Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Ağız Kokusundan kurtuldum Allahın izniyle Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2016 Saat 14:55
Orjinalini yazan: muzdarip96

Arkadaşlar bende hepiniz gibi yıllardır ağız kokusundan şikayetçiydim ama Allahın izniyle kurtuldum.Önce hastalık sürecini anlatayım.
Sabahları kalktığımızda her insanın ağzı kokar bu doğru ama benimkini şöyle anlatayım;
Sabah kalkıyorum koku var.Kahvaltı yapıyorum koku gidiyor gibi oluyor.Daha sonra dişlerimi iyice fırçalayıp aynı zamanda dilimide fırçalayıp iyice temizliyordum.O anlarda ferahlık hissediyorum.Ama evden dışarı cıkıp 20 dakika sonra otobüse bindikten sonra ağzımda o kokuyu tekrar hissediyordum.O an neler hissettiğimi anlıyorsunuzdur.
Bu arada üniversite 1. Sınıf öğrencisiyim ve üniversite gibi sosyal bi ortamda bunun ne kadar zor olabileceği malumunuzdur.Sıraya oturuyorum 5 dakika sonra ağzımda ve burnumda koku hissetmeye başlıyorum ve daha sonra zaman geçtikte dahada şiddetleniyordu koku.İnanın nefes almıyordum insanlara gitmesin diye.İnsanlarla konuşmaktan çekiniyordum sürekli.Allah razı olsun bu zamana kadar hiç bi arkadaşım bana ' ya senin ağzın leş gibi kokuyor' demedi.Ama ben hissediyordum ve çok rahatsızdım. Neler hissettiğinizi anlıyorum o yüzden. Tabi bu süreç içinde kokunun neyden kaynaklandığını araştırıyordum. İlk düşüncem dildi.Dilimin üstü sapsarı olurdu ve kötü bi koku yayardı gerçekten.Kokuya sebep olanın dil olduğunu düşünerek dilimi karbonata varıncaya kadar bir sürü şeyle temizlemeyi denedim ama nafile.Sonra mideden şüphelendim. Ama üstüne gidecek fırsat olmadı. Yine forumları gezerken bi arkadaşın yorumunu okudum. Şöyle diyordu kısaca;
"Bundan 5 yıl önce KBB tedavisi oldum ve burnumdaki etin alınmasına karar verdi doktorlar. Ameliyattan sonra kurtuldum, Allah o doktorlardan razı olsun." Bende bu yorumu okudum ve KBB uzmanına danışmaya karar verdim. Gitme sebebim belliydi, sağ burun deliğim nerdeyse tamamen kapalı sol delikte biraz kapalı. O yüzden rahat nefes alamıyordum.Doktor bana bi burun açıcı sprey bide alerji hapı verdi. Ana tanı Konka hipertrofisi, ek tanı allerjik rinitti. İlk akşam spreyi sıktım sonuç harikaydı. Burnum rahat bi şekilde nefes alabiliyordum ve ağzımdan ve burnumdan gelen koku bi anda kayboldu. Tabi emin olmak için bi kaç gün bekledim o koku artık gelmiyor Allaha çok şükür. Yani sebebi rahat nefes alamamam ve havanın temizlenmemesiymiş. Tedaviye devam edecem yine sonuçları anlatırım size. Sormak istediğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplarım.
İnşaAllah herkes bu sorundan kurtulur, eğer kurtulmak istiyorsanız asıl sebebi bulmaya odaklanın yoksa kurtulamazsınız. Boğazında sorunu olan mideye yönelirse sonuç alamicaktır. Sağlıcakla kalın.

hocam boğazında sorunu olan mideye yönelirse sonuç alamıcaktır demişsinya biraz açarmısın nedemek istedin burda

birde bendede sık balgam tükürme ihtiyacı ve burnumunn 1inde tıkanıklık var mesela o tıkanık yere su çektiğimde imanım gevriyor diye bi laf varya halk dilinde öyle bişey bi laf ona benzer gibi ölecek gibi oluyorum sizdede oluyormuydu? gözüm kulağım şişiyodu o tıkanık yere su tutup içime çekerken ? açık burunda olmuyo genizime akıyodu su dökülüyodu , birde hocam dün uyandım uykudan 3 gibi ağzım açık oldugunu hissettim uyanırken boğazım kupkuruydu acaba tıkanıklıktanmı her gece bunumu yaşıyorum sizdede varmı aileme soruyorum onlar doğal olarak uyudukları için görmüyorlar beni bende ağzım açıkmı kapalımı bilmiyorum diyelimki ağzım açık uyudum bunun bademciğe falanda zararı olurmu dil pası ve ağızda bakterilerin artmasına ? kokuya diyelimki ağzım kapalı uyuyorum ama gene tıkanıklık var bende halen ne yapmalıyım gerçekten bu tıkanıklık balgam olayı bukadar çok ağız kokusu vesile ediyormu ? siz iyileştinizmi kökten bu ilaçları kullanıyomusunuz hala
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2016 Saat 15:00
yaw aklımı karıştıran birşey daha burun eğriliği ve et olan başka tanıdığım küçüklükten gördüğüm insanlarda var onlarda koku yok herkesle çok güzel konusuyolar? :S
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2016 Saat 15:05
Süt yoğurt tarzı şeyler yediğimde dilim deki beyazlık artıyo belki besinlerin renginden dolayıdır muhtemelen fakat ağzıma öyle kötü koku veriyorlarki afedersiniz dışkı gibi bu bi anlam ifade ediyormu Sayın hocam Süt yoğurt peynir tarzı şeylerde oluyor bu dediğim bu besinlerin kokusu dışkıya dönüşüyor sanki adeta
IP
Anemon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Anemon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2018 Saat 12:11
Hangi spreyi kullandınız acaba
IP
Notsniw
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21
Alıntı Notsniw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2020 Saat 18:38
Orjinalini yazan: aydinmur

Yemek borusunda polip pek olmaz, divertikül olur. Çok şiddetli ve engellenemez, koku yapar, kesintisizdir, ağrılıdır.

Mide fıtığı ağıza doğru gaz sızmasına sebep olur fakat koku yapabilmesi için mideden yukarı sızan gazın kokuyor olması gerekir.
-M

1) Hocam diyelim ki midedeki gaz kokulu bunu nasıl tedavi edicez Tedavisi varmı
2) Bağırsaklardan mı kaynaklı oluyor midedeki kokulu gaz 🤔
3 )Midedeki gaz neden kokulu olur ki
IP
Ben ❤
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı Ben ❤ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2022 Saat 14:28
Merhaba. Ağız kokunuz tekrar geri geldi mii acaba ?
IP
Brt16
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı Brt16 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2023 Saat 03:10
Kanka burun spreyinin ismini yazarmısın
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2023 Saat 20:20
Orjinalini yazan: Notsniw

Hocam diyelim ki midedeki gaz kokulu bunu nasıl tedavi edicez Tedavisi varmı
2) Bağırsaklardan mı kaynaklı oluyor midedeki kokulu gaz 🤔
3 )Midedeki gaz neden kokulu olur ki

Yatalak, kanserli, ülserli, kanamalı, kusmalı, hastahanede yatan yatalak bir hasta değilseniz mideniz muhtemelen kokmuyordur.

Ayakta durabilen sağlıklı insanlarda böyle şeyler görülmez. Aksi gibi internette sayısız site, mide kokusu diye tutturmuş gidiyor. sayısız hekim bile bu hurafeye inanmış. Ayakta sağlıklı bireylerde Mide subklinik kokar zannediyorlar.

Siz hiç midesi tedavi edilip iyileşen ağız kokusu hastası gördünüz mü?

Bu gezegende midesi tedavi edilip iyileşen 1 tek Allah kulu rastladınız mı?

Yürüyebilen ayaktaki sağlıklı insanda tip 3 ağız kokusu bulunmaz
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2023 Saat 21:15
[QUOTE=Notsniw] Hocam helikobacter pylori hastalarının 3 lü antibiyotik sonrası koku sorunlarının temelli şekilde yok oldugunu çok yerde okudum ama ben?[QUOTE]

Mide için kullanılan natibiyotik ağızdaki bakterileri öldürür. Bu sebeple ağız kokusu kesilebilir.

İnsanlar midedeki hastalık iyileştiği için ağız kokusunun kesildiğini zannedebilir.

Düzenleyen aydinmur - 20-Mart-2023 Saat 20:54
IP
Misafr64846
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Misafr64846 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2023 Saat 19:42
Merhaba halen aktif misiniz sitede kokudan kurtuldunuz mu bunu görüyorsanız lütfen yazın
Bigli almaya ihtiyacım var
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2023 Saat 12:08
Orjinalini yazan: Misafr64846

Merhaba halen aktif misiniz sitede kokudan kurtuldunuz mu bunu görüyorsanız lütfen yazın
Bigli almaya ihtiyacım var

Kime dediniz bunu?
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu