Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: GEÇMEYEN AĞIZ KOKUSU - MİDE KAYNAKLI Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 16
Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Konu: GEÇMEYEN AĞIZ KOKUSU - MİDE KAYNAKLI
    Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2020 Saat 16:00
Merhaba Arkadaşlar,

30 yaşındayım. Kendimi bildim bileli ağız kokum vardı.

Çevremdekilerden çok fazla uyarı aldım. Ailemden, arkadaşlarımdan. Artık yoruldum ve bu işi çözmeye karar verdim.

Kokunun içimden geldiğini hissediyordum, ayrıca bileğimi yaladığımda çok kötü kokuyordu.

Ağız kokusuna sebep olabilecek tüm nedenleri belirleyip kağıda yazdım. Tüm olası sebeplerin tek tek üstüne gitmeye karar verdim.

4 yıl önce bu işi çözmeye karar verdim.

Sırasıyla;

1-KBB'ye gittim, bir neden saptayamadılar.

2-Proktologa gittim, makatımın içini kamerayla inceledir, bir problem belirleyemediler.

3-Diş doktoruna gittim, ağızımda bir problem belirleyemediler.

4-Ürolojiye böbreklerimi kontrol ettirmek için gittim bir problem beliryemediler.

5- Akciğer ve karaciğerimi tetkik ettiler bir poblem beliryemediler.

6-Ayrıntılı kan tahlili yapıldı bir problem belirleyemediler.

7-Mide doktoruna gittim, midemi görüntüleme işlemi ve parça alımı yaptılar. Hafif gastrit belirlediler.Gastrit sebebi H.Bacter Pylori olması gerekirken bende bu bakteriyi saptayamadılar.

Fakat doktor, H.Bacter Pylori tedavisinde kullanılan; 1 adet antibiyotik(amoksilin), 1 adet proton pompası inhibitörü ve 1 adet Bizmut subsalisilat verdi.

Bu ilaçları kullanmaya başladığımda Bizmut Subsalisilat yan etki olarak dilimi simsiyah yaptı.
İşe gittiğim için utandım ve hemen ilaçları durdurdum.

Tam 4 sene tekrar utanç ile psikolojik bozukluklar ile hayatıma asosyal olarak, koku çok olmasın diye hep kısık sesle konuşan yürüyen bir ölü gibi devam ettim.

Tekrar konunun üzerine gitmeye karar verdim. Öncelikle daha önce verilen 3 adet ilacı tekrar alıp kullanmakla başladım.

İlaçlar 1 hafta sonunda kokuyu kesti. Nasıl sevindiğimi tahmin edemezsiniz.

Fakat ilaçlarım bittiğinde koku tekrardan belirdi. Tekrardan psikolojik çöküşe geçtim.

Tam iyileştim derken tekrar koku başladı.

H.Bacter Pylori'yi araştırmaya başladım. Bu bakterinin ilaçla tedavi edilme oranın düşük olduğunu öğrendim.

Bakteri ilaçlara karşı kendini koruyarak, midedeki yaşamına devam ediyor.

Bir şekilde bu Bakteriyi midemden yok edersem kokunun geçeceğini tahmin ediyordum.

Sürekli Antibiyotik içmeye karar verdim ne olacaksa olsun diyordum. Fakat hiç içime sinmiyordu.

İnternette araştırma yaparken, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun bir videosuna denk geldim.

Hoca bu bakterinin antibiyotik ve 3 lü ilaç tedavisi ile geçmeyebileceğini bu illetin tedavisinin Brokoli ile mümkün olduğundan bahsediyordu.

Brokolide sülfaronanın bu bakteriyi yok ettiğini belirtiyordu.

Kaybedecek bir şeyim yoktu ve denemeye karar verdim.

Hoca 20 gün içilmesini öneriyordu, 20. güne yaklaşırken ağız kokum tekrardan kesildi. Fakat ben kürü uygulamaya devam ettim.

Korkuyordum kürü bırakırsam tekrardan kokunun geleceğini düşünüyordum.

Koku geçmesine karşılık 45 gün uyguladım bu kürü ve artık sonlandırmaya karar verdim.

Koku olacakmı görmem lazımdı. 3 ay geçti fakat hiçbir şekilde o kötü koku tekrarlamadı.

Ağız kokumun H.Bacter Pyloriden olduğu kesinleşmişti artık.

Artık Brokoli ile dost oldum, kürünü uygulamasamda her hafta alıp salata olarak tüketiyorum.

Benim hikayem bu şekilde arkadaşlar üzerimden nasıl bir yük kalktığını size anlatamam.

Kokunun midenizden geldiğini düşünüyorsanız, bileğinizi yaladığınızda çok pis kokuyorsa denemenizi öneririm.

Umarım faydası olur.

Kür:
20 gün boyunca,
Sabah ve akşam,
200 gr brokoli,
5 dk suda kaynatılıp,
Sıcak veya soğuk aç karnına içilecek.
Haşlanan brokoliyide yiyerek tüketebilirsiniz.
Akşamdan hazırladığınızı sabahta içebilirsiniz.
Günlük hazırlanmasında fayda var.

Bizleri bu ortamda buluşturan Sayın Murat Aydın Hocaya ve Şifayı bulmamı sağlayan İbrahim Saraçoğlu hocaya teşekkürlerimi borç bilirim.

Konu ile ilgili bilimsel makaleler ve H.Bacter Pylori ile ilgili ayrıntılı içerik aşağıdadır.
Yabancı kaynak isterseniz arama motoruna "broccoli , h.bacter pylori" yazarak bulabilirsiniz.

https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/849279
http://guncel.tgv.org.tr/journal/50/pdf/100199.pdf
https://tr.wikipedia.org/wiki/Helicobacter_pylori

IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2020 Saat 16:31
Sevindim sizin adınıza umarım kalıcı olur. Bende mideden şüpheleniyorum, peki sizde sadece ağız kokusu mu vardı yoksa burnunuzdan da kötü koku çıkıyor muydu?
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2020 Saat 17:04
Cok sevindim sizin icin :)bende denicem.
Kürü birakali nekadar oldu?
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2020 Saat 17:08
Aah 3 ay tamam sonradan gördüm
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2020 Saat 17:10
Agiz kokunu sakizla idare edebiliyormuydun yoksa cokmu şiddetliydi
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2020 Saat 17:13
lıf agırlıklı salata ıle beslenmişsin daha oncede mıdendede problem yok demısler zaten salata agırlıklı beslendıgın ıcın sındırım sıstemın ıyı calıstı tıp4 tun bana kalırsa genız akıntın varsada su ve sebzeyı yedıgın ıcın ıncelmıstır genız akıntın yokta olabılır herkeste aynı sey olmuyor her turlu gecmıs olsun kardeısm
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Aralık-2020 Saat 18:43
Orjinalini yazan: Tükendim

Sevindim sizin adınıza umarım kalıcı olur. Bende mideden şüpheleniyorum, peki sizde sadece ağız kokusu mu vardı yoksa burnunuzdan da kötü koku çıkıyor muydu?

Selam Tükendim, burnumdan gelmiyordu.
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Aralık-2020 Saat 18:44
Orjinalini yazan: Efeefe

Agiz kokunu sakizla idare edebiliyormuydun yoksa cokmu şiddetliydi

Selam Efe yemekte yesem, dişimide fırçalasam etkisi 10 dk sürüyordu evet şiddetliydi.
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Aralık-2020 Saat 18:52
Orjinalini yazan: Murat880

lıf agırlıklı salata ıle beslenmişsin daha oncede mıdendede problem yok demısler zaten salata agırlıklı beslendıgın ıcın sındırım sıstemın ıyı calıstı tıp4 tun bana kalırsa genız akıntın varsada su ve sebzeyı yedıgın ıcın ıncelmıstır genız akıntın yokta olabılır herkeste aynı sey olmuyor her turlu gecmıs olsun kardeısm

Selam Murat,

Miğdemde hafif gastrit vardı. Gastritede H.Bacter Pylori sebep oluyor.Doktor H.Bacter Pylori yok dedi fakat yinede, H.Bacter Pylori ilaçları yazdı. Doktorun verdiği 3 lü ilaç tedavisi kokuyu kesti fakat ilaçlar bitince tekrardan nüksetti.

Lif ağırlıklı beslenmedim.Abur cubur, baharat, tatlı, meyve tükettim,halada tüketiyorum,hijyene ve temizliğe ekstra dikkat etmek gerekiyor. H.Bacter Pylori için.Bulaş kaynağı ve bulaşma şekli tam belli değil.

Brokoli ile iyileştiğim için benim için en önemli ve en sevdiğim sebze oldu. Haftada bir, 1 kg salata olarak tüketiyorum.

Geniz akıntım yok.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Aralık-2020 Saat 19:38
bendede hafif gastrit vardı kudret narı aldım aksu vıtal marka almayın bu arada yıne yazıyım asıtlı zeytın yagı kullanoyorlar mahvettı benı benım gastrıtımı gecırdı mıdeden kaynaklıysa eger ya helıcobakter olucak yada mıde tembellıgı olucak onun dısında ben hem tıp 4 hem tıp 2 ydım lıf agırlıklı ve ekmek sut urunlerını hayatımdan cıkarttıgım zaman hıc bı sıkıntım kalmadı sorunum 0 a yakın dıyebılırım sınus kıtte kullanıyorum mecburen bazende okyanus suyu tıp 2 yede bı care bulucaz artık
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Aralık-2020 Saat 19:40
meyve sebze lıftır ztn 1 kg brokolı yıyorum demışsın toplamda 30gr lıf yapıyor ztn sadece brokolı meyvelerı saymıyorum bıle her meyve tane olarak 3 4 gram lıf var ıcınde gunluk alman gereken lıf mıktarı 20 30 gr arası ztn sen yeterınce alıyorsun ıyı bir şey bu herkesın yapması lazım saglıklı ınsanlar dahıl
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Aralık-2020 Saat 19:37
@hakan brokollikürü kacinci günden sonra agiz kokun gitti ?
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2020 Saat 15:34

@hakan brokollikürü kacinci günden sonra agiz kokun gitti ?

Selam Efe 20. günde koku kesilmişti.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2020 Saat 17:21
Oooh tam 20.günde.sende her 7 günde bi 3 gün ara verdinmi ?
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2020 Saat 19:52

Oooh tam 20.günde.sende her 7 günde bi 3 gün ara verdinmi ?

Selam Efe hiç ara vermedim. Koku 20.günde kesilmesine rağmen garanti olması için 45 gün boyunca devam ettim.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2020 Saat 20:04
Ah tamam cünkü aslinda o kürde her 7 günde bi 3 gün ara veriliyomus.neyse bakalim benim 5.günüm bugün.daha bisey farketmedim ama umararim sendeki gibi kesilir🙏🙏
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2020 Saat 11:51

Ah tamam cünkü aslinda o kürde her 7 günde bi 3 gün ara veriliyomus.neyse bakalim benim 5.günüm bugün.daha bisey farketmedim ama umararim sendeki gibi kesilir🙏🙏

Selam Efe istersen ara vermeden 1 ayı tamamlamayı dene. H.Bacter Pylori çok inatçı bir bakteri.

IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2020 Saat 23:39
Valla çok sevindim iyileşenlerin adına.
Hakan bey kardeşim, bu kürde 20 gün boyunca sadece suyunu içiyoruz, değil mi? Yani brokoliyi de yiyor muyuz? Ayrıca başka hiç bir yiyecek yenmiyor yani, değil mi?
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2020 Saat 12:19
Bende yaklaşık 5 gündür falan brokoli kürünü uyguluyorum.Buna ek olarak beslenmeme de dikkat etmeye çalışıyorum dört dörtlük olmasada ve meyve yemeye çalışıyorum. 2-3 gündür ağız kokum mu azaldı yoksa koku alma duyum mu azaldı anlayamadım parfüm vs kokusunu alabiliyorum aslında ama ağız kokumun olmadığına inanasım gelmiyor. Bu sorundan bir gün tam anlamda kurtulsam bile bende bıraktığı psikolojik etkilerinden kurtulmam zaman alacak anlaşılan.Küre ara vermeden devam edeceğim, ilerleyen günlerde tekrar belirtirim durumumu. Herkese sağlıklı günler..
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2020 Saat 14:27
Kardeş, mesela ilk gün ne yedin içtin bi anlatıver lütfen?
Ben şunu anladım bu kürden; sadece brokoli suyu içilecek ve brokoli sebzesi yenilecek. Doğru mu?
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2020 Saat 18:31
Hakan beye mi sordunuz bana mı tam anlayamadım ama bana sorduğunuzu varsayarak cevap vermek istedim. Bu dönemde tam anlaylmiyla yemeyi kestiğim yiyecek yok. Herseyden az da olsa yiyorum sadece porsiyonlarimi kuculttum. Sabah brokoli suyunu içiyorum 20 dk boyunca hiç birsey yemiyorum sadece bol su içiyorum. Daha sonra sağlıklı bir kahvaltı yapıyorum zeytin peynir ceviz domates yumurta ve çavdarli ekmekten oluşan. Daha sonrasında akşam da brokoli suyunu içiyorum ve en geç 6 gibi yiyorum. Günde iki öğün olmuş oluyor. İlk iki gunhaşlanmış brokolileri de yedim ama daha sonrasında yemedim midem bulandı çünkü. 6 dan sonra ise sadece meyvedir sudur çaydır bunları yiyip içiyorum. Benim uyguladığım bu şekilde. Daha bir şeyler söylemek için erken belki ama baya azalma olduğunu hissediyorum.
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2020 Saat 19:12
Arkadaşlar bugün kürde 6. Günüm ve bu sabah uyandığımda bile ağzımda çok az koku vardı ki oda normal zaten herkeste olan bir durum. Yüzeye vuracak olursam en fazla %5 falan kalmıştır koku. Başlarda burnumun koku almadığını sandım ağız kokum geçince ama diğer tüm kokuları alıyorum kuruntu yaptığımı farkettim.umarim hep böyle devam eder üzerimden büyük yük kalktı ve bu arada şunu da söylemek istiyorum bende burunda hafif tıkanıklık ve geniz akıntısıda vardı ve ben ağız ve nefes kokumun %100 bundan kaynaklandigini düşündüm hep ama öyle değilmiş. Sizde öyle düşünseniz bile bence deneyin bir şey kaybetmezsiniz sebze sonuçta ilaç vs değil.
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2020 Saat 19:14
Bu forumu bizler için açan Murat hocama binlerce kez teşekkür ediyorum ve bilgilerini, deneyimlerini paylaşan arkadaşlarıma..
IP
yeldasoylem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı yeldasoylem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2020 Saat 21:54
Oncelikle insallah kalici bir çözüme ulasirsiniz bu kürün sonucunda:) benim size sorum su benim geniz akintisi ve cocuklugumdan beri mide rahatsizligim var. Benim sorunum.hangiisnden bilmiyorum ama geniz akintim cok kötü kokuyo ne kadar yapiskanda o kadar koku oluyo sizdede oyle oluyormuydu
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2020 Saat 22:08
Teşekkür ederim, inşallah hepimiz kalıcı olarak kurtuluruz:) Evet bende de geniz akıntısı hep vardı ve bazen koyu yapışkan ve çok kötü kokulu olurken bazende daha şeffafımsı oluyordu. Şuan zaten sinüs rinse kıt ile burun temizliğimi yapıyorum ve çok fazla su içip az yiyorum bunlar sayesinde geniz akıntım azaldı ama hala tam anlamıyla geçmedi buna rağmen koku hissedilmeyecek kadar azaldı. Mide rahatsızlığım var demişsiniz bence Bi şans verip deneyin aklınızda soru işareti kalmamış olur en azından ve ekstra sormak istediğiniz bir şey olursa hiç çekinmeden sorun lütfen birbirimizi en iyi biz anlarız. Ne kadar faydalı olabilirsem o kadar iyi benim için :))
IP
yeldasoylem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı yeldasoylem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2020 Saat 22:19
İcimizden birilerinin sifa bulmasina o kadar seviniyorumki hepimize umut oluyo insallah sizinde kalici bir sekilde gecmis olur onunuzdeki günlerde:) bende baslicam tabiki kure denemekte yarar var belli mi olur baslayinca mutlaka bu baslik altina bende yazarım
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2020 Saat 22:26
Umarım iyi gelir sizede, güzel haberlerinizi bekliyorum :)
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2021 Saat 16:38
Orjinalini yazan: mahoni

Valla çok sevindim iyileşenlerin adına.
Hakan bey kardeşim, bu kürde 20 gün boyunca sadece suyunu içiyoruz, değil mi? Yani brokoliyi de yiyor muyuz? Ayrıca başka hiç bir yiyecek yenmiyor yani, değil mi?

Selam Mahoni, evet suyunu içiyoruz ve pişen brokolileride çöpe atmak yerine yiyebilirsin.

Hayır normal yeme düzenine devam etmelisin. Bu kürü sabah ve akşam aç karnına uygulaman gerekiyor yalnızca.
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2021 Saat 16:39

Bende yaklaşık 5 gündür falan brokoli kürünü uyguluyorum.Buna ek olarak beslenmeme de dikkat etmeye çalışıyorum dört dörtlük olmasada ve meyve yemeye çalışıyorum. 2-3 gündür ağız kokum mu azaldı yoksa koku alma duyum mu azaldı anlayamadım parfüm vs kokusunu alabiliyorum aslında ama ağız kokumun olmadığına inanasım gelmiyor. Bu sorundan bir gün tam anlamda kurtulsam bile bende bıraktığı psikolojik etkilerinden kurtulmam zaman alacak anlaşılan.Küre ara vermeden devam edeceğim, ilerleyen günlerde tekrar belirtirim durumumu. Herkese sağlıklı günler..

Selam Tükendim pes etme en az 20 günü doldur.

Psikoloji konusunda haklısın kokmadığına alışmak zaman alıyor.
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2021 Saat 16:41
Orjinalini yazan: mahoni

Kardeş, mesela ilk gün ne yedin içtin bi anlatıver lütfen?
Ben şunu anladım bu kürden; sadece brokoli suyu içilecek ve brokoli sebzesi yenilecek. Doğru mu?

Selam Mahoni, hayır normal yeme içme düzenine devam edeceksin. Yalnıca sabah ve akşam aç karnına kaynamış olan brokoli suyunu içeceksin.
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2021 Saat 16:43

Bu forumu bizler için açan Murat hocama binlerce kez teşekkür ediyorum ve bilgilerini, deneyimlerini paylaşan arkadaşlarıma..

Selam Tükendim 20 günü mutlaka doldur. H.Bacter Pylori bakterisi çok inatçı.
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2021 Saat 16:45
Orjinalini yazan: yeldasoylem

Oncelikle insallah kalici bir çözüme ulasirsiniz bu kürün sonucunda:) benim size sorum su benim geniz akintisi ve cocuklugumdan beri mide rahatsizligim var. Benim sorunum.hangiisnden bilmiyorum ama geniz akintim cok kötü kokuyo ne kadar yapiskanda o kadar koku oluyo sizdede oyle oluyormuydu

Selam Yelda, Kürü uygula dene istersen eğer miğdende H.Bacter Pylori varsa koku geçebilir.

Geniz akıntın için Nazal yıkama yapabilirsin.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2021 Saat 19:56
Orjinalini yazan: Hakan3443

Helicobacter pylori gastriti ile ağız kokusu arasındaki ilişki kesin değildir.

Siz hiç Helicobacter pylori gastriti iyileşip ağız kokusu tamamen ve kalıcı olarak kaybolan birisini gördünüz mü?

IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2021 Saat 00:26
Benim abklamin midesi ağriyodu bi ara ve onda helicobacter cikti ve o ara yeğenimde (ablamin kizi) onda mide ağrisi yoktu ama agiz kokusu vardi ve ondada helicobacter cikti.ve antibiotik tedivisiyle iyileşti.2 sene gecti geri gelmedi.
IP
geçicek
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı geçicek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2021 Saat 14:10
yasım 20 ağız kokusunu 5 senedir çekiyorum hakan bey size bir sorum olucaktı sizde helicobakter pylori oldugunu nasıl anladınız sadece ağızınızda koku mu vardı yoksa internette yazan belirtileri mi görüyordunuz cevaplarsanız sevinirim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ocak-2021 Saat 20:33

Benim abklamin midesi ağriyodu bi ara ve onda helicobacter cikti ve o ara yeğenimde (ablamin kizi) onda mide ağrisi yoktu ama agiz kokusu vardi ve ondada helicobacter cikti.ve antibiotik tedivisiyle iyileşti.2 sene gecti geri gelmedi.

Demekki başlangıçta ağız kokusu hiç yokmuş. Bireyin ifadelerinden önce ölçüp görmek doğrulamak lazım. Subjektif ifadeler yanıltıcı olabilir.
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2021 Saat 21:10
Selam Murat Hocam, doğrudur bende tesadüfen keşfettim.Ağız kokum hala yok.

Orjinalini yazan: aydinmur

Siz hiç Helicobacter pylori gastriti iyileşip ağız kokusu tamamen ve kalıcı olarak kaybolan birisini gördünüz mü?

IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2021 Saat 21:19
Selam Geçicek,Gastrit teşhisi konuldu. Gastritin temel sebebi bu bakteri oluyor diye öğrendim.Gastrit belirtileri vardı.

Orjinalini yazan: geçicek

yasım 20 ağız kokusunu 5 senedir çekiyorum hakan bey size bir sorum olucaktı sizde helicobakter pylori oldugunu nasıl anladınız sadece ağızınızda koku mu vardı yoksa internette yazan belirtileri mi görüyordunuz cevaplarsanız sevinirim
IP
Hakan3443
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hakan3443 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2021 Saat 21:45
Selam Murat Hocam,

Ayrıca farklı kaynaklardada nefes kokusunun H.Bacter Pylori ile alakalı olabildiği belirtilmiş.

Kaynaklar;

http://guncel.tgv.org.tr/journal/38/pdf/100025.pdf

https://www.memorial.com.tr/saglik-rehberi/agiz-kokusu2#:~:text=Midede%20olu%C5%9Fan%20bakterilerle%20geli%C5%9Fen%20ve,da%20ortadan%20kalkt%C4%B1%C4%9F%C4%B1%20tespit%20edilmi%C5%9Ftir.

https://www.orhanozgur.com/tr/agiz-kokusu_a.html

https://www.healthline.com/health/breath-smells-like-urine#causes

Orjinalini yazan: aydinmur

IP
geçmek bilmiyor
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı geçmek bilmiyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2021 Saat 17:22
merhaba hakan bey gastrit belirtilerinizi söyleyebilme sansınız var mı bende son çare olarak brokoli kürü uygulayıp gormek istiyorum.şüphelendiğim 2 ana konu var helicobakter pylori ve reflü cevabınız için simdiden tesekkurler
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu