Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Günü kurtaracak öneriler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Konu: Günü kurtaracak öneriler
    Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2021 Saat 20:16
Arkadaşlar merhabalar bu dertten hepimiz kurtulmaya çalışıyoruz inşallah birgün kurtulacazda. Ancak burda olan arkadaşlar günü nasıl kurtariyorsunuz çözümleriniz nedir ben çalışıyorum bulunduğum ortamda insanlarla konuşmaya o kadar zorlanıyorum ki ne yaparsam hafifletemedim su kokuyu bende yutkununca gelen koku ve ağızda yapış yapış iğrenç bir tat var. Önerilerinizi bekliyorum. Günü kurtaracak önerileriniz varsa lütfen yardım edin
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2021 Saat 20:52
Dişlerimi dilimi fırçalıyorum halitosil gargara kullanıyorum günde bir defa sinüs rinse kit kullanıyorum tip 2 olabilirim diye belkide değilimdir her ihtimale karşı kullanıyorum. Sakız da çiğneyebilirsin şekersiz. Bunlar dışında malesef elimden pek bişey gelmiyor.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2021 Saat 21:18
İnception çok teşekkür ederim önerilerin için bende gergin aynilarini yapıyorum faydası 2 saati gecmiyo hatta sakız filan cignedigimde sakızın kokusunu bile bastırıyor malesef başka ne yapabilirim bilmiyorum o yüzden bu başlığı açtım belki daha iyi önerileri olan vardir
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2021 Saat 21:38
https://youtu.be/GKoTz1pEZlo Öncelikle bu linkteki nefes egzersizlerini yapıyorum ben. Bunun dışında sinüs rinse kıt içine ekstra sirke ekliyorum ve ayrıca diş dil temizliğinden sonra sirke ile gargara yapıyorum. Baya iyi geliyor. Reflu olduğu için tıka basa yememeye çalışıyorum. Kendi çapımda yapabildiğim şeyler bunlar. Siz de eğer tip 2 den şüpheleniyorsanız kesinlikle deneyin iyi geleceğini umuyorum :)
IP
Selen123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 36
Alıntı Selen123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2021 Saat 21:55
Süt ürunlerinden uzak durmak da fayda saglayacaktir
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2021 Saat 22:02
Çok teşekkür ederim arkadaşlar süt urunlerini zaten çok sınırlı tüketiyorum geniz akıntısı filan yapiyo bende. Bu bahsettiğiniz nefes egzersizlerine bakıp mutlaka denicem
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 13:20
Günü kurtarmaz ama Mentos cleanbreath draje var. Şekersiz, tatlandırıcı var; çinko ve manolya içeriyor. A101'de 6.75 lira civarında. Kutunun üzerinde "iki saat ferah nefes" yazıyor. Arkasını okuduğumuzda "2 saat boyunca ağız kokusunun azaltılmasına yardımcı olur." yazıyor.

Yeni keşfettim, beni iki saat değil ama yaklaşık yarım saat idare ediyor. Ağzınıza atınca ilk anlarda göz yaşarması yapıyor. Kutusu demir olduğu için yürürken cepte çok ses çıkarıyor. Bu sorunu aşmak için önerilere açığım. Bir denemenizde fayda olabilir.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 14:57
https://www.youtube.com/watch?v=6iJOrRcZpJk şu antremanları dene.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 17:12
Kelime çok teşekkür ederim önerin için ama ben çok öyle yakan şeyler tuketemiyorum boğaz reflum var tedavi oluyorum herşeyi tuketemiyorum
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 17:14
Ahmetmehmet1 ise yararmi ne alakası olabilir bu antrenmanların ağız kokusuyla denedinmi
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 17:33
Melina boğaz reflüsüne nasıl bir tedavi görüyorsun ilaç tedavisi mi. Tanı nasıl koyuldu
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 20:08
Nicksizz4 şuan sadece gaviscok şurup kullaniyorum her yemek sonrası. Ben aslında geniz akıntısı için gitmiştim sonra doktor muayene ederken burnumdan içeriye boğaza doğru kamera indirdi bir hakalim dedi boğaz reflun var dedi boğaz reflusu de koku yapabilir kemik eğriliği den dolayı oluşan geniz akintinda yapabilir dedi burun ameliyatı olucam inşallah yakında ama refludense eğer iyileşmem çok zor sanırım
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 20:31
Cok geçmiş olsun. Aynı akıntı bende de mevcut. Hiçbir doktor boğaz reflüsü diye bişeyden bahsetmedi ama bende de olabilir. Burun eğriliği bende de var. Özellikle sabah uyanınca cok balgam birikmiş gibi oluyor, çıkarmak için kendimi çok zorluyorum. Öğürmem gerekiyor, öğürdükce boğazıma geliyor kötü tatlı yapışkan bir sıvı ama malesef atamıyorum. Yapışkan kalıyor orda
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 21:17
Aynen benimde öyle ve burun etlerimde sis ne zaman burnum tıkalı olsa ağzımdaki yapış yapışlik artiyo ve sanki ağzımın içi yaniyo ameliyat olucam ağız kokum gecmesede mecbur çünkü nefes almam çok problemli ve ağzıma sanki iltihap kokusu tadı geliyo akıntı arttıkça artık psikolojik olarakta herşeyi kokuya yorar oldum yoruldum valla napicam bilmiyorum kaç yaşına geldim halen cozemedim bu günler bir daha gelmeyecek ama hayalet gibi yaşıyor umarım hepimix bir an önce kurtuluruz bu sorundan diye dua ediyorum burası zaten olmasaydı dayanmasai daha zor olurdu iyiki forum var kimseyle konusamadigim anlatamadigim şeyleri burada sizinle konuşmak bile harika
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 21:26
Gercekten öyle iyiki var burası. İnsallah kurtuluruz, ameliyat oldugunda haber ver olur mu inşallah güzel geçer ve etkili olur. Ben de düşünüyorum burun ameliyatını. Ağzımda kötü bi tat olsa bile direkt koku var kesin diyorum. Tat koku birbirine girdi
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 21:33
Tabi canım bende de kötü koku ve kötü tat kesin var hatta kardeşim şey diyo sanki ilhitap kokusu geliyo senden filan diyo. Bende ne yersem yiyim ağızda kötü tat kaliyo yeminedeeim yemek bile yemek istemiyorum o kadar tükenmiş haldeyim. Herneyse ameliyat için sanırım bir 2 ay bir syre sonra olucam olunca mutlaka yazicam zaten buralardayım hep yeni birşey kesfedersemde ilk yazacağım yer burası dualarimdasinzi kokusuz bir hayat temenni ediyorum hepimiz için
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 21:58
Bende yediğim şeylerin kokusu ağzımda kalmıyor. Bademcik taşı varken şeker falan yersem şekerin tadı bile ağzımda kötüleşiyordu. Ben anneme babama koku var mı diye soramadım, ama ameliyattan sonra iyileşmedim koku geliyo ağzımdan adanaya murat hocaya gitmek istiyorum dedim, hiç inkar etmediler, yani koku falan yok demediler. Bi tane çok yakın kuzenim var hep beraberiz, almıyorum ben koku diyor. İnanasım gelmiyor. Aylardır arkadaşlarımla görüşmüyorum bahane uydurup, arkadaslıgımız bitecek diye korkuyorum ve onları çok özledim oturmayı eğlenmeyi. Değişik bir hastalık Allah düşmanıma vermesin
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 22:05
Açıkçası ben hep hissediyorum ağzimda kötü tat ve yapışkanlık hissini ama cevremdekiler her zaman almiyo galiba bende geçen bir arkadaşıma açtım derdimi üniversitede 4 yıl aynı evde kalmıştık duyunca çok şaşırdı ben senden zerre koku almadım dedi kaldığımız süre boyunca ama aldığını söyleyen arkadaşlarımda var hatta bademcik ameliyatına teşvik edenler filan anlamadım bende ne zaman karşımdaki insan koku aliyo ne zaman almiyo bilmiyorum ama psikolojik olmadığına eminim çünkü uyaranlar oldu sanırım son yıllarda daha fazla arttı o yüzden daha çok uyarı alıyorum. Bende çıkamıyorum dışarı kimseyle görüsmuyorum birşey değil millet beni burnu havada biri olarak görmeye başladı halbuki alakası yok o kadar çok istiyorum ki artık normal yaşamak ama olmuyo insanlara bunun için elimden geleni yaptığımi uğraştığını anlatmak istiyorum ama dalga gececeklerinden korktuğum için çok yakın olmadıkça anlatamıyorum kimseyle evlenmek tanışmak istemediğim için millet farklı şeylere yormaya başladı bile bir sorunmu var filan gibi insanlar gerçekten çok acımasız ne dolmusum ya anlat anlat herneyse inşallah Rabbim bize bir yoo gosterirde sifamizi buluruz ne diyim
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 22:21
Anlatabilirsin hiç bunaltma kendini hepimiz çok doluyuz yıprandık. Beni de havalı ve soğuk biri sanıyorlar kimsenin yanına gitmem kimseyle oturup muhabbet etmem iş yerinde cok konuşmam. Halbuki neler geçiyor içimden. Ve ben üniversite öğrencisiyim, pandemiden önce böyle sorunum yoktu. Şimdi okulum açılacak diye aklım çıkıyor gidemem diyorum arkadaşlarımın yanına gidemem bu sekilde. Allah şifa versin hepimize
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2021 Saat 05:58
Yani neden olduğunu bilmiyorum ama boğaz reflusu çok etkenmis ağız kokusunda bogazdan iltihaplı akıntı olabiliyomus buda çok koku yapiyomus ben doktora geniz akıntısı var diye gittim birde şey dedim yutkundukca boğazımdan koku geliyo dedim bademciklerime kulağıma baktı problem yok dedi boğaz reflun var dedi ben şu ana kadar boğazımda çok nadir yanma hissettim o yüzden boğaz reflusunr hiç yogunlasmamistim eğer boğazında giciklanma, kütle hissi, yanma, öksürme, tutmada zorluk vs. Varsa boğazına da bir baktır istersen. Ben şuan tedavi oluyorum birşey farketmedi ama o kadar kolay iyilesmiyo çok sıkı bir diyet lazım ama ben çok uygulayamiyorum
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2021 Saat 07:28
Umarım mide kaynaklı birşey değildir ya ben de korkuyorum. Diyeti nasıl neler yemiyorsun.
Ben abartıyor muyum bilmiyorum oturduğum yerden etrafa kötü koku saçıyor gibi hissediyorum illa konuşmama gerek yok yani ağzımdan koku cıkması için konuşmasam bile oturduğum yerden kötü kokuyorum sanıyorum hep
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2021 Saat 10:51
Ben daha evvelinden 2yila yakın candida diyeti filan yapmıştım mantar kaynaklı olduğuna çok inanmıştım o yüzden o kadar sıkı bir diyete girdimki anlatamam şuan reflü için de diyet yapmam lazım ama artık ağız kokusu yüzünden böyle şeyler yapmak içimden gelmiyo çok uğraştım çünkü millette ne hastalıklar ver neler yiyolar ağız kokusu diye birşey yok ben şuan sadece kafeini çok çok az tüketiyorum birde süt ürünlerini ve çok salçalı çok baharatlı yememeye çalışıyorum o kadar
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2021 Saat 14:48
Benim bazı zamanlar yemek borumda guruldama oluyor yukarı doğru. Gurul Gurul. Asitli bişey içince olur ya aynı öyle. Ama hiç asitli gıda tüketmem. Ama ağzıma acı bi su gelmiyor. Bu koku yapar mı acaba
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2021 Saat 15:27
O guruldamada boğaz reflusu belirtilerinden biriymiş bende yeni ogrendim bende çok olurdu ince bir guruldama asit filan hissetmezdim
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2021 Saat 18:39
Endoskopi yapılmıştı ama böyle bişeye değinmedi doktor
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2021 Saat 19:40
Bende endoskopi yaptırmıştım gastrit çıkmıştı ama reflü diye birşey çıkmamıştı tedavi oldum midem gayet iyi şuan midenin iyilesmeside ilaçlar sayesinde olmadı kendi yeme düzenimimi değiştirdim iyileştim ama dediğim gibi asit filan boğazıma gelmesini hissetmiyodum hicboyle birşey de denilmemisti o kadar doktora gittim kulak burun bogaza gittiğinizde bir boğaza da bakmalarını rica edersiniz aklınızda kalmasın en azindan
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2021 Saat 19:58
Benim de asit gelmiyor. Asitli içeçek içtikten sonra karnımız guruldarya, kol içince vs yemek borusu bi guruldar. Öyle bi his oluyo ama asit gelmiyor
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2021 Saat 20:13
Orjinalini yazan: Melina

Ahmetmehmet1 ise yararmi ne alakası olabilir bu antrenmanların ağız kokusuyla denedinmi

bu antremanlar, mide fıtığına tedavisi için. mide fıtığı da , reflü, boğaz reflüsü nedenidir.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2021 Saat 21:21
2 metalli madeni para.
Mesela 1 lirayı iyice disinfekte edip dil üzerinde 5 dakika bekletince koku şiddetinde değişim olabilir.
(Parayı yanlışlıkla yutma tehlikesi olabilir. Risklidir)
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2021 Saat 22:09
Hocam bunu yaptıktan sonra kokuda olan değişimlere göre neye karar verebiliriz
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2021 Saat 11:40
Boğaz reflüsü diye bir şey yok diyen uzmanlar da var. Asit boğaza kadar gelecek ama midede vs. hiçbir rahatsızlık yaratmayacak bu saçmalık diyorlar.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2021 Saat 16:09
Kelime bende bilmiyorumki doktor bana böyle söyledi ama şöyle bir durum var midenin asitli olmasi zaten doğal olan bunun boğaza kaçması anormal mide kapak gevşekliği çok yeme vb. Sebeplerle o asit boğaza kaçınca boğazda reflü yapiyo çünkü boğazda mide gibi koruyucu bir tabaka yok benim mantığım bu
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2021 Saat 20:58
Orjinalini yazan: Kelime

Boğaz reflüsü diye bir şey yok diyen uzmanlar da var. Asit boğaza kadar gelecek ama midede vs. hiçbir rahatsızlık yaratmayacak bu saçmalık diyorlar.

Evet bu görüşe katılıyorum
Boğaz reflusu fantastik bir abartı olabilir
IP
wolfscream
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 23
Alıntı wolfscream Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ağustos-2021 Saat 21:53
Arkadaşlar ağız bakımınızı komple yaptıktan ve duş aldıktan sonra, dalin in bebek kolonyasından tişörtünüze ve vücudunuza sıkın.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2021 Saat 05:57
O zaman vücudunuz güzel kokar biz ağız kokusundan bahsediyoruz günü kurtarmak için ne yapılabilir diye
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu