Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: mide ve barsak gazları Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ümitvar
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 31
Alıntı ümitvar Cevaplabullet Konu: mide ve barsak gazları
    Gönderim Zamanı: 24-Ocak-2015 Saat 18:52
Arkadaşlar Murat Hocam ın bahsettigi tip 3 ve tip 4 üzerinde yogunlastim bu aralar.Afedersiniz dışkı benzeri koku alanlar bunu düsünmeli bence

Buna sebep olan;

1-Midenin alt ve üst yiyeceklerin giriş ve çıkış yaptığı yerlerde açıklık gevşeklik olması.

2- Barsakta sindiririm esnasında açığa çıkan bazı gazların karacigerde işlem görmeden kana karışması ve akcigerden gecen bu kan gazlarınin ''nefesi kokulu ''yapması.

Murat Hocam acaba dogru anlamismiyiz?Birde sorunun kaynağı buysa teşhis ve tedavisine nasil başlanmalı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ocak-2015 Saat 19:50
Orjinalini yazan: ümitvar

Murat Hocam acaba dogru anlamismiyiz?Birde sorunun kaynağı buysa teşhis ve tedavisine nasil başlanmalı?

Tip 3 ve 4 ağız kokusunun mekanizmaları birbirinden çok farklıdır. Koku, birinde reflu, diğerinde kan gazları üzerinden (nefesten) gelir.

İngilizcesi iyi olan arkadaşlarım şuraya bakarsa tatmin edici olur:

http://aydinmur.com/halitosis-definition-classification.pdf
-M
IP
News
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı News Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ocak-2015 Saat 21:32
Hocam ben yemek yedikten 10 dakika sonra bagirsaklarimdan ses geliyor ve yogun gaz olusuyor ve nefesten agir koku geliyor tip 3 veya 4 den suphelenmelimiyim gunde en az 3 kez tualet ihtiyacim oluyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ocak-2015 Saat 21:49
Ağızda olmayan ama nefeste olan >10 ppm Hidrojen gazı, ağır kokulu dışkı, sesli bağırsak hareketleri, sık dışkılama varsa Gastroenteroloji hekimi sizi görse iyi olur. Laktoz intolerans, Celiac, SIBO, ve malabsorpsiyon dahil başka bazı şeyler olabiliyor. Fakat bunlar (ağız değil) nefes kokusu sebebi olabiliyor.
-M
IP
ümitvar
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ümitvar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2015 Saat 23:16
Murat Hocam bircogumuzda zaten nefes kokusu mevcut.Buradaki arkadasların cogu diş hekiminden ağız kokusu olmadığını teyid ettirmiştir.
Hocam birde yukarıda yazdığınız hastaliklardan genetik gecisli olan var mı? Çünkü benim oğlumda da var nefes kokusu,üstelik agzinda da tek çürük yok.Sadece dili surekli paslı ve geniz akıntısı var.Bende de aynı durum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2015 Saat 13:59
Ben öyle görüyorum ki: bazı kardeşlerimiz, hiç bir şey yapmadığı halde hiç kokusu olmasın istiyor. Diş hekimine gitmek bir yana diş fırçalamayı bile lüzumsuz bir eylem olarak görüyorlar. Günde 1 defa sabah uyanır uyanmaz fırçaladığı halde neden ağzım kokuyor diye Malatya'dan gelen arkadaşlarımız var.

Ağız kokusu genetik geçmez. Ağız kokusunu hazırlayan faktörler genetik olarak eğilim yaratabilir.
-M
IP
Mağdur42
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı Mağdur42 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2015 Saat 21:28
hocam merhaba. benimki de aynı bu konu.. çözümü yok mu hocam bari onu bilelim. nereye kadar ilaç. veya çok güçlü ilaçlar alıp öldürebilir miyiz bu bakterileri. sizde bir çözüm var mı. biz çözüm bulun hocam. buradaki bütün insanlar sizin ağzınızdan bir şey bekliyor. yardımcı olun lütfen
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2015 Saat 19:51
Estagfurlah.
Böyle bir beklentiniz olmasın.
Ben ağız kokusu tedavi etmiyorum. Sizlerde böyle bir beklenti oluşmasına sebep olduysam özür dilerim. Sadece cinsini ve yerini bulmaya çalışıyorum. Her organdan gelen her kokuyu benim branşım olmayabileceği sebebi ile taktir edersiniz ki ben tedavi edemem. Böyle bir beklentiniz olmasın.
-M
IP
Mağdur42
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı Mağdur42 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2015 Saat 14:30
hocam diyelim ki kokunun nereden geldiğini bulduk. bunu tedavi edecek doktor yok hocam piyasada. konyada yaşıyorum. devlet hastanesine gittim adam başından savdı. özele gittim. adama anlatıyorum bakın böyle böyle. ne demek istiyosun diyor biz 6 sene tıp okuduk bilmiyor muyuz diyor. ben de bağırdım artık bilmiyorsunuz. kendinizi geliştirmiyorsunuz diye. hocam bilinçli doktor var mı bildiğiniz konyada ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2015 Saat 12:15
Şimdi anladınız mı neden ağız kokusu tedavisine giremediğimi? Hiç kimsenin kefili olmak istemiyorum. Başka bir hekimin başarısı(/zlığı)na ortak olmak istemiyorum. Ülkemizde tıbbi bir eş güdüm, ortak konsept, standart bir tedavi protokolu, kendisini ispatlamış geçerli yöntem ve klinik yok. Varsa da benim haberim yok.

-M

IP
ümitvar
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ümitvar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2015 Saat 01:57
Böyle doktora gidipte hicbir sonuc alamayan arkadasların mesajlarini okudukca ümidim bitme noktasına geliyor . Geçtiğimiz günlerde kalabalık bi arkadaş ortamında bulundum.Resmen ecel terleri döktüm. Sürekli yerimi değiştirdim. Uzak uzak durdum hep.Psikolojimin iyi olmadığını hepsi anlamıştır büyük ihtimalle.Bu başka hastaliklara benzemiyor. Etrafımdaki ve birlikte yasadigim insanları rahatsız ediyorum

Bunun bi yolu olmalı , bi çözümü olmalı !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hayat boyu böyle nasıl yaşanır....

Allahım şikâyetçi değilim halimizi en iyi sen biliyorsun.Beni ve bu dertten muzdarip olan kardeşlerimi sen selamete çıkar ve bize tam bir şifa nasip et
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 105
Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2015 Saat 08:21
Hocam genetik olanlar hicmi gecmezz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2015 Saat 17:14
"Ağız kokusu genetik geçmez." dedim
"genetik olanlar hicmi gecmezz?" dediniz

Tam olarak anlayamadım? :-)
-M
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2015 Saat 06:24
Genetik olan agiz kokulari tedavi edilemezmi yani
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2015 Saat 11:15
Şöyle ifade edeyim:
Ağız kokusu genetik değildir. Soydan gelen bir hastalık değildir. Yani anne ve babadan kalıtsal olarak çocuğa ve alt kuşaklara geçmez.

Bazı hazırlayıcı faktörler (mesela yüz şekli) ve bazı nadir hastalıklar (mesela tmau) geçebilir.
-M

IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2015 Saat 13:30
Anladim hocam. Tesekkurler neden sordum size anlatayim babaminda ayni dilinde beyaz kaplama var ve agzi koku yapiyor aynisi bendede var yani koku tipatip ayni hocam bunun farkina kendim vardim tekrardan tesekkir ettim cevabiniza
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2015 Saat 14:39
5 milyar insanda aynisi var.

Dünya üzerinde hastalıklı ve sağlıklı olan her keste tam olarak babanızda ve sizdeki dil kaplaması var.

Trilyonlarca canlıda, kedilerde, leoparda, fil, timsah, gergedan, zebra, köpek, kertenkele, yılan, ayı, kurt, tilki, çakal, sırtlan ve diğerlerinde de tam olarak ayni dil kaplaması var ve hepsi koku yapıyor.

Dilimizi fırçalarsak (/dıkça) dil kaplamasından saatlerle ölçülebilecek süre boyunca kurtulmuş oluruz.

Olayın kadrajı bundan ibarettir. Ne daha azına razı olun, ne daha fazlasını bekleyin.
-M

IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2015 Saat 07:28
Hocam cevaplariniz icin tesekkurler ben siddetle koku ve pasin icerden kaynakli oldugunu dusunmekteyim zamaninda mide rahatsizliklarida gecirdim ama bagirsagi bilemiyorum nasil bi yol izlemeliyim ilk olarak dahiliye doktoru uygunmudur ordan bi sonuc cikmaz ise gastroentoloji iyimidir tesekkirler
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2015 Saat 21:10
Aşağıdaki adreste gastroenteroloji profesörü düzgün bir şekilde ağız kokusu ile reflü gastrit vb sindirim sistemi hastalıkları ilişkisini açıklıyor. İlk defa bir dahiliyecinin ağız kokusunu bu kadar ayrıntılı anlattığını, 'sahiplendiğini' görüyorum.

http://www.uzmantv.com/mide-sorunlari-agiz-kokusu-yapar-mi
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2015 Saat 05:19
Bunu izlediydim haklisin ya onemli olan iyi niyetli bi doktora denk gelmek elinden geldigince yardimci olacaktir sorunun icinde genelde devletdeki doktorlar hastayi nasil basimdan savsam diye hep ugrasirlar gunahlarini almayim bazilari vardir cok guzel tedavini yapar.
IP
subib
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 25
Alıntı subib Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2023 Saat 19:38
karin gurultusu belasini nasil halledebiliriz mide asidini artir diyenler icin acaba ne kadar surede artar mide asidi
IP
Engin Aslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı Engin Aslan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2023 Saat 22:51
Bende muzdaribim bu konudan. Ağız kokusu+Karın guruldaması.
IP
subib
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 25
Alıntı subib Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2023 Saat 18:28
sibo yapiyor olabilir fodmap diyeti etobur diyeti vs. oneriliyor
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Nisan-2023 Saat 16:33
Orjinalini yazan: subib

sibo yapiyor olabilir fodmap diyeti etobur diyeti vs. oneriliyor

Alıntı (çeviri)

Kronik ağız kokusu, ince bağırsaktaki kötü bakterilerden kaynaklanır.
Beyler kronik ağız kokusu mikrop veya sadece ağız bakterilerinden kaynaklanmaz!!! Bu, ince bağırsakta kükürt üreten bakterilerin aşırı büyümesinden kaynaklanır... Normalde kalın bağırsakta bu tür bakteriler bulunur ve bu tür bakteriler, bizde çok miktarda bulunduğundan orada oksitlenebilen bu gazları üretir, ancak ince bağırsakta yoktur. Gazları oksitleme yeteneğine sahip değiliz ve orada bu kötü bakterilerden büyük miktarlarda var. Kronik ağız kokusu, akciğerlerimizden geçen ve soluduğumuz kandaki yüksek konsantrasyonlarda metanetiol ve özellikle dimetil sülfitten kaynaklanır. İnternetten bu gazların nasıl üretildiğine bakın. Protein sisteindeki kükürt içeren amino asitler ve özellikle metiyonin ve sülfatlarla beslenen bakterilerden gelirler... Ayrıca şeker ve karbonhidratların durumu daha da kötüleştirmesinin nedeni, karbonhidratların bağırsak bakterileri tarafından hidrojene parçalanması ve kükürt üreten bakterilerin hidrojenle beslenmesi ve ayrıca gıdalardan gelen kükürt ve metantiol ve dimetil sülfüre metillenebilen hidrojen sülfit oluşturmasıdır. İşte bu yüzden kurtulmak bu kadar zor çünkü yediğimiz her şey 22 fit uzunluğundaki ince bağırsakta parçalanıyor!!! Ağız kokusu olan birinin bir masör ziyaret ettiğinde karnının alt bölgesini iteceğini ve ondan daha güçlü bir koku çıkacağını yazdığını hatırlıyorum!! Gerçek bu tamam pek çok insan nedenini kaybetti ve kafası karıştı ama gerçek bu....Bu duruma sahip insanlarla tanıştım, bu hiç de normal bir koku değil..... Kokusunu nereden geldiğini duyabilirsiniz onların içinde. BEN' İnsanların geniş kapsamlı ağız kokusunun sadece ağızdan veya mukustan veya gerd noooooo'dan geldiğini düşünmesinden bıktım!!!!! Diyet en önemli şeydir. Bu, hafif bb'li insanları içermez, ancak bu yalnızca güçlü kronik ağız kokusu olan kişiler içindir.

Tamam, kronik ağız kokusu olan insanlar orada ağız sağlığını düzeltseler bile, bunu düzeltmedikçe bağırsak bakterilerini değiştirmezler. İnsanların küçük bir ağız bakterisi gibi bs yaymasından bıktım, odayı aşırı derecede dolduracak bb, bu sadece cahilce bir düşünce! Tüm bu ağız sağlığı testleri insanlar için bir bok yapmıyor, ne para israfı

Bu test, kronik ağız kokusu olan insanlar için para israfıdır. Genetik bir ağız kokusu vakası olan selenbp1'li insanların kolonlarının uçucu kükürt bileşiklerini okside edememesi gibi, akciğerleri de ortaya çıkıyor... Hepsinin dilleri, bazı ağız bakterileri yüzünden değil, gazlar geldiği için beyazdır. tıpkı buradaki herkesin yaptığı gibi. Burada insanların kafası çok karışık

tıkla
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu