Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Murat hocama soru Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   11
Yazar Mesaj
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 159
Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2022 Saat 19:15
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: Diloy

"Amonyak (NH3) en sık rastlananıdır. Ağızda bakteriler sebebiyle hep vardır. Midede Helicobacter pylori sebebi ile de oluştuğu söylenir. Nefeste 400-2390 ppb arasında bulunur (Diskin AM,2003). Ayrıca azot metabolizması hastalıklarında (gut, protein emilim bozuklukları, yaşlılık, açlık durumunda ve aminoasit metabolizması bozukluklarında nefeste amonyak yükselir. Hücreler çeşitli hastalıklar sebebiyle stres altında kaldığında NO, NO2, N2O gibi diğer azotlu gazları ve nitril grubu gazlar nefes kokusuna karışır. Halimeter ile ölçülemez"

Hocam şöyle bi yazınızı okudum.

Hücreler stres altında kaldığında kokulu gazlar nefese karışır kısmını biraz açabilir misiniz?

Yazıyı okumaya başladığımda bana ait olduğunu akıl edemedim. İkinci cümleye geldiğimde içimden "vay be kuvvetli yazı" dedim. Sonraki satırı okumya başladığımda yahu bu benim üslubumla yazmış dedim. Sonraki satıra geldiğimde sakın benim ağız kokusu kitabımdan bir paragraf olmasın dedim :-) :-)

Bu yazılanlar doğru bilgidir. Nerde buldunuz? benim ağız kokusu kitabımı mı aldınız? Bunun dili ağır gelmiyor mu size? Hekim misiniz?

https://agizkokusu.org/agiz-kokusu-gazlari.html

Hocam kendi web sitenizde okudum linkini bıraktım.
Stresle ağız kokusu direk bağlantılı buna %100 eminim kendi tecrübemden o yüzden dikkatimi çekti bu yazı. Hekim değilim bu hastalık yüzünden tırlatmaya az kalmış bi üyeyim..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2022 Saat 19:44
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Yarım bırakılmış diş teli tedavisinden sonra diş etinde problem oluşur mu?

Hayır. İlişkili değildir.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif
Gönderilenler: 365
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2022 Saat 05:11

[/QUOTE]https://agizkokusu.org/agiz-kokusu-gazlari.html

Stresle ağız kokusu direk bağlantılı buna %100 eminim kendi tecrübemden o yüzden dikkatimi çekti bu yazı. Hekim değilim bu hastalık yüzünden tırlatmaya az kalmış bi üyeyim..[/QUOTE]

Hücreler çeşitli hastalıklar sebebiyle stres altında kaldığında NO, NO2, N2O gibi diğer azotlu gazları ve nitril grubu gazlar nefes kokusuna karışır. Halimeter ile ölçülemez

Yazıda böyle diyor. Cihaz bu kokuyu ölçemez. Yani stres sebebiyle oluşan ve nefese karışan kokuyu sadece biz kendimiz alabiliyormuşuz diye anladım ben. Karşımızdaki kişiler ve cihaz bu kokuyu algılayamıyor.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2022 Saat 07:26
Murat hocam sağlıklı bir diş etini diş fırçası ile kanatmak mümkün müdür? mümkünse kişi ne diş fırçasıyla ne yapmış olabilir de sağlıklı diş eti kanamıştır
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2022 Saat 17:52
Orjinalini yazan: Tospik

https://agizkokusu.org/agiz-kokusu-gazlari.html

Stresle ağız kokusu direk bağlantılı buna %100 eminim kendi tecrübemden o yüzden dikkatimi çekti bu yazı. Hekim değilim bu hastalık yüzünden tırlatmaya az kalmış bi üyeyim..[/QUOTE]

Hücreler çeşitli hastalıklar sebebiyle stres altında kaldığında NO, NO2, N2O gibi diğer azotlu gazları ve nitril grubu gazlar nefes kokusuna karışır. Halimeter ile ölçülemez

Yazıda böyle diyor. Cihaz bu kokuyu ölçemez. Yani stres sebebiyle oluşan ve nefese karışan kokuyu sadece biz kendimiz alabiliyormuşuz diye anladım ben. Karşımızdaki kişiler ve cihaz bu kokuyu algılayamıyor.[/QUOTE]

Sanmıyorum. Bence stres altında kalındığında koku oluşması diye bir şey var murat hoca da bunun farkında ama açıkça söyleyemiyor çünkü tip5 teşhisi koyduğu hastaların çoğu bunu kabullenmeyecek ve bu da işinde negatif olarak murat hocaya yansıyacak..

Burada aylardır stres ve koku diye bas bas bağırıyor insanlar ama murat hoca bildiklerini kişisel sebeplerden ötürü açıklamıyor.......
IP
Hopeless
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 29
Alıntı Hopeless Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2022 Saat 18:55
O zaman neden her stres yapanın kokmuyor Bence Murat hoca böyle bi endişe yaşamayacak biri
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2022 Saat 21:44

Murat hocam sağlıklı bir diş etini diş fırçası ile kanatmak mümkün müdür? mümkünse kişi ne diş fırçasıyla ne yapmış olabilir de sağlıklı diş eti kanamıştır

Sağlıklı diş etini fırça ile kanatmak imkansıza yakındır.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2022 Saat 22:13

Yazıda böyle diyor. Cihaz bu kokuyu ölçemez. Yani stres sebebiyle oluşan ve nefese karışan kokuyu sadece biz kendimiz alabiliyormuşuz diye anladım ben. Karşımızdaki kişiler ve cihaz bu kokuyu algılayamıyor.

Sanmıyorum. Bence stres altında kalındığında koku oluşması diye bir şey var murat hoca da bunun farkında ama açıkça söyleyemiyor çünkü tip5 teşhisi koyduğu hastaların çoğu bunu kabullenmeyecek ve bu da işinde negatif olarak murat hocaya yansıyacak..

Burada aylardır stres ve koku diye bas bas bağırıyor insanlar ama murat hoca bildiklerini kişisel sebeplerden ötürü açıklamıyor.......

Kullandığım cihazlar (Halitor ve MX6) azot bazlı gazları yakalar. Azot bazlı gazları Halimeter ve oral (smart) chroma yakalamaz. Sadece sülfür familyasını ölçer.

Bir insanın ağzında koku varsa tip 1 yoksa tip 5 şeklinde düşünmek cehalettir. Eğer öyle olsaydı, bir hasta ya tip 1 veya tip 5 olacaktı. İkisi aynı anda olamayacaktı.

Halbuki tip 1+5, tip 2+5, tip 1+4+5 tanı alan vakalar var.

Ağzında veya burnunda veya nefesinde koku olan bireyler de tip 5 psikojenik vaka olabilirler. Tip 5 psikojenik tanısı bireyin ifadelerinin değerlendirilmesi ile gerçekleşir. Ölçülen kokulu gaz konsantrasyonundan bağımsızdır.
Benim bilgi gizlediğim şeklindeki ifadeleri talihsiz buldum.

IP
Hopeless
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 29
Alıntı Hopeless Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2022 Saat 22:23
Koku olan nasıl tip 5 oluyor hocam
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2022 Saat 19:26
Orjinalini yazan: Hopeless

Koku olan nasıl tip 5 oluyor hocam

Her objektif (tip 1,2,3,4) ağız kokusu yeteri kadar beklerse üzerine tip 5 psikojenik ağız kokusu eklenir. Böylece tip 2+5 veya 4+5 veya 1+4+5 şekline dönüşür.

IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2022 Saat 21:23
Murat hocam, halitor'u 2014'te üretmişsiniz. Daha önce koku ölçümünü hangi cihazla yapıyordunuz?

Halitor neden diğer diş hekimlerinde yok?Pahalı bir cihaz mı yoksa siz satışını mı yapmıyorsunuz?
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2022 Saat 07:03
Orjinalini yazan: Kelime

Murat hocam, halitor'u 2014'te üretmişsiniz. Daha önce koku ölçümünü hangi cihazla yapıyordunuz?

Halitor neden diğer diş hekimlerinde yok?Pahalı bir cihaz mı yoksa siz satışını mı yapmıyorsunuz?

Dostum lütfen yanlış anlama sorun Murat hocaya ama canım eleştirili şekilde yanıt vermek istedi. Allah aşkına 2019 dan beri kayıtlısın Murat hoca dışında ağız kokusu üzerine doğru dürüst kitap makale yayınlayan bilimsel çalışması teşhis veya tedavisi olan diş hekimi mi var ki? Eğer var ise senden özür diliyor önünde saygıyla eğiliyorum
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
özkan kara
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı özkan kara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2022 Saat 13:55
MURAT HOCAM İLETİŞİM BİLGİLERİNİZE NASIL ULAŞABİLİRİM ACABA
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2022 Saat 20:41

5-6 tane yaptım. Birazını meslektaşlara sattım. Birazını universitelere hediye ettim.
Daha önce MX6 kullanıyordum.
Neden sorgulanıyorum ? Nereye varacağız?

IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Şubat-2022 Saat 10:36

Kullandığım cihazlar (Halitor ve MX6) azot bazlı gazları yakalar. Azot bazlı gazları Halimeter ve oral (smart) chroma yakalamaz. Sadece sülfür familyasını ölçer.

Bir insanın ağzında koku varsa tip 1 yoksa tip 5 şeklinde düşünmek cehalettir. Eğer öyle olsaydı, bir hasta ya tip 1 veya tip 5 olacaktı. İkisi aynı anda olamayacaktı.

Halbuki tip 1+5, tip 2+5, tip 1+4+5 tanı alan vakalar var.

Ağzında veya burnunda veya nefesinde koku olan bireyler de tip 5 psikojenik vaka olabilirler. Tip 5 psikojenik tanısı bireyin ifadelerinin değerlendirilmesi ile gerçekleşir. Ölçülen kokulu gaz konsantrasyonundan bağımsızdır.
Benim bilgi gizlediğim şeklindeki ifadeleri talihsiz buldum.

Hocam sonuç olarak stres altında kalındığında var olan ağız kokusu diye bir durum var ama sizin cihazlarınız bunu ölçemiyor doğru mudur? Bu koku tespit edilemese de tip5 tanısı alır çünkü tip5 bireyin ifadeleri sonucu teşhis edilir doğru mudur?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Şubat-2022 Saat 20:56

Hocam sonuç olarak stres altında kalındığında var olan ağız kokusu diye bir durum var

Yanlış anlıyor olabilirsiniz.
Literatürde Stres altında insanların koku ürettiği söylenmektedir. Ama bu doğru değildir. Hiç kimse stres altında kaldığı için kokmaz. Bunu daha önce söylemiştim ama demekki kendimi ifade edememişim

ama sizin cihazlarınız bunu ölçemiyor doğru mudur?

Bu da yanlış
Benim cihazlarım azot bazlı gazları ölçebilir. gayet net yazdım geçen gün. Muhtemelen gözünüzden kaçmış olmalı.

Bu koku tespit edilemese de tip5 tanısı alır çünkü tip5 bireyin ifadeleri sonucu teşhis edilir doğru mudur?

evet
Bireyin ağzında burnunda nefesinde koku bulunsa da, bulunmasa da tip 5 nörojenik veya tip 5 psikojenik tanısı alabilir. Bunlar bağımsız hastalıklardır. Birinin yokluğu diğerinin varlığına kefil olmaz.

IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2022 Saat 14:29

Hocam sonuç olarak stres altında kalındığında var olan ağız kokusu diye bir durum var

Literatürde Stres altında insanların koku ürettiği söylenmektedir. Ama bu doğru değildir. Hiç kimse stres altında kaldığı için kokmaz. Bunu daha önce söylemiştim ama demekki kendimi ifade edememişim

Bu da yanlış
Benim cihazlarım azot bazlı gazları ölçebilir. gayet net yazdım geçen gün. Muhtemelen gözünüzden kaçmış olmalı.

Bu koku tespit edilemese de tip5 tanısı alır çünkü tip5 bireyin ifadeleri sonucu teşhis edilir doğru mudur?

evet
Bireyin ağzında burnunda nefesinde koku bulunsa da, bulunmasa da tip 5 nörojenik veya tip 5 psikojenik tanısı alabilir. Bunlar bağımsız hastalıklardır. Birinin yokluğu diğerinin varlığına kefil olmaz.

Hocam nasıl bu kadar net konuşabiliyorsunuz? Bu hastalığı siz çekmediniz ama çok net ifadeleriniz var. Stres altında kalındığında nefes kokusu oluşuyor defalarca yaşadım yaşayan birçok üye var. Neden ısrarla yok diyorsunuz? Yalan söylediğimizi ya da psikolojik vaka olduğumuzu düşünüyorsunuz ama defalarca yaşadım 10 dk önce hiçbir koku yokken birden leş gibi kokma olayını ya da kişiye göre kokma olayını. Bunlar hayal ürünü değil gerçekler....
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Şubat-2022 Saat 20:44

5-6 tane yaptım. Birazını meslektaşlara sattım. Birazını universitelere hediye ettim.
Daha önce MX6 kullanıyordum.
Neden sorgulanıyorum ? Nereye varacağız?

Hocam sorgu değil halitor hangi doktorlarda, üniversitelerde varsa biz de öğrensek neresi yakınsa oralara da gidebiliriz.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mart-2022 Saat 11:39
Hocam bu diş eti kanaması sonucu meydana gelen kokunun rezervi kanayan diş etinin üzerinde midir yoksa kanayan diş eti neticesinde üreyen bakteri veya başkaca durum dil sırtında rezervuar oluşturup kokunun dil sırtından çıkmasını mı sağlar? koku direkt diş etinden mi gelir dil sırtından mı hocam yanıtlayabilirseniz çok sevinirim saygılar iyi çalışmalar hocam.
IP
squid
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı squid Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mart-2022 Saat 12:11

Bu da yanlış

evet

Hocam nasıl bu kadar net konuşabiliyorsunuz? Bu hastalığı siz çekmediniz ama çok net ifadeleriniz var. Stres altında kalındığında nefes kokusu oluşuyor defalarca yaşadım yaşayan birçok üye var. Neden ısrarla yok diyorsunuz? Yalan söylediğimizi ya da psikolojik vaka olduğumuzu düşünüyorsunuz ama defalarca yaşadım 10 dk önce hiçbir koku yokken birden leş gibi kokma olayını ya da kişiye göre kokma olayını. Bunlar hayal ürünü değil gerçekler....

Stres durumunda tükürük salgısı azalir , ağız içi kokar tüküruk ise kokuyu notrler salgi azalinca sitrese bağlı olarak bir koku oluşmaya başlar...
IP
Agızkokusu1
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 26
Alıntı Agızkokusu1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2022 Saat 00:35
Murat hocam kbb doktoru farenjit için antibiyotik verdi. Antibiyotik kullanmaya çekiniyorum barsak florasını mikrobiyotasını bozar diye. Bu durumda tip 4 oluşurmu antibiyotik kullanırsam tip 4 olurmuyum. Fikir vermek isteyen bu konuda bilgisi olan arkadaşların da yorumlarını merak ediyorum

IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2022 Saat 01:12
Antibiyotik kullanma
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2022 Saat 09:35

Hocam bu diş eti kanaması sonucu meydana gelen kokunun rezervi kanayan diş etinin üzerinde midir yoksa kanayan diş eti neticesinde üreyen bakteri veya başkaca durum dil sırtında rezervuar oluşturup kokunun dil sırtından çıkmasını mı sağlar? koku direkt diş etinden mi gelir dil sırtından mı hocam yanıtlayabilirseniz çok sevinirim saygılar iyi çalışmalar hocam.

Hocam sitede yer alan bilgilerde diş eti kanamasının koku yaptığı yer alıyor ama kokuyu doğrudan kanayan bölgeden mi ortaya cikarttigi yoksa dil sırtına bakteri yuvalanması suretiyle mi zuhur ettiğine dair bilgi bulamadım.
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2022 Saat 21:00
Murat Hocam merhaba ağız çalkalama suyu ve dil temizleme jelinizi aldım kullanıyorum çok iyi temizliyor ağzı ve dili çok teşekkürler. Hocam ürünlerinize Ankara ilinde ulaşabileceğimiz satış yapan yerler var mı yoksa sadece internetten mi ulaşarak alabiliyoruz. Cevaplarsanız sevinirim. Bu arada stres altında koku oluşması durumunu benim de yaşadığımı belirtmek isterim.
Hayat mı yoksa Karanlık yalnızlık mı
IP
Orhan96413411
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı Orhan96413411 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2024 Saat 22:01
Öncelikle herkese hayırlı günler dilerim sorum murat hocama
Hocam duşa girdiğimde nem ortamı artıyor ve koku 0 a iniyor
Nemin kokuyu tamamen geçirdiğini fark ettim sizce bu sorun boğazdan kaynaklanıyor olabilirmi ve nem ile kokunarasında bir bağlantı var mı 🙏🙏
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2024 Saat 21:30
Banyo, duş deniz gibi ortama girdiğimizde ağızda koku varsa var, yoksa yok olarak kalır, değişmez, algımız değişir. Burdan yola çıkarak koku kaynağının yeri hakkında bir tahminde bulunmak zor olabilir
IP
<< Önceki Sayfa   11
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu