Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Ağız ve burundan gelen koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Macun
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı Macun Cevaplabullet Konu: Ağız ve burundan gelen koku
    Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2020 Saat 12:07
Herkese merhaba, ben 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Yaklaşık 5 senedir ağzımdan ve son 3 senedir de hem ağzımdan hem burnumdan gelen kokuyla uğraşıyorum. Aslında her şey 5 sene önce ağzımda koku olduğunu düşünmemle başladı. Kimseden böyle bir tepki almama rağmen koku olduğunu düşünüp araştırmalar yaptım, strese girdim. Ben stres yaptıkça gerçekten bit ağız kokusu oluştu ve sosyal problemler yaşamaya başladım. Kendimi toplumdan soyutladım, zaten pek dışa dönük bir insan değildim bu süreçte iyice içime kapandım. Yine bir gün internette ağız kokusu hakkında araştırma yaparken bu siteye rastladım. Bir üye ağzıyla birlikte burnundan da koku geldiğini söylüyordu. Bu yazıyı görünce bu sefer buna da taktım ve acaba burnumdan da geliyor mu diye düşünmeye başladım. İlk başlarda çok saçma gelse de zamanla buna kendimi inandırdım ve bir süre sonra gerçekten burnumdan koku yayılmaya başladı. Okulda sınıfta yanımda oturanlar rahatsız oluyordu, sınıfa giren burda ne kokuyor diyordu. Ben bu süreçte iyice kötü oldum hatta intiharı bile düşündüm diyebilirim. Süreç içinde birçok kez hastaneye, kbbye gittim. Bademciklerimden şüphe etmeye başladım çünkü iki tarafta da yarık vardı ve içinden zaman zaman küçük zaman zaman orta büyüklükte kötü kokan parçacıklar geliyordu ve hala geliyor. Kbbde bunları anlattım çoğu bir şey yok dedi bir tanesi bademcik taşların var ama büyük değil sıkıntı çıkarmaz dedi. Bundan sonra psikiyatristlere gitmeye başladım, ilaçlar kullandım, terapiler yaptık hala da devam ediyoruz. Hiçbir etkisini görebilmiş değilim hala ağzımdan ve burnumdan koku yayılıyor. Son çare olarak size danışmak istedim. İnşallah okursunuz ve bir cevap verirsiniz. Şimdiden teşekkür ediyorum.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2020 Saat 19:38
sorunun psikolojik mi bılmıyorum kendımdede aynı sorun olup sıkıntımı yendıgım ıcın mesaj atıyım dedım
ben tip1 tip2 tip3 tip4 tum anlatıyım
yarı cıkan yırmılık cıkan dısımın yanında az bı apse olmus yanı elımı göturmesem görmıycegım yerde agrıda yok fark ettırmıyordu ve kötu kokuyordu dıslerımı fırcaladım o yırlımık dısıde fırcalayıp gargara yapınca sorun kalmadı suan mıdem sureklı yanardı yandıgı zaman koku dahada beter olurdu gercektende corona var suanda mıden eger yanıyorsa doktora gıtme suanlık aktardan aksu vıtal marka harıc bu marka rezalet bozuk urun satıyor kudret narı al herhangı bı markadan tadı bozuk olmasın her sabah yada sabah aksam 1 tatlı kasıgı yemeklerden 30 40 dk once ye ve zararlı besınlerı lısteden cıkar gazlı ıcecekler unlu mamuller aklına gelen zararlı ne varsa reflu veya gastrit dıyetı yazarsan ınternete ordan daha net bılgılere ulaşabılırsın.tip4 vardı tabı anlamam uzun zamanımı aldı ben tip2 nın bu kadar agır koku yaptıgnı zannedıyordum cunku kokulu kötu tatlı genız akıntım vardı yogun oluyordu beyaz renge yakın yapışkan evet genız akıntısı bır neden ama onun etksını 10 20 kat arttıran nefes kokusuydu hem burundan hem agızdan cıkıyordu sıkıntı cekıyordum nefes kokusunun en en buyuk nedenı bagırsak ıcın konusuyorum floranın bozulması malesef curukcul bakterıler olarak tanımlanan bı bakterı toplulugu var az lıf yuksek proteın yuksek unlu mamul seker vs yersenız yemekler bagırsagınızda hapsoluyor ve bu bakterıler curutuyor bayram edıyor nefes kokusu olarak sıze gerı donuyor tedavısı ıse lıflı beslenmek en az 30 gr lıf almanız lazım her gun suan duzgun beslendıgım ıcın genız akıntım %90 azaldı hıssetmıyorum bıle kokunun sıddetı 100 ıse suan 1 dıyım sız anlayın genız akıntısı ıcın ıse ben yapmıyorum ama yapmaya baslıcam ne olur ne olmaz sınus kıt ıcıne az bır sey xylıtol koyucam bu burundakı patojen bakterılerın sayısını ve buruna yapışmasını onluyor bırde burun nemlendırıcı alıcam nazal nem dıye gecıyor bunları duzenlı kullanmaya baslıcam beslenme tarzımıda senın ıcın bır daha yazıyım 4 tane koku tıpıne sahıptım burun agız mıde bagırsak halımı sen dusun ben suan ıyı durumdayım sen de iyileşirsin
sabah 7 de kalkıyorum kalktıgım gıbı 3 su bardagı su ıcıyorum 1 saat yemek yemıyorum bunun ustune 8 de bı kac tane yumurta haslama veya omlet yanına yeşıllık dometes salatalıkçiğ brokolı salatası (cıgken once karbonatlı suda bekletıyorum tarım ılacları ıcın 15 dakıka sonra ve bı 15 dakıka sırkelı suda bekletıyorum bakterıler ıcın tabı bunları alır almaz yapıyorum her sabah degıl sonra dolaba koyuyorum) sut urunu asla yemıyorum genız akıntısını cok arttırıyor.kısacası sabahleyın oglenleyın ıkındı ve aksam mutlaka ogunumde lıf oluyor tek tek yazıyım ornek olmasın acısından

7 de 3 bardak su
8 de   yumurta tahın yesıllıkler domates salatalık 10 15 tane cevız saat 12/12 30 gıbı canım ne ısterse cevız badem veya meyveler ornek 2 3 mandalına portakal ve kırmızı elma (kırmızı elma alerjı baskılayıcıdır ayrıca narencıye meyveler brokolı kırmızı sogan da guclu alerjı baskılayıcıalrdır)

ıkındı zamanı saat 3 30 4 gıbı evde ne varsa ornek verım kuru fasulye ıyı pısmıs bulgur pırınc veya et yanına bolca mevsım yesıllıklerı ve salata sart yoksa olmaz

aksam 7 gıbı sadece lıf ıceren bı yıyecek yıyorum 3 4 adet meyve(daha fazlada olabılır) veya sadece kuruyemıs badem leblebı cevız vb yıyorum diş dil fırcalıyorum tabı suanlık dıl fırcalamıyorum eskısı gıbı cunku sut urunu ve şeker yag yemedıgım ıcın dıl pası eskısı gıbı olusmuyor gargara yetıyor butcenız uygunsa keten tohumuda alın super gıda olarakta gecıyor bı guzel ogutmenız lazım yoksa vucutta sındırelemez fayda alamazsınız blendır veya keten tohumu ogutucu var baharatcılarda alın kullanın benım sıze tavsıyem bıraz paraya kıyıp blendır almak en ucuzundan saat 7.30dan sonrada 9 10 gıbı su ıcıyorum aklıma estıkce bıtkı cayıda oluyor bazen ve sorunum kalmıyor arkadaslar bunun ıse yaramasının nedenı cok haklı nedenlere dayanıyor lıf bagırsaktakı yıyeceklerın ıtılmesını saglıyor curukcul bakterıler proteıne kolay erısemıyor öte yandan faydalı dedıgımız bakterıler lıfı kullanıyor ve curukcullerı zamanla baskılanıyor sayıları azalıyor
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2020 Saat 19:49
yemekten 1 saat once veya yemekten en az 2 3 saat sonra su ıcın yemekle beraber su ıcmeyın sındırım ıcın zararlıdır saat 12 de yatıcaksınz arkadaslar 7 30dan sonra yemek yemeyın su cay serbest ılk gunler etkısını görmedım bu beslenmenın etkısını 10 gunde gördum sızde kac gun olur bılmıyorum
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2020 Saat 19:51
özelden soruları olan varsa sorsun çekınmesin
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2020 Saat 21:19
Orjinalini yazan: Murat880

özelden soruları olan varsa sorsun çekınmesin

Hiç bir şeyi özelden konuşmayın
Bütün görüşmelerinizi buradan yapın. Bu forum bu sebeple var.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2020 Saat 22:47
Doğru söylüyorsunuz hocam. Kuruyemişleri makbul mahsul gibi yerlerden alın 100 gr ceviz 6TL’ye denk gelıyo
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2020 Saat 16:56

Doğru söylüyorsunuz hocam. Kuruyemişleri makbul mahsul gibi yerlerden alın 100 gr ceviz 6TL’ye denk gelıyo

Bu ne demek ?
Nerden çıktı kuru yemiş ?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2020 Saat 19:10
Hocam kuruyemişçide çalışmıyorum ogrencıyım beslenme tarzımı yazdım koku problemımı yendıgımı belirttim Bakallar benzeri kuruyemişcılerde kuruyemısın kılosu 100 TL yı buluyor ben ucuz olan yerleri söyledim
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2020 Saat 23:27
Macun, yazdıklarını okur okumaz aklıma tip5 yani psikolojik olduğu geldi. Uzman değilim ama mesajından bu fikri çıkardım. Tabii, koku gerçekten de olabilir.
Psikoloğun bu konuda bir şey söyledi mi ya da bugüne kadar ağız kokun olduğunu söyleyen oldu mu?

Psikoloğa gitmeyi kesinlikle bırakma. İntihar düşüncesi ağız kokusundan daha büyük bir sorun. İlaçlar kaygılarını gidermeye de yardımcı olacaktır.
IP
afaff
Üye
Üye

Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Aralık-2020 Saat 05:01
Orjinalini yazan: aydinmur

Bu ne demek ?
Nerden çıktı kuru yemiş ?

Hocam ufak bi yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Murat arkadasimiz sizin özelden konuşmayın foruma yazın demenize doğru söylüyorsunuz hocam demiş. Diğer cevizle olan cümleyi de önceki cümleden bağımsız olarak yazmış. Yani diğer yazdıklarına ekleme yapmak istemiş. Sizin bunu üzerinize alinmaniz ve Murat'ın da yanlış anlayıp kuruyemisciyle alakasının olmadığıni açıklamaya çalışması güldürdü açıkçası :)
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Aralık-2020 Saat 17:35
Hangi kafayla yazdım bende bilmiyorum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu