Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Arkadaşlar çözdüm.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 159
Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 20:10
http://Ecballium.com bu siteye göz atabilirsin. Ya kokuyorum diye ters hareket laf söz yapmıyor. Saat başı soruyorum kaç şuan koku seviyesi diye. Bugün dedi psikolojim bozuldu artık burnumda hissediyorum hep o kokuyu 😔
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 114
Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 20:13
Sordukca hatırlar aslında alışınca rahatsız olmaz aynen evdekiler gibi. Sende üstüne düşme tedavine bak.
Siteye bakıyorum
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 21:12
Gerçekten biz kendimizden bikmisken karşımızdakileri de istemeden biktiriyoruz önceden kardeşime sorardım bıktı benden şimdi kendi kendimle başbaşayim umarım çaresini buluruz artık çok yoruldum ve iyi değilim diloyum durumu bana biraz olsun umut veriyo biz bıkmış haldeyken bize bir enerji verdi yeni birşeyler önererek takipteyim
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 21:27
Diloy azmine hayran kaldım benim hakkımda söylediklerin doğru. Son 1 haftadır ne yapacağımı şaşırdım elimde bişey kalmadı çünkü. En başa döndüm sanki. 21yy da bana göre basit bir sorunun bizi bu kadar uğraştırması çoğu doktorun bilgi becerisi olmaması bizi kendi arayış içine girmemizi sağlıyor. Allah herkesin yardımcı olsun.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2021 Saat 23:43
Az önce burnuma damla damlatıp sumkurdum. Kötü kokulu sümük çıktı afedersiniz.
Bu herkesin böyle mi
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2021 Saat 00:54
Evet Şifaarıyorum bende de iyileştiğimi sandığım dönem tekrar grip olunca kocaman iğrenç kokulu bir şey çıkmıştı.
Bizim sorunumuz ölü hücreler. Ne yaparsak yapalım o hücrelere sinüs iltihabı temas ettiği anda bakteriler harekete geçecek kokucaz yine. Çünkü o hücreler öldü geri dönüşü yok. Burun ameliyatı olup 1-2 ay sonra kokusu gelen var, niye? sinüsler doluyor ölü hücrelerin hava almasını engelliyor. Sinüs yapılarımız sıkıntılı her gripte doluyor. Zaten iyileşmediğimi tekrar grip olunca anladım çünkü grip demek sinüslerin dolması mukusun artması demek.
1 hafta üzerinde durulup çözülen bu sorunu 40 yıllık hekimler ptofesörler bilmiyor olamaz. Kapital sistemin çarkları sağlık sisteminde de dönüyor bi insan kronik sinüzitse bunun altında yatan bi neden olmalı ama bunu tespit etmek yerine daya antibiyotiği gitsin. Hasta hastaneye bağımlı olsun her sinüzit ataklarında hastane kazansın yaz antibiyotiği ilaç sektörü kazansın piyasa dönsün..
Ölü hücreleri çıkartmanın bir yolu olmalı illaki, sorucam yarın dra. Ama bu drlar bazen o kadar ukalaki en ufak fikir belirtsen sen kimsin ki der gibi azarlıyor.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2021 Saat 06:12
Bende senin gibi gide gele Gide gele çokça yasadim.. hocam diyordum bana hepiniz aynı ilacın farklı markasını yazıp gönderiyorsunuz hiçbir işe yaramıyor bu ilaçlar. Yok bu çok iyi, seninki psikolojik hiçbir şeyin yok diyen de oldu dalga geçer gibi.
Piyasadan kaldırılmış, böbrekleri iflas ettiren bir ilacı yazıp bu iyi geliyor olabilir bulabilirsen bul diyen de oldu ki ben yeterki iyi olayım kafasindaydim baya da aradım maalesef düşünsene halimi başka hastalıklara davetiye.. Aynı zamanda yoğun mide koruyucu kullandığım dönemde bütün vitamin değerlerim düştü yaşayan ölü oldum sürekli uyku hali ve baş dönmesi.. Otobüste bayılma, ağır baş ağrısı krizleri,şiddetli mide ağrısı yani olan zaten canımı acıtıyordu bir de yan etkileriyle birlikte daha çok yoruldum.
Ben gidilmesi ve denenmesi gereken her ilaç tedavisini denedim ve sonuç sıfır, güçsüz bir bünye, kalan yan etkiler, kazanan ilaç firmaları oldu.
Hani yani o kadar çareniz varsa neden hiçbir hasta iyilesmiyor. Elbette ki doktorlarimizdan Allah razı olsun başımız sıkışınca ilk orda buluyoruz kendimizi ama tedaviler sebebi ortadan kaldırmıyor, semptomlari bastırıyor..
Sinüzit ve boğaz enfeksiyonları için ne kadar ilaç kullandım hani nerde tedavi.
Ya da gerçekten tedavi bir yeri onarmaya çalışırken bircok yeri harap etmek mi oluyor.
İyi gelse amenna kullanicam da dediğim gibi yıllarca kullandım.
Şimdi on yıl ilaç kullanıp fayda görmeyip zarar görüyorsam ben mi suçluyum.
Doktorlara yalvarıyordum artık nolur yardım edin herkes aynı şeyi yazıp yolluyor diyordum yüzüme bile bakmıyorlardi.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2021 Saat 10:08
Diloy senin sayende bende profesör bir kbb ye gitme kararı aldım. İyiki bu sitedesin gerçekten bilgilerin ve tecrübelerinle. Erkek arkadaşınla durumu paylaşmışsın, ben de çok kararsızım paylaşmalı mıyım. Beni gerçekten seviyor ve bana sürekli mis kokulum bebek gibi kokuyorsun diyor. Ama yanında hala maskeli duruyorum ve soruyor neden diye. Lütfen bunu sonra anlatıcam sana psikolojik olarak bi sıkıntı içindeyim dedim ve anlayışla karşıladı. İstediğin doktora götürürüm semi bi problemin varsa diyor. Diloy ne yapmalıyım sence, paylaşmalı mıyım çok çekiniyorum ama o da haklı yanında başbaşa sürekli maske ile duran bi insan var. Yanlış düşünebilir. Acaba ben onu öpmeyim diye mi maskesini çıkarmıyor bile diyebilir aklından.
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2021 Saat 10:40
Nicksizz4 bu psikolojiyle tek başına mücadele etme anlat ve rahatla. Senin sorunun belki de sadece faranjit kaynaklıdır. En azından bunu anlarsın. Otur detaylıca konuş ne zamanlar koku aldın neye benziyordu ne yoğunluktaydı vs ağzından mı geliyordu sadece yoksa konuşmazken de burnundan mı? Faranjitse çözümü inan daha kolay, yıllarca sinüzitimi faranjitimi umursamadım ve bu bana büyük bir bedel ödettiriyor. Sen de geç kalmış olmazsın belki bizden farklıdır durumun. Lütfen gelişmeleri yaz.

Şifaarıyorum bilmiyorum kaç yıldır uğraşıyorsun ama 4 ayda canımdan bezdim. Önceki faranjit kaynaklı ağız kokum ne kadar da kolaymış bu durumun yanında. Keşke zamanında bulsaydım bu forumu bu kadar dönülmesi zor bi noktada farkına varmasaydım. Bi ton test istedi bu profesör bu sinüzit yapısal kaynaklı olduğu kadar yediklerimizle vs de alakalı olabiliyormuş. İmmün testlerde istedi. Sadece muayene 1500 tl tuttu bu testler bir o kadar daha tutacak. Ameliyat 30 bin civarı tutar diye düşünüyorum belki daha fazla. Çalışamıyorum bu halde erkek arkadaşımın evine kapandım oğlumu bile görmeye gidemiyorum benden iğrenmesin diye. Maddi olarak tıkandım tefeci fikrini düşünüyorum ameliyat parası için.. Psikolojim bitik bu 4 ayda farkında olmadan o kadar çok rezil olmuşum ki o anlar gitmiyor gözümün önünden..
Dra aklımdaki soruları sorucam umarım tatmin edici cevaplar verir..
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2021 Saat 12:15
Dr özel bir hastanede mi, devlet hastanesinde ücret alınmaz dimi
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2021 Saat 21:07
Diloy bugün koku durumu nasıldı akıntı devam ediyormu
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2021 Saat 00:22
En fazla 3 seviyelerinde ama her zaman var. Bugün sinir krizi geçirdim telefonu patlattım yere camı falan gitti zor yazıyorum. Prof drun istediği testler 2.5 falan yaptıramadım.
Sonra oturdum düşündüm. 2 ay önce sinüzit ameliyatı olduğumda 2 hafta sonra dra kontrole gitmiştim ama yokmuş başka hastanede başka bi dra gittim kamerayla muayene etti senin sinüslerine dokunulmamış dolu dedi şok oldum dedim herhalde diğer dru boklamak için söylüyor üstünde durmadım ama doğruydu aslında. Ameliyattan sonra 2 hafta içinde sinüslerim nasıl dolabilir? Alerji kesinlikle
12 yaşında sinüzit olup geniz akıntısı başladığı zamanları düşündüm ellerim hatır hutur kaşınıyordu aşırı kurumuştu vücudum o zamanlardan beri hep çok kurudur kronik yorgunluğum bağırsak düzensizliğim hep o zamanlar başladı. Bir şeye alerjim var ama neye? Hepimizin öyle. Evde yok o alerji yapan şey ama dışarıda var hepimiz dışarıda çok daha fazla tepki alıyoruz. İyileştiğimi sandığımda erkek arkadaşım yok koku dediği zamanları düşünüyorum sonra sosyal tepki aldığım anları. Parfüm benim başımı ağrıtır o yüzden benim yanımda parfüm kullanmaz acaba diyorum parfüme mi alerjim var? Parfüm kokusu burnuma girince sinüslerim doluyor o ölü hücreleri havasız bırakıyor kokutuyor o alerji kaybolduğunda sinüsler açılıyor koku gidiyor. Peki şuan onun yanında da artık kokmamın sebebi ne o zaman? Çünkü tekrar hasta oldum ve sinüslerim fazlaca doldu boşalamıyor bilmiyorum bu teorime deneyimlerinizle eklemeler yapın lütfen
Yani yanlış anlamayın biz alerjiden kokuyoruz demiyorum. Demek istediğim şu sinüs bölgesinde bir yerde ölü hücreler var bizde onlar sinüzit olunca kokutuyor bizi bizim sinüslerimiz her zaman boş olmalıki kokmayalım. Ama bizde bi sıkıntı var kronik sinüzit! bunun basit bi alerji kaynaklı olduğunu sanmıyorum daha komplike bi alerji ama ne? Şuan gitsem sinüzit ameliyatı olsam da alerjinin kaynağını bulmayınca yine anında dolacak ve o ölü hücreler kokutucak beni prof dr da bunu bildiği için benden bi alerji testi istedi ama sıradan hastanelerin yaptığı gibi değil özel bi yerden daha kapsamlı pahalı bir şey istedi hatta dedi o cilde sürülüp yapılan alerji testleri boş falan dedi.
Şuan tekrar acı kavun yaptım. Pazartesi dediği alerji testini yapıcam umarım neye alerjim olduğunu bulurum sonra sinüzit ameliyatı olmayı düşünüyorum daha uygun fiyata özel bir hastanede sonra sinüslerimin dolmaması için 40 takla atmalıyım..
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2021 Saat 01:02
Sinüsler neden dolar?
Sinüslerin buruna açıldığı kanallar tıkanır. Tıkanan kanallar, sinüslerin ürettiği salgıların, sinüs içine hapsolmasına neden olur. Sinüsün içi kendi ürettiği salgılarla dolar.
Biz stres yapınca sinüs kanallarımız tıkanıyor olabilir mi? Evde stres yapmıyoruz yok diyorlar dışarıda stres yapıyoruz var diyolar. Bu forumdan arkadaşla istanbulda buluştuk yok dedi yanında stresli değildim asla bu konuyu konuşabileceğim biriyle olmak çok rahattı ama yolda istanbula giderken arabada farklı 2 kişi daha vardı ve annemin burnunu tuttuğu zamanı hatırlıyorum yolda stresliydim yani. Erkek arkadaşım yok diyor çünkü yanında stresli değilim. Peki şimdi niye var sürekli? çünkü hasta oldum sinüsler baya doldu açılması lazım stresi bırakmam lazım ama hayatımın en berbat dönemindeyim stresimin boyutunu düşünün. Sizde de aynı mı stres anında direk terlerim vücudum titrer yanaklarım kızarır yüzümü ateş basar belki de aynı anda sinüs kanallarım tıkanıyor?
Bugün antidepresana başlamıştım zaten bakalım neler olacak.

Ve şunu belirtiyim ne zaman içkiden kafam güzelken keyifli mutlu bi şekilde hiç tepki almadım bütün bunlar tesadüf değil..

O yüzden insanlar antidepresanla iyileşiyor anladımmmmmm. Kronik sinüzit de bu yüzden sürekli stres içindeyiz. Şahsen ben kendimi bildim bileli takıntılı kendimi hep eksik gören bi insandım sürekli her streste sinüsler tıkanıyorsa bu kronik sinüzit için yeterli bi sebep. Lütfen deneyimlerinizi yazın doğru yolda ilerleyelim.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2021 Saat 07:13
Merhaba Diloy.
Benim de gözlemlediğim kadarıyla bazı gıdalara alerjim var onları yiyince burnum ve boğazım doluyor ve koku kesinlikle artıyor çünkü tıkanıyorum
Süt ürünleri, bulgur, pirinç,şeker içeren meyve bunları yiyince otomatik koku artıyor ve gerçekten nefes alamıyorum, dilimdeki pas artıyor. Ortam olarak da parfüm Z deterjan kokusu hatta yoğun şampuan kokusu olunca o da beni tıkıyor.. Tikaninca otomatik koku hop tavan.
Sinusleri ve boğazdaki balgamı bosaltinca rahatlıyor ama dediğim gibi bu gıdaları yiyince iltihap yapıyor bende.
Bu sebeple yiyebileceğim şeyler kısıtlı.
Bir de mide bağırsak problemlerim olduğunu söylemiştim.
Kabızlık olursa artıyor.
Yemeği dozunda yemem lazım, çok yersem koku artıyor.
Gluteninve şekerin (doğal şeker de olsa) kokuda nasıl bir etkisi var bilmiyorum ama bana böyle etki ediyor. Aynı şekilde nohutta öyle yani ne yapayım bilmiyorum. Bu yiyecekler alerji yapıyor ne kadar ilaç kullansam da yiyince tekrar ediyor. Zor bir durum Allah yardım etsin yaa.. Ben en son stresten çok şiddetli rahatsızlandim, ağlama krizine girdim. Şekerim yüksekmiş. Şekerim de varmış bunynla birlikte. OMEGA 3 ve ginkgo biloba kullanmaliymisim stres kaynaklı olduğu için birçok şey.. Onu deneyemedim daha
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2021 Saat 09:07
Ömür boyu antidepresan kullanmaya da razıyım ya çünkü artık bu hastalık yüzünden ihtiyacımız var hale geldik. Antidepresan nasıl etki etti kokuya diloy bir değişiklik varmı birde reçetesiz alınıyor mu senin kullandığın
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2021 Saat 10:04
Şifaarıyorum dediklerine katılıyorum ne kadar mide şişerse burun boğaz vs doluyor kolu artıyor. Bi kaç defa yaşadım midem çok şiştiğinde burun etmin şişip tıkanmasını. Şeker olduğu nasıl anlaşılır benim de bi test yaptırmam lazım çünkü bu durum diabetik sebeplerle de olabiliyormuş. Yarın şu pahalı alerji testini yaptırayım bakalım ne çıkacak.

Melina antidepresanlar 2-3 hafta düzenli kullanımda etki ediyormuş o yüzden şuan bir şey diyemiyorum.

http://www.kbb-forum.net/journal/text.php?lang=tr&id=201

Şu siteye bakarmısınız bi hastanın burnundan ameliyatla çıkarılan nevrotik dokuları gösteren foto var o fotoda en üst soldaki büyük parçaya benzeyen bir şey çıkmıştı burnumdan sizin de çıktı mı hiç?
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2021 Saat 10:27
http://kbb-forum.net/journal/text.php?lang=tr&id=131

Sanırım bizde fungal sinüzit var 😥 ölümcül bile olabiliyormuş..
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2021 Saat 10:48
Siteye baktım da sadece yazı var, dediğin görüntüyu bulamadım.
İhtimaller üzerinden gidilmez kesin teşhis lazım. Benim dediğim gibi yediğim bazı şeyler burnumu direk tıkıyor ve koku yapıyor.
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2021 Saat 10:50
Mantarlar fırsatçı enfeksiyonlardır. Burun ve sinüs mantarları içinde zararsız olan (mantar topu) tipinden öldürücü olana (mukor) kadar değişen 4 tip mevcuttur Erken görülen klinik bulgular açıklanamayan ateş, hafif koyu burun akıntısı ve yüzde hassasiyettir. Sinüs filminde bulgular ancak hastalık ilerlediği zaman ortaya çıktığından hekimi yanıltabilir. Muayenede burun içinden alınan örneklerden kültür yapılmalıdır. Öldrücü tip mantar enfeksiyonu çok hızlı ilerler. Dokuda nekroz adı verilen ölü sahalar yaratır.
Ölü saha demek koku demek işte bir kaçımızın burnundan çıkan kokulu parçalar..

Prof dr direk anladı sorunu o yüzden burundan sürüntü istedi alerji testi istedi direk alerjik fungal sinüzit demedi çünkü teşhisi öğrenince daha ucuza tedavimi başka yerde olurum diye.
Ameliyat olduğum dra sitedeki fotoyu gönderdim "burnumdan çıkan bunun aynısı prof dr ölü dokuların koku yaptığını söyledi yardımcı olun nolur" diye mesaj attım yarın gel randevun olmasa da 9da gel dedi. Sanırım bulduk yaa bu işte ve ciddi bir şey ki dr da hemen gel dedi. Yarın ne olup bitti yazıcam mutlaka.
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2021 Saat 10:53
Orjinalini yazan: SİFAARIYORUM

Siteye baktım da sadece yazı var, dediğin görüntüyu bulamadım.
İhtimaller üzerinden gidilmez kesin teşhis lazım. Benim dediğim gibi yediğim bazı şeyler burnumu direk tıkıyor ve koku yapıyor.

2 tane link koydum ilkine bak.
İhtimaller üzerinden gidip teşhis koydurucaz başka şansımız yok bütün semptomları drlara anlatıyofuz bir işe yaramıyor tek yaptıkları antibiyotik dayamak ama bu prof dr anladı kesin..
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2021 Saat 12:10
Anladım.
Evet haklısın kesinlikle iyi ilgilenmeleri lazım.
Yarın bakalım ne dicek doktorun.
İlaç verip göndermesin de
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Kasım-2021 Saat 00:50
Ben sevgilime anlattım bana okadar destek oldu ki Allah razı olsun ondan. Ben hiç almadım dedi bugün yanına gittim maskemi takmama izin vermedi ve hiç almıyorum gerçekten dedi bisürü öptü kokladı vs. Psikolojik olarak cok rahatladım iyiki anlatmışım beraber tedavi seçenekleri deneyeceğiz
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Kasım-2021 Saat 01:22
İyi bir arkadaş secmissin bu noktada çok şanslısın masaalah 😊
Psikolojik olarak tedavide iyi yöne doğru gider İnşallah.
Güzel haberlerinizi bekliyoruz.
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Kasım-2021 Saat 13:35
Çok sevindim nicksizz4. Umarım sonu benim gibi olmaz. Bana da erkek arkadaşım yok diyordu ama başkalarından sosyal tepki alıyordum sonra bi an geldi aşırı stresli bir dönem ve tekrar grip oldum artık o da almaya başladı kokuyu umarım sen benim gibi değilsindir gerçekten yoktur.

Dra gittim ilaç verdi. Çok şaşırdınız dimi :D 1 hafta kullan sinüsler boşalmazsa bakarız dedi. Sanırım ben de pes ediyorum beynim patatese döndü. Stresten beslenip kokutan bakteri.. Bilim kurgu filmi gibi ama gerçek..
Şu da var bende sigara alerjisi var sigaralı ortamda kokum direk yayılıyor.

Antidepresanda 3.günüm bakalım son umudum bu..
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Kasım-2021 Saat 16:45
Bu durum insanların koku alma eşiklerine de bağlı olabilir
Yani kokuya hassas insanlar benden koku alıyor ve belli oluyor açıkça da.
Ama bazen almıyorlar gibi sanıyorsun.
Mekan çok kapalıysa belki koku daha rahat yayılıyor ya da stresliyken veya usutup vücutta iltihap artınca.
Bakalım ne olucak
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2021 Saat 19:29
Diloy ben de sinüzit yok gittiğim bütün kbb dr larının hem fikir olduğu tek konu. Farklı zamanlarda çektirdiğim tomografilerden çıkardıkları sonuç bu. Zaten herhangi bir sinüzit belirtisi de hissetmiyorum ancak ortak şikayetler var. SİFAARIYORUM seninle benzer şikayetlerimiz var bende de bazen oluyor ki konuşmak bile zor geliyor kuruluktan ve buna tabi boğazda yanma ve birşey takılmış hissi de eşlik ediyor. Sigara, parfüm vb bi sürü şeye boğaz ve burnum aşırı tepki veriyor burnum kapanıyor neredeyse. Boğazım kızarıp, şiştiğini ve aşırı mukus salgıladığını düşünüyorum. Çünkü konuştuğum bir yakınım dr boğazımın hassas olabileceğini birçok şeyi zararlı algıladığını ve buna reaksiyon vererek salgı(mukus) artışı yaptığını, kızarabileceğini söyledi. Yani diyeceğim bildiğim tek kesin şey sinüzitim yok. Alerji ve burunda yamukluk var. Her zaman yazıyorum biliyorum ama bende durumu biraz daha kontrol altında tutmamı sağlıyor rinoclenil, otrivine, deloday.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2021 Saat 20:43
Konu alerjiyse ömür boyu bunlara dikkat etmemiz gerekir.
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2021 Saat 20:54
Alerji hakkında bilgi almak isteyenler olursa; https://alerjidoktoru.org/
İmmünoterapi diye alerjene karşı vücudun reaksiyonunu azaltmak ve bitirmek için aşılama yapılıyor belli periyotlarla.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2021 Saat 22:00
Alerjisi olup tedavi gören arkadaşlarım var ömür boyu tedavi böyle bitirici şeylere her doktor aynı bakmıyor.
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2021 Saat 02:02
I feel ıt comin sende sinüzit yok anladığım kadarıyla. Peki flagyl işe yarıyor mu?

Benim yine kafamda bazı ampuller yandı doğruysa bu bakteri kaynaklı iyileşmeyen kimse kalmayacak.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2021 Saat 08:36
Diloy peki neymiş bu 😊
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2021 Saat 09:07
Haber bekleyin benden dönüşüm muhteşem olacak :D
Ya da yine fos çıkıcak :/
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2021 Saat 09:56
Oksijensiz ortamda koku artıyor dedik ya hani oksijenli su bu sebeple mi ise yarıyor acaba... Ama sürekli kullanım da Murat hoca tavsiye etmiyor
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2021 Saat 10:25
Diloy flagyl kullanmadım ama başka bir antibiyotik olan ciprasid kullandım 3. günden sonra yine ağız kokusu yaşadım. Bütün antibiyotikler bende böyle bi etki yapıyor.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2021 Saat 14:23
Diloy'u bu siteden bilim adamı olarak çıkartacağız 😄
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2021 Saat 14:53
Valla sorma nicksizz4 bu dert ve tıp dünyası malesef buna zorluyor
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2021 Saat 21:24
Diloy naptın ne keşfettin yada ne üzerinde çalışıyorsun aklına ne geldi biraz bilgi verebilirmisin
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2021 Saat 22:02
Croxilex bıd - sabah/akşam 1
Albitrol - sabah/akşam 1
Zyrtec - akşam 1 (uyku yapar yatmadan iç)
Actifed - sabah/akşam 1
Hepsi tok

Kokumu sıfırladı bu kombinasyon ama ameliyat olmam lazım bırakınca gelecek yine. Deviasyon yine var ve sağ etmoid sinüs tamamen tıkalı frontal sinüse de hava gitmiyor o kısımlarda bu bakteri büyük ihtimal. Alerji konusunda deneyimli bi kbbci buldum yarın ona gidicem. Bu sefer geniz etimi de aldırmayı düşünüyorum o da kronik sinüzitin sebebi olabiliyormuş.
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2021 Saat 12:35
Bu akşam ameliyat oluyorum dua edin..
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2021 Saat 13:15
Diloy ne ameliyatı olacaksın. Geniz eti mi geniz eti yetişkinlerde pek problem yaratmıyor diye biliyorum daha çok çocuklarda tıkama yapıyor hem kbb dr muayenede net görebilir g. etinde problem olup olmadığını dr söylemediyse ısrar etme bence ameliyatta. Yine de senin kararın inşallah iyileşirsin ameliyat sonrası.
IP
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu