Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bunları biliyor muydunuz?
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bunları biliyor muydunuz?
Mesaj icon Konu: Ultrasonik diş fırçası Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Konu: Ultrasonik diş fırçası
    Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2014 Saat 06:59
Diş hekimleri diş taşları ve bakteri plaklarını yerinden çıkarmak için ultrasonik frekansta titreşim yapan cihazlar kullanır. 20-30 kHz frekansta titreşim yapan metal bir uç diş yüzeyine cınnnnn şeklinde bir ses ile süpürge hareketi yapar. Bilirsiniz.

Bu frekansta titreşim yapan bir diş fırçasının reklamı spam mesaj olarak reklam amacı ile elime geçti. 20 lira veya buna yakın miktarda bir fiyata ultra sonik diş fırçası çıkmış. Çin kaynaklı bir üretim olup sistem akla çok yatkın göründü.

Geçtiğimiz sene (ve hatta bu senenin ilk yarısı) ben bir DİL fırçası modelini nasıl ürettiririm diye üretim yapan bir tezgah arıyordum zaten. Ultra sonik fırçayı duyunca makul karşıladım.

Derhal firmaya mesaj yazdım. eposta ile kendisine teknik bilgiler sordum. Bana reklam broşürü gönderdi. Bir daha bilgi sordum reklam gönderdi. ne sorarsam sorayım reklam broşürü göndermesinden anladım ki bunu satan firma ürün hakkında bilgili değil.

Eğer ultrasonik diş fırçasının teknik bilgilerine ulaşabilen olursa ve burada bizimle paylaşırsa sevinirim.

Bilgiye ulaşıp doğrulamadan bu fırçayı satın almayalım, gereksiz pirim yaptırmayalım. cb12 'ye yapılan buydu. Şimdi aynisini bu fırçaya yapmayalım
-M
IP
sagacity
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı sagacity Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2016 Saat 15:55
Selamlar Murat Hocam;
Ultrasonik diş fırçası konusunda internette gezerken şu ürünler dikkatimi çekti. http://www.emmi-dent.com/how-it-works/
http://megasonex.com/products/toothbrush/science/
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2016 Saat 15:54
2 sene önce tedbirli ve çekinceli baktığım ultrasonik diş fırçası olayına artık daha kararlı bakıyorum. faydalı olmayabileceğini ve biraz abartıldığını düşünüyorum. gerekli bulmuyorum. Yapılmış implanta zarar verebileceğini bile düşünüyorum artık
-M

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu