Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Bağırsak mide sindirim sorunu olanlar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ali1111
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 42
Alıntı ali1111 Cevaplabullet Konu: Bağırsak mide sindirim sorunu olanlar
    Gönderim Zamanı: 09-Mart-2022 Saat 12:12
Öncelikle merhaba size bahsetmek istediğim karnımdan (bağırsak) gelen gurultu sesleri ki bu tok da olsam aç da olsam gelir özellikle uzandığımda artıyor ve en önemlisi tıpta utanma yoktur lütfen yanlış anlamayın dışkımda son zamanlarda balgam gibi tükürük gözlemledim ve sürekli kabızım normal dışkılama yok , sindirim problemi olabilir mi sizce nedeni nedir nasıl bi yol izlemeliyim ağız kokusu nefes kokusu sebebi olabilir mi bir yerde bağırsakta biriken gazları dışarıya atmazsak kana karışıp ağzımızdan ve burnumuzdan çıktığını okumuştum böyle bir şey olabilir mi bulunduğum odayı dakikalar içerisnde kötü bir koku sarıyor ve bu koku ya burnumdan çıkıyor ya da ağzımdan çünkü gaz çıkarmıyorum biliyorum kendimi hatta ailem de odamın kötü koktuğunu söyledi bir kaç kez bilenler cevaplasın belirtiler bunlar
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2022 Saat 14:57
Huzursuz bağırsak sendromu olabilir, stresle alakalı bir şey. Mukus çıkar dışkıyla beraber. 1 hafta kadar günde 2 diş sarımsağı küçük dilimler halinde kesip 1 kaşık yoğurtla yiyin, bakın değişiklik olacak mı.

Sarımsaklar 2 diş orta boy olacak, büyük dişse 1 tane yeter. Bir de asla süt beyaz renkte olanları almayın, onlar Çin'den geliyor ve zehirli bir maddeyle beyazlatıyolarmış.

Yedikten 1 saat sonra hemen etkisini hissetmenşz lazım, gurultular ve gaz kesilir.
IP
ali1111
Üye
Üye

Alıntı ali1111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2022 Saat 20:06
Huzursuz bağırsak sendromu sürekli ağız veya nefes kokusu yapar mu ki benim koku sorunum 7 gün 24 saat çünkü yemek de yesem aç da olsam ağzımdan ve burnumdan koku çıkıyor insanlar hep rahatsız oluyor bulunduğum ortamı kokutuyorum hatta ailem yemek masasında benle oturup rahat yemek yiyemiyor anlıyorum çünkü yemek yerken bile o esnada da koku çıkıyor
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2022 Saat 20:36
Orjinalini yazan: ali1111

Huzursuz bağırsak sendromu sürekli ağız veya nefes kokusu yapar mu ki benim koku sorunum 7 gün 24 saat çünkü yemek de yesem aç da olsam ağzımdan ve burnumdan koku çıkıyor insanlar hep rahatsız oluyor bulunduğum ortamı kokutuyorum hatta ailem yemek masasında benle oturup rahat yemek yiyemiyor anlıyorum çünkü yemek yerken bile o esnada da koku çıkıyor

Öncelikle ben doktor değilim. Sibo da olabilir belki. Dışkıda mukus onu andırdı. B12 vitamini eksikliği de varsa daha da şüphelendirir.

tıkla1

tıkla2
IP
Bedevi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Bedevi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2022 Saat 05:52
Aynı sorunları ben de yaşıyorum birebir aynı sorunlar aç tok sürekli karın gurultusu, ayaklarda ellerde üşüme, ağızda sürekli balgam hissi, bi anda oluşan koku ( ailem de söylüyor) napacağım bilmiyorum ben de çok çaresizim
IP
ali1111
Üye
Üye

Alıntı ali1111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2022 Saat 08:26
Orjinalini yazan: Bedevi

Aynı sorunları ben de yaşıyorum birebir aynı sorunlar aç tok sürekli karın gurultusu, ayaklarda ellerde üşüme, ağızda sürekli balgam hissi, bi anda oluşan koku ( ailem de söylüyor) napacağım bilmiyorum ben de çok çaresizim

Dostum sende kabızlık var mı bir de bak bakayım boğazına kızarıklar (farenjit ) var mı ayrıca koku burnundan da çıkıyor mu yani ağzın kapalıyken
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2022 Saat 14:35
Bu karın gurultusu ile karın ağrısı psikolojimi mahvedecek.
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2022 Saat 02:04
oncellikle genel cerrahiye gidip durumu anlat kolonoskopi iste bakmaları lazım normal degıl mutlaka en kısa surede gıt kabızlık ıcın zeytınyaglı salatalar yap yemegın yanında zeytın yagını bıraz abart 2 ogun ye maxımum vucut dınlensın yemekle beraber degılde yemek ten 2 saat sonra felan su ıc ama ıc yanı su onemlı bendede cok kötu kabızlık var cok antıbıyotık kullandım suan beslenmemeı bozarsam kabızlık yıne oluyor lıflı seyler ye.bugday urunlerı kepeklı un beyaz un beyaz ekmek vs uzak dur bunları sakın yeme.    baklıyat vs ye dozajı abartma ılk gunler az ye 2 ogun ye ve sonuclara bak mumkunse bu surede sut yumurta et vs uzak dur eger antıbıyotık gecmısın yoksa cok antıbıyotık kullanmadıysan yada hıc bunları yıyebılırsın sut urunlerı harıc tabı sut urunlerı ve ozellıkle bugdaydan tamamen uzak dur ılk 4 5 gun agız kokun artar sonra duzelır asgarı sevıyeye duser ben ozellıkle magnezyum sıtrat 2 kapsul ve cınko da kullandım onlar cok yardımcı oldu bıde b complex vıtamınler
ve ozellıkle corek otu yagı almanı tavsıye ederım soguk sıkım aktardan alma sakın her yerden alınmaz her yağ aynı kalıtede degıl malesef sabah akşam aç karna 1 çay kaşığı yeterli 2 tane lınk bırakıyorum bırı 100 ml dıgerı 250 ml hangısını almak ıstersen

1) https://www.trendyol.com/zade-vital/corek-otu-yagi-100-ml-p-148302509?boutiqueId=600362&merchantId=161902&storefrontId=1&countryCode=TR&language=tr&gads=true&tyutm_source=google&tyutm_medium=cpc&tyutm_campaign=x:fmcg_y:fmcg_z:gida-ve-icecek_t:pla_performance_max_test&gclid=EAIaIQobChMIpvTGtN-89gIVAIxoCR3qHQ-mEAQYASABEgLBH_D_BwE
2) https://adalinaromaterapi.com/products/corekotu-yagi?variant=39756048498859¤cy=TRY&utm_medium=product_sync&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=sag_organic
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2022 Saat 02:06
3 hafta corek otunu kullanıp 1 hafta ara ver oyle devam et
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 159
Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2022 Saat 13:33
1- kırmızı eti bırakıyorsun hatta bir süre tavuk da yeme

2- 2 kutu flagyl 5 kutu colidur yazdırıp bunları bitiriyorsun

3- solgar comfort zone sindirim enzimi alıp her öğünde kullanıyorsun

4- zeytinyağlı kudret narı alıp her sabah aç karna bir tatlı kaşığı tüketiyorsun

Sonra teşekkür edeceksin bana :D

Benim oluşturduğum reçete ve artık kokmuyorum bu yaptıklarım kesinlikle işe yarıyor. Bende de mide bağırsak sindirimle alakalı sıkıntı vardı.
IP
ali1111
Üye
Üye

Alıntı ali1111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2022 Saat 14:28
Flagyl adlı ilacın şurup olanı mı yoksa tablet olanı mı kullanacağız
IP
ali1111
Üye
Üye

Alıntı ali1111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2022 Saat 15:20
Ve reçetesiz alınıyor mu
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2022 Saat 17:25
2 kutu flagyl 5 kutu colidur'u hekime danışmadan alıp bitiriyosun, hatta ne olur ne olmaz birer tane de yedek kutu alıyosun. Mide ve bağırsağındaki tüm zararlı ve faydalı bakterileri, sindirim yapan suşları öldürüp anasını ağlatıyor bu antibiyotikler.

Koku kesilir gibi oluyor, seviniyorsun, bir hafta 10 gün sonra artık bir şeylerin değiştiğini, eskisi gibi olmadığını fark ediyorsun. Koku boyut ve nitelik değiştiriyor. Tebrikler, bağırsaklarınızın anasını bellediniz, artık nur topu gibi zarsrlı bakteriler yararlıların 2-3 katı olacak şekilde istila edildi sindirim ve boşaltım sisteminiz. 😁

Ondan sonra da sindirim enzimleri, probiyotikler, prebiyotikler, kefir, kudret narı, ökse otu, gergedan boynuzu, eşeğin kuyruğu, deveci armudunun sapı içer durursunuz. Ağız kokunuz nefes kokusuna, nefes kokunuz vücut kokusuna dönüşür, koltuk altlarınız ter yerine lahmacun kokar, saçınız acılı bulgurlu çiğ köfte kokar.
😂

2011 yılında ben de flagy içtim, kokuyu kesti, ilacı bırakınca yine başladı. Bataklığa belediye aracıyla sivrisinek ilacı dumanı sıkmak gibi bu. Bataklığı kurutmadıkça koku geri GE-LE-CEK. O kaddarrr.

Keşke 2 antibiyotik içmeyle kurtulunabilseydi bu dertten.

Bu arada Tıp Bayramınız kutlu olsun Murat hocam. İyi ki varsınız hepiniz.
IP
ali1111
Üye
Üye

Alıntı ali1111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2022 Saat 20:26
Tospik kardeş sağol valla resmen karamsarlığa bürüdün beni yani demek ki bu ilacı içince geçiyorsa sorun ilacın etki ettiği yerlerdedir onun üstüne gitmek lazım bu kadar karamsar olma güzel arkadaşım
IP
ali1111
Üye
Üye

Alıntı ali1111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2022 Saat 20:27
Bu flagyl şurup mu tablet olan mı kullanıcaz
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2022 Saat 20:53
Orjinalini yazan: Tospik

2 kutu flagyl 5 kutu colidur'u hekime danışmadan alıp bitiriyosun, hatta ne olur ne olmaz birer tane de yedek kutu alıyosun. Mide ve bağırsağındaki tüm zararlı ve faydalı bakterileri, sindirim yapan suşları öldürüp anasını ağlatıyor bu antibiyotikler.

Koku kesilir gibi oluyor, seviniyorsun, bir hafta 10 gün sonra artık bir şeylerin değiştiğini, eskisi gibi olmadığını fark ediyorsun. Koku boyut ve nitelik değiştiriyor. Tebrikler, bağırsaklarınızın anasını bellediniz, artık nur topu gibi zarsrlı bakteriler yararlıların 2-3 katı olacak şekilde istila edildi sindirim ve boşaltım sisteminiz. 😁

Ondan sonra da sindirim enzimleri, probiyotikler, prebiyotikler, kefir, kudret narı, ökse otu, gergedan boynuzu, eşeğin kuyruğu, deveci armudunun sapı içer durursunuz. Ağız kokunuz nefes kokusuna, nefes kokunuz vücut kokusuna dönüşür, koltuk altlarınız ter yerine lahmacun kokar, saçınız acılı bulgurlu çiğ köfte kokar.
😂

2011 yılında ben de flagy içtim, kokuyu kesti, ilacı bırakınca yine başladı. Bataklığa belediye aracıyla sivrisinek ilacı dumanı sıkmak gibi bu. Bataklığı kurutmadıkça koku geri GE-LE-CEK. O kaddarrr.

Keşke 2 antibiyotik içmeyle kurtulunabilseydi bu dertten.

Bu arada Tıp Bayramınız kutlu olsun Murat hocam. İyi ki varsınız hepiniz.

Çok komiksin ya kahkaha tufanı resmen.

Tutturmuşsunuz bi yararları zararlı bakteri diye.. aynen bi antibiyotik kullanıca bağırsak sistemin çökecek. Her antibiyotik kullanan kokular içinde boğuluyor.. Ayrıca Probiyotik kullan demişmiyim ben? Hatta başka bi başlıkta sakın kullanmayın kokuyu arttırıyor yazdım. İyileştim ki işe yaradı ki bunları tavsiye ediyorum ay tiksinti geldi sizin gibilerden her öneriyi baltalayın ama sakın çözüm sunmayın. Git yoğurda sarımsak doğra iyileşmeye çalış sen.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2022 Saat 21:33
Orjinalini yazan: Diloy

Çok komiksin ya kahkaha tufanı resmen.

Tutturmuşsunuz bi yararları zararlı bakteri diye.. aynen bi antibiyotik kullanıca bağırsak sistemin çökecek. Her antibiyotik kullanan kokular içinde boğuluyor.. Ayrıca Probiyotik kullan demişmiyim ben? Hatta başka bi başlıkta sakın kullanmayın kokuyu arttırıyor yazdım. İyileştim ki işe yaradı ki bunları tavsiye ediyorum ay tiksinti geldi sizin gibilerden her öneriyi baltalayın ama sakın çözüm sunmayın. Git yoğurda sarımsak doğra iyileşmeye çalış sen.

Oy Diloy Diloy, oy dağlar dağlar,
Ağzımız hidrojen sülfür kokar,
Yâre yolladım Comidur ile flagyl,
Sarımsaklı mantı yapmış halangil.

Diloy sen iyileştiysen neden hala burdasın?

Bi ara dedin ki bunun tek sebebi bağırsaklar. Flagil artı Comidur mu Comadur mu her ne karın ağrısıysa ondan içtim geçti. Biz de sevindik, senin adına mutlu olduk.

1 ay sonra geri geldin, Arkidişler koku geri geldi çok mutsuzum dedin, senin adına üzüldük.

1 ay sonra geldin, Ben sorunu da çözümü de buldum, kırmızı etmiş tüm sebep, kırmızı eti kestim kokum gitti, sevgilim de, kankim Ayfer de, Hacer abla da, Neriman halam da, Necmi amcam da, Kamuran dayım da, Bşrgül teyzem de, dedikoducu Şennur da koku yok bacım dediler, kurtuldum bu dertten, kırmızı eti kesin siz de iyileşin dedin, hem şaşırdık hem sevindik senin adına.

1 ay sonra yine geldin, hoffff yaa delircem, koku geri geldi, meğer sömestr tstiline gitmiş, Uludağ'da kayak yapmış geri geldi nalet olasıca şey dedin. Bu sefer suçlu olarak stres faktörünü gösterdin. Evet ne zaman strese girsem koku oluyor dedin hatta Murat hocayla da takıştın, itiraz ettin. Onu da suçladın.

Senden yakında yeni bir bomba bekliyorum, bakalım bu sefer kimi suçlayacaksın.

Yalnız azmine hayranım, ne demiş Müslüm baba, "Yakarsa dünyayı garipler yakar, bulursa kokuya çözümü Diloy bulur"

Yılın en araştırmacı gazeteci ödülü senin. Sürekli fikir üretiyorsun, sorguluyorsun, yanlış da olsa burnunun dikine gitsen de en azından çabalıyorsun. 😁 Gidiş yönteminden puanı hak ettin zaten.

Forumda flagyl sayfası var, aratın bulun. Bu konu defalarca yazıldı, çizildi. İlaç 10 kişiden 8 inde kokuyu kesiyor ama bırakınca geri geliyor.

Ömür boyu da bunu kullanamayacağımıza göre koku yapan şey ne veya neler onu bulmamız lazım. Birbirimize destek olmalıyız.

Ayrıca sarımsaklı yoğurt diye küçümsediğin o sarımsakta da envai çeşit antibiyotik var.

Eski Yunandan. Mısır'dan beri tüm hekimler kullanmış onu tedavilerinde. Ağzımız sülfür kokana kadar koy sarımsak koksun. 😁
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2022 Saat 14:31
Bu üslubunla formun en itici kişisi olmayı başardın tebrikler. Bu kadar espri kasıp bu kadar cringe olmayı başarmak da yetenek tebrik ederim.
En son ne zaman koku geldi demişim? Kokunun geri gelmesinden korkuyorum dedim. Kırmızı et yememek ve enzim kullanmak işe yaradı dedim. Gözün yerine başka organınla okursan anlayamazsın tabii.

O kadar kıtsın ki sadece flagyl kullanın yazmışım gibi sığ espri kapasitenle aklınca dalga geçtiğini sanıyorsun ama boktan espri kapasitenle cringe oluyorsun.

Arada sırada giriyordum bu saatten sonra mümkün değil girmem. Ben iyileştim benim içi hava hoş ama inşallah sen hiç iyileşemezsin leş gibi kokmaya devam sana 😉
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2022 Saat 15:00
Offf bu ne seviyesizlik, bu nasıl bir üslup, Sulukuleli Pembe karakteri vardı dizide, o bile böyle konuşmaz.

İnsanın seviyesi, terbiyesi ne ise bir gün mutlaka kendini ele verir.

Pembe'nin bir sözüyle yazımı bitireyim. Hadi anam naş.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2022 Saat 19:35
Arkadaşlar ben konuşmalara çok müdahale etmek istemedim ama tospik kullanıcı isimli arkadaşım bence sen olaylari niye bu kadar kafanda buyutup insanları umutsuzluğa surukluyorsun anlamış değilim iyilesenlerin çoğu gitti aramızdan cevap bile vermiyorlar diloy bir sürü şey denedi hepsini sonuçlarıyla paylaştı birçok kişide kendinden birşey buldu yine geldi iyileşmesjnfe etkili olan şeyleri paylaştı yöntemi sana göre doğru olmayabilir burdaki herkeste aklı başında insanlar sorgulayabilirler isteyen doktora danışır yapar isteyen yapmaz elestrinim ve tartışmanın adabı vardır birbirimize saygıyı kaybedersek bu forum kullanabilir ve faydanilabilevek ciddi bir mecra olmaktan çıkar. Diloy ben aramızda kalmani ve ara sıra foruma girip insanlara yardımcı olmani temenni ederim bir kişinin üslubu yüzünden foruma küsme☺️
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2022 Saat 19:57
Orjinalini yazan: Melina

Arkadaşlar ben konuşmalara çok müdahale etmek istemedim ama tospik kullanıcı isimli arkadaşım bence sen olaylari niye bu kadar kafanda buyutup insanları umutsuzluğa surukluyorsun anlamış değilim iyilesenlerin çoğu gitti aramızdan cevap bile vermiyorlar diloy bir sürü şey denedi hepsini sonuçlarıyla paylaştı birçok kişide kendinden birşey buldu yine geldi iyileşmesjnfe etkili olan şeyleri paylaştı yöntemi sana göre doğru olmayabilir burdaki herkeste aklı başında insanlar sorgulayabilirler isteyen doktora danışır yapar isteyen yapmaz elestrinim ve tartışmanın adabı vardır birbirimize saygıyı kaybedersek bu forum kullanabilir ve faydanilabilevek ciddi bir mecra olmaktan çıkar. Diloy ben aramızda kalmani ve ara sıra foruma girip insanlara yardımcı olmani temenni ederim bir kişinin üslubu yüzünden foruma küsme☺️

Arkadaşım belki de sorun senin forumu okumaman olabilir mi acaba? Konular bölümünde bir dolaş istersen, flagyl ile ilgili başlık var pek çok kişi yazmış. Murat hoca da cevap yazmış.

2 tane antibiyotik içmeyle iyileşilseydi zsten sorun kalmazdı, ilacı bırakınca geri gelmiş koku millette. Herkesin durumu farklıdır, ben yaptım iyileştim siz de yapın iyileşirsiniz tarzı yaklaşımlar hoş da değil doğru da.

Dün bir arkadaş ayva yiyerek kokunun kesildiğini, bizlerin de bir denemesini belki bizde de işe yarayacağını kibar ve nazik bir dille yazmış. Ben ayvayı severim ve yerim, bende işe yaradığını hiç görmedim. Bu forumdakilerin %99 unda da işe yarayacağını düşünmüyorum ama deneyin tabii.

Benim şahsımda diğer arkadaşlara tiksinç dedi, Murat hocayı kasıtlı olarak bizleri yanlış yönlendirmeyle suçladı, hoca da cevabını verdi o ağzı bozuk şahsa ama siz o zaman yoktunuz sanırım, 1 ay falan oldu.

Lütfen insanları değerlendirirken adil olalım. Kırmızı eti kestim koku kesildi diyor ama tıbbi olarak et kesilince koku kesilmesine dair bir deney, kaynak yok. Israrla bunu savunuyor, karşı çıkanları aşağılayıp hakaret ediyor, itham edici söylemlerde bulunuyor.

5 tane tipi var bu kokunun, herkesinki farklı kimimizinki 2 farklı tip birden var. Çoğumuz da tip5 denen psikolojik tipiz belki de. Forumda yazılanları ayva ye, sarımsak ye vs tabii ki deneyelim ama hekim onayı olmadan 2 tane antibiyotiği aynı anda iç diyen sıradan bir şahsa inanıp içersek bizde de akıl yoktur zaten.

Hatta garanti olsun diye üçlü kombo yapalım, antibiyotiklerin babalarından olan Augmentin de içelim tam olsun, ne saç kalsın ne kepek.

IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2022 Saat 20:31
Ne güzel işte akıl süzgecinden geçirin onerilenleri. Ben arkadaşın murat hocayla olan tartışmasını bilmem üslup olarak uyarmak istedim. Herkesin aklı var ayrıca doktora yazdiramiyosun zaten antibiyotik kafana göre aklı başında bir doktor durumunu teyit etmeden ihtiyacın olup olmadığını bilmeden sorumluluğu almaz. Herkes bir şekilde sebebini bilmediği bir hastalıkta "mecburen" birşeyler deneyerek mücadele etmeye çalışıyor. Diyetler, alternatif tıp, probiyotikler vs. Ne varsa denedik çoğumuz ama sonuç yok. 2 tane antibiyotikle geçmez diyorsunuz ama siz nasıl bu kadar eminsiniz insanların önerdiği herşeye neden bu kadar olumsuz bakıyorsunuz peki biz nasıl iyileselim siz söyleyin? Dediğiniz gibi 5 farklı koku çeşidi var herkes kendine yakın semptomları olan birilerine birşeyler öneriyor arkadaşta zaten sindirim sorunlarıyla ilgili bir konuda bu önerileri vermiş. Ayrıca antibiyotikle kalıcı iyileşene var bu kaynağa bağlı doğru yerde kalıcı bir etkide bulunmuşsa neden olmasın genelleyemezsiniz iki antibiyotikle mi iyilecez diye iyileşecek olanları da karamsarlığa surukluyorsunuz biraz daha insanlarin önerilerini yargılamamaya çalışın tavsiyem
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2022 Saat 20:52
Orjinalini yazan: Melina

Ne güzel işte akıl süzgecinden geçirin onerilenleri. Ben arkadaşın murat hocayla olan tartışmasını bilmem üslup olarak uyarmak istedim. Herkesin aklı var ayrıca doktora yazdiramiyosun zaten antibiyotik kafana göre aklı başında bir doktor durumunu teyit etmeden ihtiyacın olup olmadığını bilmeden sorumluluğu almaz. Herkes bir şekilde sebebini bilmediği bir hastalıkta "mecburen" birşeyler deneyerek mücadele etmeye çalışıyor. Diyetler, alternatif tıp, probiyotikler vs. Ne varsa denedik çoğumuz ama sonuç yok. 2 tane antibiyotikle geçmez diyorsunuz ama siz nasıl bu kadar eminsiniz insanların önerdiği herşeye neden bu kadar olumsuz bakıyorsunuz peki biz nasıl iyileselim siz söyleyin? Dediğiniz gibi 5 farklı koku çeşidi var herkes kendine yakın semptomları olan birilerine birşeyler öneriyor arkadaşta zaten sindirim sorunlarıyla ilgili bir konuda bu önerileri vermiş. Ayrıca antibiyotikle kalıcı iyileşene var bu kaynağa bağlı doğru yerde kalıcı bir etkide bulunmuşsa neden olmasın genelleyemezsiniz iki antibiyotikle mi iyilecez diye iyileşecek olanları da karamsarlığa surukluyorsunuz biraz daha insanlarin önerilerini yargılamamaya çalışın tavsiyem

Bu 2 ilaç da aslen bağırsak için üretilmiş.

Colidur etken madde :noninvaziv e.coli gastroenteritlerinde, semisentetik nonsistemik antibiyotik. türkçesi emilmeden barsak içinde etkili olan, barsaktaki bakterileri öldürerek gastroenterit, hepatik ensefalopati, bakteriyel aşırı çoğalma sendromu ve inflamatuar barsak hastalıkları (crohn hastalığı, ülseratif kolit) tedavisinde kullanılabilen antibiyotik. idrar rengini kırmızıya boyayabilir, endişe edilmemelidir.

Flagyl de buna benzer şeyler yazıyor.

Bu durumda forumlarda, internet köşelerinde, sıradan insanların yazdıklarını mı yapmalıyız yoksa gastrocu bir doktora gidip derdimizi mi anlatmalıyız acaba sizce? Hem okuduğum kadarıyla gaita ve kan testleri sonucuna gire bu Colidur'u günde 6 tane bile içmemizi söyleyebiliyormuş doktor.

Sürekli kabız, ishal döngüsü varsa, gaz, spazm varsa ben de amatör bir araştırmacı olarak ve kendimde de oçduğundan bildiğim için İBS olabilir, irritabl bağırsak sendromu, hatta sarımsak yerseniz onda da çok kuvvetli antibiyotik etken maddeleri var, gaz, ishal, kabızlık sorunuzda azalma oluyorsa bağırsak hastalıklarınızdan şüphelenebilrisiniz dedim zaten amatörce. Sibo var bir de ince bağırsağın bakterilerce istila edilmesi.

Madem o kadar bilinçlisiniz, en kısa zamanda randevu alın, gidin doktora, gerekli testler sonucunda zaten size antibitotik kürü mü verir, üçlü beşli karışım yapar onu mu verir bilemem ama faydası olursa hem size yarar hem de gelir burda yazarsanız biz de sebepleniriz.

İnsanlar öyle bir halde ki, koyunun yününü kes, pişmaniye gibi çiğ çiğ ye iyileşirsin dese biri deneyecek millet. Önce bi doktora gidelim, çözüm bulamazsa konuşuruz burda el ele verip.

Doötorlar bilmiyor, anlaömıyor ağız kokusunu. Gidip karnım ağrıyor, gazım var, ishal, kabız oluyorum sürekli dersen onu tedavi etmeye çalışı doktor ve oran tedavi olunca belki de koku sorunun da çözülecek.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2022 Saat 21:07
Sevgili dostlar
Birbirimize toleranslı olalım, hatalarımızı görmeyelim, güzel taraflarımızı öne çıkaralım, daima güzellikle, iyilikle, merhmetle , sevgiyle konuşalım.

Bana söylenenlerin hepsini affediyorum. Kimin söylediğini bile unuttum. Siz de karşınızdakini affediniz. Böyle şeyler insanı aşağı çeken kısır girdaplar oluşturur. Uzak durunuz.

IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2022 Saat 21:25
Tospik aynı seyleri söylüyoruz fakat sen kendine laf edilmiş gibi tepkili davranıyorsun. Benimde demek istediğim bu zaten arkadaşlar uyguladıkları ve iyi gelen şeyleri öneriyor ama bunu bilinçli bir insan olarak doktora danışmadan yapmazsın zaten gereksiz tepki gösteriyorsun.neyse çok uzatmicam. murat hocam haklısınız.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2022 Saat 07:00
Murat hocam haklı amaç çözüm bulmaksa birbirimize kötü kırıcı olmanın kimseye faydası yok. Katılmadığımız beğenmediğimiz fikirleri fikir hurriyeti ve ahlak kuralları cerçevesinde eleştirmek en doğal hakkımız ancak hassasiyetle eleştiri yapılmalı ki unutmayalım karşımızdaki de bir insan. Vesselam
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2022 Saat 13:27
Tospik kardeşim forumu iyi okumuş evet bende et yiyince koku artıyor fakat sadece et değil yumurtada peynirde sütte bunun nedeni zamanında ameliyat için devamlı verilen antibiyotikler ve ağrı kesiciler baya bir ilaç kullandım mecburen flora bozuldu asıl sorun etten kasıt hayvansal protein florada bağırsağı koruyan bizi yediğimiz gıdalardaki alerjenlerden koruyan bakteriler vardır bunları antibiyotikler yok eder bayiltir her kulalnimda daha çok kötüye gider ve protein seven bu proteinden histamin üreten bakteriler artar histamin fazlalığı nedeniyle hem ağız kokusunun şiddeti artar hemde üstüne nefes kokusu eklenir floraniz o raddeye gelmediyse et yerseniz koku oluşmaz hatta hafifler çünkü et en düşük histaminli gıdalardan biridir burda en az benle beraber 4 kisi sayabilirim bu sorun bende ve onlarda var zaman ayırıp forumu eski mesajları okuyun .
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2022 Saat 13:36
İlavaten diloy bir konuda haklı kullandığı enzim kapsüllerinde safra ve sindirim sularını arttıran bitkiler ve selülaz enzimi var( lifleri parçalayan enzim) bunların hepsi sindirim sorunu ve bağırsağı kötü durumda olan lif parcalayan bakterileri az olan insanlar için harikadır selulaz hariç tabi uzun süre kullanimi iyimidir bilmiyorum sonuç olarak ağız kokusunu azaltır beslenmenizi değiştirmeniz şartıyla . yediğiniz bir yiyecek vücudunuzdan ne kadar hızlı çıkarsa o kadar az ağız kokunuz olur zencefil rezene meyveler bunlar bu işte iyidir
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2022 Saat 13:58
Ben uzun yıllar önce bademciğim şiştiği için sağlık ocağına gitmiştim, iğne olmaktan korktuğum için antibiyotik vermişti. Yanlış hatırlamıyorsam 1.000 mg lık deve deviren gibi bir şeydi, onu içtikten sonra oldu. Mide, bağırsak tüm floramı bozdu o benim.

Antibiyorik kullanmak gerekirse kesinlikle iğne olmak lazım, şurup, hap, kapsül hepsi mahvediyor sindirim sistemini. İstisnalar olabilir ama bağırsaklarınız doğuştan dandikse bu antibiyorik kullanımı daha da beter ediyor.

IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2022 Saat 16:30
Anksiyete ve Depresyon Neden Kötü Nefese Neden Olur?

Dr Eric, 1 saat önce paylaşmış. vakti olan izleyebilir altyazılı vs. yorumları da okuyabilir translate ile.
https://www.youtube.com/watch?v=Xm98s6f9HHY&t=78s
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2022 Saat 17:54
Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

Dr Eric, 1 saat önce paylaşmış. vakti olan izleyebilir altyazılı vs. yorumları da okuyabilir translate ile.

Altyazı ingilizce. Özetle ne diyor, neymiş sebebi?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2022 Saat 18:18
Benimde aynı şekilde ilk ameliyattan sonra kardeşimden tepki almaya başladım o dönem sadece ağız kokusuydu ama şuan şiddeti artti
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2022 Saat 19:56
Orjinalini yazan: Tospik

Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

Altyazı ingilizce. Özetle ne diyor, neymiş sebebi?

kükürt kokusunu yayan mikroplar, stres anında, dost bakteri azalırmış bunun yüzünden kükürt ,sülfür kokusu artış olabilirmiş buda kokuya .
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2022 Saat 21:24
Bunun doğru olabileceğine inanıyorum ameliyat olduğum dönemdev ve ondan sonra ağız kokusuyla alakasız olarak devamlı sabahlardim ve depresyondaydim
IP
Azemirv
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Azemirv Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Haziran-2022 Saat 11:52
Selam kokunun mideden geldiğine emin olan arkadaşlar gastroparesis (mide felci) hastalığını araşdırın kesin sebep budur yıllardır mideden gelen kokunu araşdırdım sebepinin gastroparesis olduğunu buldum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu