Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Burundan gelen koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Selen123
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 36
Alıntı Selen123 Cevaplabullet Konu: Burundan gelen koku
    Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2021 Saat 10:41
Merhaba ağiz kokum var ve burun korumda var odanin havasini bile degistiriyor burun etlerm şis ve egrilik var bunun icin onerileriniz varmı
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2021 Saat 11:01
1 hafta bunları dene
Sinüs rinse KİT al internetten eczanede gereksiz pahalı internette arat 14 TL’ye satılıyor Trendyolda kutuya koyucağın su sıcak ılık arası olsun kaynar suyu şişeye koyarsan şişe erir dikkat et 2 çay kaşığı ıyotsuz tuz koy karıştır kullan

Eczaneden zirid 50 mg al sabahları kahvaltıdan 30 dk önce al

Akşam yatmadan akşam yemeğini fazla yeme yemekten 3 saat sonra yatmadan 4 saat önce mümkünse yani 1 elma 1 armut yoksa yerine bir Elma daha 2 portakal 1 adet muz bunları ye yavaş yavaş bu baya bagırsakları hızlandırıyor 1 hafta yap
IP
ŞifaAllahtan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı ŞifaAllahtan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2021 Saat 19:04
Selen kardeşim burun eğriliğin var.Lutfen ben iyilestim bölümündeki geçmeyen balgamlılar konusunu oku.Derdinin devası ordadır belki
Sorununuzun temeli burun kaynakliysa lütfen yazdıklarımı önemseyin.Kimseden ve hicbirseyden çıkarım ve ücret beklentim yoktur.Ücretim Allah katindadir
IP
Selen123
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Selen123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2021 Saat 16:12
Ameliyat olup çözume kavusan varmi acaba
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2021 Saat 19:55
Ben ard arda öğürdüğümde ağzım inanılmaz şekilde balgamla doluyor. Cok koyu ve yapışkan. Dil sıyırıcı ile ancak temizleyebiliyorum. Ama hiç bitmiyor bu balgam hep kalıyor orda. 2 gündür rinse kit kullanıyorum burnum okadar tıkalı ki diğer delikten su akmıyor. Sebebi burun eğriliği midir. Ben de ameliyat olmak istiyorum
IP
Selen123
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Selen123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2021 Saat 21:21
Senindemi burnndan gelio koku
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2021 Saat 21:28
Burnumdan çok koku hissetmiyorum. Yani eskiden geliyordu. Battaniyeyi burnuma çekince bi koku siniyodu battaniyeye. Suan sanırım gelmiyor. Ama kedimi öperken onun tüylerine dilimin arkasında olan o ekşi koku siniyor sanırım tükürük kokuyor
IP
Sebeps
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 18
Alıntı Sebeps Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2021 Saat 13:32
O tükürük kokusu bende de var o kadar iğrenç ki kardeşlerimi bile opemiyorum kokuyor ekşi ekşi offf
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2021 Saat 16:25
Evet evet ya neden oluyo buu sebebi nedir bilen var mı
IP
Sebeps
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Sebeps Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2021 Saat 21:14
Bademciklerimi aldırdım sürekli yine balgam oluşuyor midem çok fena gastrit var demir 4 te önceden nidazol kullandım rahatlamıştım yine başladı bu hafta doktora gidecem farklı bir doktora belki bu sefer tam ilgilenen çıkar
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2021 Saat 21:43
Ben de bademciklerimi aldıracağım. Gastrit belirtilerin neler. Benim bazen yemek bodrumda bi guruldama oluyo mesela kahve içersem ama ağzıma acı tat gelmiyo ya da midemde hiç ağrı falan yok
IP
Sebeps
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Sebeps Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2021 Saat 23:48
Ağrı ve acı tat geliyor endoskopi yapıldı kapağa yakın bir yerde varmış
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2021 Saat 16:43
Tip 1 de burundan koku çıkarmı ?
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2021 Saat 22:16
Kimse bilmiyormu
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 159
Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2021 Saat 15:39
Burundan koku çıkarsa tip 2ye girmiyormuydu? Mesela ben flagyl kullanırken burnum yine kokuyordu sinüs konka devisyon ameliyatından sonra burun kokum geçti.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2021 Saat 19:34
sinüzit ameliyatı mı bu diloy yani burun egrılıgı amelıyatı var ve konkoları kucultuoylar ekstra olarak bu dedıgın ne amelıyatı sınus kanallarını acan amelıyat mı yanı sınuzıt amelıyatı?
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2021 Saat 20:13
Evet evet sinüslerin temizliğinin yapıldığı ameliyat. Ameliyattan sonra dr gözlerinin oradaki sinüslerde çok bakteri vardı baya temizledim falan demişti hatta.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 114
Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2021 Saat 21:43
Nerde, hangi doktorda yaptın.
Devlette hiç bunu yapana denk gelmedim

Sadece bademcik ameliyatı diyorlar.
Bir de benim zaten sinüslerle birlikteli midem de sıkınti.. Agriyinca veya tikaninca nefes almak bile güç geliyor.
Nefes zor alıyorum hiçbir doktor bir şey demiyor bunun için
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2021 Saat 22:25
Sinüzit ameliyatı yaygın bi ameliyat diye biliyorum. Ben özelde oldum ameliyatı. İlk kbb dru sadece bademcik alalım dedi koku sorunu için sonra bu dra gittim burun ameliyatı ve sinüzit ameliyatı da olman lazım bademcik ameliyatıyla dedi. İyiki de olmuşum. Bu ameliyattan sonra burun kokum geçti. Çok bakteri birikmiş sinüslerde. Sadece yanaklardaki değil gözlerin orada baya varmış birikinti.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2021 Saat 22:30
gözlerın ordakı sınusler cok kucuk acaba alın sınuslerını kast ettı yoksa gözlerın ordakıler gercekten cok kucuk ne kadar temızlıyebılırkı yanı
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2021 Saat 22:35
anlamıyorum mantıklı hiç bir açıklaması yok benım alerjı hastası bır suru arkadasım oldu burunları akar hatta alerjık sınuzıt bıle olurlar burunları tamamen tıkanır agız kokusu olan görmedım burunlarıda aşırı kuruyormuş alerjı hastalıgı olanların buda koku sebebıde onlarda yıne yok bu kadar koku cok tuhaf gercekten bu olayın tamamen sınuslerın yapısıyla alakalı oldgunu dusunuyorum artık anotomık bı bozukluk var ve bu aynı gene sahıp ınsanlarda bu genetık olusuyor dogumdan bu hastalıga sahıp ınsanların aynı karekterıstık ozellıklere sahıp oldguna emınım genımızı degıstırıcek degılız herhalde boyle bıseyde mumkun degıl burun anotomımız aynı onu demek ıstıyorum ve ben buna artık kesın ınanıyorum
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2021 Saat 22:42
diloy burun egrılıgı amelıyatı oldun mu ve konkalarına bı mudahale yapıldı mı yapıldıysa cerrahı mı yoksa sadece yaktılar mı? cevaplarsan

en kısa zamanda bende sınus burun eglırı ve konka amelıyatını olucam mutlaka ekstra bı katkısı olucaktır
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2021 Saat 00:00
Gözlerin orada bakteri birikmiş temizledim diye belirttiğini hatırlıyorum. Benim de tanıdığım var burnu hep tıkalı ağzından nefes alır sinüziti var dili de paslıydı ama ağzı kokmuyordu. Bu koku durumu senin dediğin gibi sinüsdeki anormallikten gelişimle alakalı bence. Bu geniz akıntısı bende 12 yaşında birden başladı aynı dönem ağız kokum başladı. Bi yerde okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum bu sinüslerin gelişimi 12-13 yaşlarında tamamlanırmış. Tekrar bi gribal enfeksiyondan sonra yine dolup kokunun gelmesinden korkuyorum açıkçası :/
Septum deviasyonu konka şişliği bademcik ve sinüzit ameliyatı hepsini aynı anda oldum.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 14:15
Benim kendimde anlamadığım su ben tomografi çektim sinüsler hava dolu dedi ama sürekli asiiri şekilde geniz akintisj var burnum tıkalı başımda baski var ama doktor sinüzit yok dddi nerden geliyo bu akıntı anlamadim
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 14:39
Doktorlar mı anlamıyor biz mi bilmiyorum. Resmen sorunumuzu bilip tedavi edemiyoruz doktorlar daha ilgili olmalı
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 18:27
Bugün profesör dra gittim kbbye. 2 saat falan sürdü hem muayene hem de adam detaylı detaylı açıkladı herşeyi. Sinüslerin yapısı sıkıntılı kendi kendine boşalamıyormuş. Sürekli İltihap oradan akıyor yemek borusuna faranjit oluşuyor o da akıyor mideye gastrit yapıyor kısır döngü yani. Ağır bi grip geçirmiştim 3 hafta iyileşememiştim bu sebeple sinüs bölgesinde hücre ölümü olmuş o koku yapıyor dedi. Ameliyat olucam sinüslere gereken işlemi yapacak kanal vs açacakmış. Baya daha detaylı detaylı anlattı.
Yani dediğim gibi sorunumuz kbb kaynaklı. Yani ne kullanırsam kullanayım o sinüsleri boşaltmam mümkün değil yapısından dolayı ki daha 2 ay önce ameliyat olmuştum ona rağmen, acı kavun kullanmama rağmen baya doluydu. Umarım iyileşirim sorunu anlayan bi dr bulabildim sonunda..

Yani çöp kamyonu gibi korkuyorsanız 3-4 metre koku yayıyorsanız faranjit ve gastritiniz varsa sorun kbb..

Stres altında artmasını sordum yok öyle bir durum dedi o konuda tatmin edici bi cevap veremedi :/
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 19:02
Aynısını bana da bir doktor söylemişti. Burda yazınca gastrit ve faranjit ne alaka denildi.
O iltihap içe aktikca içerde mideye yara yapıyor.
Hem içten hem kbbden iltihabı Birlikte kurutmak lazım
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 19:23
Bir şey daha soracağım arkadaşlar ağız kokusu ile birlikte vücut kokusu ve ağır dışkı kokusu da var mi
IP
semiramis
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı semiramis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2021 Saat 14:03
Herkese selam,
forumu sanırım 5-6 sene öncesinde keşfetmiştim ama üye olup konu açmak bu güne kısmetmiş. Hikayemi burada anlatırsam belki hastalığımın psikolojik olan kısmını atlatabilirim umuduyla bu satırları yazıyorum. Benim hikayem ortaokul sonlarında başlıyor. Her sabah okula gitmeden alınan sakızlarla lise son sınıfa kadar idare ettim. Fakat üniversiteye başladığımda psikolojim daha çok etkilendi ve bu bende özgüven eksikliği etkisi yarattı. Artık çevremde asosyel olarak biliniyorum ve arkadaşlarım neden dışarı çıkmıyorsun dediğinde bir cevap veremiyorum. Karşı cinsle yakınlaşmak bile hayal gibi gözüküyor. Bunlara ek el terlemesi de olunca... x2 şanssız doğmuşum ben.

Şimdi gelelim işin diğer boyutuna..
Ben ağzım kapalı uyurum, bu sebeple her sabah uyandığımda ağzımda çok kötü-garip bir tatla uyanırım, bu sanırım genel bir olay. Toplum içinde de hep burnumla nefes alır-veririm, bu sebeple kötü kokunun burnumdan çıkmadığına da eminim. Benzer semptomların kardeşimde ve annemde de olması hastalığın genetik olduğunu düşündürüyor ama stres yaptığımda kokunun artması acaba psikolojik mi diye de düşündürüyor.
Okula gideceğim zaman evden dişlerimi-dilimi fırçalayarak çıkarsam 1-2 saat idare ediyor fakat sigara içersem 10-15 dkya ağır bir koku başlıyor.

Şuana kadar denediğim çözümler: dil temizleme, kudret narı, kekik yağı, garara... çoğu kısa süreli ve psikolojik çözümlerdi ne yazık ki.

Dişlerimi kontrol ettirdim, haftayada kbb ye görüneceğim. Burnumda yamukluk var, belki bir şey çıkar...

Son olarak bu forumda son konuları takip ediyorum ve sanırım çözümü bulan tekrar geri uğramıyor :/ Herkese iyi günler
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2021 Saat 22:04
Ağızdaki koku veya midedeki koku da nefesle birlikte burundan çıkabilir. Koku burundan geliyor diye ille burunla alâkalı(tip2) bir koku olması gerekmez.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu