Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Nefes kokusu ve tükürük kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Melike
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 31
Alıntı Melike Cevaplabullet Konu: Nefes kokusu ve tükürük kokusu
    Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2022 Saat 00:53
Arkadaşlar merhaba benim reflüm ve endoskopi sonucumda kronik gastrit çıktı bu arada reflü sebebim stresten değil tamamıyla mide kapakçığının bozulmasından kaynaklı mide ilaçları içiyorum kokuda tık yok tükürükte de aynı şekilde ama bir kere biteral 250 mg kullandım ne tükürük ne nefes kokusu kaldı bu tükürük kokusuda normal bir insandaki tükürük kokusu gibi değil şimdi herkesin tükürüğü kokuyor demeyin bende biliyorum öyle olduğunu ama bu tükürük kokusu bambaşka bişey şimdi sorum şu bu lanet olası tükürük kokusu nasıl geçicek tip kaça giriyor ve bu tükürük kokusu gastritten kaynaklı olabilir mi yada bu biteral gastrite iyi geldiği için mi nefes kokusuyla tükürük kokusu geçti kafamda deli sorular bilen varsa aydınlatabilir mi Murat hocam sizde cevaplarsanız çok sevinirim dişimi ve dilimi de düzenli temizlerim her gün ama yok o tükürük kokusu asla geçmiyor biteral bitti ve şikayetlerim tekrardan geri başlamıştı
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2022 Saat 06:57
Geniz akıntısı tukurukle birleşiyor dil sirtinda tukurugunde kotu kokuyor ağız kokusu yapan aslında o
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2022 Saat 07:22
@Melike

Biteral adlı ilacı biraz araştırdım, ekşi'de bir sürü yorum var, ikisi dikkatimi çekti.

1. kafa rahatsızlıklarına iyi gelen antibiyotik.
ben diş apsesi için kullandım.
özellikle bir anti-enflamatuar ile beraber kullanıldığında (bkz: parol) dokuya daha iyi nüfuz eder.
ben 3.ncü 500mg dozu parol ile aldığım gece iyi bir uyku çektim ve sabahına ağzımda iltihabın kokusunu duydum. kanallı ve kaplamalı dişin içindeki iltihabı olay mahalinde halletmiş aslan biteral.

bunun haricinde sünis, damak, kulak iltihaplarında kullanılabilir.
kuşlarda kursak iltihabı için kullanılabilir.
eğer sokağa beresiz çıktıysanız ve kafada bir üşüme sonucu soğuk algınlığı başladıysa da iyi gelir.

sonuç: augmentin ve bactrim'in dokunduğu bünyeme fayda verebilmiş güzel antibiyotik.

2. anaerob bakterilere endike bir antibiyotik.
diş hekimim, bir diş ağrım için enfexia yazdı ama bir kutu kullanımda hiç bir etki etmeyince bıraktım. bu esnada kendisi de balayında olduğunda çaresiz durumdaydım ki eczacı bir akrabam enfexia'nın sadece oksijenli ortam bakterilerine etkili olabileceğini oysa benim apsemin daha derinde göründüğünü ve bunun sebebinin bir anaerob bakteri olmasının olası ve bu durumda flagly veya daha iyisi biteral kullanmamın daha faydalı olabileceğini salık verdi. elbette bir diş hekimi tavsiyesi almadan da olmazdı. zaten artık bu tür antibiyotikler çok sıkı denetime tabi ve reçetesiz satılamıyor. hemen bir başka diş hekimi arkadaşımı aradım ve danıştım. o da aynı görüşe katılınca yaklaşık 4 saat önce 500 mg biteral aldım.

etkisi şimdiden belirgin. sürekli ağrıyan ve dikey basıda canıma okuduğundan ağzıma aldığım her lokmayı cehennem azabına çeviren dişimde hassasiyet neredeyse yarıya indi.

sonuç:

özellikle dişeti iltihabı kronik hale gelmişse bunun sebebi anaerob bir bakteri olabilir dolayısı ile augmentin ya da daha etkili olduğu için reçete edilen enfexia gibi antibiyotikler tamamen etkisiz kalır.

önemli not: bu entry tamamen bir kişisel görüş niteliğinde olup söz konusu ilaçların alınması için bir uzman görüşüne başvurmak şarttır.

Anaerob yani oksijensiz ortam bakterileri içinmiş bu ilaç, diş hekimleri de sıklıkla reçete ederlermiş.

Yanılmıyorsam @bazenhissediyor rumuzlu arkadaşımız da sürekli bir dişeti kanamasından bahsediyordu, belki onda da bu bakterilerden vardır.

Mide sorunu olup da ağız kokusu olmayan milyarlarca insan var, belki de Melike'nin de diş eti sorunu vardır hatta bizim de.

Murat hocam, benim kanal tedavisi yapılmış 3 dişimde diş hekimi röntgen sonucu iltihap olduğunu ve implant gerektiğini söyledi. İlaçla kurutamaz mıyız iltihabı, 3 tane implantı durduk yere yaptırmak istemiyorum dedi.

İlaçla kurumazmış, ilaç oraya etki etmez dedi, şimdi yukarıda yazılanları okuyunca içime şüphe düştü. Sizce de yıllar önce kanal tedavisi yapılan ama ağrı sızı yapmadığı halde röntgende iltihaplı çıkan dişlere antibiyotik tedavisi yapıl(a)maz mı?
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2022 Saat 12:11
Orjinalini yazan: Tospik

@Melike

Biteral adlı ilacı biraz araştırdım, ekşi'de bir sürü yorum var, ikisi dikkatimi çekti.

1. kafa rahatsızlıklarına iyi gelen antibiyotik.
ben diş apsesi için kullandım.
özellikle bir anti-enflamatuar ile beraber kullanıldığında (bkz: parol) dokuya daha iyi nüfuz eder.
ben 3.ncü 500mg dozu parol ile aldığım gece iyi bir uyku çektim ve sabahına ağzımda iltihabın kokusunu duydum. kanallı ve kaplamalı dişin içindeki iltihabı olay mahalinde halletmiş aslan biteral.

bunun haricinde sünis, damak, kulak iltihaplarında kullanılabilir.
kuşlarda kursak iltihabı için kullanılabilir.
eğer sokağa beresiz çıktıysanız ve kafada bir üşüme sonucu soğuk algınlığı başladıysa da iyi gelir.

sonuç: augmentin ve bactrim'in dokunduğu bünyeme fayda verebilmiş güzel antibiyotik.

2. anaerob bakterilere endike bir antibiyotik.
diş hekimim, bir diş ağrım için enfexia yazdı ama bir kutu kullanımda hiç bir etki etmeyince bıraktım. bu esnada kendisi de balayında olduğunda çaresiz durumdaydım ki eczacı bir akrabam enfexia'nın sadece oksijenli ortam bakterilerine etkili olabileceğini oysa benim apsemin daha derinde göründüğünü ve bunun sebebinin bir anaerob bakteri olmasının olası ve bu durumda flagly veya daha iyisi biteral kullanmamın daha faydalı olabileceğini salık verdi. elbette bir diş hekimi tavsiyesi almadan da olmazdı. zaten artık bu tür antibiyotikler çok sıkı denetime tabi ve reçetesiz satılamıyor. hemen bir başka diş hekimi arkadaşımı aradım ve danıştım. o da aynı görüşe katılınca yaklaşık 4 saat önce 500 mg biteral aldım.

etkisi şimdiden belirgin. sürekli ağrıyan ve dikey basıda canıma okuduğundan ağzıma aldığım her lokmayı cehennem azabına çeviren dişimde hassasiyet neredeyse yarıya indi.

sonuç:

özellikle dişeti iltihabı kronik hale gelmişse bunun sebebi anaerob bir bakteri olabilir dolayısı ile augmentin ya da daha etkili olduğu için reçete edilen enfexia gibi antibiyotikler tamamen etkisiz kalır.

önemli not: bu entry tamamen bir kişisel görüş niteliğinde olup söz konusu ilaçların alınması için bir uzman görüşüne başvurmak şarttır.

Anaerob yani oksijensiz ortam bakterileri içinmiş bu ilaç, diş hekimleri de sıklıkla reçete ederlermiş.

Yanılmıyorsam @bazenhissediyor rumuzlu arkadaşımız da sürekli bir dişeti kanamasından bahsediyordu, belki onda da bu bakterilerden vardır.

Mide sorunu olup da ağız kokusu olmayan milyarlarca insan var, belki de Melike'nin de diş eti sorunu vardır hatta bizim de.

Murat hocam, benim kanal tedavisi yapılmış 3 dişimde diş hekimi röntgen sonucu iltihap olduğunu ve implant gerektiğini söyledi. İlaçla kurutamaz mıyız iltihabı, 3 tane implantı durduk yere yaptırmak istemiyorum dedi.

İlaçla kurumazmış, ilaç oraya etki etmez dedi, şimdi yukarıda yazılanları okuyunca içime şüphe düştü. Sizce de yıllar önce kanal tedavisi yapılan ama ağrı sızı yapmadığı halde röntgende iltihaplı çıkan dişlere antibiyotik tedavisi yapıl(a)maz mı?

Emeğine sağlık vallahi araştırmanı takdir ediyorum.
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Melike
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Melike Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2022 Saat 12:13
Ama diş etinden olsa ilaç biter bitmez iki gün sonra nefes kokusu tükürük kokusu geri gelir miydi ya
Mlk
IP
Melike
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Melike Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2022 Saat 12:27
Ben şimdi ameliyat olduğum doktorumdan bilgi alıcam bu konuyla ilgili çok başarılı bir hekim ağız ve diş konusunda sizide bilgilendiririm bu dişle biteral arasındaki olayı
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2022 Saat 14:29
Orjinalini yazan: Melike

Ama diş etinden olsa ilaç biter bitmez iki gün sonra nefes kokusu tükürük kokusu geri gelir miydi ya

İşte bilemiyoruz ki deneye yanıla ilerliyoruz. Ona bakarsan flagy içince de koku çoğu kimsede gidiyor, ilacı bırakınca geri geliyor. Yani kokunun kaynağı (bataklık) diş etleri mi, bademcik mi, mide mi kesin bilmemiz lazım.

Murat hoca mideden gelen kokunun olma ihtimali çok çok az dedi.

Mesela ben macunsuz boş fırçayla dişlerimi, diş etlerimi, azı dişlerimi, 20 lik dişlerin de arkasını fırçaladığımda fırçada sıfır koku var.

Ama aynı fırçayla dilimin üstünü ve özellikle arka taraflarını fırçalayıp koklayınca koku geliyor.

Yav bu kokuyu yapan madem bakterilerse aynı koku türükürle diş ve dişetlerine de yayılmaz mı? Ne menem bir şey bu anlaya adım gitti.

Kesin çözüm için dilimi mi kestirsem acaba? 😁
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Eylül-2022 Saat 02:31

Ben şimdi ameliyat olduğum doktorumdan bilgi alıcam bu konuyla ilgili çok başarılı bir hekim ağız ve diş konusunda sizide bilgilendiririm bu dişle biteral arasındaki olayı

Bilgilendirmen için sağ ol Melike 😁

Murat hocam, diş eti iltihabı belirtileri için

Kırmızı veya mavimsi kırmızı (kronik inflamasyon) diş etleri
Diş ipi veya diş fırçası kullanıldığında tahriş olan bölgenin kanaması
Yumuşak ve gözenekli diş etleri
Beneklenme kaybı (portakal kabuğu görünümü)
İltihap
Diş etlerinde iltihaplanma (ödem) ve şişlik
Ağız kokusu
Diş etlerin çekilmesi
Bazen ağrılı veya ağrısız diş etleri

deniyor. Antibiyotik alınca koku kesilen arkadaşların acaba ağrı, sızı yapmadan kronik ve yıllardır süregelen diş eti iltihabı olma ihtimali var mıdır sizce? Kokunun kaynağı bu olabilir mi?
IP
ProfCalculus
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı ProfCalculus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Eylül-2022 Saat 09:50

İşte bilemiyoruz ki deneye yanıla ilerliyoruz. Ona bakarsan flagy içince de koku çoğu kimsede gidiyor, ilacı bırakınca geri geliyor. Yani kokunun kaynağı (bataklık) diş etleri mi, bademcik mi, mide mi kesin bilmemiz lazım.

Mesela ben macunsuz boş fırçayla dişlerimi, diş etlerimi, azı dişlerimi, 20 lik dişlerin de arkasını fırçaladığımda fırçada sıfır koku var.

Ama aynı fırçayla dilimin üstünü ve özellikle arka taraflarını fırçalayıp koklayınca koku geliyor.

Yav bu kokuyu yapan madem bakterilerse aynı koku türükürle diş ve dişetlerine de yayılmaz mı? Ne menem bir şey bu anlaya adım gitti.

Aynı durum bende de mevcut ama ben daha çok burun eğriliğinden ötürü sinüslerin hava almamasından kaynaklandığını düşünüyorum şeffaf ve aşırı yoğun kıvamlı bir geniz akıntısı mevcut. Bu arada reflü ve kronik farenjit tanısı konuldu. Ekim ayı içerisinde ameliyat olmayı planlıyorum bunun için ayrı bir konu açacağım.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 161
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Eylül-2022 Saat 20:09
Orjinalini yazan: ProfCalculus

Aynı durum bende de mevcut ama ben daha çok burun eğriliğinden ötürü sinüslerin hava almamasından kaynaklandığını düşünüyorum şeffaf ve aşırı yoğun kıvamlı bir geniz akıntısı mevcut. Bu arada reflü ve kronik farenjit tanısı konuldu. Ekim ayı içerisinde ameliyat olmayı planlıyorum bunun için ayrı bir konu açacağım.

İnşallah ameliyat sonrası kokudan kurtulursun 🤲🏻 Bendede eğrilik var bende ameliyat düşünmüyo değilim ama iyi bir hekim olması çok önemliymiş eğrilik ameliyatlarında diye duymuştum.
IP
ProfCalculus
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı ProfCalculus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Eylül-2022 Saat 22:12
Orjinalini yazan: kaderarkadaşlar

Orjinalini yazan: ProfCalculus

İnşallah ameliyat sonrası kokudan kurtulursun 🤲🏻 Bendede eğrilik var bende ameliyat düşünmüyo değilim ama iyi bir hekim olması çok önemliymiş eğrilik ameliyatlarında diye duymuştum.

İnşallah kurtulacağım bu illetten hayatımı mahvetmesine izin vermek istemiyorum. Nasip olursa eğitim araştırma hastanesinde ameliyat olacağım umarım iyi bir hekime denk gelirim.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2022 Saat 11:59
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu