Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Ben iyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 14
Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Konu: Ben iyileştim
    Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2021 Saat 20:03
Merhabalar.benimde agiz kokusu problemim vardi suanda kurtultum. ve bunu buraya yazmak istedim. 10 yasindan beri kokunun olduğunu biliorum. Suan yasim 27 cozmekle ilgilenmeye baslayinca hersey corap söküğü gibi gelmeye basladi. İlk once bademcik ameliyati oldum. Hala gecmememisti. Sonra doktora gittim. Sorunumu bogazimda yutkunurken takinti hissi vardi ac kalinca bogazima agzima asit geldigini hissetigimi söyledim. Agzimin ici beyazdi surekli ve cene altinda 2 tarafta lenf bezi sismisti. Diye anlattim. Bogaz reflusu varmi edoskopi yapıldi. Gastrit varmis midenin büyük bolumunde. Ben daha once akil ederek gaviscon surup kullandim. Tabi hemen gecmedigi icin biraktim. Doktor yine gaviscon yazinca neyse kullanayim dedim bir hafta pek birsey fark etmedi. Sonra icten cok samimi sekilde Allah'a dua ettim. Bir baktım ki agiz kokum kesildi lenf nodlarimi elledim kaybolmustu. Sevgili arkadaslar suanda koku sifir. Sorunu midesinde olanlara tavsiyem gaviscon surubu 10 gun deneyin bakalim bir değişiklik olacak mi. Soylediklerim bilimsel bir tavsiye ve tedavi degildir. Herhangi bir problem ile karsilasirsaniz sorumluluk almiyorum. Ben kendim gaviscon ve dua ile iyilestim. Burdaki herkesin bir an once iyilesmesini de Rabbim den dilerim.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2021 Saat 20:19
ağzının içi nasıl beyazdı.
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2021 Saat 21:57
Agzimi acinca yanaklarimda beyaz bir tabaka vardi hep. Ve dudaklarim kuruyordu.dilimin üstünde beyaz tabaka vardi. Beyaz dedimse süt beyazi degil. Beyazimsi tabaka vardi yani
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2021 Saat 23:04
Orjinalini yazan: Murat132701

Agzimi acinca yanaklarimda beyaz bir tabaka vardi hep. Ve dudaklarim kuruyordu.dilimin üstünde beyaz tabaka vardi. Beyaz dedimse süt beyazi degil. Beyazimsi tabaka vardi yani

anladım, gaviscon kaç defa günde kullandığını yazarsan, diğer arkadaşlar deneyebilir.
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2021 Saat 01:28
Her yemekten sonra ictim. Ortalama günde 3 kez. Tahminimce bogaza kacan asit bogazimda tahris ve iltihaplanma yapti asiti kesince gaviscon. Sonra iyilesti bogazim ve iltihap bitince kokuda bitti. Sorunu mideden olanlarin denemesini oneririm. Benim sahsen midemden olgunu bilmiordum. Cunku midemle hic sikayetim yoktu. Benim gibi baskalarida olabilir. Allah hepimizin yardimcisi olsun
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Gönderilenler: 45
Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2021 Saat 13:00
Ben aylarca mide koruyucu, gaviscon, antibiyotik içtim doktor verdi tabi. Ama etki etmemisti. Elhamdülillah iyi olmuşsun çok sevindim. Sifan kalıcı olsun İnşaAllah
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2021 Saat 18:35
Allah razı olsun. Herkesin sebebi farklı olabilir tabi.Suanda yeniden dogmus gibi hissediyorum ozguvenim yerine geldi hayata bakis acim degisti elhamdülillah.umarimki kalici olur ve insAllah burdaki herkes bu dertten kurtulur.
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2021 Saat 14:55
İnşallah aminn..
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2021 Saat 18:21
Öncelikle çok geçmiş olsun . Bende doktora son gittiğimde boğaz reflusu teşhisi kondu bende gaviscok muadili bir ilaç kullanıyorum. Benim öğrenmek istediğim koku geçmeden once şikayetlerinizi detaylıca anlatır mısınız . Hangi şikayetleriniz vardı hangilerinden kurtuluşumuz yemeğe içmeye dikkat ettinizmi
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 08:53
Orjinalini yazan: Melina

Öncelikle çok geçmiş olsun . Bende doktora son gittiğimde boğaz reflusu teşhisi kondu bende gaviscok muadili bir ilaç kullanıyorum. Benim öğrenmek istediğim koku geçmeden once şikayetlerinizi detaylıca anlatır mısınız . Hangi şikayetleriniz vardı hangilerinden kurtuluşumuz yemeğe içmeye dikkat ettinizmi
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 08:59
Benim 10 yasindan beri agiz kokum vardi 18 yasinda bademcik ameliyatı oldum. Nefesteki koku azaldi. Sonra fark ettim ki nefesteki koku cok az.cunku hic tepki almadim agzin kokuor diye.guvendigim tek bir kisiye sordum. O yok diyordu.beni rahatsiz eden tukurukteki kokuydu.agzimin ici beyaz olurdu.ferah hissetmezdim.dudaklarimin kenarindan beyazliklar birikirdi ve kötü kokardi.forumda tükürük kokmasi normal karşılanıyor ama bence normal degil.tukuruk kokuyorsa nefesiniz kokmayabilir ama ağzınız kesin kokuyordur.doktora bogazda takilma hissi,acikinca boğazımda asit sesi ve çene altindaki lenf sismesi icin gittim. Baska sorunuz varsa aliyim
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 10:59
Dilinizde hala beyazlık var mı dilde koku var mıydı
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 11:18
Suanda beyazlik yok.dilimde yanagimda(ic kisim) dudagimda yani tükürüğün temas ettigi her yerde vardı koku. Ama nefes kokum yoktu yada cok azdi ben hic sikayet duymadim nefesin kokuyor diye. Gaviscon kullanıyorum ama eger gunde 2 kez kullanirsam koku hafiften geliyor. bogazimda asit sesi duyuyorum. Bu da demektir ki bunlarin sebebi midemden asit çıkışı. Gaviscon baskılıyor. İlerde reflu ameliyatı olup kesin cozume kavusacagima inaniyorum.bana yapilan endoskopide midemde gastrit var dendi.mide kapakcigim ile ilgili birşey yazmiyordu. Ama ben asiti boğazımda hissettigim icin eminim mide kapakcigi da problem olduguna gaviscon da asit çıkışıni engellediği icin koku kesiliyor. Tabi bu bir süreç bakalim neler olacak suan gavisconla idare ediorum
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 11:51
Ayni şekilde benim de midede sorun. Endoskopide reflu, gastrit ve mide mikrobu çıktı.
Allahım herkese şifa versin bize de kalıcı acil şifalar versin inşallah
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 12:58
Gaviscon kullandin mi faydasini gormedin mi en az 10 gun gunde en az 3 kere yemeklerden sonra kullan belki sana da iyi gelir
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 13:23
Yazmıştım ya aylarca kullandım. Dr vermişti
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 13:25

Suanda beyazlik yok.dilimde yanagimda(ic kisim) dudagimda yani tükürüğün temas ettigi her yerde vardı koku. Ama nefes kokum yoktu yada cok azdi ben hic sikayet duymadim nefesin kokuyor diye. Gaviscon kullanıyorum ama eger gunde 2 kez kullanirsam koku hafiften geliyor. bogazimda asit sesi duyuyorum. Bu da demektir ki bunlarin sebebi midemden asit çıkışı. Gaviscon baskılıyor. İlerde reflu ameliyatı olup kesin cozume kavusacagima inaniyorum.bana yapilan endoskopide midemde gastrit var dendi.mide kapakcigim ile ilgili birşey yazmiyordu. Ama ben asiti boğazımda hissettigim icin eminim mide kapakcigi da problem olduguna gaviscon da asit çıkışıni engellediği icin koku kesiliyor. Tabi bu bir süreç bakalim neler olacak suan gavisconla idare ediorum

ameliyat da çözüm olmuyor, çoğu tekrarlanıyor. bu mide hastalığına daha çare bulamadılar.
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 13:28
Bende nefes kokusu yok zaten. Ben görmedim benden koku yüzünden uzaklasani. Benim problemim salya ve agiz icinin kokmasi. Belki ameliyat bana care olur.ben biraz acikinca yada sabahlari bogazimda cizirti sesi gelior asit kacirior. Bence ameliyati denemekte fayda var benim için.
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 17:33
Beslenmeyi düzeltmekten başka çare yok. Bir de takviye gıda almak lazım tabi. Ameliyat olsan da bi beslenme düzenin olmalı ve gerçekten tekrar eden çok hasta var. Çözüm değil yani. Bende isterdim keşke bi çözümü olsa o sıkıntıyı ordan çekip çıkaracak bi yöntem olsa ama tamamen beslenme. Küçükken yenilen abur cubur, mama, temizliğe dikkat etmeme, düzensiz veya yetersiz beslenme, genetik sıkıntılar, yaşanılan travmalar herkeste farklı şekilde dışa vuruyor. Bizde de böyle olmuş işte. İnşallah tez vakitte şifa nasip olsun herkese. Birbirimize çokça dua edelim nolur. Bizi bizden başkası anlamaz..
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 17:49
Bir de benim geniz akıntısı çok fazla, burun tıkanıklığı oluyor sürekli. Bu da çok kokuya sebep oluyor.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 19:34
Benimde nefes kokum çok yok bazen artiyo ama yutkununca boğazımdan kokugeliyo. Ağzımın içi sürekli kuru yapış yapış ne yesem o kadar kotu bir Tata donusuyoki anlatamam. Burnumda kemik eğriliği konka büyümesi de var doktor boğaz reflunvar kemik eğriliği geniz akıntısı yapar her ikisi de koku yapar dedi. İhtimaller üzerindeyim iyilesebilecegimide sanmıyorum yanlış anlaşılmasın kimsenin motivasyonunu düşürmek değil niyetim ama okadar yoruldum ki bıktım bu hayatı yasayamamaktan. Neyse boğaz reflusu şikayeti olupiyilesen ve ağı Z kokusu geçen varsa yazabilirmi bunu okuyupta
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 20:09
Burun eğriligi ve konka bende de var. Koku da hic almıyordum
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 20:59
Ben yakın zamanda ameliyat olucam eğrilik ve konkayla ilgili ilk önce geniz akıntısı kaynaklıdır ağız kokumbelki diye niyet ett im ameliyata ama geçmese bile nefes alamama çok rahatsız ediyor koşa kosa gidicem nerdeyse☺️
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 21:44
Benim burnum 3 kez kırıldı bariz sekilde egri ve bir tarafi neredeyse tikali benim agiz kokum burunla falan alakali degil.iki şekilde geciyor birincisi antibiyotik ki bu sürdürülebilir birsey degil. İkincisi gaviscon surup.dedigim gibi benim nefes kokum 10 yasindayken vardi bademcik ameliyatı olduktan sonra nefesteki koku kesildi fakat agzim ve salyam kokuyordu. Gaviscon kullandim agiz ici ve salya kokusuda kesildi. Gavisconu kesersem yada az alirsam koku yavastan ben burdayim diyor.iyi tarafindan bakarsam gaviscon yan etkisi cok olan birsey degil antibiyotik degil yan etkisi göze alinmasin.zarten onemli olan sorunun kaynağını bulmak.ben en cok sorunun kaynagini bulamamaktan korkuyordum.tedavisi Allah'ın izniyle ameliyatla olacağını düşünüyorum.yasadiginiz zorluklari cok iyi anliyorum. Kendim zaten cok takintili biriyim agiz kokusu varken kendimi çok ezik hissediyordum. Çok kötü hissediyordum. O kokudan kurtulunca yeniden doğmuş gibi olacaksiniz eminim. Allah herkesin yardimcisi olsun.
IP
Şifa arıyorum
Üye
Üye

Alıntı Şifa arıyorum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2021 Saat 22:07
Aynen öyle. İnsan psikolojik olarak çok yıpranıyor. Mutlu olduğumuz tedavi olduğumuzun haberini de vermek nasip olsun İnşaAllah
IP
Murat132701
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Murat132701 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Temmuz-2021 Saat 01:02
Herkese geçmiş olsun. Ben agiz kokumdan kurtulduğum icin buraya yazmayi kendime borç bildim. Dilerim Allah'tan burdaki iyi insanlarin hepsi bu sorundan kurtulur. Ameliyat olmayı 2 yil sonra düşünüyorum. Kendinize iyi bakin. Hoşçakalın.
IP
merhaba123123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı merhaba123123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2021 Saat 21:59
Yemekten sonra 2 yemek kaşığı mı alıyorsun yoksa 1 mi ?
Yatmadan öncede alıyor musun?
Koku durumunda bi değişiklik oldu mu?
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2021 Saat 00:43

Benim burnum 3 kez kırıldı bariz sekilde egri ve bir tarafi neredeyse tikali benim agiz kokum burunla falan alakali degil.iki şekilde geciyor birincisi antibiyotik ki bu sürdürülebilir birsey degil. İkincisi gaviscon surup.dedigim gibi benim nefes kokum 10 yasindayken vardi bademcik ameliyatı olduktan sonra nefesteki koku kesildi fakat agzim ve salyam kokuyordu. Gaviscon kullandim agiz ici ve salya kokusuda kesildi. Gavisconu kesersem yada az alirsam koku yavastan ben burdayim diyor.iyi tarafindan bakarsam gaviscon yan etkisi cok olan birsey degil antibiyotik degil yan etkisi göze alinmasin.zarten onemli olan sorunun kaynağını bulmak.ben en cok sorunun kaynagini bulamamaktan korkuyordum.tedavisi Allah'ın izniyle ameliyatla olacağını düşünüyorum.yasadiginiz zorluklari cok iyi anliyorum. Kendim zaten cok takintili biriyim agiz kokusu varken kendimi çok ezik hissediyordum. Çok kötü hissediyordum. O kokudan kurtulunca yeniden doğmuş gibi olacaksiniz eminim. Allah herkesin yardimcisi olsun.

su ve 1 yemek kaşığı doğal elma sirkesi de aynı etkiyi yapıyor, gaviscon yerine deneyebilirsin. ben elma sirkeli suyun çok yararını gördüm, mide için.
IP
Holmes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 57
Alıntı Holmes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Temmuz-2021 Saat 13:52
Hocam diş taşlarımı temizlettim. temizlettiğim günü takip eden günde kokum zerre azalmadı zaten gargaradan dolayı tip 1 olduğuma eminim tamamen geçiriyor çünkü. Dil temizliğimi vs yaptığımda da koku azalıyordu. Diş taşımı temizlettikten 1-2 gün sonra koku gitti fakat dil pasım duruyor hiç azalma olmadı şuan da sabah koku az var sadece acaba böyle bişey mümkün mü anlayamadım. Koku psikolojik değil bu arada teyitlidir hocam başkası tarafından da. Teşekkürler.
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2021 Saat 19:44
Merhaba herkese kısa konuşmak istiyorum sorusu olan arkadaşlar çekinmeyin sorun. Öncelikle bu sorunu yıllarca yaşamış ve hala yaşamakta olan biriyim. Reflü, burun eti (radyofrekans), bademcik, 20 lik diş, kapalı deviasyon ameliyatlarını olmuş biri olarak yazıyorum. Evet hala çözüm bulamadım. Yani çok takmayın kafanıza ameliyat olmadım olamadım diye. Ben de hala devam eden bir sorun koku ancak burundan hala nefes alamadığımı ve alerjik bir vücuda sahip olduğumu söylemeliyim. Hemen şöyle söyleyim klimaya, sigaraya ve bilimum dumana, toza alerjim var maruz kaşdığımda bunlara başlıyor rahatsız edici koku. Yalnız burunu açmak için otrivine çok iyi geliyor böylece koku tamamen azalıyor fakat alerjik vücut sebebi ile de tamamen geçmiyor. Alerji ilacı antihistamin ve boğaz-burun için alerjenlerden koruyan bir sprey kombinasyonu ile tamamen kurtulacağımızı düşünüyorum. Bu yaptığım ameliyatlar ne gerekliydi ne de gereksizdi en nihayetinde sorunumu çözmedi. Şu belirtileri; burundan sağlıklı nefes alamama, alerji belirtileri ağız, boğaz kuruması, boğaza akıntı, boğazda yanma gibi problemleri yaşayanlarla bir çözüm bulabileceğimizi düşünüyorum. Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu