Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: YILLLLAR SONRA BENDE İYİLEŞTİM🥳🥳 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
xxstarxx
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı xxstarxx Cevaplabullet Konu: YILLLLAR SONRA BENDE İYİLEŞTİM🥳🥳
    Gönderim Zamanı: 31-Aralık-2020 Saat 18:56
Yıllardır bu forumlarda dolaşıp çare arayan bu büyük sorundan kurtulmuş biri olarak son kez bu siteye giriyorum ve yazıyorum. Utanmayın çekinmeyin gidin dişlerden başlayıp daha sonra kbb tedavinizi olun çözüm bulunmazsa diğer bölümlere de başvurabilirsiniz.

Nasıl kurtulduğum gelecek olursam yıllardır kendi başıma bir çözüm arayışındaydım sürekli forum forum gezip yeni şeyler deniyordum fakat hiçbiri kalıcı olarak bir işe yaramış değildi. Yaş 21 e dayandı artık çekilecek gibi değildi dişlerime baktırdım herhangi bir çürük vs yoktu. Aylar sonra devlet hastanesinde bir kbb uzmanına gördündüm şikayetimi tam olarak söyleyemedim kronik farenjit tanısı koydu burunda eğrilik olduğunu söyledi.Sorun hale devam ediyordu dilde özellikle arka kısımda fazla olmakla birlikte beyaz bir tabaka vardı kesinlikle ondan kaynaklı bir kokuydu temizlediğimde neredeyse tamamen geçiyordu ama bir gün temizlemeyeyim tekrar eski haline dönüyordu.
Aynı zamanda boğazda bişey varmış hissi yanma kuruma şikayetlerimde vardı. Yine üstünden aylar haftalar geçti bir gün özel bir hastanede bir kbb uzmanına göründüm (yine şikayetimi söyleyemedim:/) burun içini incelemesi sonucu kendisi de kemik eğriliği olduğunu söyledi ancak bunun yanında alerjik rinit olduğumu ve öncelikle bunun tedavisini yapmamız gerektiğini söyledi antibiyotik tedavisine başladık hayatım değişti diyebilirim (farkında olmadığım) baş ağrılarım geniz akıntım dil de beyazlık boğaz da yanma kuruma vs tüm şikayetlerimden kurtuldum çok şükür sabahları dinç uyanıyorum gün içinde sürkeli yorgunluk halim artık yok.
hayat kaliten 1den10a çıktı desem yeridir birşeye odaklanmam eğitim hayatımda başarım arttı. BU SORUN SİZDE DE KRONİKLEŞMİŞSE MUHAKKAK ALTINDA YATAN ŞEYİ BULUP TEDAVİ OLUN BU HAYAT BÖYLE YAŞANMAZ HEPİNİZİ ANLIYORUM ÖZELDEN SORULARINIZ OLURSA YAZIN ÇOK NADİR DE OLSA BURALARA UĞRARIM HERKESE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN
IP
yeldasoylem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı yeldasoylem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Aralık-2020 Saat 21:11
Merhabalar oncelikle gecmis olsun. Banada alerjik rinit tanisi kondu ama antibiyotik tedavisi yapılmadi ayni sekilde bende de deviasyon var siz sadece antibiyotik tedavisi ilemi iyilestiniz devaiasyon ameliyati oldunuzmu peki
IP
afaff
Üye
Üye

Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2021 Saat 00:38
İyileşmene sevindim ancak şunu merak ediyorum antibiyotiği bırakalı ne kadar oldu ve hala koku yok? Çünkü biliyorsun antibiyotik kullandığı esnada kokudan kurtulan ve sonra ilacı bırakınca 1 hafta sonra felan tekrar kokunun döndüğü çok arkadaş var. Yani merak ediyorum sen ilacı bırakali birkaç ay oldu ve koku hala yok diye biliyor musun mesela?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2021 Saat 15:25
Orjinalini yazan: xxstarxx

...... BU SORUN SİZDE DE KRONİKLEŞMİŞSE MUHAKKAK ALTINDA YATAN ŞEYİ BULUP TEDAVİ OLUN BU HAYAT BÖYLE YAŞANMAZ HEPİNİZİ ANLIYORUM ÖZELDEN SORULARINIZ OLURSA YAZIN ÇOK NADİR DE OLSA BURALARA UĞRARIM HERKESE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.

Hayır özelden yazışmayın
Ne biliyorsanız burdan yazışın herkes okusun
Bu grup bunun için var
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2021 Saat 16:32
Evet size katılıyorum hocam. Genele hitap edilen bir konuysa, yine genele cevap verilmelidir.
Bu arada evet, antibiyotiği keseli kaç gün, ay, yıl oldu?
Lütfen güncelleyin tarihleri 🙏🏾
IP
BlackSea58
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı BlackSea58 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2021 Saat 23:32
Hocam çok sevindim iyileştiğinize, yazdığınız herşey bende de var nefes alamıyorum ağzım hep kuru, burnum eğik vs vs. antibiyotign adı nedir bende kullanmak istiyorum da
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ocak-2021 Saat 21:57
buyuk ıhtımal augmıntın mor kutulu antıbıyotık yazmıştır koku 1 ay cıvarı gıder sonra tekrarlar genelde. forumdan okudugum arkadasların tecrubelerıne dayanarak yazıyorum
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Agızkokusu1
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 26
Alıntı Agızkokusu1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2022 Saat 17:47
Murat880, eğer antibiyotik kokuya sebep olan hastalığı iyileştirmişse koku neden tekrar gelsin. Ayrıca kronik farenjit antibiyotik kullanmadan iyileşicek bir hastalık değil. Kronik farenjit hastalığı, antibiyotik kullanıp geçmişse, tekrar kronik farenjit oluşmadığı taktirde koku geri gelmez.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2022 Saat 18:35
Orjinalini yazan: Agızkokusu1

Murat880, eğer antibiyotik kokuya sebep olan hastalığı iyileştirmişse koku neden tekrar gelsin. Ayrıca kronik farenjit antibiyotik kullanmadan iyileşicek bir hastalık değil. Kronik farenjit hastalığı, antibiyotik kullanıp geçmişse, tekrar kronik farenjit oluşmadığı taktirde koku geri gelmez.

Konuyu başlatan arkadaş alerjik rinit demiş kronik farenjit dememiş.
IP
Agızkokusu1
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 26
Alıntı Agızkokusu1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2022 Saat 14:57
Tekrar oku istersen antibiyotik kullandıktan sonra boğazda ki şikayetleride geçmiş ayrıca kronik farenjit tanısıda koyulmuş.
IP
serengil
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı serengil Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2022 Saat 12:34
Aktif misin:/
IP
Brt16
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı Brt16 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2023 Saat 01:10
Mrb knk hangi antibiyotik leri kullanfn ve hangi hastaneye gittin bende bursa dym cevap verirsen sevinirim
IP
Brt16
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Brt16 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2023 Saat 01:15
Orjinalini yazan: xxstarxx

Yıllardır bu forumlarda dolaşıp çare arayan bu büyük sorundan kurtulmuş biri olarak son kez bu siteye giriyorum ve yazıyorum. Utanmayın çekinmeyin gidin dişlerden başlayıp daha sonra kbb tedavinizi olun çözüm bulunmazsa diğer bölümlere de başvurabilirsiniz.

Nasıl kurtulduğum gelecek olursam yıllardır kendi başıma bir çözüm arayışındaydım sürekli forum forum gezip yeni şeyler deniyordum fakat hiçbiri kalıcı olarak bir işe yaramış değildi. Yaş 21 e dayandı artık çekilecek gibi değildi dişlerime baktırdım herhangi bir çürük vs yoktu. Aylar sonra devlet hastanesinde bir kbb uzmanına gördündüm şikayetimi tam olarak söyleyemedim kronik farenjit tanısı koydu burunda eğrilik olduğunu söyledi.Sorun hale devam ediyordu dilde özellikle arka kısımda fazla olmakla birlikte beyaz bir tabaka vardı kesinlikle ondan kaynaklı bir kokuydu temizlediğimde neredeyse tamamen geçiyordu ama bir gün temizlemeyeyim tekrar eski haline dönüyordu.
Aynı zamanda boğazda bişey varmış hissi yanma kuruma şikayetlerimde vardı. Yine üstünden aylar haftalar geçti bir gün özel bir hastanede bir kbb uzmanına göründüm (yine şikayetimi söyleyemedim:/) burun içini incelemesi sonucu kendisi de kemik eğriliği olduğunu söyledi ancak bunun yanında alerjik rinit olduğumu ve öncelikle bunun tedavisini yapmamız gerektiğini söyledi antibiyotik tedavisine başladık hayatım değişti diyebilirim (farkında olmadığım) baş ağrılarım geniz akıntım dil de beyazlık boğaz da yanma kuruma vs tüm şikayetlerimden kurtuldum çok şükür sabahları dinç uyanıyorum gün içinde sürkeli yorgunluk halim artık yok.
hayat kaliten 1den10a çıktı desem yeridir birşeye odaklanmam eğitim hayatımda başarım arttı. BU SORUN SİZDE DE KRONİKLEŞMİŞSE MUHAKKAK ALTINDA YATAN ŞEYİ BULUP TEDAVİ OLUN BU HAYAT BÖYLE YAŞANMAZ HEPİNİZİ ANLIYORUM ÖZELDEN SORULARINIZ OLURSA YAZIN ÇOK NADİR DE OLSA BURALARA UĞRARIM HERKESE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN
IP
Brt16
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Brt16 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2023 Saat 01:16
Knk bende Bursa'da ym hangi hastaneye gittin hangi antibiyotik leri kullandın cvp verirsen sevinirim
IP
sifa_95
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı sifa_95 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2023 Saat 12:17
Augmentin kokunu geçiriyorsa evet sorun üst solunum yollarında olabilir. Ben daha önce diş ile ilgili bir sebepten bu antibiyotiği kullandım. Kokunun geçmesini bırakın daha da arttı. Dilimin rengi koyulaştı, ağzımda pamukçuk oluştu.

Her antibiyotikte herkesin kokusuna iyi gelmiyor çünkü sorunlar başka yerlerde. Ben de mesela bağırsak enfeksiyonları ile ilgili antibiyotikler kokuyu sıfırlıyor. Hangisi olursa olsun.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2023 Saat 12:41
İnstagramda bi gönderinin altında şu 3 farklı çözüm yolu gördüm;

IP
Engin Aslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı Engin Aslan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2023 Saat 17:41
Bu adamın gerçekten iyileştiğini düşünmüyorum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu