Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Agiz Kokusu Türü 1-4 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
kimki
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 23
Alıntı kimki Cevaplabullet Konu: Agiz Kokusu Türü 1-4
    Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2015 Saat 00:31
Merhaba hocam,

öncelikle soru sorma imkanini sagladiginiz icin tesekkür ederim.

Agiz kokusu kitabini okudum ve ifade edilen ilk dört türün bende mevcut oldugunu gördüm.
Bu durumda ne önerebilirsiniz?

Mesela burun kemigimde egriliktendol(yi nefes alamiyorum, icte sürekli diskinlik var. Genizde/damak üstü/bogaza giden kisimda cok cok sig ve kati , nefes alma yolunda bir engel teskil edecek derecede yogun bir tikaniklik var. Burnuma tuzlu su uygulamasi yaptigimda, zaman zaman sökülüp, bogazdan tükürebiliyorum. Sari renkte ve adiri kati. Ciktiginda nihayet nefes alabiliyorum. Bu her sabah oluyor. Bazen o katilik cikmiyor. (Evet, igrenc ama anlatmaliyim cünkü caresiizim).
Ayrica bogazda kati ve yapiskan, sari akinti oluyor. Günde en az 2 litre su iciyorum, arti cay.

Agzimdali koku en cok camasir suxu, ya da günlerce islak kalan bir bezin kokusuns benziyor. Ayrica diski kokusu da olabiliyor. En cok sigars ictigimde, dumani disariya üflefigimde bu bez kokusunu aliyordum, cok keskin. Sigarayi biraktim, ama degismedi, fakat sigarayla daha da yogunlasiyordu.

Midemde hep hafif dereceli gastrit var ve sürekli haba cikariyotum mifeden agiza yükliyor. Helicobakter tedavisi yapildi.
Ara ara bir kac hafta mide habi aliyorum (omeprazol).

Ayrica cocuklugumdan bugüne dek kabizlik ve bagirsakta asiri hava sorunum var. Gercekten cok asiri, doktorlar ne zaman karin sonografisi yapsa bunu söyler. Tuvalete 3/4 günde bir ciktigim oluyor.Okulda karnimdaki havayi karin kaslarimla tutmaktan dersi dinleyemezdim.

Ayrica ak cigerimde kronik bronsit ve son gittigimde copd teshisi konuldu. Kortizon ile tedavi önerildi, laKin agizda mamtara yol acabilecegi icin kullanmaktan cekindim.
Ayrica zaman zaman idrar kokusuna benzeye bir hava da alabiliyorum terimde.

Dislerimde koyu dolgu var ve agzim süekli kuru.Burnumda sivi olmadigi icin özel bir burun kremi ve susam yagi kullaniyorum.
Kahve icince asiri artis oluyor kokuda. Et yemiyorum hemen hemen, sindirimime meyve be sebze iyi geliyor. Bir de mesela diri sogan yedigimde tadi iki gün agzimdan gitmiyor dilimi ve dislerimi defalarca fircalayip ip kullaniyorum.

Yani hocam ben bu isin neresinden girip, neresinden cikayim sizce?

Bunlari dogru siralamayla nasil tedavi ettireyim?
Tüm beirtileri göz önünde bulundurarak akliniza gelen bir temel hastalik var mi?

Otoimun Tiroit var ayrica ve VitD3 aliyorum.Asiri uyku istenci ve konsantre olamama, soguk ayak ve el belirtileri var.

Ne önerirsiniz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2015 Saat 07:02
Bilmiyorum
-M
IP
moonlight009
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı moonlight009 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2022 Saat 13:44
Tip 1 ve tip 2 arasındaki fark nasıl anlaşılır ? Muayene olmaya gidemiyorum maalesef, kendi kendime bunu anlamak istiyorum tip 1 dir diye düşünüyorum ama tam emin değilim nasıl anlarım ? Bir de tip 1 in tedavisi var mı varsa nedir? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2022 Saat 17:33
Ağza buz aldığında koku azalıyorsa tip1 di sanırım. Ama insan çoğu zaman ağzındaki kokuyu alamıyor ki.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu