Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bunları biliyor muydunuz?
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bunları biliyor muydunuz?
Mesaj icon Konu: Ağız kokusu gargaraları Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Konu: Ağız kokusu gargaraları
    Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 17:17
Arkadaşlar piyasamızdaki ağız kokusu gargaralarını ve ağız yıkama solüsypnlarının etkinliklerini karşılaştıracak bir çalışma yapılması düşünülüyor.

Benim gözden kaçırdığım bir ürün varsa lütfen katkıda bulunursanız sevinirim.

Oxyfresh
CB12
Pharmolzn
Oderol
OralB alkolsüz
Colgate plax

Bunlara benzemeyen başka var mıdır?
-M
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Şubat-2015 Saat 18:45
PharmoLZn nin yapısındaki çinko klorit FDA (Food and Drug Administration) isimli kurumun izin verdiği kadardır. Daha fazla ilave edilmesi durumunda ruhsat alamaz.

Salya artırıcı kimyasal maddeler konulursa kalp yavaşlıyor. Bu sebeple ruhsata takılıyor buna izin verilmiyor.
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Şubat-2015 Saat 20:59
Bilerek mi yazmadiniz bilmiyorum ama en meşhur gargara olan listerine yok.

Bir hayalim var, bence gargarayi denemek için altı ay çok fazla. Bir hafta on gün içinde etki etmiyorsa etmiyordur.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Şubat-2015 Saat 23:00
Ağız kokusu yaptığı için çalışmaya dahil edip etmeyeceğime karar veremedim. Belki dahil ederim.
---
Bu arada Baticon gargarayı ilave ettim listeye.
Sizler daha iyi bilirsiniz. Başka gargara var mı kullanılabilen?
-M
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Şubat-2015 Saat 08:51
asdf, on gün çok az bir zaman değil mi? kusura bakma ama bu konuda sana katılmıyorum. iki üç ay deseydin bari.

hem bu ilaç değil ki belli bir süresi olsun. burda verdiğim zamanların tek bir anlamı var, o da istikrarlı bir şekilde hijyen yapmak.
mühim olan ne kadar kullandığın değil, ne kadar sürede kullanabildiğindir.(gargaralar için söylüyorum bunu)
yoksa tabiki yeri gelir günde sadece 1 defa kullanabilirsin yeri gelir 2-3 defa kullanabilirsin veya bazı günlerde hiç kullanmazsın ama diğer gün kullanabilirsin.
Yalnız en azından evden çıkarken kullanmak gerek diye düşünüyorum.
ama sabırlı bir şekilde devamlı kullanmak doğru olandır. Ve herşeyde olduğu gibi neticeye ancak böyle ulaşılabilir.
Başarı devamlı yapılan eylemden sonra gelir. nasıl veya ne kadar yaptığının önemi yoktur. yeterki elinde doğru malzeme ile inanç olsun.:)

Ayrıca tekrar söylemek isterim burda, size iyi gelmeyen bir ürünü kesinlikle kullanmayın. bu konuda ciddiyim.
Şahsen yeri geldi bir ürünü sadece bir iki defa kullanıp bıraktığım oldu.bir daha da elimi sürmedim.( elmalı mı şeftalili mi:) hatırlayamadığım bir diş macunu mesela.)

hem emin ol bir ürünü daha ilk kullandığında kendisine iyi gelip gelmediğini anlayabilir insan.
Verdiğim sürelerde ürünlere değil devamlılığa dikkat edin lütfen.( size hangi ürün iyi geliyorsa onu kullanın diyorum zaten.)
zamanların da hiçbir dayanağı yok bu arada, tamamiyle deneyimlerime dayanarak tahminlerde bulunduğum şeylerdir:))

ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2015 Saat 15:21
Mesela kloroben de oncelikle kokuyu giderir sonrada cogaltır.
IP
chocalate
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 68
Alıntı chocalate Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2015 Saat 20:20
Abi senin bu yöntemi uygulasak burundan gelen kokuyada çare olabilir mi ? Bende hem ağız hemde nefes kokusu varda
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2015 Saat 22:59
signalin var ben kullanıyorum su an azalma var
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mart-2015 Saat 13:05
Sevgili Chocalata,ben doktor degilim tabiki.Ama mantıgım,burun ve bogazadaki bakterileri yok ettigini soyluyor. Ya bi deneyin bunun bi zararı yok! Kimyasal agırlıklı bir madde degilki sirke. İlk kullandıgında,nezle olmus gibi oluyorsun.Nezle oluncada burnunun icinde ne kadar mukoza varsa akıyor ve kuruyor.Normalde benim burnum dolu olurdu ve sık sık peceteyle bosaltırdım.Ama sirke olayını denedigimden beri burun akıntım yok yok. Bunula beraber koku da yok.
IP
chocalate
Üye
Üye
Simge

Alıntı chocalate Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mart-2015 Saat 18:00
Eywallah abidim en kısa sürede deneyeceğim.
IP
chocalate
Üye
Üye
Simge

Alıntı chocalate Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2015 Saat 14:13
abi bide bu burun kitine koyduğumuz su ılıkmı olucak yoksa normal musluk suyumu ?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2015 Saat 20:53
Su ılık ve icme suyu olsun.Cunku bizim ist da musluk suyu kesinlikle bakteri dolu.Ben buna inanıyorum! Ben hep icme suyu kullanıyorum ve sogul olmamasına dikkat et.Sizin oranın musluk suyunun temiz oldugundan eminsen kullanabilirsin.
IP
umit
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı umit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2015 Saat 09:10
En sağlıklısı temiz içme suyunu kaynatarak olası bakterilerin etkisiz hale gelmesini sağlamak ve üstü kapalı şekilde suyun ılımasını beklemek. Ayrıca burun temizleme kitinin plastik şişesini aralıklarla yenisi ile değiştirmek gerek, çünkü zamanla şişenin iç yüzeyine yapışan biyofilm tabakası oluştuğu belirtiliyor. Her kullanımdan sonra iyice temizlenip kapağını kapatmadan kurumaya bırakılması gerekir.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 07:26
Orjinalini yazan: mahoni

Mesela kloroben de oncelikle kokuyu giderir sonrada cogaltır.

Aynen abi. Hatta bu ve bunun gibi olan gargaralar ( klorhex ve farhex) bizim için hiç kullanışlı olmayan ürünlerdir.

Dil pası olanlar için kesinlikle tavsiye etmiyorum. Diş ve dil fırçalamamdan sonra mesela kloroben kullandığımda daha yeni dilimi fırçalamama rağmen anında dilim beyaza bürünüyordu.
zaten agız içini kupkuru bıraktığı ve bıraktığı tadı söylemiyorum bile.

Bu gargaralar gibi oksijenli su metodunu da kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bunun yukarıda saydığım gargaraların aynı etkilerini (kötü) yapmakla birlikte ağızda bıraktığı yanık veya tentürdiyot tadı ayrı bir eziyet gibi. bu da aynı şekilde dil üzerindeki tabakayı anında arttırıyor.

kısacası arkadaşlar, doktor yukarıdaki gargaraları size verse dahi kullanmayınız derim. Ancak bazı zor zamanlarınızda kullanmak mecburiyetinde kalırsanız tabiki kullanılması sakıncalı değil.:)

Yukarıdaki bilgilere ek olarak benim gibi de çeşitli maceralara girişmeyin derim.

Daha önce de bir arkadaşımız bunu yaptığını ve iyi geldiğini söylediği benim de o ara kullandığım çeşitli bitki yağlarını
karıştırarak=] ( nane yağı, kekik yağı , lavanta yağı..) dünyayı kurtaracak bir gargara yapmaya kalkışmayın!

bunu yazmıyacaktım ama bilginiz olsun diye paylaşmak istiyorum.
Bu karıştırdığım bitki yağı gargarası yine aynı şekilde yukarıdaki gargaralardan hiçbir farklı etkisi yok.( tad, dil pası arttırması...)
Hatta bunun biraz daha zararı var diyebilirim. Sadece ilk 10 dakka hariç ağızda koku falan giderdiği yok yani.
Birde uzun bir süre bunu kullanmanın dişlere verdiği hasarı hesaba katmıyorum. Hem ağız kokusunu gidermediğini
hem de dişlere verdiği zararı ufaktan ufağa farkettiğimde direkt kullanmayı kestim ve bir daha da böyle bir şey denemedim.

yani demem o ki, böyle şeylere kalkışmayın. Piyasada zaten olan şeylerin kendi kendimize tekrardan oluşturmak gibi heveslerden kaçınalım.

Bizim için gerçekten etkili olabilecek bir gargara varsa o da Phormal zn dir.
Sadece içindeki su ve çinko bile bizim hijyenimiz için yeter de artar. İhtiyacımız olan bileşikler de sadece bunlardır zaten...

dipnot1 :
bitki yağından gargara yapmak piyasadan bir gargara almaktan çok daha pahalıdır. Paranıza yazık olmasın.

Peki aldığım bitki yağlarını mı ne yapıyorum derseniz?
Bazen o da çok sık değil cildim için kullanmaktayım =]   azıcık ta olsa hoş bir koku bırakıyor ciltte.
Ama ! Bunu da kesinlikle tavsiye etmiyorum. Herhangi bir espirisi yok yani.

dipnot 2:
Neden bu son sözüm, bu son tavsiyem deyip te tekrardan yazıyorum bunu hiç anlamıyorum. Biri beni durdursun... =-)
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 17:48
Orjinalini yazan: aydinmur

Arkadaşlar piyasamızdaki ağız kokusu gargaralarını ve ağız yıkama solüsypnlarının etkinliklerini karşılaştıracak bir çalışma yapılması düşünülüyor.

Benim gözden kaçırdığım bir ürün varsa lütfen katkıda bulunursanız sevinirim.

Oxyfresh
CB12
Pharmolzn
Oderol
OralB alkolsüz
Colgate plax

Bunlara benzemeyen başka var mıdır?
-M

Murat Hocam,

parodontax gargara
sensodyne
klorhex
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 19:43
parodontax gargara hangisi ?
içeriğinde ne var?
-M

Düzenleyen aydinmur - 16-Mart-2015 Saat 19:43
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 21:00
farhexi bi arkadas onermemis kullanmayin demis ben koku icin degil agzimda yara ciktigi icin kullandim sahsen sabahlari kalktigimda kokuyu alamadim bile :) memnunum yani kisacasi ve dislerimi gayet saglikli hissediyorum dis etlerimde oyle... dis etlerimin rengi acik pembeye dondu sanki... (yani saglikli dis eti rengi) umarim birakincada gargarayi yani bitincede gargara koku falan olmaz..
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 21:05
Hocam, ben kullanmadım ama diş macunları, içindeki yoğun tuz miktarı ile ün yapmış marka.

İnternette epey baktım ama gargaranın içeriğini bulamadım. bu sitede bir arkadaş yazmış, önceki sayfalarda ordan buldum:)

D-glukonik asit, N,N''-bis(4-klorofenil)-3, 12-diimino-2,4,11,13-tetraazatetradekanediamidin bileşiği(2:1)(klorheksidin diglukonat) 0,2%w/v
çözücü(78,8%w/v),çözünmeyi arttırıcı madde (0,8%w/v),nem tutucu(20%w/v) ve aroma(0,2%w/v)

Bu markanın ürünleri genel olarak dişeti problemine yönelik.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2015 Saat 17:36
Orjinalini yazan: effect

D-glukonik asit, N,N''-bis(4-klorofenil)-3, 12-diimino-2,4,11,13-tetraazatetradekanediamidin bileşiği(2:1)(klorheksidin diglukonat) 0,2%w/v çözücü(78,8%w/v),çözünmeyi arttırıcı madde (0,8%w/v),nem tutucu(20%w/v) ve aroma(0,2%w/v

Bu madde klorheksinin'dir. Sükseli yazılmış.

Paradontax'ın içinde bu var ise sıradan ürünler listesine koyabiliriz.

-M
IP
umit
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı umit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2015 Saat 22:01
Andorex gargara listeye eklenebilir mi acaba? Klorheksidin içeren antiseptik bir gargara.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2015 Saat 22:44
Klorheksidin içerenleri ayni başlıkta ayni grupta topluyoruz. Sıradan gargaralar olup. alkol içerirler. Hepsi birbirine benzer olurlar. Birinin diğerine üstünlüğü olmaz. Bazılarında bulunan Benzidamin katkısı antimikrobiyal özelliğini değiştirmez. Piyasadaki sayısız gargara bu gruba girer.
Andoreks
Cloder
Farhex
Heksoral
Klodamin
Klorheks
Oroheks
Superheks ve benzerleri birbirinin aynisidir.
-M
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu