Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Evlilik? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Isimsizdunya
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 80
Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Konu: Evlilik?
    Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2022 Saat 12:33
Dostlar, 21 yasinda bir genç olarak bu illet ile hayatim boyunca mücadele edecekmişim gibi kabullenme başladı gibi ve evlilik konusunda hayatıma birini almamayı karar kıldım doğru olan bu hic bir şekilde evlenmeme ya da sevgili bakimindan bir kız arkadasi hayatimda yer etmemeye karar verdim. Benim gibi düşünenler var mı ya da agzi kokup evli olan var mi aramızda ? Tecrübelerinizi bizle paylaşırımısınız.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2022 Saat 12:38
Merhabalar ben de 27 yaşımdayım ne yaparsam yapayım geçmedi bu yaşıma kadar bende kabullendim arada yine birşeyler denemeye çalışıyorum ama beyin olarak hicbirzaman geçmeyeceğini biliyorum sanki:( evlilik konusuna gelince sizinle aynı fikirdeyim her nekadar grupta arkadaşlarla bu konuda konuştuğumuzda bana yanlış yaptığımı kendimi sınırlamam gerektiğini ve grupta bu sorunu olupta evli nişanlı olanların olduğunu ve mutlu olduklarını söyleseler de benim fikrim değişmiyor. Ömür boyu bir insani bu kokuya kendi hapsoldugum gibi hapsedemem kaldiki ben kendi kokumdan bile bu kadar rahatsizken birinin ömür boyu bunu sorun etmemesini sabretmesini bekleyemem. Benim için çok zor yanı evlilik düşünmek bile aynı fikirdeyim kısaca sizinle
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2022 Saat 12:40

tıkla

Eskiden kız isterken böyle yapılırmış. Erkeklerde sorun yok ama, kokarsa koksun.
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2022 Saat 14:56
@Tospik
Biraz aşağılayıcı gibi ama komikmiş
IP
Sercan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı Sercan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2022 Saat 16:18
Orjinalini yazan: Melina

Merhabalar ben de 27 yaşımdayım ne yaparsam yapayım geçmedi bu yaşıma kadar bende kabullendim arada yine birşeyler denemeye çalışıyorum ama beyin olarak hicbirzaman geçmeyeceğini biliyorum sanki:( evlilik konusuna gelince sizinle aynı fikirdeyim her nekadar grupta arkadaşlarla bu konuda konuştuğumuzda bana yanlış yaptığımı kendimi sınırlamam gerektiğini ve grupta bu sorunu olupta evli nişanlı olanların olduğunu ve mutlu olduklarını söyleseler de benim fikrim değişmiyor. Ömür boyu bir insani bu kokuya kendi hapsoldugum gibi hapsedemem kaldiki ben kendi kokumdan bile bu kadar rahatsizken birinin ömür boyu bunu sorun etmemesini sabretmesini bekleyemem. Benim için çok zor yanı evlilik düşünmek bile aynı fikirdeyim kısaca sizinle

Bende sizle aynı fikirdeyim yaşım 19 birçok insan banada aynılarını söylüyor. Bazıları ise boş takıntı yaptığımı söylüyor. Kesinlikle size katılıyorum biz bile bu kokuya sabredemezken bir başkasını buna zorunlu tutmak beni rahatsız eder. Bir erkek olarak oldukça zor sizde bir kadın olarak ne kadar zorlandığınızı anlamak güç umarım tez zamanda iyleşirsiniz.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2022 Saat 16:51
Bu hastalıkta kadın erkek farketmiyor. Koku kadın veya erkek kimden çıkıyorsa karşıdaki kişi aynı derecede igreniyor. Bu konuda kadın yada erkeğin hiçbir avantajı yok. Herkes aynı dezavantajlara sahip. Şifa dilekleriniz için teşekkür ederim
IP
Sercan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı Sercan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2022 Saat 19:03
Orjinalini yazan: Melina

Bu hastalıkta kadın erkek farketmiyor. Koku kadın veya erkek kimden çıkıyorsa karşıdaki kişi aynı derecede igreniyor. Bu konuda kadın yada erkeğin hiçbir avantajı yok. Herkes aynı dezavantajlara sahip. Şifa dilekleriniz için teşekkür ederim

Kesinlikle, toplumumuzda kadınlar daha temiz daha naif olarak algılandığı için ko bir erkek çok farklı bir bakış açısına sahip toplum tarafindan ataerkillik gibi düşünülebilir aslında (Bu benim düşüncem degil toplumun düşünce tarzı) ondan öyle bir düşünce belirttim bir erkek kokuyorsa toplumun ona bakisi ile kadina bir değil.
bir tartışma yaratma gibi derdim yok,ya da yanlış bir anlasilmaya meal vermek...
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2022 Saat 19:41
Hayır yanlış anlaşılma veya tartışma yok. Ben yıllarca bu düşüncelerden dolayı kendimi çok hirpalamadim( bir kadınım hatta çok temiz bir kadınım ama bu ağız kokusu nasıl bende olur diye). Aslında özgüveni yüksek kendine her konuda güvenen ve elimden hiçbir iş kurtulamaz dedikleri biriyim ama bu hastalık beni ozguvensizlestirmeye ve iyice içime cekilmeme sebep oldu. Dediğiniz gibi toplum tarafından hele bir kadının her zaman eşine güzel görünmesi güzel kokmasi gibi sanki sadece kadın için lazımmış gibi bir düşünce olduğu için bunu burdan yazmak istedim
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2022 Saat 00:00
Evlilik rıza meselesidir. İki taraf birbirinden razı ise araya ölümden başka hiçbir engelin gireceğini sanmıyorum. Türlü illetlere sahip çeşit çeşit insanların masalsı hayat hikayeleri var. Karamsarlık iyi değil hayatınızın iyiye evrileceğine inanın. Bu hastalığı abartmayayım ancak hiçbir toplum ve topluluğa entegre edip kabullendiremezsiniz. Belki olağanüstü düşünce evriminden geçen yüksek etik ve ahlak barındıran kültürlü yüksek erdemli insanlardan oluşmuş toplumlarca böylesine kronik bir illet görmezden gelinip sosyal hayatta tepki verilmeden hoşgörüyle karşılanabilir. Ataerkillik, sözde toplumca erkeğe tanındığı iddia edilen ayrımcılıkların günümüzde çoğunlukla var olduğuna inanmıyorum buna itirazım var reddediyorum. Zira böyle bir örneğe rastlamadım. Ancak tahmin yürüttüğümde en fazla sosyal ve ekonomik durumun bir hayli aşağı seviyede olduğu, suçların çokça işlendiği eğitim ve sosyal statünün ortanın aşağısında kaldığı yerlerde kaba kuvvetin hakim olduğu muhitlerde ikamet eden insanlar arasında geçerli olabilir. Böyle zor koşullarda yaşayan ve yokluk içinde bulunan kimselerinde forumda yer alıp kırılgan hassasiyet bir tavırla böyle şikayetleri olduğunu sanmıyorum. (Yani zaten bu kişilerin ağızlarının veya nefeslerinin kokup kokmaması veya bunlara tepki verilip verilmemesi umurlarında değil, bu şekilde bunu umursamayan kendilerini kabul eden belki kendi gibi hasta olan veya olmayan eşlerini bulup evlenmeleri çok doğal, insanları sınıflara veya kategorilere bölmekten nefret ederim ancak sosyal ve kültürel olarak gerçekliktir bu sebeple ataerkillikle ilgili verilen paradigma hem ataerikillik sözcüğünün anlamı itibariyle hatalı hem de düşünceyle anlatılmak istenen ve verilen örnek orta ve üzeri sınıfta yer alanlar için geçersiz)
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2022 Saat 20:22
Merhaba site sakinleri
Bence bizim gibi insanların evliliği hep bir aza tamah etmek gibi sonuçlanacak yani sadece evlilik değil başarılarımız, dostluklar... Her konuda aza tamah etmek zorundayız. Kadın erkek ilişkilerinde bunu uygulamak maalesef kendinizin altında olduğunu düşündüğünüz insanlarla birlikte olmak belki bi süre tolere edilebilir ancak kesinlikle sonraları çok canınızı acıtacaktır. Benim ilişkilerim maalesef hep bi yarım kalmışlıkla sonuçlanmıştır en nihayetinde iç dünyanız ile dış dünyada yaşadıklarınız çatışıyor ve bu çatışma problemleri de beraberinde getiriyor. Aksi yani size denk olduğunu ya da daha üstün olduğunu düşündüğünüz ilişkileri pek tercih etmemiş olsam da bi kaç defa cürret ettim ancak orda da siz karşı tarafın istekleri için yetersiz oluyorsunuz ve silik bir kişilik hali ortaya çıkıyor. Yine de umutlu olmak gerek ve önerebileceğim tek şey de dezavantajlı durumunuza rağmen hep kendinize denk olanı seçmek yada üstün olanını olurda merhametli biri ise çok güzel bi birliktelik olur.
IP
someday
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı someday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2022 Saat 12:18
Kendinize denk veya kendinizden üstün derken kriteriniz nedir? Arada bu konuları da konuşmak lazım. O yüzden katkınız için teşekkür ederim kendi adıma
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2022 Saat 22:50
Orjinalini yazan: someday

Kendinize denk veya kendinizden üstün derken kriteriniz nedir? Arada bu konuları da konuşmak lazım. O yüzden katkınız için teşekkür ederim kendi adıma

Merhaba kendinize denk veya üstün derken ağız kokusu probleminiz olmadığını farz ederek eş seçiminde bulunulmasını sağlıklı bulduğumu söylüyorum. Yani size yakışmayan biri ile olduğunuzda problem ilk başta olmuyor ama daha sonra çekilmez bir hal alıyor. Siz kendinizce bir terazi kuruyor ve ağız kokusu probleminizi dengeleyecek bir partner seçmeye çalışıyorsunuz ancak sadece bu problemden ibaret değiliz hiçbirimiz iyi yanlarımızda çokça var böylece terazi dengesi sizin aleyhinize bozuluyor. Yani kendinize haksızlık etmemelisiniz çok iyi olduğumuz şeyleri bazıları sırf ağız kokunuza tahammül ettiği için hakkedeceğini düşünmeyin derim.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu