Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Kurtulma hikayem Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Konu: Kurtulma hikayem
    Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2019 Saat 11:14
Beni taniyanlariniz vardir eskilerden. Karbonat, sinus rinse gibi gecici etkilerden sonra 2018 eylul ayinda tamamen kurtuldum. Ozel mesajlarda soruyorlar ve sık girmedigimden dolayı buraya da ozelden yazdığimı yazıp vedalasayım.

"Once sinus rinse ile tuzlu su tedavisi uuguladim 1 gun kokuyu kesiyordu. Sinuslerime ve genzime sıkıyordum. Sonra denize gidip uzun uzun daldım aynı sekilde genzimi ve sinuslerimi temizledim. Denizde 3 düz takla 3 ters takla attım. Iyice temizlenmesi önemli sinuslerin. Neyse yaklaşik 2 sene olacak hala koku yok. Demek ki geniz akintisı mikroplu bakterili olan sinusleri, bogazimiza ve dil sirtina tasiyormus bu da araliksız (7-24) ağız kokusuna neden oluyormuş. 14 sene cektim. İnşaAllah faydam olur birilerine"

Agiz kokusu turum: tip2
Koku seyri: araliksiz
Gecici ise yarayan tedaviler: oksijenli su gargarası, karbonatlı su gargarası, tuzlu su ile geniz ve sinus yikamak (sinus rinse), metronidazol antibiyotik.
Denenen diger basarisiz tedaviler: burun ameliyatindan tut da... neyse bosverin :)

Oncelikle sunu bilmenizi isterim, eger ki sirkeli su gargarasiyla falan geciyorsa ve geniz temizlemesi icin oksurdugunuzde geri yavas yavas geliyorsa bu tip 2 kokudur. Dilin arka kismina bakteriler tekrar yerlesiyor demektir. Hedef organ sinuzitlerdir. Oradaki ekolojinin bozulması, aneorop bakterilerin yasam alani olmasini sagliyor. Dikkat edin bu sebeple agiz kokusu cekenler cok agladiklarinda koku azalmasi deneyimleywbilirler. Sinuslerin rontgen tomografide falan temiz cikmasi bir mana ifade etmez. Klimali ortam bile sinuslerin durumunu bozabilir. 2 yıldir falan kokusuz yasamama ragmen, burnum ve genzim asiri kurudugunda hafiften bir koku geldigi oluyor( eskisi gibi degil ve kısa sureli) senede 2 3 kez denize girmenizi tavsiye edebilirim. Girdiginiz zamanda takla atarak( suyun icinde bildiginiz takla atacaksiniz ters ve duz) sinuslerinizi temizleyin. İnsaAllah faydalı olabilirim icinizden birilerine.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2019 Saat 21:26
Eyvallah kardeşim var ol.
Sanırım takla atmak değil seni kurtaran?
Aksi halde ben denize girerim ama yüzme bilmiyorum!
Bu arada, evet ağladığımda daha da azalıyor koku.
Birde gıcık olurya insan; işte ozaman temizlemeye çalıştığımda böğürerek, koku şiddetleniyor.
Umarım denizde geniz ve sinüz temizliği yeterli olur taklasız.
Tekrar teşekkür ederim kendi adıma. İyiki iyileştin.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Şubat-2020 Saat 22:58
Ben biliyorum sizi gruptan baya uğraşmıştınız. Bu belirtiler bende de aynı, bademcik deviasyon, karbonatlı su vs ben de sizle denedim. Hatta gittim denize 3 taklaları da attım ama sonuç alamadım azaldı mı evet ama hiç geçmedi.
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 27
Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2020 Saat 18:37
Arkadaşlar benim problemim aynı sizlerle, sinüsler devamlı temiz çıkıyor. Deviasyon ve konka büyüklüğü tutturdu şimdi de doktor. Geniz akıntım ve geniz eti parçaları var, boğazım surekli agriyor. Kokumu alamıyorum ama kahve vs. İctiğimde hafiften hissediyorum kokuyu. Sizde bu bogaz ağrısı mevcut muydu, sanki devamlı boğazım sis.
tonsillektomi /check
IP
sincaramistico
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı sincaramistico Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mart-2021 Saat 22:22
Reis bunun takla atmakla alakası yok basınç farkını kullanarak sinüslerini patlatmışsın. Bu konunun en üste taşınması gerekiyor.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu