Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Kesin Şekilde İyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Konu: Kesin Şekilde İyileştim
    Gönderim Zamanı: 31-Ocak-2021 Saat 12:24
Arkadaşlar merhaba
Bu kez geri dönüşsüz şekilde iyileştiğimi hissediyorum. Bu satırları sadece size yardımcı olmak amacıyla yazıyorum.
Şu ana kadar milyon şey denedim.
Ama sonunda aslında beni iyileştiren şey şu oldu ( sırasıyla)

-glütnsiz beslenme.
-sıfır rafine şeker
-zayıf olan mide asidimin (mide ilaçları mahvetmiş) güçlenmesi için sirke zencefil vs kullandım. Yemeklerde su içmek yok. Yemek öncesi ve sonrası 2 saat su yok. Sıcak içeçek yemek öncesi ve sonrası 1 saat içilmeyecek. Mide asidi güçlenmesi için ne gerekiyorsa araştırıp uyguluyorum.
- sadece sağlıklı gıdalar ( kızartma yok, sağlıksız karbonhidrat yok, paket ürün yok) çay sadece 1-2 bardak açık . Kahve bir süredir içmiyorum.
-akşam geç saatte yemiyorum.
- eğer sağlıklı beslenmeden bu sorunu çözmeye çalışıyorsanız çok zor. Evet etrafta çok sağlıksız beslenmesine rağmen sorun yaşamayan insanlar var ama belki onların genleri daha iyidir belki evveliyatta sağlıklı beslendikleri için vücutları tolere ediyordur , herkesin bünyesi sağlıksız yiyeceğe aynı tepkiyi vermiyor. Bu nedenle aynı hayatı yaşayan insanlar farklı hastalıklara tutuluyor. Herkesin metabolizması farklı. Ben karbonhidratı sadece kilo aldıran , spora gidilerek halledilebilecek bir zararlı gibi düşünürdüm ama öyle değil. sağlıksız beslenme zincir şeklinde bir sürü sorunu tetikliyor . Zincir uzadıkça de zincirin başındaki halkayı bulmak çok zorlaşıyor . Ben de samanlıkta iğne aramışım. Ama çözüm gözümün önündeymiş görmemişim. Çözümü uygulayınca herşey çorap söküğü gibi düzeliyor. Hayat kaliteniz artıyor. Maşallah deyin:) Sağlıcakla.
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ocak-2021 Saat 12:59
Umarım daim olur, sevindim sizin adınıza:)
Peki sirke ve zencefili tam olarak nasıl uyguladınız?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ocak-2021 Saat 16:13
bende aynı şekilde hamur ısı gluten yemedıgımde ve en onemlısı proteınlı bı yemegın yanında karbonhıdrat yemedıgımde (karbonhıdrat mıde asıdını baskılar benım mıde asıdım dusuk cıktı) proteının yanında sebze ve saglıklı yag (ekstra vırgın zeytın yagı veya soguk sıkım hındıstan cevızı yagı) sındırımım ıyılesıyor reflu sorunum kalmadı karbonhıdratı ornegın kuruyemıs karabugday vs sadece tek ogunde yıyorum metabolızma hızı ıcın bazen acı bıber yedıgımde oluyor en onemlısı su ıcme sıklıgım arttı eskıden 0 su ıcerdım bıldıgınz 2 3 gun su ıcmedıgım olurdu suan ıstemsızce canım su ıstıyor demekkı bı seylerı dogru yapıyorum
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ocak-2021 Saat 23:37
Effect senin icin cok sevindim :) ama tam anlayamadim.sen bu saglikli beslenme bi kac hafta yada ay mi yaptim ve agiz kokun gecti ? Yoksa bu saglikli beslenmeyi hepmi yapman gerek?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2021 Saat 18:08
Merhaba
Öncelikle iyi dileklerini ileten herkese teşekkürler. Murat880 dediğin şeyler çok doğru. Yemek disiplinin nasıl olması gerektiği çok iyi araştırılmalı. Protein karbonhidrat karışımı bir yemekte , karbonhidrat mide asidini baskıladığı için sindirim bozuluyor.

Ben daha önce de ara ara 3-5 günlük sadece sebze ile beslendiğim ve kendimi iyi hissettiğim dönemler oldu. Ama tam düzelmediğim için sorunu da anlayamıyordum.

Yemekle ilgili çok net bazı konular var ve bunun hayat tarzı olması gerekiyor.

Ben 3 haftadan fazla süredir böyle devam ediyorum ve hiç bozmadım.

Sirke salatalara koyuyorum , yemekle beraber bazen bir yk içiyorum.

Zencefil yemekten 2 saat sonra çayını içiyorum. Burda önemli olan yemek öncesi sonrası 2 saat soğuk sıvı, yemek öncesi sonrası 1 saat sıcak sıvı alınmaması gerektiği .
IP
melisa01
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 16
Alıntı melisa01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2021 Saat 15:27
Merhaba arkadaşlar benimde protein ve Gluten içeren şeyler yediğimde ağız kokusu oluyor bunun sebebi nedir alerji olabilir mi hangi doktora girmeyelim ve ayrıca sinüzit ve farenjitim var
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 21:46
@effect
Durumunuzu ara ara günceller misiniz lütfen? Bize de umut olması açısından. Teşekkürler..
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2021 Saat 17:54
Effect sen şimdi tamamen düzeldin mi ben seni eski mesajlarını da hatırlıyorum daha çok kbb ilişki gibiydi. Biraz daha diyetinden bahşeder misin?? Ben de sebze ve glütensiz besleniyorum ama bana mısın demiyor hiç??
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2021 Saat 09:51
Merhaba
Beslenme düzenimi içeren bilgileri uzun uzun yazdım ama maalesef yayınlanmamış mesajım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2021 Saat 21:52
Orjinalini yazan: effect

Merhaba Beslenme düzenimi içeren bilgileri uzun uzun yazdım ama maalesef yayınlanmamış mesajım.

Bu forumda Aralık 2020 den beri moderatörlük bitti. Üyelerin mesajının engellenmesi imkansızdır.

IP
Mine
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Mine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2021 Saat 01:55
Merhaba, son durumunuz nedir? Umarım hala koku yoktur.
Siz ne kadar süre sonra iyileştiniz? Bende 1 haftadır bu şekilde besleniyorum ama bi farklılık yok şuan acaba sonuç almak için erken mi?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2021 Saat 11:55
Merhaba
Şöyle bir durum var. Sizin gıda hassasiyetinden veya başka nedenden dolayı mideniz hasar görmüşse reflünüz gastritiniz varsa ve bunlar iyileşmediyse mucize şekilde cevap alamayabilirsiniz. Ben mide sorunlarını çok fazla yaşadım ve tedavi ettim kendi kendimi (proton pompaları mahvediyor ) kudret narı vs gibi tedavilere yönlendim. Detox programları uyguladım. Bunlar çok önce yaptığım şeyler. En son artık tamamen sağlık amaçlı (başka bir beklentim umudum olmadan ) bu işe giriştim ama benim bu kadar intoleransım olduğunu ancak bırakınca farkettim . Benim ilk günden etkisini gösterdi. Nefesim açıldı burnumdaki tıkanıklık gitti. Su içmeye başladım. Mucize gibi oldu. İlginçtir daha önce gıda intolerans testi yaptırdım ama çıkmadı testte. ( pahalı testten). Hamur , un dışında bir kısıt yok. Kızartma vs paketli gıda da yemiyorum tabi. Çikolata yiyorum ama. Su ve çay saatleri önemli yemek önü arkası 2 saat su içmiyorum, 1 saat sıcak (çay) içmiyorum. Midemle ilgili gram şikayetim yok artık. Sadece bağırsak düzensizliğim oluyor arada nedeni de bir ara homeopati tedavisi almıştım o tetikledi. (Homeopat inkar etse de ) . Bağırsak düzensizliği için araştırma yapıyorum . Bir süre devam edeceğim ama ömür boyu yapamam muhtemelen. Vücuduma zaman tanıyorum tamamen sağlıklı beslenerek , kendini onarması için.
IP
Mine
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Mine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2021 Saat 12:43
Sizin saydıklarınıza ek olarak süt ürünlerini ve glisemik indeksi yüksek besinleri bile çıkardım hayatımdan ama su içme kısmına dikkat etmedim bildiğim halde, bir de ona dikkat edeyim bundan sonra.
Kbb doktorlarının sebebini bulamadığı,yıllardır süregelen bir kaç şikayetim var onlarda sürekli(özellikle yemekten sonra) boğazda gıcık hissi ve ses kısıklığı. Midemle ilgili hiç bir şikayetim olmamasına rağmen bu sebeplerden dolayı reflüden şüpheleniyorum çünkü belirtilerinde bunlar olabiliyormuş.
Bilmiyorum ya gerçekten bu da çözüm olmazsa ben daha ne yapabilirim artık bilmiyorum..
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu