Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Arkadaşlar çözdüm.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Konu: Arkadaşlar çözdüm..
    Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 12:39
Tepki aldığın zamanların farkında olmadıgın zamanları, neden sorduğun zamanlar yok denildiğini bunları nasıl kafanda bi yere oturttugunu cok merak ediyorum lütfen bunları yaz tedavi denemeyi beklemeden olur mu. Denedikten sonra işe yarayıp yaramadığını yazarsın hepimiz sana umut bağladık şuan..
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 114
Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 13:20
Bu nasıl bir çözüm peki ilaç mı doğal bie şey mi çünkü her ilaç herkese aynı olmaz ve yanındaki yan etkileri cabası
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 13:34
Aynen bende çok merak ediyorum
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 159
Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 14:24
Bizim sorunumuz kbb. Hiç ciğere böbreğe dalağa bakmayın çünkü genize sıvı ya kulaktan dolar ya burundan. O anaeorob bakteri bu ikisinden birinde.

Benim şuan durumum çok ağır daha önce flagyl kullandım işe yaradı ameliyattan önce çünkü bağırsamda da o bakteri vardı beni o dönem aşırı kokutan oydu nefes kokusuydu. Bu bakteriyi bağırsağımda yakın zamanda enfeksiyon yapmıştı çünkü o kadar ağırlaşmamıştım hayatımın hiç bir döneminde. Bu anaerob bakterinin ilacı bağırsaklar için flagyl (metronidazol) kbb için klindamisin. O yüzden şuan flagyl işe yaramıyor çünkü bağırsaklarım temiz.

12 yaşında o şeffaf yapış geniz akıntımın başladığı, sabahları ağzımın kokmaya başladığı günü hatırlıyorum. Burnuma bu bakteri yerleşmişti ama aktifliği azdı bu bakteri yıllarca bende sadece sabahları aktif oldu gün içinde olmuyordu ama yıllar geçtikçe burnuma bir şey oldu (alerji ve deviasyon) yavaş yavaş aktifliği arttı ama o olduğum deviasyon sinüzit ameliyat büyük darbe oldu. Çok daha aktif oldu çünkü bu anaerob bakteri travma sonucu oluşabilen bir şeymiş. Ameliyatı oldum bu da dokulara travma demek o lanet bakteri aktifliğini arttırdı. Sümkürdüğünüzde burnunuzun derininden bir koku hissediyor musunuz? İşte bu o bakteri. Buruna yerleşmiş bu bakteri ağızı geniz akıntısı yaparak kokutuyor. Sabahları uyanıyorum sıfır koku ama konuşup yemek yedikten sonra aşırı artıyor. Çünkü ağlamak konuşmak yemek içmek geniz akıntısı yapar ve stres, stres de geniz akıntısı yapar. Dışarıda niye bi cafede arkadaşlarınızla otururken tepki alıyorsunuz da evde yok diyorlar? Çünkü dışarıda arkadaşlarımızla buluşunca sürekli bi konuşma halindeyiz kafeye gidilir bir şey yenir içilir ve stres de yaşarız acaba kokacakmıyız diye al sana combo geniz akıntısı sürekli akıyor ve stres bu bakterinin aktifliğini etkilediği için kokuyoruz. Bu forumdan bi arkadaş drun karşısında ağladığında bıktım bu durumdan diye dr kokuyu aldım demiş. Çünkü hem stresli hem ağlıyor bakteri aktif oldu ağladığı için genzine aktı. Ben mesela geçen gün ağlamıştım bi sebepten bu kadar ağırlaşmamış iyileştiğimi sandığım zamanlar karşımdaki elini ağzına koyar gibi yapıp burnunu kapamıştı. İşte hem stres hem geniz akıntısı. Arkadaşıma ne zaman sorsam yok diyordu çünkü onun yanında o kadar rahattım ki stres olmadığı için bakteri aktif olmuyordu. Psikolojik aşamadığımı sanıyordum ama hayır aldığım sosyal tepkiler hepsi doğruydu. Geriye bakınca hatırlıyorum her aldığım tepkide hem konuşup hem bir şeyler yiyip içiyordum insanlar kafasını çevirip burnunu tutuyordu eve gelince anneme soruyordum yok diyodu çünkü stres yok o an. İyileştiğimi sandıktan sonra tekrar hasta oldum ve artık inanılmaz boyutta bunu farketmem 3-5 günümü aldı. Durduğum yerde burnum akınca kokuyordum artık ki zaten sağ taraf hep akıyor genzim aşırı doluyor. Şuan bir odada uzun süre geçirsem odayı kokuturum eminimki. Bazıları geniz akıntısına yemek artığı birikince koku yapıyor diyor hayır alakası yok direk o akıntı kokulu.

Bu bakterinin herkeste aktifliği farklı kimini daha sık aralıklarla daha yoğun kokutuyor kimini uzun aralıklarla az az. Ben şuan en üst seviyede yaşıyorum o yüzden analiz etmek daha kolay oldu
3 gündür bin kere test ettirdim sağ burnum sol burnum ağzım. En fazla hep sağ tarafta var orası hep ıslak ve akıyor sol burnum en fazla 2 oluyor ama genelde 0. Bunun ağzıma yansıması her an değişiyor uyanıyorum sıfır çünkü burnum kuru ve genzime akıntı birikmemiş yatar pozisyonda, yemek ye 10, burnun akınca 10, burundan anlık birinkiti gelip sümkürüp test ettirdiğimde 15 dklık 0 seviye. Yani herşey o akıntıya ve akıntıdaki bakterinin aktifliğiyle alakalı. Bir an var bir an az bir an yok.

Nicksizz4 aldığın sosyal tepkilerin hepsi doğru psikolojik değilsin şuan iyiyim diyorsun sadece bu dönem aktifliği azaldı. İnception arkadaşım murat hocaya gitmiş psikolojik teşhisi konmuş ama dışarıda defalarca tepki almış. Murat hocanın yanındayken büyük ihtimal stresi yoktu ve genizi dolduracak şeyler yapmadı. O bakteri o an aktif değildi yani.

Burada biri yazmıştı antidepresanla kokum gitti diye çünkü bu bakteri stresle aktifleşiyor.

Ben sağ taraftaki sinüslerde bu bakterinin biriktiğini düşünüyorum bende, aynı zamanda kulakta da olabilir. Hatta bunu da biri yazmış 20 yıl sonra kulak iltihabı damlası kullanıp iyileşmiş. Şimdi yapacağım şey şu sinüslerimi temizlemek için acı kavun siparişi verdim biri daha yazmıştı hatta denizde takla attım iyileştim bu şekilde sinüslerindeki o bakteriyi temizledi. Ayrıca antibiyotikli kulak damlası kullanıcam bunlar işe yaramazsa antidepresana başlıycam gelişmelerden haberdar edicem sizi. O genizdeki yapış akıntı bitmediyse hala hastasınız.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 16:59
Bende geniz akıntısı var. Ama burnumdan sümkürünce burnumda koku hissetmiyorum. Ama bende şöyle bişey var burnumu cok şiddetli sümkürünce kulağımın içinden bişeyler böyle hareket ediyo gibi. Sanki burnumdaki o mukus kulağımdan geliyo gibi kulaklarım çınlıyor. Aranızda böyle olan var mı.

Bir de benim sabah uyanınca koku yoğun oluyor, bir şeyler yiyince bastırıyor kokuyu. Yemek yeyince kokum artmıyor
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 17:07
Nicksizz4 burun kulak olayı bendede aynı. Evet geniz akintisinin aslında olabileceğini hepimiz söylüyorduk ama nasıl kurtulacaz bilmiyorum diloy deneyimlerini bizlede paylaşırsan çok iyi olur bende antidepresan tarzı ilaç kullanicam sanırım bunun için doktora gitmeyi düşünüyorum bununla geçen kişiler beni çok umutlandirdi
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 17:30
Kulaktan mı akıntı oluyor acaba Melina. Cünkü böyle kulağımın içini sümkürüyorum sanki öyle bi his oluyo kulağımda çınlıyo resmen korkuyorum bi zarar vericem diye
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 17:46
Bence çok farklı yaklaşımları bırakmak gerek bakın sorun akıntı ise bunun sebepleri çok açıktır kapalı bir burun, sinüzit, ya da birçok şeye alerjiniz vardır yok bakteri aktif oldu yok stressten oldu bence sorunun sebebini ararken net olunmalı. Diloy birşey sormak istiyorum burun ameliyatı olmuşsun sanırım estetik de oldun mu yoksa septoplasti mi oldun yani sadece deviasyonu mu düzelttiler ve burun etinle ilgili birşey dendi mi dr tarafından çünkü sağlıklı bir burun bu işin çözümünün büyük bir kısmını oluşturuyor diye düşünüyorum. Geçmiş olsun hepimize
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 18:58
Orjinalini yazan: I feel ıt comın

Bence çok farklı yaklaşımları bırakmak gerek bakın sorun akıntı ise bunun sebepleri çok açıktır kapalı bir burun, sinüzit, ya da birçok şeye alerjiniz vardır yok bakteri aktif oldu yok stressten oldu bence sorunun sebebini ararken net olunmalı. Diloy birşey sormak istiyorum burun ameliyatı olmuşsun sanırım estetik de oldun mu yoksa septoplasti mi oldun yani sadece deviasyonu mu düzelttiler ve burun etinle ilgili birşey dendi mi dr tarafından çünkü sağlıklı bir burun bu işin çözümünün büyük bir kısmını oluşturuyor diye düşünüyorum. Geçmiş olsun hepimize

Deneyimlediklerimi insanların deneyimlerini söylüyorum tahmin değil bunlar yaşananlar. Stres vs etkili değil diyorsun o zaman yanında rahat olduğum bu durumumu bilen arkadaşım niye kokuyu almıyordu? Forumdan bi arkadaşla buluştuk aynı şehirdeniz o da diyor eşi annesi babası yok diyor ama işte arkadaş ortamında tepki alıyor sürekli. Bi dra gittim diyor ama o gün çok rahattım dr ağzının içini burnunu dklarca muayene etmiş ben senden koku almadım demiş ama başka bi dra gittiğinde bıktım artık diye ağlarken dr te masasından kokuyu almış. İnception nickli üye yakın zamanda murat hocaya gitmiş tip 5 demiş hoca şoka girdim diyor defalarca açıkça çevresinden söylemişler ağzın kokuyor diye. Stresi bu kadar küçümseme stresin insan vücuduna etkilerini anlatan bir çok bilimsel kaynak var. Benim burnum tamamen açık nefes genzime kadar gidiyor hissediyorum deviasyon ve konka beraber oldum ama o ameliyattan sonra her sümkürdüğümde derinden kokuyu hissediyordum burnumda. Tekrar grip olunca o bakteri iyice coştu şuan baya yüksek. Ama anlık yine sıfırlanıyor yarım saat sonra aşırı bi koku yayılıyor. Stress sadece sebebi bu durumun demiyorum. Geniz akıntısı yapan sebeplerden biri stres. Onun dışında yemek içmek konuşmak bunları yaptıkça genizden akıyor. Ben çok farklı yaklaşmıyorum benim durumumu yaşayan varsa kesinlikle sebep o bakteri burnun açık kapalı farketmiyor buruna travma olunca ölen hücrelerde o bakteri enfeksiyon yapıyor. Benim için travma ameliyat oldu. Diyabetle de alakalı olabiliyormuş. İnsanlar dr dr dolaşıyor sorun kbb ya da bağırsak. Mide karaciğer falan değil. Herkes deneyimlerini paylaştıkça daha net çözülecek herşey. Yarın deneyeceğim acı kavunu yazarım bakalım bu dediklerim doğrumu..
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 19:34
Anladım umarım iyileşiriz. Ama sorunun sebeplerini somutlaştırmak için diyorum yoksa tabiki stres vs etki ediyordur vücuda. Birde burun etleri şişliği ve bundan dolayı burun içi ödem ile iltihap tekrar eden birşey kendimden biliyorum. Mesela şunu deneyebilirsin daha özgüvenli şekilde iletişim kur bakalım aynı tepkileri alıyor musun bu en iyi test. Yani stressiz hayat yok, olmayacak da stressin tek başına hastalık yaptığını söylüyorsan çözümü hiçbir şey. Ama boğazıma akıntı var ve stresli olduğum zaman artıyor diyorsan stresli olan tek bir kişinin bile ağzının kokmadığını görmedim herkes o sırada ağzı, boğazı kurur haldedir ve herkeste bu olur. Ancak bizim yaşadığımız bundan farklı affedersin bok gibi kokuyorsa stres yapmazsam, gülmezsem, ağlamazsam kokmaz o zaman bunları yapmamalıyım demek çözüm falan değil bizde o iltihabın bir sebebi olmalı onlarda şuanki güncel tıp'a göre sinüzit, burun tıkanıklığı-enfeksiyonu ve alerji ile açıklanabilir bu üçünün etkileşimi ile olan birşeyden kaynaklanıyordur. Ben de yardımcı olmak için diyorum zaten yoksa bilgi yarıştırmak değilim amacım.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 20:31
Kesinlikle sorun dediğin gibi KBB ve bağırsak..
Çünkü ben magnezyum sülfat ile tamamen bağırsak temizliği yapibca koku gidiyordu ama yeme içmeye başlayınca geliyordu.
İksiri şifa adında bir yıllık mayalamma ile hazırlanan bir sarımsak kürü var ve onunla birlikte burun ve boğaz spreyi gönderiyorlar.
Mide bağırsak için uduhindi, iksiri şifa burnum ve boğazım için de sprey kullandım.
Ve burnumdan sumkurunce nasıl iltihap atıyor anlatamam bununla birlikte dildeki pas gidiyor. Yani dil pası içerden akan geniz akıntısı sebebiyle oluyor.
Birde boğazdan mideye akan geniz akıntısı tabiki midede de soruna sebep oluyor ve o iltihap hiç bitmiyor.
İltihabı hem kbbden hem iç organlarfan birlikte düzenli bir şekilde kurutursak Allah'ın izniyle sorun çözülür.
Dediğim gibi burnu iyice temizleyince fark ediyor ama devam etmek lazım. Çünkü ben günde üç kere kullanıyorum normalde burnum tıkalı. Sprey kullanmayinca koku geliyor.
Burnu temizleyince temizleniyor.
Bunun hiçbir yan etkisi yok.
Araştırabilirsiniz.iksiri şifa Ramazan batmaz yazın çıkıyor
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 20:49
Orjinalini yazan: nicksizz4

Kulaktan mı akıntı oluyor acaba Melina. Cünkü böyle kulağımın içini sümkürüyorum sanki öyle bi his oluyo kulağımda çınlıyo resmen korkuyorum bi zarar vericem diye

Aynnen seninle aynı durumdayım bazen çok yoğun oluyor kulağımda ileri geri birşey gidiyo sumkururken
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 20:54
Diloy acı kavunu aman çok dikkatli kullan nolur çok tehlikeli bir ürün iyice araştır
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 21:06
Lütfen böyle ne idüğü belirsiz şeyler paylaşmayın ya iksiri şifa ne ya bişey sandım sitesine baktım hep hacı hoca kandırma safsataları. Reklam gibi duruyor yazdıkların k. Bakma belki yardımcı olmak istiyorsun ama öyle görünüyor. Böyle iksir miksir hikaye. Dr. Murat hocanın da tasvip edeceğini düşünmüyorum.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 21:30
Ben 10 yıl kadar mide ilaçları da ictim antibiyotikler.
Özellikle dediğim burun spreyi çok rahatlatti 25 lira bir şey reklam yapmıyorum kesinlikle bende burda çare arayanlardan biriyim. Aldığım yerde insanlar nasıl nedir bilemem ben ürüne bakıyorum
Burda ilaç ismi dahi veriliyor ki ilaç kişiye özel doktor yazar.
Çok ağır antibiyotikler de kullandığım için onu da denedim
.
Elbette ki tercih meselesi
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2021 Saat 21:32
Sarımsak limon kürü bu dediğim
Ama uzun zaman fermente ediliyor.
Ekstra bir şey değil
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Kasım-2021 Saat 12:33
Orjinalini yazan: I feel ıt comın

Anladım umarım iyileşiriz. Ama sorunun sebeplerini somutlaştırmak için diyorum yoksa tabiki stres vs etki ediyordur vücuda. Birde burun etleri şişliği ve bundan dolayı burun içi ödem ile iltihap tekrar eden birşey kendimden biliyorum. Mesela şunu deneyebilirsin daha özgüvenli şekilde iletişim kur bakalım aynı tepkileri alıyor musun bu en iyi test. Yani stressiz hayat yok, olmayacak da stressin tek başına hastalık yaptığını söylüyorsan çözümü hiçbir şey. Ama boğazıma akıntı var ve stresli olduğum zaman artıyor diyorsan stresli olan tek bir kişinin bile ağzının kokmadığını görmedim herkes o sırada ağzı, boğazı kurur haldedir ve herkeste bu olur. Ancak bizim yaşadığımız bundan farklı affedersin bok gibi kokuyorsa stres yapmazsam, gülmezsem, ağlamazsam kokmaz o zaman bunları yapmamalıyım demek çözüm falan değil bizde o iltihabın bir sebebi olmalı onlarda şuanki güncel tıp'a göre sinüzit, burun tıkanıklığı-enfeksiyonu ve alerji ile açıklanabilir bu üçünün etkileşimi ile olan birşeyden kaynaklanıyordur. Ben de yardımcı olmak için diyorum zaten yoksa bilgi yarıştırmak değilim amacım.

Anlamanıdız beni.Stresten uzak durun koku olmasın demiyorum. Çözdüğüm nokta şu: evdekiler yok derken neden dışarıda aşırı tepki alıyoruz? Çünkü bu anaerob bakterinin kokusunu arttıran şeylerin başında stres geliyor. Onun dışında yeme içme konuşma vs. Stresi bırakın kurtulun diye çözüm sunmuyorum zaten. Şunu diyorum flagyl kullandınız işe yaramıyor sorun kbb, kullandınız ve yarıyor sorun bağırsak. Çözümü bu kadar basit. Bağırsaktaki bakteri için ben nasıl iyileştim flagyl colidur probiyotik. Benim aslında ameliyat olmama gerek yoktu o bir travma sebebi oldu ölen hücreler oldu burnumun sağ tarafı anatomik yapısından havayı tam gezdiremiyor içerde oksijen gitmeyince bakteri ölmüyor çünkü oksijensiz ortamda yaşıyor bu bakteri. Dediğin gibi herkes stresli çoğunun burun eğriliği sinüziti var ama işte onlar bizim gibi travma yaşamamışlar bu bakteriyi enfekte edecek o yüzden kokmuyorlar. Bu bakteriyi yok etmenin yolu acı kavun olduğunu düşünüyorum. Test edince haber vericem.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Kasım-2021 Saat 13:01
Diloy umarım çok iyi sonuçlar alırsın lütfen deneyimlerini paylasmaya devam et. Takipteyiz.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Kasım-2021 Saat 19:05
Acı kavun ise yarayacağını kesinlikle düşünüyorum eğer güvenilir kaliteli bir yerden aldıysan.
Çünkü çok duydum ama sıra daha ona gelmedi kullanmak icin
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Kasım-2021 Saat 22:27
Diloy naptın denedinmi acı kavunu nasılsın?
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 06:30
Vee yeni tespitlerim var.
Maske, kbb kaynaklı kokuyu artırıyor sakız çiğnemek de arttırıyor sigara içmek de. Çift çift maskeleri takıyorsunuz ya aslında daha çok koku yayıyorsunuz. Bizim sorunumuz oksijenin az gitmesi olduğu için maske sigara yorulmak vs oksijeni daha da azaltıyor ve kokuyu arttırıyor. Sakız çiğnediğinizde de genziniz ve burnunuz hep hareket halinde bu da o kokulu akıntının genizden ve burundan akıp yayılması demek. Yani dışarıda neden kokuyoruz da evde almıyolar sebeplerinden birkaçı.
Peki bizde neden oksijenin ulaşmadığı yerler var sinüslerimizde? Anatomik bozukluk yani burun kanal darlığı. O darlıktan dolayı da oksijen gitmeyen bi bölge oluşuyor ve burundan akması gereken mukus genize gidiyor. Yani burundaki her koku otomatik bizim ağzımızda da olacak yapımız bu. Nasıl enfekte olduk? Benimki ameliyat kaynaklı sizinkini kokunuzun başladığı dönemi iyice düşünerek bulabilirsiniz.
Mesela biri maske taktım kokum başladı yazmıştı. Maskeyle oksijeni yeterince dolaştıramadı sinüslerinde burun darlığından dolayı anaerobik bakteri de uygun ortam oluşunca bi sebeple enfekte oldu. Biri de şöyle bir şey yazmıştı cımbızla burnunun belli bi bölgesini açtırınca kokusu gidiyormuş.. Ufak parçaları birleştirince yapboz tamamlanıyor..

Acı kavunu uyguladım boğazım çok tahriş oldu genzime akıyor genel olarak sağ burnumdan yani orası enfekte burun. Her akıntı olduğunda diğer burnumu kapatıp enfekte burnumdan derin nefes alıp ağzımdan veriyorum.

Gönderen kişi hazır dozajlı ve kullanma talimatlı şırıngada gönderiyor isteyen olursa link koyarım. Şuan 1 seviyesinde burnum ve ağızım. Sol tarafta zaten problem yok. Yarın doktora gidicem ve ortası delikli olan tamponlardan taktırıcam enfeksiyonu kesinlikle yenicem. Burun kanalı darlığı ameliyatı diye bir şey var ama bu tamponlarla yenersem olmayı düşünmem.

Peki ben bunu nasıl çözdüm? Herkesin bunca yıllık problemini 3 günde?
Sağ beyin sol beyin diye bir şey var
Soldan nefes alırsanız sağ beyin, sağdan nefes alırsanız sol beyin çalışır.
Sağ beyin duygusal, hayal gücü yüksek görsel ve işitsel çalışan
Sol beyin ise matematik zekası, analitik düşünme, sebep sonuç ilişkisi kurabilme vs
Yani sol beyin zeka, sağ beyin duygusal. Benim darlık sağda olduğu için hep sol burun baskındı ve bu yüzden hep sağ beynim aktifti. Yani duygusal. Her zaman ortalama altı bi öğrencilik hayatım ve sosyal hayatım oldu diyebilirim.
Bu nefes egzersine 3 gün önce başladım solu kapatıp sağdan derin derin 5 dk boyunca nefes aldım inanın bunu her yaptığımda kendimi dalmış düşünürken buluyordum ve her seferinde bir şeyleri daha yerine oturttum kafamda. İnanın uydurmuyorum bu durumu araştırın ve kendi üzerinizde test edin hangi burnunuzda darlık var..

Şimdi anlıyorum benim ilk kokum 12 yaşında başladığında aslında bu bakteri yoktu sinüzit vardı sadece ve bende kanal darlığı olduğu için o sinüs akıntıları genzime akıyordu o iltihap sabahları genizde biriktiği için koku yapıyordu ve faranjit ve gastrit vs..
Geçenlerde bi haber okudum bir adam burnundaki aşırı kokudan dr gidiyor ve tomografide bi cisim görünüyor meğer küçükken burnuna bi oyuncak parçası kaçmış o enfeksiyon olup kötü kokular yapmış ama ağız kokusu yokmuş. Okuyunca dedim yahu nasıl ağız kokusu olmaz ki? Çünkü onda kanal darlığı yok bu kadar basit.
Şimdi yapmanız gereken şey darlık ve enfeksiyon hangi burunda bunu anlamak. Anlamak için bir tarafı kapatın ağzını açın diğer taraftan derince sümkürün ağzınızın ve burnunuzun içinde o çirkin kokuyu hissedeceksiniz.
Enfekte tarafı havalandırmak için nefes egzersizi ya da tampon ve enfeksiyonu temizlemek için acı kavun ya da antibiyotik bu kısımlardan emin değilim deneyip görücez..
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 08:32
Evet söylediklerin cok mantıklı benim yasadiklarimda birebir anlatmışsın umarım acı kavun fayda verir kullanıldığı zaman yoğun, kıvamlı ve sarı renkli bir akinti oluyormuş galiba 2-3 gün boyunca eğer gerektiği şekilde kullanılırsa sinüziti ortadan kaldırıyormus doğal olarak bakteride yok oluyo ama tehlikesinden dolayı çok tavsiye etmiyorlar deneyimlerini bizimle paylaşmaya devam et lütfen eğer sende etkili olursa bende kullanicam sorunlarımız birebir aynı cunku
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 10:41
Ben geçen sene Ekim ayının başında kedi aldım. Ekim ayının sonunda da diş teli taktırdım. Kokum Aralık ayı gibi başladı. Yani ondan öncesi normal ağız kokusuydu diş taşı temizletince geçiyordu. Aralık ayından sonra diş temizliği de geçirmedi kokuyu ve zamanla artarak sürekli değişen kalıcı bi koku oldu. Sebebi maske mi, kedi mi, Diş teli mi bilmiyorum. Ama ben be zaman kokunun üzerine düşüp doktor doktor gezmeye başladım, ozaman arttı kokum. O günden beri böyle. Keşke üzerine düşmeseydim diyorum
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 11:45
Melina sorunun ne olduğunu bulmak en büyük adım mutlaka yenicem. 2 aydır böyle yaşamak çok acı lanet ediyorum o ameliyatı olduğuma. Geriye dönüp bakınca ne kadar tepki almışım.. Kare kare beynimde canlanıyor insanların benden kaçışları anlamlandıramadığım anların yerine oturması vs. En olmadı kanal darlığı ameliyatı olurum yine yenerim yine yenerim içim rahat..

Nicksizz4 diş etlerine de yerleşiyor bu bakteri senin burnunda olduğuna eminmiyiz? Lütfen söylediğimi dener misin bir tarafı kapat diğerinden sümkür kokuyu alacak mısın?
Stres o kadar önemliki ve burnun hava alması. Bu arkadaşımla ne kadar çok vakit geçirdik ne kadar çok test ettik yok diyordu ama dışarda sürekli tepkiler hareketler.. Ta ki ameliyattan 2 ay sonra tekrar hasta olana kadar artık hiç bir şekilde stresle alakalı değildi sürekli 3 seviyesinde stres anında maskede yorulmuşsam havasız alandaysam yemek yemişsem vs 10 du. Şuan uyguladığımdan beri 1 seviye bazen hiç yok ama koydum kafaya kökünü kurutucam.. Yine eskisi gibi stres altında, yeme içme vs ortaya çıkan kokuyla yaşamak mümkün değil.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 11:47
Gerçekten stres ve hareket kokuyu bende tavan yaptiriyo diloydan haber bekliyorum ondaki gelişmelere göre acı kavun deneyecem zaten ilk fırsatta psikologa gidip antidepresan da isticem onunda etkili olabilecegini düşünüyorum çünkü bu aralar işten dolayı stresin vardı iki gündür yine artti hemde çok fena. Aslında sadece antidepresan almak için uyduruk bir sebepten gidecektim ama gidip durumumu anlaticam belki gerçekten antidepresanlar şikayete uygun verilirse iyi gelebilir çok kişi duydum antidepresan içince kokusu kesilen
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 11:51
Orjinalini yazan: Diloy

Melina sorunun ne olduğunu bulmak en büyük adım mutlaka yenicem. 2 aydır böyle yaşamak çok acı lanet ediyorum o ameliyatı olduğuma. Geriye dönüp bakınca ne kadar tepki almışım.. Kare kare beynimde canlanıyor insanların benden kaçışları anlamlandıramadığım anların yerine oturması vs. En olmadı kanal darlığı ameliyatı olurum yine yenerim yine yenerim içim rahat..

Nicksizz4 diş etlerine de yerleşiyor bu bakteri senin burnunda olduğuna eminmiyiz? Lütfen söylediğimi dener misin bir tarafı kapat diğerinden sümkür kokuyu alacak mısın?
Stres o kadar önemliki ve burnun hava alması. Bu arkadaşımla ne kadar çok vakit geçirdik ne kadar çok test ettik yok diyordu ama dışarda sürekli tepkiler hareketler.. Ta ki ameliyattan 2 ay sonra tekrar hasta olana kadar artık hiç bir şekilde stresle alakalı değildi sürekli 3 seviyesinde stres anında maskede yorulmuşsam havasız alandaysam yemek yemişsem vs 10 du. Şuan uyguladığımdan beri 1 seviye bazen hiç yok ama koydum kafaya kökünü kurutucam.. Yine eskisi gibi stres altında, yeme içme vs ortaya çıkan kokuyla yaşamak mümkün değil.

Diloy çok sevindim demekki gerçekten acı kavun etkili lütfen gün ve gün bizimle koku durumunu paylas çok umutlandim senden dolayı. Birde sana birkaç birşey soracaktım sende ağız kuruluğu boğaz kurulugu oluyormuydu yada ağız yanması filan. Bende geniz akintisina ek olarak bunlarda var özellikle koku tavan yapınca ağzım o kadar hapis yapış oluyoki açmakta bile zorlaniyorum
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 12:33
Şuan grip gibiyim boğazım fena vücudumda kırıklık var. Bugün dra gitmeyi düşünüyordum tampon için ve kanal darlığı ameliyatını da sorayım ama yarın gidicem şu boğazım geçsin en azından.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 13:01
Diloy kokuyu boğazımdan geliyor gibi hissediyorum. Burnumdan sümkürünce koku gelmiyor.

Arkadaşlar sabah öğlene kadar işteydim. Bikaç kişi ben konuşurken maskesini tutmaya başını çevirmeye başladı. Hastanede calısıyorum. Öğlen koşa koşa arkadaşımın yanına gittim nolur bi kontrol et zor dayandım mahvoldum bugün herkes böyle yaptı cok kötüyüm dedim. Saçmalama koku yok ki onlar covitten dolayı başlarını çeviriyorlar ben konuşurken de hepsi ağzını kapatıyo yüzüme bakmıyo gerçekten koku yok inan bana dedi. Cok bunaldım
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 15:44
Bizim de boğazımızdam geliyor o koku + olarak burundan. Genize akıyor çünkü burun akıntısı. Konu yine burun yani.
Hastanede çalışıyormuşsun bi tomografi falan çektirsene darlık sinüzit vs ne çıkacak ya da çektirdiysen nasıl çıktı sonuç söyler misin? Aynı belirtileri yaşamadığımız için seninki hakkında bir şey diyemiyorum belki seninki gerçekten farenjit kaynaklıdır. Flagyl işe yarıyor mu sende?
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 16:05
Çok tomografi çektirdim. Konka bülloza diye bi teşhis kondu. Burunda yapısal bi bozuklukmuş içi hava dolmuş o yüzden aldıgım nefes ileride gidemiyormuş. Ama müdahale riskli demişti doktor. Ankaraya iyi bi doktora gözük falan demişti
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 17:04
Tamam işte nefes sinüsleri havalandıramıyor yapısal bozukluktan bi sebepten de enfekte olunca o havasız bölge o bakteri iyileşmiyor işte. Aynı sorun büyük ihtimalle. İnan bana da aynısı defalarca oldu tepki alıyordum yarım saat sonra soruyordum yok cevabı alıyordum. Stres çok çok etkili inan. Ve maske takılıyken koku artıyor o yüzden dışarıda daha çok tepki alıyoruz. Şunu tekrar denermisin işaret parmağınla burnunu kapat ağzını açık tut lavaboda kuvvetlice sümkür. Sonra diğer tarafı da dene dikkatlice yap bakalım hissedecek misin kokuyu. O koku burnun ve ağızın içinde hissediliyor direk buruna dışarıdan gelen bi koku değil.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 17:12
Arkadaşlar peki sizde boğaz kuruluğu ve ağız kuruluğu varmı benim herzaman ağzım yapış yapış ve dudaklarımın kenarı yaniyo
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 17:52
Kuruluk yok ama hep bi yoğunluk hissediyorum. Çok merak ediyorum diğer insanlar ağzını nasıl hissediyor. En cok bunu merak ediyorum. Ferah bi ağızları mı var hep gün içinde. Ben hiç ferah hissedemiyorum hep bi yoğunluk var ağzımda
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 19:09
Ağız kokunun geçtiği birkaç günlük kısa bir dönem olmuştu o zaman ben tadına varmıştım o hissin agzim sürekli ıslaktı sanki şeker tadı vardı çok yumuşak ne yersem yiyim kokusu kalmiyodu insanların karsina geçip konuşmak dünyanın en güzel hisseydi benim için ama tabi çok uzun surmedi
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2021 Saat 21:16
Akşam arkadaşıma tekrar kontrol ettirdim zaten beraber yaşıyoruz sürekli test halinde. Akşam biraz koku alıyorum ama sadece ağzının içine girince paslı demir kokusu gibi dedi. Konuşurken karşında dururken gelmiyo ağzının içine burnumu sokunca geliyo cok uzun zamandır ağzının içine girince bile koku almıyordum suan eaz var dedi
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 11:27
Diloy bugün nasıl hissediyorsun değişimler varmı koku durumu nedir
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 12:21
Acı kavunla baya akıntı çıktı koku da azaldı baya en fazla 3e çıkıyor. Bugün tomografi çektirdim sinüsler tam boşalmamış kullanıcam tekrar tekrar boşalana kadar. Ama sorun kesin sinüslerin içindeki o bakterili sıvı bu artık kesinleşti. Dra durumumu anlattım bi röntgen bi tomografi çektirdi sinüzit diyo ilaç yazıcam dedi. Dedim dr bey kaç aydır kullanmadığım ilaç kalmadı bu antibiyotikle geçmiyor sinüs iltihabı kokusu değil vs dr azarladı tersledi 40 yıllık hekimim İnternetten okuduklarınla bana geliyosun vs daha çok bozdu moralimi yapısal bi sorun var dedim solda koku yok sağda var demek ki sinüzit değil başka bir sebep var dedim. Ukala ukala senle uğraşamam der gibi başka dr çağırdı ben de atar gider yaptım ağladım bıktım artık dedim antibiyotik ilaç bi işe yaramıyor antibiyotik kullanmaktan vücudum harap oldu dedim. Diyorum sağdan sümküremiyorum oradan hep genzime alıyor bir sıkıntı var işte yok tomografide görünmüyor diyolar. Ağlaya ağlaya çıktım lanet olsun bunların doktorluğuna. Profesörden randevu aldım bugün için. 2-3 kez daha acı kavun yapıcam bakalım çözücem bi şekilde ya geçecek ya geçecek..
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 19:54
Bana tenimin güzel koktuğunu söylüyor erkek arkadaşım. Eskiden dışkı problemim vardı ama probiyotiğe başladığımdan beri düzeldi. Dışkı kokusu aşırıysa bağırsakta bakteri artışıyla falan alakalı.

Test edebileceği biri olanlar denesene şu dediğimi aslında sorunun kaynağı daralcak.
Sağ burnu ayrı sol burnu ayrı nefes verip test etsinler birinde var birinde yoksa sizde de sorun kbb.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 20:00
Probiyotik şart oldu ya bağırsak problemim de var beni mide de kbbde.
Yorucu ama bir gün koku da pes etmeli gitmeli bu diyarlardan.
Acı kavun yağı nerden aldın el yapımı mi ne kadar fiyatı
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 20:01
Erkek arkadaşından tepki alıyor musun
IP
Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu