Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Enterogermina Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Lavi
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 53
Alıntı Lavi Cevaplabullet Konu: Enterogermina
    Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 15:19
Arkadaşlar bu probiyotikiğe başlamayı düşünüyorum susuz toz halinde aldım kullanan oldumu ne kadar süre kullandınız yorumlarınız nedir
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 15:30
Bence proviyotikleri kafanıza göre kullanmayın derim mutlaka bir doktora danışın çünkü eğer kokunun sebebi bağırsaklarsa bu probiyotikler kötü bakterileri besleyebiliyormus bile ben kullandım probiyotik kullandığım dönemlerde daha rahatsız ve kokuda artıs olurdu tavsiye etmem
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 15:54
Anladım ama doktorların bazı test yapıp öyle kullan yada kullanöa demesi gerek bundan da acizler
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 17:11
Kullanmayın bence durumunuz daha beter olabilir ben kaç marka denedim kaç ay kullandım para kısmını söylemiyorum bile ama hiçbirinden fayda gormedim
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 20:15
Orjinalini yazan: Melina

Kullanmayın bence durumunuz daha beter olabilir ben kaç marka denedim kaç ay kullandım para kısmını söylemiyorum bile ama hiçbirinden fayda gormedim

Melina bak, yutupda ana sayfama düştü Murat hocanın 6 yıl önceki videosu. Sindirim sistemi, sibo, huzursuz bağırsak sendromundaki gazların ağız kokusuna yol açmasından bahsetmiş zaten ta o zaman.

tıkla
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 22:07
Tospik izledim videoyu ben şuan mide ve bağırsaga yöneldim zaten birkaç uygulama yapıyorum deniyorum birşeyler olumlu sonuçlanırsa paylaşıcam şuan biz düzelme yok ama bakicam denemelere devam
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 22:28
Gerçekten yoruluyorum melina herşeye bir umut yaklaşıyorum denemeyeceğim haklısın daha kötü sonuçlar çıkabilir
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2022 Saat 06:58
Lavi çoğumuz aynı durumdayiz zaten takma kafana ama her önüne gelen şeyi deneyen biri olarak aslında vucudumuzu onemsememiz gerektiğini düşünüyorum artık sırf bu hastalık için saçma sapan istemediğimiz şeyler kullandık belki diğer organlara zarar verdik bilemiyoruz malesef
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2022 Saat 08:01
Arkadaşlat öncelikle herkese güzel, mutlu bir pazar günü dilerim.

Şimdi herkes bir şeyler deniyor ama olmuyor. Kokunun sebebini bulamıyoruz veya buluyoruz da anlayamıyoruz ama elimizde kesin olan bilimsel bir gerçeklik var. O da ağız kokusunun sebebinin %90 oranında ağız içi kaynaklı olduğu.

Yani çürük dişleri dolgu yaptırıp, diş eti hastalığı varsa tedavi ettirdikten sonra Murat hocanın dediği gibi en az 3 dakika olmak üzere güzelce fırçalayıp (sert fırçayla) sonra da gidebildiğimiz kadar arkadan öne doğru kanatmadan günde en az 2 defa dilimizi fırçaladığımızda koku falan kalmayacaktır.

Tüm bunları yaptıktan sonra %90 istatistiki oranla siz de ben de kokudan kurtulucağız.

Bakın bilek yalama olayını instada falan gördüm, millete yaptırıyorlar herkes kendi bileğini koklayınca öğğğğğ iğğğğ iğrenç diyip yüzünü ekşitiyor. Dikkat edin bunlzr ağzı kokmayan insanlar, çevrelerinden hiç kötü tepki almamış insanlar. Demek ki dünyanın en temiz, ağzı hijyenik insanı da olsan, Brad Pitt de olsan, Monica Bellucci de olsan parmağını dilinin arkasına, bademciKlerine doğru sürüp koklarsan elbette bir takım istenmeyen kokular burnuna gelir. Ancak o kokular orda kalır, konuştukça diğer insanlara gitmez çünkü tükürük içinde hapsolur.

Şimdi eğer tüm bunları doğru şekilde yapmamıza rağmen ve aslında diğer insanlar tarafından kokuyor diye uyarılmadıysak ve psikolojik olarak kokuyor zannetmiyorsak %90 ağız içi kaynaklıdan geriye kalan %10'luk dilim içindeyiz demektir.

Bu %10'un da bir kısmı sindirim kaynaklı (özellikle sürekli kabız ve ishalimsi dışkılama yapanlarda) ki bu da ince bağırsakta bakteri üremesi sibo, ibs gibi hastalıklar, şeker diyabet hastalığı (bunda nefeste aseton kokusu olurmuş) çeşitli akciğer hastalıkları, bademciklerin kronik iltihabı vs bir takım hastalıklar var.

Uzun lafın kısası önce ağız içini kesin olarak bi halledelim sonra diğer azınlık %10 luk kısma geliriz.

Bu forumda yıllardır şifa arayanlar ya yeteri kadar ağız bakımını yap(a)mıyor ya da geriye kalan %10 azınlık kaynaklı ağız kokusu sebebiyle oluşan kötü kokuya sahipler.

Eleme yöntemiyle bunları teker teker çözebilmemiz lazım aslında.

İyileştim başlığına yazanları okuyorsun bademciğimi aldırdım geçti diyor ama aldırdığı halde geçmeyenler var. Burun kemiği eğrilim vardı ameliyat oldum koku gitti diyen var ama aynı ameliyatı olduğu halde geçmeyen var.

Herkesin durumu aslında hem genel hem özel. Genel içinde özel yani. Bir kaç oluşumun aynı anda olmasıyla koku oluşuyordur belki yani hem burun kemiğin eğridir hem de sinizütün vardır hem de bağırsakta sorun vardır gibi gibi.

Şimdi yakınında koku testi yapabileceği eş, dost arkadaşı bulunanlardan ricam en az 3 dakika güzelce ve doğru şekilde dişlerini fırçalayıp dillerini arkadan geriye kanatmadan, kazımadan fırçalayıp 20 dakika bekleyip koku testi yaptırmaları o kişiye. Bakalım yine komu olacak mı?
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2022 Saat 08:16
İyi pazarlar topik öncelikle teşekkür ederim yazın için haklısın ağız içi kaynaklar birinci planda ben kendi özelim için konuşuyorum ağız içi hiç bir problemim yok bir tane dolgum vardı amalgam bu süreçten sonra onu değiştirdim normal dolgu vir sıkıntı olmadığını söylediler sık sık taş temizliği yaptırıyorum geçen ay gittim doktor senin dişinde taş yokki hatta bugün gelen en problemsiz dişler seninki dedi birde şöyle bir durum var fırçalama esnasında herkesin kokusu geçtiğini düşünüyorum fakat belirli bir süre 10 15 dk gibi ikincisi sindirim konusunda da hem fikiriz oldum olası düzenli bir tuvalet düzenim yok ya kabızım yada ishal ishal durumuda kabızlık için çeşitli denemelerden dolayı daha sonra eski haline dönüyor şeker hastalığı hakkında da normal kan değerinde normal fakat ayrıntılı bir şeker testi insülin direnci baktırmak gerekiyormuş bu da aklımda devlet hastanelerinde sıra gelirse şayet son olarak birkaç bölüme gitmeyi düşünüyorum onlar da çözüm çıkmazsa (temennim tabiki bir hastalık çıkmaması) dolgulu dişimi çektirip probiyotik vitaminler ve güzel bir diyete başlamak olacak ( zayıf olmama rağmen) şu hastalıktan kurtulan birilerine ulaşabilsek keşke sıfırdan anlatsa tecrübelerini..
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2022 Saat 08:19
Kusura bakmayın klavyeden dolayı bazı kelimeler eksik ve yanlış olmuş
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2022 Saat 08:21
Melina teşekkür ederim burdaki insaların varlığı güç veriyor Allah büyük elimzden geleni yapıp tevekkül ediyoruz zaman neyi gösterir bakalım
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ağustos-2022 Saat 23:37
Ben dayanamadım kullandım bir umut dedim...
Elimde iki kullanımlık enterogermina kırmızı susuz formül olandan vardı 6 milyar faydalı bakteri içerenden etkileriniz yazıyorum..
Sürekli ağzımın arkasında hissettiğim damak ve arka dişlerde dahil acı tat ve sıcaklık kayboldu ağız kuruluğum gitti sabahta kokum olmadı ilginç sanki tepki de almadım sürekli kullanmak lazım en yakın zamanda faha fazla alıp kullanmaya başlıyorum denemenizi tavsiye ederim eminim antibiyotiklerden daha az zarar verir
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu