Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: BEN DE İYİLEŞTİM Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3
Yazar Mesaj
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2021 Saat 16:05
İlk tuvalete gittiğinde etkisini gösterir dediklerimi aynen yapman kosuluyla
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
yeldasoylem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı yeldasoylem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2021 Saat 17:55
Murat cok tesekkur ederim peki tamamen gectimi senin hala uygulamalara devammı ediyorsun
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2021 Saat 19:33
Büyük oranda iyileştim baya rahatım şuan sirke tuz gargarası faranjit için dişlerine değdırme aşındırır
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
yeldasoylem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı yeldasoylem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2021 Saat 20:32
Anladim denemeye baslim ne kadar surede etki gosterdi peki sende
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2021 Saat 20:43
1 2 gün içinde etki ediyor
IP
birdenbasladi
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2022 Saat 22:50
Koku uzun süre önce geri geldi arkadaşlar. Belki de başarılı olmadı bilmiyorum. Antibiyotik kullanımı ve kullanımı takip eden yakın tarihte herhangi bir koku sorunu yaşamadığımı düşünüyorum. Artık yoruldum da.

Murat hocama tek bir soru soracağım. Hocam, bu saatten sonra bu konuda göreceğim tek hekim sizsiniz. Artık macera aramayacağım. İnşallah en yakın fırsatta randevumu alıp geleceğim. Sormak istediğim soru şu. Ben ağzımın/nefesimin koktuğuna kanaat getirdiğim zamanlar ağzımın yalvaç gibi olduğunu düşündüğüm zamanlar oluyor ki bu kesintisiz diyebilirim. Sanki yağmur suyuyla ıslanmış ve yumuşamış eski köy evlerini yapımında kullanılan tahtalardan çiğnemiş gibiyim. dilime dişime iç yanaklarıma kadar ağzımda hoşnutsuzluk hissediyorum. Antibiyotik kullanımında ağzımda ferahlık getirdi. Var veya yok kokunun gittiğini düşünürdüm. Burada birçok kişi ağızda kesintisiz yalvaç bir tattan bahsetti. Psikojenik miyim acaba diye düşünmeye başladım. Eğer öyleysem eyvallah der geçerim. Daha makul çizgide yaşamaya çalışırım. Bu tat zaman zaman ağzımdan gittiği zaman kokumun olmadığını kabul ediyorum Benim ölçüm bu. Ağızdaki tat. Yani ağzımdaki tat. Halim nicedir?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2022 Saat 20:59
Orjinalini yazan: birdenbasladi

Koku uzun süre önce geri geldi arkadaşlar. Belki de başarılı olmadı bilmiyorum. Antibiyotik kullanımı ve kullanımı takip eden yakın tarihte herhangi bir koku sorunu yaşamadığımı düşünüyorum. Artık yoruldum da.

Murat hocama tek bir soru soracağım. Hocam, bu saatten sonra bu konuda göreceğim tek hekim sizsiniz. Artık macera aramayacağım. İnşallah en yakın fırsatta randevumu alıp geleceğim. Sormak istediğim soru şu. Ben ağzımın/nefesimin koktuğuna kanaat getirdiğim zamanlar ağzımın yalvaç gibi olduğunu düşündüğüm zamanlar oluyor ki bu kesintisiz diyebilirim. Sanki yağmur suyuyla ıslanmış ve yumuşamış eski köy evlerini yapımında kullanılan tahtalardan çiğnemiş gibiyim. dilime dişime iç yanaklarıma kadar ağzımda hoşnutsuzluk hissediyorum. Antibiyotik kullanımında ağzımda ferahlık getirdi. Var veya yok kokunun gittiğini düşünürdüm. Burada birçok kişi ağızda kesintisiz yalvaç bir tattan bahsetti. Psikojenik miyim acaba diye düşünmeye başladım. Eğer öyleysem eyvallah der geçerim. Daha makul çizgide yaşamaya çalışırım. Bu tat zaman zaman ağzımdan gittiği zaman kokumun olmadığını kabul ediyorum Benim ölçüm bu. Ağızdaki tat. Yani ağzımdaki tat. Halim nicedir?

Sorunuz nedir?
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 14
Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2022 Saat 14:55
Arkadaşlar rabbim herkese sifa versin. Kisa ve öz anlaticam cok uzun süredir bende bu sorunla baş ediyordum. Forumda sarımsak limon kürü karışımını denedim. Allah'ın izniyle işe yaradi. Eger boyle bir probleminiz varsa kesinlikle deneyin. Bu olmaz,işe yaramaz diye düşünmeyin.baska birsey yazmicam sadece iyisleitgim icin kendime bir borc olarak gördüğüm icin yazdim.

Yapilis: 2 litre limon suyu sıkın.
        40 diş sarımsağı ezerek icine koyun
        30 gün sonra sabah ac karna icin,su ve ya herhangi birsey yiyi0 icmek icin 45 dk gecmesini bekleyin
Herkese gecmis olsun. Ben denedim bir sorun olmadi ve iyileştim. Yapip yapmamak sizin kararinidir sorumluluk size aittir gecmis olsun
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2022 Saat 15:38
Orjinalini yazan: Murat132701

Arkadaşlar rabbim herkese sifa versin. Kisa ve öz anlaticam cok uzun süredir bende bu sorunla baş ediyordum. Forumda sarımsak limon kürü karışımını denedim. Allah'ın izniyle işe yaradi. Eger boyle bir probleminiz varsa kesinlikle deneyin. Bu olmaz,işe yaramaz diye düşünmeyin.baska birsey yazmicam sadece iyisleitgim icin kendime bir borc olarak gördüğüm icin yazdim.

30 gün sonra sabah ac karna icin,su ve ya herhangi birsey yiyi0 icmek icin 45 dk gecmesini bekleyin
Herkese gecmis olsun. Ben denedim bir sorun olmadi ve iyileştim. Yapip yapmamak sizin kararinidir sorumluluk size aittir gecmis olsun

Sizin kokunun tipi neydi? Tip1 mi 2 mi vs?
Bir su bardağı mı içilecek?
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2022 Saat 20:32
Orjinalini yazan: Murat132701

Limon suyu ağız kokusu yapar fakat sarimsak antibakteriyeldir bir ara sarımsaklı bir yicek yemiştim sarimsak fırında dis şeklinde pismisti ve yemiştim evet kokumu azaltmıştı. Daha önce antıbıyotık kullandınız mı?
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 14
Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2022 Saat 19:47
Yarim cay bardagi yada bi agiz dolusu ictim arkdaslar baska sorulara cevap vermicem. Ben herşeyi denedim sizde deneyin bisey kaybetmezsiniz Allah'a şükür şimdi kokusuz hayatin tadini cikariorum. Herkese Allah yardım etsin. Bu durumdan kurtulmak isteyen yapar kurtulur gerisi size kalmış Allah'a emanet
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2022 Saat 00:31
Birden başladı, koku uzun süre önce geldi demişsin anlamayamadım ben. 9 ay sonra bile gelmediğini yazmıştın?? Yani ne kadar sürdü antibiyotik sonrası kokunun gelmesi?? Bir de colidur flagly bağırsak için kullanılıyor muhtemel sende öyle bir sorun var bende işe yaramamıştı colidur 3 hafta kullanmıştım.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Nisan-2022 Saat 23:47
Murat132701 koku durumunu günceller misin rica etsek ara ara
IP
birdenbasladi
Üye
Üye

Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ekim-2022 Saat 05:02
Arkadaşlar tekrar merhaba. Ben başlık sahibiyim. Yukarıda yazdığım ilaçları kullandıktan sonra geçici süre koku sıfırlandı. Hocamız da zaten çeşitli vesilelerle kokunun gitmesinin geçici olduğunu tekrar geleceğini söylemişti. Geldi de. Kullanmak ile kullanmamak arasında bir farkın olmadığı kokulu günler geri gelebiliyor.

Ben kendi adıma yanlış antibiyotik kullanmanın sorunlarını yaşadım. Benim için kullanmak sancılı bir süreç olmuştu: ağır yan etkilerini yaşadım
nitekim koku da geri geldi. Kimi üyeler yazılı ilaçları kullanıp şifa bulduğunu söylediler. Bu sebeple yazılarımı silmedim fakat antibiyotik kullanımı konusunda çaresizlikle deneme isteğinizi anlamakla beraber bazen bizi anlamayan hekimlere yine de kulak kabartmanızı tavsiye ediyorum.

Şu an uyguladığım bir üçleme var. Denemesi nispeten daha basit. Ben kullandığından beri herhangi bir şikayetim kalmadı ve kullanmaya devam etmekteyim. Koku gitti ve umarım geri gelmez.Her şeyi deneyip çare bulamayan yine de yılmayan varsa üçlememi deneyebilir.

1- 3 öğün tok karına 3 veya 4 adet toplamda 9-12 adet günde kakule bitkisi baharatı neyse tomurcuklarını çiğniyorum. Aktarlarda ve Migros'ta var. 20 gün götürecek 50 gram kakule 40-55 liraya alınabilir. Dikkat edin kakule yarı yarıya fire veriyor yani çürük çıkıyor. İçindeki tomurcukların siyah olanını yiyeceksiniz sarımsı yeşilimsi olanı fire kabul edip tüketmeyiniz. İyice çiğnedikten sonra yutunuz.

2- salatalara veya benzeri tüketilen bir şeye elma sirkesi katıyorum. Salataya katılacak kadar sirke katınız boca etmeyiniz. Sirke 10 lira.

3- misvak kullanıyorum. Misvak 15 lira.

Not: dişleri ve dili elbette günde en az 2 kere fırçalıyorum.

Ben şu an şifamı bulmuş gibiyim. Herhangi bir şikayetim yok. Umarım faydası olur. Neyi nasıl kullanmak gerekiyor detaylarıyla yazdım. Lütfen mesaj atıp aynı cevabı gerektirecek sorular sormayın
IP
birdenbasladi
Üye
Üye

Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ekim-2022 Saat 05:53
Arkadaşlar bu arada sürekli ağız veya nefes kokusu durumunda tatlı sakız çiğnemek yerine hiç olmazsa kakule çiğnemenizi tavsiye ediyorum. Kilosu 750-1000 lira olmasına rağmen bir sakızdan hem çok daha ucuz hem daha etkili. En pahalısı olsa bile tatlı sakız birkaç dakika kendi aromasını yayıyor sonra ağız kuruluğunu arttırıyor. Velhasıl sakız uzun süre maskelemez. Kakule çiğnemek ve sonra yutmak daha iyi. Deneyenler tecrübelerini yazarsa memnun olurum.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 161
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ekim-2022 Saat 20:47
Şu dilin üzerindeki tabaka oluşmasa kokuda olmayacak aslında. Bence tüm mesele o tabaka. Devamlı bişeyler çiğneyince oluşmasına engel oluyoruz işte. Ama neden nasıl oluşur tedavisi nedir ( antbyotiksiz) bir türlü bulamıyoruz.
IP
birdenbasladi
Üye
Üye

Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2022 Saat 00:43
@kaderarkadaslar

Dil üzerindeki tabaka zorlu fırçalama sonrası biraz incelse bile bir parça da olsa bir şey yemeyle tekrar geri geliyor. Dermatolojiye gidilebilir. Tabakanın varlığını doğrudan koku ile ilişkilendirmeyi uzun süre önce bıraktım. Kokudan önce de vardı tabaka şimdi de var ve koku olmayan birçok insanda daha var.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2022 Saat 17:47
Haklısınız ama koku olmayanlarda tabakanın olmadığını gözlemledim. Yani dilleri pembe. Ve sabahleyin oil pulling yapanlar ağızlarının kokusunun ve tadının gün içinde güzelleştiğini söylüyorlar genel olarak. Bence sindirim veya bağırsaklardaki bir problemden kaynaklı olmaması gereken bir durum. Tabi diş kbb boğaz kaynaklı olanlarda var ama daha az bence.
IP
birdenbasladi
Üye
Üye

Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2022 Saat 21:25
Hocamız dilin fotojenik ve estetik olmak zorunda olmadığını söylemekle beraber dili fırçalamanın önemini hep vurgulamıştır.

Dilde tabaka olmasıyla ağız/ nefes kokusunun varlığı, dilin pembe olmasıyla ağız/nefes kokusunun olmamasının arasında anlamlı bir ilişki olmadığını düşünüyorum.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2022 Saat 22:48
Tabi doğrudur ben bir hekim kadar bilgili değilim gözlemlerimi aktarmak istedim. Dilerim en kısa zamanda kurtuluruz iyi akşamlar
IP
<< Önceki Sayfa   3
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu