Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: boğazdan gelen parça Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
gepupagep
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 20
Alıntı gepupagep Cevaplabullet Konu: boğazdan gelen parça
    Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2015 Saat 10:33
sabah kalktığımda bir anda boğazımdan bir parça geldi kanlı bi parçaydı sarı renkte vardı tam inceleyemedim bi an telaş yapıp tükürdüm. hocam bu ne olabilir agız kokusuyla bir baglantisi var mıdır acaba
IP
gepupagep
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gepupagep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2015 Saat 19:59
murat hocam bi fikriniz yok mu cevap verin lutfen
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2015 Saat 21:11
Bilmiyorum. Her(hiç) bir şey olabilir.
Bir doktora görünmeye ne dersiniz?
-M
IP
bıkkınnn
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı bıkkınnn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2015 Saat 21:43
Ben doktora göründüm dalga geçer gibi yemek artığı dedi. Hiç ilgilenmedi. Ve ağız hijyenine dikkat et dedi. Ben sanki dikkat etmiyorum. Doğru doktoru bulmak da önemli
IP
gepupagep
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gepupagep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Haziran-2015 Saat 10:20
Dimi doğru söylüyosun ben de gidicem bu hafta içinde bakalım ne söyleyecek yazarım buraya. Umarım geçiştirmez de yine bi doktorun yanından buruk ayrılmayız
IP
gepupagep
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gepupagep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2015 Saat 12:58
bugün doktora gittim boğazımdan gelen parça için yemek artığıdır dedi. Bogazımda bir şey var yutkunuyorum gitmiyo dedim çok mu streslisin dedi o stresten olur oradaki kaslar kasılır dedi. Bogazima bakti bir şey goremedi burnuma bakti alerjin var dedi ama cok onemsemedi kisacasi kbb yollu bir şey bulamadi. Ama yinede cok ilgiliydi sıkıntıma çare bulamasakta güler yüzü yeter canım doktor :) boğazıma bakarken nefesimi cok rahat bi sekilde alacak yakinliktaydı ben hiçbir koku alamadım dedi ama dişlerimi fircalayali bir saat olmuştu ondan alamadı buyuk ihtimalle olsun yine de bazi zamanlarda agiz kokusunun gecebilecegini bilmek guzel :) dişlerimin arka tarafında diş taşlarım varmış onları temizleticem bi de ülserim olduğu icin dahiliyeye yonlendirdi tabiki bunları da ramazandan sonra halledicem umarım sorun bulunur bu sefer yazarım buraya. Aslında başka bir şeyden bahsetmek istiyorum bu sorunu yaşayanların bazılarında çok kötü bir tat hissi oluyor ya sürekli bende de çok rahatsız edici bir şekilde var. Bu tadın en önemli sebebi b12 vitamini ve demir eksikliğiymiş. Mide rahatsızlıkları da b12 eksikliğinin bir nedeniymiş. Yani b12 takviyesi yapacak yiyecekler tuketirsek iyiye giden sonuçlar alabiliriz sanırım bu tadın gitmesi için. Cünkü sanki bu tat gitse koku da gidicekmiş gibi hissediyorum. Yani agiz kokusu cekenlerde agizda cok kotu bir tat da oluyorsa mide kaynakli bi sorunu olmasi cok daha yuksek ihtimalmis bu nedenle ilk olarak sorunu burda aramaları mantıklı olacaktır. Neyse benden bu kadar Allah hepimize şifa versin kalın sağlıcakla :)
IP
Selen123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 36
Alıntı Selen123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2022 Saat 18:06
Arkadaslar şunu farkettim ağız kokusuna sahip çoğu kiside bademcik taşı var sağlıklı insanlardada bu taş üretiliyormu bizi diğerlerinden ayiran bu taşsa bunun uzerinden yürümeliyiz.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 366
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2022 Saat 18:46
Orjinalini yazan: Selen123

Arkadaslar şunu farkettim ağız kokusuna sahip çoğu kiside bademcik taşı var sağlıklı insanlardada bu taş üretiliyormu bizi diğerlerinden ayiran bu taşsa bunun uzerinden yürümeliyiz.

Selen hanım bu konu işlenmişti, hatırlar mısın bilmem, 5-6 ay önce Murat bey instagram canlı yayınında KBB uzmanı bir doktoru konuk etmişti, sanırım o demişti belki de Murat hoca da demiş olabilir;

Bademcik taşı çok kişide var ama herkeste koku yapmıyor çünkü ağzınızdaki koku tükürükle bademcik ceplerine girip ordaki taşları da kokutuyormuş. Yani şöyle düşünün, bi tutam hidrofil, sterilize edilmiş pamuğu doktor bademciğinizle boğazınızın arasına bir yere iyice yerleştirse ve 12 saat sonra çıkarıp koklatsa o da pis kokacak çünkü tükürükle beraber o da ıslanıp kokuya maruz kalacak.
IP
Selen123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 36
Alıntı Selen123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2022 Saat 22:13
Öylemi izlemedim o canlı yayinı ama bu görüş bana hiç mantıkli gelmedi çünku ben bademcigimi aldirmadan önce çok büyuk bi bademcik taşi kendilignden düsmustu ve bendeki koku birden kesildi eğer sahip olduğum bi koku olsaydi bademcik taşi dusuncede olurdu zaten çok zaman gecmeden yenisi üretilio.şimdide ayni takilmayi ve kokuyu hissediorm muhtemeln vucut urettigi icin bi yerlere tutunuolar bogazmda bademciklerimi aldrmak bana ekstr bi eziyet ve bağıskligimi çokerten bi hata oldu yani. Konumuza dönecek olursak bademcik taşlari olan ve ağzi kokmayan birine rastlayan varmi acaba aramizda..?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu