Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: 6 YIL SONRA İYİLEŞTİM Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
20likdiş
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı 20likdiş Cevaplabullet Konu: 6 YIL SONRA İYİLEŞTİM
    Gönderim Zamanı: Dün Saat 19:29
Arkadaşlar 6 yıl uğraştığım bu lanetten çok şükür kurtulmuş bulunmaktayım. Yıllarca Çaresiz bir ağız kokusu mağduru takip ettiğim bu forumda sonunda iyileştim mesajı payalıyor olmak harika bir duygu.

Yıllardır çözemediğim bu hayat karartan illetin sebebi 20 lik dişlerim çıktı. Ben ne gargaralar ne diş ipleri ne ilaçlar içtim. Bademcik ameliyatı oldum. Kaç defa dişlerimi temizlettim. Neler yapmadım ki bu ağız kokusundan kurtulmak için.

VE İŞİN NİHAYETİNDE yine ağız kokusu şikayetiyle gittiğim bir diş hekimi ki Allah kendisinden razı olsun, bana dedi ki bence problem 20 lik dişlerinde. Benim 20 lik dişlerimden sadece bir tanesi gömük ve yamuk çıkmıştı diğerleri gayet düzgündü. Neyse hocamız 20 lik dişlerini çekelim dedi. Muayene esnasında 20 lik dişlerimin arkasında diş fırçasıyla geçmeyecek şekilde ufak kalıntılar olduğunu ve bunların ağız kokusuna sebebiyet verdiğini düşündüğünü söyledi. Her ne kadar başta diş hekimin 4 tane 20 lik dişi de almak istemesini üzerimden para kazanmaya çalışıyor gibi düşünsem de bu beladan kurtulmak için bunu da kabul ettim.

Dediğim gibi 1 tanesi gömük olduğu için onu yarım saatlik bir operasyonla diğerlerini ise 1 er hafta arayla normal diş çekimi şeklinde aldırdım. Sonrasında yavaş yavaş çekilen dişlerin bulunduğu yerdeki yaralar kapandı, diş etleri kendini toparladı. Sağ üstteki son yirmilik dişim çekilene kadar ağız kokusu azalsa da devam etti. Ben tam bunun da işe yaramadığını düşünerek verdiğim paraya ve daha da önemlisi yaptığım birşeyin daha işe yaramadığna üzülecekken bir de baktım son yirmilik dişin çekilmesinden sonraki hafta ağız kokusu yok olmuş.

Arkadaşlar bu 20 lik dişlerimi çekeli tam 6 ay oldu ve o günden beri bir daha ağız kokusu sıkıntısı çekmedim. Özgüvenim yerine geldi. Psikolojim düzeldi. İnsanlarla artık çok rahat konuşabiliyorum. Yıllarca ağız kokum anlanlaşılmasın diye insanların yüzüne bakmadan onlarla konuşurken kafamı farklı yöne çevirerek konuşan biri olarak şimdi insanların gözünün içine baka baka konulmanın bile ne kadar tatlı bir nimet olduğunu çok iyi anlıyorum.

Son olarak diyeceğim şudur, arkadaşlar bu 20 lik diş mevzusunu ciddiye alın. Ben şimdi keşke diyorum bademcik ameliyatı olacağıma o zaman 20 lik dişlerimi çektirseymişim. İnşallah siz de tez zamanda bu illetten kurulursunuz. Dualarım sizinle 🙏🤲

IP
Melina
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Dün Saat 19:36
Merhaba, öncelikle çok sevindim adınıza ne güzel sifaniza kavuşmuş olmanız. Bize gelecek olursak çoğumuzun ağız kokusu çocukluktan geliyor o sebeple 20 lik dişler belki sonradan oluşan ağız kokusu için ciddiye alınmalıdır diye düşünüyorum.
IP
SİFAARIYORUM
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 26
Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Dün Saat 20:05
Çok sevindim iyilesmenize
Sifaniz daim olsun.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 279
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Dün Saat 20:14
Benim bütün yirmilik dişlerim düzgün çıktı ama benim ağız kokum eskiden yoktu sonradan başladı acaba benim sorunum da diş olabilir mi
IP
20likdiş
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı 20likdiş Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Dün Saat 22:06
Orjinalini yazan: nicksizz4

Benim bütün yirmilik dişlerim düzgün çıktı ama benim ağız kokum eskiden yoktu sonradan başladı acaba benim sorunum da diş olabilir mi
Kesinlikle 20 lik dişlerinize baktırmanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi benim sadece bir 20 lik dişim yamuktu diğerleri düzgündü ama yine de ağız kokusu onlardan kaynaklıydı.Yıllar boyunca 20 lik dişlerimizin arka tarafına ulaşamadan dişlerimizi fırçalıyoruz. Ben de ağız kokumun bmyle mide bağırsak yada psikolojik gibi fantastik şeyler yüzünden olduğunu zannederken sorunun dişlerimden kaynaklanmasına yıllardır çözemediğim sıkıntının gözümün önünde ki basit birşeyden kaynaklandığını öğrenince neden bu kadar geç kaldım diye kendime kızdım.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu