Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: TAM 20 SENE SONRA KURTULDUM..!! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
izmir35
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 21
Alıntı izmir35 Cevaplabullet Konu: TAM 20 SENE SONRA KURTULDUM..!!
    Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2020 Saat 11:25
Arkadaşlar merhaba bu forumun en eski üyelerindenim. Üyelik ismimi değiştirdiğim için yeni üye gibi gözükebilirim ama 10 senedir bu forumu takip ediyorum.

Hepiniz gibi bende onlarca doktora gittim. Rontgenler. tomografiler,ilaçlar, ameliyatlar neler neler.. yaptıklarımı anlatamam. Hatta gittiğim doktorların çoğu profesördü. Bu konu içim bir servet harcadım diyebilirim.

Ancak size çook güzel bir haberim var, sorunu küçük bir ameliyat ve doğru ağız-burun bakımı(BURASI ÇOK ÖNEMLİ) ile hallettim.

İzmir'de işinde çok başarılı olan KBB uzmanı profesör Enis Alpin GÜNERİ isimli doktora yaklaşık 3 sene önce gittim. O onlarca KBB doktorunun göremediği bir şeyi gördü ve şunu söyledi '' burun kemiklerin arasından olması gerekenden fazla bir delik var, bu da sinüs akıntısının devir daim yapmasını sağlıyor,sinüs akıp gitmiyor,sürekli burun kanallarında ve boğazında dolaşıyor, bu koku yapar dedi''

Ancak burun kanallarında bulunan bu deliği kapatma yöntemi olmadığı için, o deliğin bulunduğu yeri kıracağız ve delik kaybolmuş olacak dedi. gözünüzde büyütmeyin çok kısa bir ameliyattı, 3,4 gün sonra normal hayatıma döndüm. Eskiden burnum sürekli tıkanırdı, ameliyattan sonra burnum hiç tıkanmaz oldu, çok iyi hissediyordum

Fakat koku halen devam ediyordu. Ne kadar ağız, burun temizliği yapsamda koku gitmiyordu.Hatta gruptan en son bi arkadaşın tavsiyesi ile psikiyatra gittim. Arkadaşın kullandığı aynı ilaçları kullandım. İlaçlar beni adete durgunlaştırdı. Bişey hissetmiyordum, sürekli uyumak istiyordum. Bende bu ilaçlar çok ters etki yaptı 3. günün sonunda bıraktım ilaçları

Şimdi can alıcı yere geliyorum. Hastalıktan kurtulmamı Murat AYDIN hocanın sihirli 2 cümlesi başardı :)

Yaklaşık 20 gün önce Murat hocaya buradan soru sormuştum.Ağzı açık kalan kişinin hastalığı TİP 1 midir, eğer tip 1 ise yeterli ağız temizliği yapınca geçmez midir demiştim. Murat hoca da FARİKS kurursa ağız kokusu yapar. Sinüs rense kit faydalı olabilir demişti.

Ben sinüs rense kiti 10 yıldır kullanıyordum ama hiç faydasını görmemiştim. Fariks ne bilmiyordum. Şunu yaptım sinüs rense kiti burun deliklerimden çektim ve ağızdan boşalttım. BURASI ÇOOK ÖNEMLİ ARKADAŞLAR. Burun deliğimden çektiğim sinüs renseyi boğazımdan geçirerek yani fariksi temizleyerek ağzımdan boşalttım suyu. Ben daha önce çok eksik yapıyormuşum. Bir burnumdan çekip diğer delikten boşaltıyordum. Lütfen herkes bu yaptığımı denesin, eminim bir çoğunuzun sorunu çözülecek. ben yaptığım anda ferahlığı hissettim. Ayrıca mutlaka dilinizi de iyi fırçalayın. Sonra da halitosil kullanın.

Ben adana'ya bile 2 defa gitmiştim. 1. gidişimde 2011 de Murat hoca doğru tespit koymuş, doğru ilaçları sinüs rense kit vermişti. Ama ben yanlış kaullanmışım. Belkide sorunum yıllar önce çözülecekti.

2. gidişimde ise yaklaşık 2-3 sene önceartık iyice psikolojim de dağıldığı için Murat hocayı da yanılttım :) senin sorunun psikolojik demişti :)

Hocam benim hastalığım TİP 2 KBB kaynaklı imiş. İlk tespitiniz doğruymuş. Bu hastalığımı yenmemde 2 büyük doktor rol oynadı Murat hoca ve Enis Alpin hoca.

Hocam önünüzde saygı ile eğiliyorum. Siz çok iyi bir doktorsunuz. iyki varsınız. Lütfen bu grubu hiç bırakmayın. Bende burada olacağım, Müsait oldukça arkadaşlarımın her sorusunu yanıtlamaya hazırım.

Sizleri seviyorum sağlıkla kalın.. :)
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2020 Saat 02:42
geçmis olsun bende sinus rinse kullanıyorum ama boğazımdan mideme gidiyorm tutmazsam nasıl yapıyorsunuz
Belki birgün
IP
izmir35
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı izmir35 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2020 Saat 10:36
Teşekkürler başımı yukarı kaldırıyorum suyu hafif sert burnumdan püskürtüyorum , boğazımdan geçerek ağzıma geliyor, mideme hiç kaçmiyor. Bir kaç denemeden sonra yapabilirsin bence, çok basit..
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2020 Saat 19:09
Izmır önce normal başını eğip sinusleri temizliyorsun sonra kalan suyla boğazı genzi mi temizliyorsun?
IP
izmir35
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı izmir35 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2020 Saat 11:48
önce birer defa sağ ve sol burnumdan püskürtüyorum, bir delikten girip diğerinden çıkıyor. Sonra başımı hafif geri alıyorum. Her delikten'de 4,5 defa püskürtüp, boğazımdan,fariksten geçerek ağzıma geliyor bu kadar basit bir işlem..
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2020 Saat 18:35
İzmir35 aytuğ hoca da bana aynı şeyi söyledi fazladan delik var diye, ameliyat dedi ama ben de etkisi olmaz diye düşündüm ameliyatın çünkü anlattı işlemi ama o kapatıcam deliği yukarıdan dolanacak akıntı dedi. Ameliyat hakkında detay verebilir misin Ben hem deviasyon hem bademcik ameliyatı oldum o yüzden etkisin olur diye pek önemsemedim şu an çok heyecanlandım yazdıklarını okuyunca.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2020 Saat 18:37
Bir de kokunun tamamen geçtiğini söylemek için 20 gün çok erken değil mi şimdi ne durumda koku??
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2020 Saat 23:37
izmir sorucağım 3 soru var.
ben yapıyorum aynısnı onceden de yaptım ama devısyon vs oldugu ıcın akıntı resmen burnumda doluyo sonra akıyo gec akıyo yanı bazen koku yaptıgı oluyor

1) amelıyatı ne kadar ucrete oldun?
2)bıde bu sınus rınse olayını sabah mı yapıyorsun sadece yoksa gunde 2 kez mı ?
3)gunde 1 kez yaptıgını varsay kac saat koku gidiyo ?
4)burun ve genzı temızledıkten sonra gun ıcınde azda olsa mukus geldıgı oluyor mu yoksa hıc gelmıyor mu?
IP
izmir35
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı izmir35 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2020 Saat 03:28
1-Ameliyatı devlette Enis hocanın tavsiye ettiği bir doktora oldum ekstra para vermedim

2- Sabahları yapıyorum, akşam dışarı cıkacaksam akşamları dayapıyorum, yani günde 1 ya da 2

3-Sabah yaptıktan sonra gün boyu ferahım aslında , ama alkol sigara kullanırsam koku geri geliyor. o yüzden sigarayı komple bıraktım. alkolüde en fazla hafta da 1 içeceğim

4-Evet bazen az da olsa mukus geliyor o zaman hafif hafif koku başlıyor, bende öyle durumda tekrar sinüz rense yapıyorum, gargara kullanıyorum
IP
izmir35
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı izmir35 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2020 Saat 03:29
Evet çok erken ama sizle paylaşmak için daha fazla beklemek istemedim. şuan çok iyi durumdayım. Alkol, sigara kullanmazsam koku neredeyse sıfır denecek kadar az
IP
izmir35
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı izmir35 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2020 Saat 11:27
Hocam uyku hapı ya da fazla ağrı kesici kullanma ağız kokusu yapar mı ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2020 Saat 16:48
Orjinalini yazan: izmir35

Hocam uyku hapı ya da fazla ağrı kesici kullanma ağız kokusu yapar mı ?

Hayır.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2020 Saat 17:11
İzmir koku ne durumda
IP
izmir35
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı izmir35 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2020 Saat 12:51
Şuan ilk günler gibi iyi değil, biraz koku oluyor, ama yine de eski zamanlara göre çok daha iyi durumdayım..
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2020 Saat 19:42
İzmir 35 durum güncellesene ne durumda koku.. bir Fe arkadaşlar benim artık dilim damağım boğazım çok açıyor resmen her saniye canım yanıyor koku dışında sizde de böyle olan var mı??
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2020 Saat 23:48
ethıc faranjit olamaz mı bende boyle bı durum yok kurulukta olabılır agızdan mı nefes alıyorsun
IP
Standartvaka
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Standartvaka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2021 Saat 20:59
Orjinalini yazan: Ethic1

İzmir35 aytuğ hoca da bana aynı şeyi söyledi fazladan delik var diye, ameliyat dedi ama ben de etkisi olmaz diye düşündüm ameliyatın çünkü anlattı işlemi ama o kapatıcam deliği yukarıdan dolanacak akıntı dedi. Ameliyat hakkında detay verebilir misin Ben hem deviasyon hem bademcik ameliyatı oldum o yüzden etkisin olur diye pek önemsemedim şu an çok heyecanlandım yazdıklarını okuyunca.
hocam deviasyon ameliyatı öncesinde geniz akıntınız yada burun tıkanıklığınız var mıydı?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu