gogus hastalıklarına gittim akciğrden olabilir i diye oda temiz çıktı.gunde 3kez diş fırçlrm ve gargarada kullanrm
Ama bu koku neden gecmiyo.ozellikle sabah kalktığımda çok yoğun koku oluyo.ve yemek yedikten sonra koku artıyo.çikolata tarzı birşey yedikten sonra koku çoğalıyo ve agızda kotu tat oluyo.sizce sebep ne olabilir
IP
msms
Üye
Üye

Gönderilenler: 40
Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2014 Saat 21:50
Gıda intoleransınız olabilir. Çikolata yediğinizde artıyorsa süt ve süt ürünlerini keserek deneyebilirsiniz.
IP
xauke7
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2014 Saat 16:31
bence o yapmaz bu yapmaz diye geçiştirme onların lafına göre sen hepsinin tedavisini ol yine devam ederse emin olursun en azından onlardan kaynaklanmadığına ama bence ağız kokusu olanları geneli midede bi yerden kaynaklanıyor fakat teşhisi tam konulamıyor bence
IP
latte
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2014 Saat 16:52
evet arkadaşım bizim de çoğu tetkik sonucu temiz çıkmasına rağmen koku hala devam ediyor.geçen gün küçük bir fenerle boğazıma baktım aynı dilimdekine benzer beyaz pas yol yapmış boğazımda, hasta da değilim hani grip bronşit gibi..zaten dilimde hep bir acı tat boğazımda da sürekli bi acılık hissediyorum,yani sebebi bu pasa neden olan geniz akıntısı olabilir diye düşünüyorum ama bilmiyorum.. sizin boğanız da böyle mi merak ettim.
IP
mmervve
Üye
Üye

Alıntı mmervve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2014 Saat 18:45
Benim sadece dilimin arka tarafında beyazlık var. Ama düzenli olarak dilimide fırçalarm hatta dilimi fırçalamaya başladıktan sonra kokuda azalma oldu ama sadece kucuk azalma.bademciklerimde önceden tas gelirdi arada bir ama bayagıdır gelmiyo sorunda yokmuş bademciğimde.senn iltihaplanmıs olabilir çoğu kişi antibiyotik tedavisinden sonra kurtluyo.
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 132
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2014 Saat 11:41
mmervve 5 yıldır çekiyom bu hastalığı demişsin.acaba kaç yaşındasın?çünkü hani ben mesela 20 yasındayım.yaklasık 2 senedir bu sorunun farkındayım.ama acaba eskiden beridir vardı da ben farkedemedim.bunlar ben de hep soru işareti.ama mesela yasınız biraz büyük ve sadece 5 yıldır bu dertten muzdaripseniz burdan şu sonuca ulaşırız:siz sonradan belirtileri arasında ağız kokusu olan bir hastalık edindiniz.
ACİL ŞİFALAR HERKESE

IP
mmervve
Üye
Üye

Alıntı mmervve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2014 Saat 22:20
Ben 22 yasindayim suan.valla denemedigim yol kalmadi Ama sunu farkettim dilimi duzenli olarak fircalamaya basladiktan sonra kokuda azda olsa azalma oldu.dil temizligi gercekten cok onemli.ben kokuyu hemen farkettim 5yil once.o zamankar Bu kadartakmiyodm.agzima bir sakiz atip sakliyrdm kokuyu AMA simdi oyle degil. Normal insanlar gibi olmak icin cabaliyorum
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 132
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2014 Saat 11:24
demek istediğim bu işte 5 sene önce 17 yaşındaydın. bn de ilk farkettigimde o yaslardaydım.acaba önemsemedik mide daha önce farkedemedik belki bu sorun daha eskiye dayanıyor.
IP
mmervve
Üye
Üye

Alıntı mmervve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2014 Saat 12:32
Ben mide icin endoskobi bile yaptirdim temiz cikti sadece gastrit cikti.Ben bademcikten oldigunu dusunuyorum AMA doktorlar bademcikte sorun olmadigini soyluyor
IP
anatolios55
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı anatolios55 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2014 Saat 10:20
ben 30 yasındayım 15 yıldır var koku..aynı sabahları agız içi çamur gibi acı ve de yogun koku oluyo..dişleri duzenlı fırcalamama ragmen yemek yedıkten sonra artıyo..hele cıkolata cay kahve bunlardan sonra hep artıyo zaten..kısacası agız kokusu var ama tedavısı yok surdan burdan kaynaklanıyo dıye bıse yok yıllardır arastrdım yok caresı.. kbb diş doktoru endoskobı nefes testı kımse sorunun ne oldugunu bılmıyo..kokunun kaynagını bız de bılıyoruz ama tedavısı yok..dil sureklı acı.bunla yasamak zorundayız sadece baskası ıle yakından konusmucaz..dıl temızlıgıne dıkkat fırcalamaya devam sogan sarımsaktan uzak...allah yardımcımız olsun
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 307
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2014 Saat 21:31
şeker hastası olabilirsin yada gizli şeker
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Gönderilenler: 79
Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2022 Saat 23:43
Dostlar ne yazık ki ünüversite çok sıkıntılı ,ki sağlıkçı iseniz daha kötü. Insanlar ile dib dibesiniz. Stajlar teorik dersler her bölüm bu şekilde zaten . Gündelik hayattan hiç bahsetmiyorum bile çözüm bulana kadar günü kurtaracak her türlü önerilere 2-3 saati bile kurtarabilecek önerilere açığız. Lütfen belirtirkende örn:karanfil cignemek max 2 saat seni kurtarır diye belirttin lütfen herkes yararlansın. Bence böyle bir köşe klasörü de olmalı . Agiz spreyi ise yarayan her türlü fikre açığız.
IP
Anonim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Anonim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2022 Saat 00:45
Şunu yaparsan şu kadar süre işe yarar diyemeyeceğim çünkü herkeste kokunun kaynağı farklı ama ben de işe yarayan yöntemleri paylaşabilirim. Sinüs rinse kit kullanmak, halitosil dil macunu ile dilimi fırçalamak ve tabii ki diş fırçalamak. En son ise halitosil gargarayı kullanmak. Bunların hepsini yaptığımda tamamen geçmese de kokuda önemli ölçüde azalma oluyor ama tamamen geçmiyor maalesef
IP
Cihangir
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 19
Alıntı Cihangir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2022 Saat 00:58
markette satılan colgate agız gargarası kullandığımda ve adaçayı içtiğimde koku gelmiyordu bôyle günü kurtarmaya çalışıyorum ama etkisi 1 gün sürüyor sonra tekrar başlıyor
IP
Efem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 36
Alıntı Efem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2022 Saat 21:50
Anonim sen ozaman tip1 sin.bak bende tip1 dim ve kurtuldum.sende biyerde bi Gizli cürük diş var.diş fircani al ve mancunu sürmeden dişini tek tek fircala. Sonra hep dişfircani kokla ozaman fark edersin hangi taraf ve hangi Dişden koku geldini
IP
Anonim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Anonim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2022 Saat 23:05
Yani bu yöntemle bulmak çok zor ama.. Siz nasıl kurtuldunuz peki? Daha önce anlattınız mi bilmiyorum ama denk gelmedim. Başlığı söylerseniz oradan da okuyabilirim tekrar yazmakla uğraşmayın
IP
Efem
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Efem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Dün Saat 23:00
Benum önceki mesajlarimi oku orda hersey detayle yaziyo.
IP
Efem
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Efem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Dün Saat 23:23
Ve önceki üyede bana ayıt,, efeefe,,
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 153
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Bugün Saat 01:21
Arkadaşlar birşey soracaktim sosyal medyada bir ürün karşıma çıkıp duruyor kullanan oldu mu acaba merak ettim ürün ismi breatify. Damla şeklinde ağız kokusunu kalıcı bitirdiğini iddia ediyor kullanan oldumu acaba
IP
Anonim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Anonim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Bugün Saat 08:07
Tamamdir teşekkürler
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu