Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Yardım istiyorum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
melisa01
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 16
Alıntı melisa01 Cevaplabullet Konu: Yardım istiyorum
    Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2021 Saat 22:12
19 yaşındayım 10 seneden beridir ağız kokusu sorunum var çok fazla çektim çocukluğumu hiç yaşayamadım sayısız doktora gittim sinüzit farenjit kemik eğriliği alerji denildi bir çok ilaç fıs fıs antibiyotik gargara ne varsa denedim hiçbiri etki etmedi antibiyotik ağız kokumu hiç azaltmadı hatta bazen daha fazla olduğunu hissettim kokunun özellikle peynir yoğurt süt tükettiğimde aşırı koku oluyor sabahları koku oluyor ve dilim bembeyaz oluyor dişimi fırçalasam 10 dakika sonra tekrar aynı burnuma tuzlu su çekmeyi denedim ama bi etki göremedim ada çayı gibi bir çok bitki denedim işe yaramadı ne yapacağımı hiç bilmiyorum buradaki abilerim ablalarım bana yardımcı olun benden çok daha fazla bilgiye tecrübeye sahipsiniz hayatım zehir oluyor
Mylrdrm
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2021 Saat 22:27
Laktoz intoleransın olabilir süt ve süt ürünleri tüketme. Bağırsaklarına odaklan bi doktora görün bağırsakta sıkıntı olabilir
IP
melisa01
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı melisa01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2021 Saat 22:49
Ben KBB den kaynaklanan sorun olarak düşünüyorum burun deliklerimden bir tanesi sürekli kapalı geniz akıntısı var bide yutkununca takılı kalan bişey var mife veya bağırsak sorunum yok ama olabilir
Mylrdrm
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2021 Saat 23:32
Orjinalini yazan: melisa01

Ben KBB den kaynaklanan sorun olarak düşünüyorum burun deliklerimden bir tanesi sürekli kapalı geniz akıntısı var bide yutkununca takılı kalan bişey var mife veya bağırsak sorunum yok ama olabilir

Sebeb Geniz akıntısı ve alerji bagirsaklar onemli zaten alerjiyi tetikleyen bagirsaklar , sut urunlerini tükenince artma sebebide mikrobiyotan güçlü olursa alerjiyi azaltabikirsin ama %100 azalmaz alerji genellikle genetik oluyor o da zamanla azalıyor 30 lara dogru sonra 40ta tekrar başlıyor cok ilginç ama öyle. Tip bir çaresini bulamadi ya da bulmak istemiyor c vitamini alabilirsin bogazdaki mukusu atamiyorsan yardımcı olabilir.
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2021 Saat 23:51
Kardeşim, dişlerini özellikle dilini fırçala dile uygun dil fırçaları var dil kazıyıcılardan bahsetmiyorum, dil fırçası. Bide şunu sakın unutma senin kendinde hissetiğin koku normal fizyolojik koku da olabilir bi çok insan bu koku konusunu çok kafaya taktığı için fizyolojik kokuyu da ağız kokusu da sanıyor bende öyledim bunun farkına vardığın zaman çok rahatlarsın.
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2021 Saat 23:55
Ben yaklaşık 11-12 saat dil diş fırçalamadım yolculuk yaptığımdan dolayı. Sonra murat hocaya muayene olmaya gittim koku ölçümü yapıldı normal değerin altında çıktı ben kendim dil diş fırçaladıktan 30dkka 1 saat sonra koku alıyordum, ki 11-12 saat sonra normal değerin altında çıkması beni şaşırrtı , aldığım koku fizyolojik kokuymuş onu farkettim.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2021 Saat 01:44
öncellıkle süt urunlerının genız akıntısı agız kokusunu arttırmasının en buyuk nedenı bademcıklere yapısıyolar bır bademcıklerde genızden gelen bırıken akıntı varsa onu daha kötu kokutuyor ve en en buyuk nedense sut urunlerının kendısının kazeın denılen vucuttta ıltıhap yapan proteıne sahıp olması bagırsakta mınık mınık delıkler acıyor en cok gluten yanı ekmek şeker ve süt urunlerı kazeın ve gluten vucutta en cok ınflamasyon(ıltıhap) yapan urunler bunlar dırek genız akıntısı yapar agzı kokutur bızım genız akıntımız kokulu onu arttıyor kokuda artıyor yer fıstıgı bıber domatesde yapar bunlarda genelde alerjı yapan sebzeler baklıyatlarda yapıyor ama 1 gun suda bekletırsen beklettıgın suyu 2 3 kere bosaltıp duzgun pısırırsen yanına guzel zeytınyaglı bı salata yaparsan agız kokusu yapmaz dıgerlerı gıbı eger genız akıntısını azaltmak ıstıyorsan histamin nedir onu bı ogren

https://saglikliolalim.com/histamin/

burdan bakabılırsın vucuda zararını bıraktım bızdekı sorun burnumuzun agız kokusu yapmaya cok musaıt olması herkes bunları yıyor ıcıyor sen onceden antıbıyotık cok kullanmadıysan bagırsagın cok kötu degılse antıbıyotık bagırsagı mahvedıyor ben et sut ekmek yumurta tum hayvansal urunler ve ekmek seker yıyemıyorum cok artıyor koku yersem bagırsak floram berbat durumda gecmıste cok antıbıyotık kullandım suc bende degıl doktorlar verdı kullandık bılmıyorduk sorgulamadık eskıden agız kokum yoktu ıyı hatırlıyorum.o yuzden antıbıyotık az kullanan yada hıc kullanmıyan arkadaslar benden 10 0 öndeler suanda bu forumda.

hıstamını dusuren seyler ılk once magnezyum takvıyesı alcaksın magnezyum sıtrat al gunde 2 tablet sabahları ac karna ıc gunde 2 ogun ye ılk ogunu 8 de yersen dıger ogunu oglen 4 gıbı ye arada 6 8 saat olsun o arada cay kahve içme cayı ıcıceksen cok açık ic kahveden uzak dur bunlar akıntıyı cok arttırır
bıtkı cayları serbest yedıgın seyler yaglı olsun hayvsansal yag degıl zeytınyagı veya hındıstan cevızı yagı yedıgın ogunlerı yagla beraber ye emılımı arttırsın. gecmıste 3 4 defadan fazla antıbıyotık kullandıysan ve antıbıyotık kullanımından sonra 6 ay gectıyse bak cok onemlı 6 ay gecmedıyse kullanma bu sure gectıyse ntbıotıc marka probıyotık al bunun 1 kapsulunde 45 mılyar probıotıc bacterı var bunlar bagırsagı korur kulllandıgın sure boyunca bunları sadece ac karna ıc etkısnı gormek ıstıyorsan gunde 3 defa 1 kapsul yada sabah 2 kapsul yatmadan 1 kapsul gıbı ac karna ıcme kosuluyola. bu takvıye bu sekılde kullandıktan 1 ay sonra etkısını gostermeye baslar hemen etkı gostermez corek otu hıstamını dusurcek baska seyde soguk sıkım ozellıkle sadece soguk sıkım corek otu yag en ucuz satan 250 ml olarak sısede ben alıyorum zadevıtal marka onu alabılırsın sabahları 1 tatlı kasıgı ıcıyorum bu dedıgım tavsıyeler 1 gunde senı duzeltmez yada sempomlar bır gunde azalmaz zamanla sınuzıtsın belkı farkında degılsın koku varsa ya bademcıgın cok kötu durumda yada sınuzıtsın bu net o akıntıyı bı sekılde azaltman gerek sınus kıt cok yararlıdır bu arada ben her gun kullanıyorum bu aralar aksattım hep evde oldugum ıcın kullanmıyorum marketten ıyotsuz tuz alıyorum ozellıkle ıyotsuz tuz dıger sofra tuzu burnu yakıyo 1 tatlı kasıgı ceyrek su bardagı kaynar suda erıtıyorum ustune ılık su koyup sıseye dolduruyorum kullanıyorum cok rahatlaıyor
dil fırcası al tung marka bogazana kadar dılının en arka tarafına kadar supurge hareketıyle dılı ıyıce sıl once bıraz macunu ıslat dıl fırcaısnın ustune koy dıl fırcalamak ılk adım bu olmadan olmuyor eger bırde dıs macunu ekstra mentol nanelıyse bogazda ferahlık verıyor ve sınuslerındekı akıntı seyrelıp bogaza akıyor yanı akıntıdan da kurtuluyosun gece bırıken ozellıkle sabahları cok akıntı oluyor bende mesela cunku benım bagırsaklar asırı asırı cok kötu durumda cok fazla antıbıyotık kullandım et bıle az hıstamınlı et bıle akıntıyı cok arttıyor nedenı su ılthıhap yapan zararlı bakterıler cok cogaldı antıbıyotıklerı ıyı olanların hepsını öldurdu cogunu yanı bu kötu bakterılerde proteını cok sevıyor ve hıstamın uretıyor hıstamınde genız akıntısı demek aklıma baska onerı gelmıyor bunlar yapabılceklerın benım deneyımlerım dogrultusunda yaptıklarım.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2021 Saat 01:46
hayvansal urunler yemedıgım ıcın b12 hapı alıyorum cunku bıtkısel besınlerde yok ve vucudun buna ıhtıyacı var hayvansal urunlerede dogal olarak yokmus onu ogrendım hayvanlara ıgneyle vuruyolarmıs dogal degılmıs yanı.
IP
melisa01
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı melisa01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2021 Saat 08:02
Öncelikle dikkate alıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim çok iyi anlatmışsınız ben baya antibiyotik kullandım KBB gittiğimde antibiyotik verip verip yolladılar protein ya da bakliyat yiyince kokunun arttığını farkediyorum özellikle sabahları kalktığımda boğazım şiş oluyor ve koku daha fazla oluyor bazen protein ağırlıklı yesem de koku az oluyor dilimi her fün fırçalıyorum bol su içiyorum forumda daha önce meyve yiyerek çözüm bulanların okudum protein karbonhidrat olmadan 1 gün deneme yaptım ama %20 %30 Bi koku kaldı hep böyle devam da etmek istemiyorum zaten zayıfım iyice zayıflamak da istemiyorum bu kadar şeyi yapacak gücü kendimde görmüyorum öğretmenlik okuyorum ilerde nasıl olacak insanlarla nasıl iletişimim olacak düşününce çok üzülüyorum
Mylrdrm
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2021 Saat 14:30
et yumurta kokuyu arttırmıyorsa bagırsak floran son raddeye gelmemestır ye bısey olmaz bunlaır ancak deneme yanılma yontemıyle ogrenebılırsın baska turlu olmaz vucudunu tanımanf gerekyor
IP
melisa01
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı melisa01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2021 Saat 14:53
Et yumurta yiyince koku oluyor ama ben antibiyotik kullanmadan önce başladı koku gerçi ne yesem 1 saat sonra kokmaya başlıyor midem de yanma da oluyor genzimden de koku geldiğini hissediyorum
Mylrdrm
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2021 Saat 20:07
Et yumurta yiyince koku arttığını nasıl anlıyorsunuz yedikten hemen sonramı koku artıyor. Siz psikolojik olarak arttığını düşünüyorsunuz bence.
IP
melisa01
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı melisa01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2021 Saat 20:55
İnanın psikolojik olmasını çok isterdim ama konuştuğumda o kokuyu alıyorum hafif Bi koku da değil uyaran olmadı bu konuda ama ben alıyorum kokuyu ağzım hiç ferah olmuyor fırçalasam bile
Mylrdrm
IP
melisa01
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı melisa01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2021 Saat 20:57
Ve genzimden koku geldiğini hissediyorum bazen takılı takılıyor bişey rahat nefes de alamıyorum burnumun bir deliği sürekli kapalı
Mylrdrm
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu