Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Ve olay bitmiştir... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2015 Saat 16:47
3 gündür içmiyordum ve bugün tekrardan içtim yarım bardak karbonatlı suyu. Dünde alabildiğine balık ve soğan yedim, bilirsiniz fena bir ikili. Sonuç hala mükemmel. Yani 10 günlük tedavinin ardından 3 günde bir yarım litre suyun içine yarım çay kaşığı karbonat atarak sabahları içtiğiniz takdirle gayet istikrarlı sonuçlar alabilirsiniz. Bir sonraki hedefim 1 hafta içmemek. Eğer işe yararsa süper olur. Bu arada yemelerden hemen sonra diş ve dil fırçalamak süper faydalı haberiniz olsun.
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2015 Saat 20:19
Mehmet kardeşim ben 3 gündür kullanıyorum ama sonuç iyi sonuç alamadım maalesef ilk gün geçer gibi oldu ama geçmedi boğazım sürekli doluyor ağzımda koyuluk var senin ağı kokun nidazol flagly ile felanmı geçiyodu birde kullandığın İngiliz karbonatı ve su hazırsa markasını yazarmısın ben bu karbonatı kullanıyorum sonuç alamadım http://www.oroilaclari.com/images/oro-urun-ingiliz-karbonatib.jpg
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2015 Saat 07:43
Demek ki sende nokta atışı yapılıp tedavi edilecek bir rahatsızlığın var. Bende nidazol içince koku tamamen geçiyordu. Reflü vardı. Burunda konka şişmesi ve deviasyon. Burundan koku gelmesi. Açken ve tokken aşırı ağız kokusu.

Karbonat etki etmediğine göre, ağız içine tekrar baktırmanı öneririm.
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2015 Saat 13:01
Baktırdım hemde kaç sefer hatta en iyi kamerayla esnek olanla boğazıma iyice bakıldı Kbb yoğun reflün var ses tellerin hasar görnüş dedi Gastroya gittim reflü yok dedi anlamadım geniz akıntısı hissediyorum boğazım doluyo hele sabahları kalktığımda yarım saat boğaz temizliyorum sen bana kullandığın karbonatın markasıyla suyun markasını söyle bu sudaki mineraller Ph vs de önemli diyosun zaten hemen deneyim Kbb a bidaha gitcem ama gene bişey yok diycek kesin

Ayrıyetten balığı sürekli yermisin ve hangisini yersin Sorma nedenim bi sfer bende Hamsi+B vitamini kombinasyonu ve Benoxol kullandğımda koku 2 gün gitmişti bi balıkla bi bağlantı varmı onu arıyorum
IP
afaff
Üye
Üye

Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2015 Saat 21:04
Orjinalini yazan: Aleho

Ayrıyetten balığı sürekli yermisin ve hangisini yersin Sorma nedenim bi sfer bende Hamsi+B vitamini kombinasyonu ve Benoxol kullandğımda koku 2 gün gitmişti bi balıkla bi bağlantı varmı onu arıyorum

aleho balıkla sürekli bi bağlantı kurmaya çalışıyorsun ben sana yardımcı olayım eğer kokuyu balık mı geçirdi geçirmedi mi anlamak istiyorsan omega 3 hapı kullan işe yararsa balık geçirmiştir yaramazsa balığı unut
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2015 Saat 06:04
Orjinalini yazan: Aleho

Baktırdım hemde kaç sefer hatta en iyi kamerayla esnek olanla boğazıma iyice bakıldı Kbb yoğun reflün var ses tellerin hasar görnüş dedi Gastroya gittim reflü yok dedi anlamadım geniz akıntısı hissediyorum boğazım doluyo hele sabahları kalktığımda yarım saat boğaz temizliyorum sen bana kullandığın karbonatın markasıyla suyun markasını söyle bu sudaki mineraller Ph vs de önemli diyosun zaten hemen deneyim Kbb a bidaha gitcem ama gene bişey yok diycek kesin

Seninde mi dilinin arkasi beyaz onleri normal? Bazen onlerde de beyazlik oluyor genelde benim ama asil koku yapan yer arkasi.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2015 Saat 11:44
Balığı sürekli yemem arada sırada yerim ama yediğim zaman ağız kokum daha aşırı bir şekilde kendini belli eder. Vallahi kardeşim karbonatın markasının bir önemi olduğunu zannetmiyorum. Çünkü içindeki etken madde sadece kendisi = sodium bikarbonat. Markanın ne önemi var? Dr. oetker in karbonatına baktım o da katkı maddesiz. 20 yada 25 grami 75 kuruş. Hemen hemen aynı para eczane ile. İçtiğim su Erikli su. Tekrardan dene bakalım ama saatlere dikkat et. Belki faydasını görürsün inşAlah.
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2015 Saat 17:13
Valla bilmiyorum beyler deniycem bişeyler Ph değeri 8.5 üzeri su deniycem ve günde 3 litre felan içecem

Ncort bu dildeki beyazlık olayı karışık İbs hastalarınada sordum onlarında dilinde beyazlık varmış
ama sadece sabahları az bi koku oluyo sonra gidiyo diyo dişlerini dilini fırçalıyomuş fayda etmiyomuş
Gaitada helico testide negatif çıktı benim galiba sorun tükürük bezinde ya ağzımda yoğunluk var bazen tuzlu gibi tat oluyo ağzımda boğazımda sürekli doluyor özellikle yemekten sonra hemen banyoya boğaz temizlmeye gidiyorum bakalım gene gidecm Kbb a bu sefer tükürük bezi mevzunu açacam ilkinde günlük en az 3 litre su iç dediydi ama bakalım bide tükürük bezine baksınlar taş felan vardır belki bu ağız kokusu yüzünden koskoca hastaneyi bezdirdim arayıp döküyolardı daha sorununuz bulunmadımı diye :D bende başka hastaneye başladım İnşallah bunlar bezmeden hastalık bulunur tersine birde günde sadece 1 yere muayene olabiliyomuşuz
IP
Mağdur42
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı Mağdur42 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2015 Saat 18:11
Kardeşim ben senin karbonat meselesine başlamak istedim de bir denk gelmedi sınavlar olduğundan. Bende senin şu su meselesine dikkat etmeye çalıştım içine karbonat atmasam da sabah kalktığımda su içtim yarım saat birşey yemedim. Ve yemekten snra 2 saat su içmedim. Bunu düzenli bişekilde yaptm. Meyve eksik etmedim. Soda içtim günden 1 tane. Şu anda kokum yarı yarıya azaldı. İnşallah iyileşirim senin gibi. Allah senden razı olsun
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2015 Saat 18:47
B. Vitaminleri biberiyede dogal olarak var biberiye cayi icmeyi gargarasi yapmasi deneyen oldumu?
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2015 Saat 18:59
Ben cok uzun zamandir tedavi olmaya calisiyorum.belki yuzlerce degisik recette denedim lakin négatif.cok analiz cok tarama ve dort ameliyat gecirdim degisiklik olmadi sonki check up ta antigène carcino embryonnaire 78 ng cikti ve tumorden suphelendiler.comple makinadan gectim mideye cigerlere ve bagirsaklara camera ile baktilar birsey yok her résultat temiz sadece sinusite cikti yine yine yaptirdim testi buseferde a.c.e.70 ng cikti Hayirlisi insaAllah kulak burun ve bogazimda n cok rahatsizim ben sol taraf hep
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2015 Saat 09:12
Mağdur42 umarım en kısa zamanda karbonatı denersin 75 kuruşa 25 gramı. Buda nereden baksan 10 gün gider. Arada sırada hafif koku oluyor yediklerimden dolayı, sizde de olabilir! Bu durumda hemen dilimizi fırçaladık mı koku falan kalmıyor gene uzun süren temizlik ve ferahlık hissediyoruz. İnşallah bir an önce denersin ve sonuçlarını bizimle paylaşırsın Mağdur42
IP
Mağdur42
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı Mağdur42 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2015 Saat 00:00
Bugun arkadaşlarla mangal yaptk kimse benden tiksinmedi :) koku baya azaldı hissediyorum ama var ynede tabi. Deneyeceğim bir an evvel sonuçları paylaşacağım. Su temizleyip gidiyor belkide bol bol su içiyorum. Hijyen çok önemli bence bizler için. İnşallah en kısa zamanda kurtulurum. Bu arada bahar alerjim var benm sabahları kalkınca burun dolu oluyor. Sinüsleri de bunun sayesinde iyice temizliyorum.
Aklıma gelmişken söyleyim araştırdığım birşeyi. Diş macunlarının bazılarında titanyum dioksit diye birşey var zararlı birşey olduğunu duydum. Bende doğal diş macunu aldım. Kimyasaldan uzak durmaya çalışıyorum. Murat Hocam titanyum dioksit ile ilgili bir bilginiz var mı
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2015 Saat 16:25
Mehmet gidişat nasıl halen ağız kokusu ve ağız koku kalması yokmu
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2015 Saat 22:35
Koku falan yok 2 günde 1 bardak su içiyorum karbonatlı hepi topu bu.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2015 Saat 14:01
Az bir koku olursa belki anlayamazsin. O yuzden ailenden birine 0 ile 10 arasinda bir deger vermesini soyle. Bazi kisilerin de agizlari cok az kokuyor bu bile igrenc bence.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2015 Saat 11:45
Yok kardeşim, annemin yanına sokulup konuşuyorum. Kadının koku hassasiyeti var, vazo bile alsa koklar :D Önceden sürekli beni tenkit ederdi şimdi ağzını açmıyor. demek ki koku yok. Zaten soruyorum merak etme
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2015 Saat 10:32
Mehmet seninki nidazol flagly kullandığında geçiyomuydu Bu sorunu internetten bi Kbb doktoruna sordum dedim birsürü doktora gittim hepside bişeyin yok diyo ama çevrem ağzımın koltuğunu söylüyo dedim verdiği cevap O doktorların sizde bişey yok demesi olmadığı anlamına gelmez doğru doktoru bulana kadar devam edin
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2015 Saat 12:52
Bir şey fark ettim dün. Kaşar almıştım, marketten değil ama kaliteli olanlardan. Biraz fazla yedim ve ağız kokusu oluştu!!! Hemde önceki gibi. Her neyse akşam oldu koku azaldı. Yemekte bol soğan yedim denemek için. Soğan kokusu 1 saat içinde %90 azaldı. Önceden olsa 25-30 saat arası kalırdı soğan kokusu. Şimdi şüpheye düştüm. acaba süt ürünleri özellikle kaşarın ne gibi bir etkisi olabilir. Murat hocam yardımcı olabilir misiniz? bir ara bağırsak floarısının bozuk olabileceği ile ilgili bazı şeyler okumuştum. Bazı besinleri tam sindiremezlermiş. Yani kabızlık veya ishal olmak ile ilgili bir durum değil, bağışıklık sistemini bozmaya kadar gidiyormuş iş. Siz ne diyorsunuz hocam?
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Haziran-2015 Saat 12:28
Valla sen kaşar dedinya Mehmet direk aklıma eski beslenme tarzım geldi ben spor Yapan biriyim sütte protein açısından önemli günlük 1 litre pastörize süt alır içerdim buz sütü sabah açki karnına içerdim ağız kokum ondan sonra başladı acaba bu süt ürünlerinin fazla tüketilmesi bi bakteriyemi yol açtı 2. Tahmininde çok fazla makarna yerdim ve fazla çiğnemezdim acaba tükürük bezi işlevi azaldıda bi bakterimi engelliyor çünkü flagly felan kullandığınızda ağzımız ferah oluyo tükürükte artıyor
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Haziran-2015 Saat 17:05
Şimdi Kefir getirtiyorum aktardan. Ondan yapacağım. Faydalı probiyotikler var içinde bağırsak florasını düzenleyecek. Tabi ki de geri dönüş yapacağım, beklemede kalın :D
IP
Betull
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Betull Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2015 Saat 00:00
Süt ve süt ürünlerini bende farkettim özellikle yoğurt ve beyaz peynir kokuyu arttırdığını düşünüyorum
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2015 Saat 08:23
Yoğurt azaltır diğer süt ürünleri artırabilir.
-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2015 Saat 09:25
Yoğurtta ve kefirde probiyotikler var büyük ihtimalle bağırsak florasını düzenliyorlar. Kaşar ve peynir konusunda şüphelerim var ağız kokusunu artırdığını düşünüyorum ki baya bir artırdı.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2015 Saat 11:06
beyler mehmet arkadasimizin taktigini yapcam da kilo verdiriyiormus bu alkali su muhabbeti... napsam bilemedim bende kilo vermek istemiyorum acikcasi 177 boyum 72 kilom var suanki ideal ama zayiflamak istemem zaten spor yapiyorum suan..

arastirdim reklam olcak ama saka su ph 8.1 mis yani piyasadaki en bazik su... erikliden bile...

saka su mu alsak napsak? ingiliz karbonatin yaninda asidik kalir sanki , yani ingiliz karbonatinin ph ini olcmek gerekir +8.5 falan dersek saka su icersekte ayni seye gelebilir onu soylemek istiyorum kimse yanlis anlamasin sabancinin yigeni falan degilim :)
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2015 Saat 11:11
Orjinalini yazan: aydinmur

Yoğurt azaltır diğer süt ürünleri artırabilir.
-M

hocam mrb

siz ingiliz karbonatini suyla karistirip ictigimizde bi sakinca goruyor musunz? bildiginiz bi zarari var mi? vucut icin paylasirsaniz sevnirim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2015 Saat 19:18
Orjinalini yazan: Gurkan33

siz ingiliz karbonatini suyla karistirip ictigimizde bi sakinca goruyor musunz? bildiginiz bi zarari var mi? vucut icin paylasirsaniz sevnirim

Mide yanması dışında hiç bir şeye faydası olacağına inanmıyorum.

Fakat zararı olduğunu da zannetmiyorum. İçececeğim diyorsanız mahzuru yok, aşırı gitmeden buyrun için.
-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2015 Saat 21:53
Arkadaşlar ne alaka demeden linki okuyun taş çatlasın 5 dakikanızı alır. Bağırsak florası üzerine kısaca değinmiş. Buradaki probiyotik eksikliğinin nelere neden olabileceği anlatılmış. Flagly ile klostridium bakterilerin nasıl öldürüldüğü, nizoral ile mantarların nasıl öldüğü... Ama tedavi kesilince diyete sadık kalınmaz ise kısa bir sürede daha fazla çoğalacağına değinilmiş. Yani sodyum bikarbonat demek ki direkt mantarlara etki ettiğinden (varsayım) bende nizoral etkisi yaptı. Bu şekilde ters giden bir vücutta aneorob bakterilerin (oksijenli ortamda üreyemeyen bakteriler) nasıl çabuk üreyeceğini anlamışızdır sanırım.

Murat Hocam; HİPERBARİK OKSİJEN TEDAVİSİ ne işe yarar. Aneorob bakterileri temizler mi vücuttan? Zararı var mıdır?
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2015 Saat 21:55
Pardon linki atmayı unutmuşum :) Buyurun;

https://tr-tr.facebook.com/notes/otizm-konu%C5%9Famamak-s%C3%B6yleyecek-bir-%C5%9Feyiniz-olmad%C4%B1%C4%9F%C4%B1-anlam%C4%B1na-gelmez/ba%C4%9F%C4%B1rsak-floras%C4%B1n%C4%B1n-normale-d%C3%B6nd%C3%BCr%C3%BClmesi/164378463577116
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2015 Saat 11:32
Orjinalini yazan: Mehmet

Arkadaşlar ne alaka demeden linki okuyun

verdiğiniz linki okudum. Daha doğrusu okumaya çalıştım. Hurafenin saçmalk seviyesine yükseldiği yerde okumayı terk ettim. Her hangi bir insanın orada yazanları yapmasını ve hatta dikkate almasını önermiyorum.

Murat Hocam; HİPERBARİK OKSİJEN TEDAVİSİ ne işe yarar. Aneorob bakterileri temizler mi vücuttan? Zararı var mıdır?

Oksijen uzak bir dokuya ulaşamıyor ise, önemli sayıda atar damarlar daraldı, tıkandı, boğuldu veya kan taşıması engelleniyor ise, kanın oksijen taşıma özelliğini sağlayan hem isimli protein birden bire azaldı ise, karbonmonoksit benzeri oksijen satürasyonunu bloke eden bir solunum zehirlenmesi var ise, clostridium benzeri bir bakterinin yarattığı öldürücü bir infeksiyon tehlikesi var ise (mesela gazlı gangren, tetanus) böyle durumlarda veya dekompresyon hastalığında bireyin hayatını kurtarmak için, ve uzak dokuya oksijen pompalamak için hiperbarik oksijen uygulaması yapılabilir.

Ağız kokusu için oksijene çok gerek duyarsanız, 3-5 gün oksijenli su gargarası yapınız.

Ağız kokusu için hiperbarik oksijen uyugulamak duvardaki sivrisineğe 35 lik obüs topu ile ateş etmek kadar aşırı bir uygulamadır.
-M

IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2015 Saat 11:48
Hocam neden tıp dünyasında bu kadar uç yorumlar var anlayabilmiş değilim. İngiliz Nörolog .... (bir türk gazetesine de röportaj vermiş) otizmli olan çocuğunu bu beslenme sayesinde düzelttiğini anlatıyordu. Birisi tedavi bu derken diğerinin saçmalık demesi halkın kafasını karıştırıyor. Neyse ben kefir kullanıp şekeri ve unu azaltıp sonuçları buraya yazacağım inşAllah.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2015 Saat 12:11
Bağırsak mantarı otizm yapar haberini <sansür> Tıp fakültesi çocuk hastalıkları anabilim dalından yüksek rütbeli bir öğretim üyesi kitabına yazmış.

Otistik çocuğu olan bir ebeveyn bu kitabı bulmuş, okumuş. beni buldu ve olayın aslını sordu. Temkinli konuştum sonra kendilerini arayıp cevap vermek üzere müsaade isteyip telefonu kapattım.

Kitabın yazarını telefonla buldum ve sordum. Eserinizin ... sayfasında söylediğiniz bu bilginin kaynağı nedir? dedim. neden bağırsak mantarı otizm yapar? dedim.

Ben profesörüm dedi.
Beni hiç korkutmadınız dedim.

Size hesap mı vereceğim dedi.
Estagfurlah lütfederseniz ben kulunuz sizden öğrenmek istedim dedim.

Başladı anlatmaya, bağırsaklarda mantarlar ürerse geri zekalılık yaparmış falan filan. Hangi kaynaktan bunu doğrulayabilirim soruma ısrarla cevap vermedi.

Ben başladım anlatmaya, kandidiyal kolonizasyon için limfosit defekti veya bakteri diskordansı gerekir, aksi halde belirli bir sayıyı biz istesek bile geçemezler. Geçseler bile hastalık yapamazlar. Fungemi ile beyin hasarı olabilmesi için hastanın günlerce 42 derece ateşle dolaşması ve menenjite uygun kliniği olması gerekir aksi durumda beyin hasarı olmaz. Bu hasar olacaksa bile sebebi mantar değil menenjittir dedim.

Bana siz mi öğreteceksiniz dedi.
Valla birisinin öğretmesi lazım, eğer bu ben olduysam onur duyarım dedim.

Daha sonra bana soru soran aileye telefon ile geri dönerek kandida diyeti adı verilen aptal hurafeyi terk etmelerini ve bebeklerini gayet güzel, ve normal beslemelerini söyledim.

Böyle bir olay çağrışım yaptı sizlerle paylaşmak istedim.

özet olarak:
Bağırsaktaki ve ağızdaki Kandidaların (ve diğer mantarların) otizm veya ağız kokusu yaptığına dair elimizde hiç bir delil yoktur.
-M

IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2015 Saat 15:39
Tamam hocam teşekkür ederim. İlginç bir olay yaşamışsınız :D Yine de ben kefir kullansam zararı olur mu? Yaş mayadan yaptım, sütte taze süt market sütü değil.
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2015 Saat 22:34
Murat hocam sizin bu bağırsak mantarı olayını yazınca bende bişeyler söyleyim dedim ben daha İBS(İrritabl Barsak Sendromu) hastaları ile konuştum onlarda bağırsaktaki mantar olayına kafa takmışlar onlarda GAZ İSHAL KABIZLIK felan var ama böyle bizimki gibi ağız kokuları yok ayriyetten birine daha sordum onunda dilinde beyaz pas var ama sadece sabahları az bi koku oluyo diyo
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2015 Saat 12:18
Arkadaşlar sizden bi test yapmanızı istiycem
1-Kaynamış suya az bi tuz atın makarna suyu gibi daha sonra metal kaşığa o sudan biraz alın ucundan biraz için ve daha sonra kağığı koklayın ben böyle yaptığımda değişik bi koku oluyo kaşıkta

2-t shirt gibi bişeyinize ağzınızı ve burnunuzu kapatın daha sonra ağız kokunuzu nasıl kontrol ediyosanız öyle nefes verin ve koklayın bende böylede bi koku oluyo Bunları deneyin bakalım herkesde aynı sonuç çıkcakmı
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2015 Saat 17:24
Aleho ben 4 sene evvel maske kullandım 2 günlüğüne şu domuz gribi muhabbetine. Kullandıktan sonra maske öyle bir koktu ki anlatamam sana resmen maskeye işlemiş koku. Ev arkadaşım aldı maskeyi taktı sanırım karıştırsı ikimizinkini bu ne ya öff dedi attı. Bende alıyordum kokuyu. Bu resmen siniyor
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2015 Saat 12:40
Probiyotik kullandım 2-3 gün boyunca (kendi yaptığım kefiri tükettim) ağız kokusuna çok bir etkisi olmadı yani ilk 30 dk iyi ama sonra koku artışı saptadım. Yani bende etki etmedi. Eski ağız kokusuna geri döndüm maalesef :( Neyseki karbonatlı suya başladım bugün sabah tekrardan ve koku sıfıra yakın. Ramazanı en azından rahat geçiririm. Bilirsiniz Ramazan ayı bizler için en zor ay!
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2015 Saat 13:17
arkadaşlar bende ağız kokumu biriyle karşılıklı konuşunca alıyorum,birde bendede tereyağı yiyince karnımda şişme ve ağrı oluşuyor.
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2015 Saat 21:25
Probiyotikle alakalı olduğunu düşünenler bu ürüne bi bakabilir bu normal hap şeklinde direk bağırsaklara giden değil çiğneme tableti şeklinde eğer sorun midedeki bakteri olduğunu felan düşünen varsa bi deneyebilir belki geçirir bende bilmiyorum denemedim isteyen alabilir şuan indirime girmiş 53 Tl normalde 73 tl felan oluyo arada sırada düşüyo fiyatlar bi ara ben kapsülünü alcaktım vazçgetim bu haslziliğin ağız koksuyla alakalı oldğunu öğrenince ben bağırsakta mantardan olduğunu sanıyodum https://www.gnc.com.tr/urun/probiotic-complex--100-chew-tabs/5146
IP
msms
Üye
Üye

Gönderilenler: 40
Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2015 Saat 05:34
Benim de aynı böyle oluyor. Kendi kokum mu yoksa karşıdakinin kokusu mu bilemiyorum
IP
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu