Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Murat hocama soru sormak istiyorum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Lavi
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 53
Alıntı Lavi Cevaplabullet Konu: Murat hocama soru sormak istiyorum
    Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2022 Saat 22:20
Hocam bu forumun kuruluşu üzerinden yıllar geçmiş ve her geçen gün üye sayısı artıyor
Bunca yıl sonra hala bizim için bir tedavi yolu bulunmadı mı acaba yada keskin bir şekilde senin kokun şu sebepten kaynaklanıyor diyen bir teşhis durumu yokmu yada herhangi bir gelişme varmı hocam
Siz bizden daha fazla kitleyle muhatapsınız ve daha fazla bilgiye sahipsiniz ondan sormak istedim
IP
Tükendimmm
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı Tükendimmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2022 Saat 22:42
Evet bu sorunun cevabini bende cok merak ediyorum
IP
Uğur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı Uğur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2022 Saat 09:08
Ya da murat hocam şöyle bir şey yapsanız:objektif bir şekilde iyileşenlerin(objektif bir şekilde dedim çünkü iyileştim başlığı altında iyileştiğini iddia edenlerin çoğu iyileştiğini zannediyor kanımca) hastalık öncesinde nasıl işlemler uyguladığı,iyileşme süreci, iyileşmeden önceki koku ölçümleri vs. paylaşsanız daha yararlı olur diye düşünüyorum.
IP
Uğur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı Uğur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2022 Saat 09:11
Eğer bunu yaparsanız buradaki birçok insanın moral ve motivasyonu artacaktır.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2022 Saat 11:15
Arkadaşlar; Murat Aydın, Fatih Vural sadece teşhis koyuyor, sorunu çözeriz diye iddiaları yok. Sizi gerekli branşa yönlendiriyorlar. Ağız kokusu konusunda uzman olup ölçüm ve tespit yapan başka doktor var mı bilemiyorum. Aytuğ Altundağ da var ama Murat Aydın onun kullandığı cihazı yetersiz buluyor.

KBB konusunda İstanbul'da Mert Bilgili var, o ölçüm yapmıyor ama ağız kokusu konusunda tecrübeli. Murat Aydın ile instagram'da ağız kokusu konusunda canlı yayın da yapmıştı. Bir de KBB branşında Adana'da Çağrı Derici olması lazım. Emin değilim ama Murat Aydın'ın bir videosunda veya yorumunda adı geçmişti sanki.

İyileşen kişilere gelince, Murat Aydın "insanlar iyileştiği zaman bu tür forumlardan uzak duruyor." demişti. Onlardan izinsiz de iyileşme sürecini açıklamak etik olmayabilir.
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2022 Saat 11:22
Ben zaten murat hocanın tedavi ettiğini yada çözüm bulduğunu hatta bulması gerektiğini iddia etmedim tekrar okursanız daha fazla kitleye ulaşabildiği için bilgisi varmı gelişme varmı onu sordum
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2022 Saat 13:27
Lavi ve diğer arkadaşlar, burada hepimiz aynı beladan kurtulmak için savaşıyoruz. Kimseye kızmaya gerek yok, yanlış anlamalar çözülür. Olmuyorsa da mesajlaşmayı, iletişimi keseriz olur biter.

Ağız kokusu sorununu çözen biri de muhtemelen Murat Aydın'a tekrar gelmiyordur. "Nasılsa geçti." deyip hayatına devam ediyordur. O yüzden yüz yüze görüşmek önemli. Kendi aramızdaki iletişim artarsa yaptıklarımız ve sonuçlarını düzenli takip edebiliriz. Whatsapp değil ama telegram grubu da kurulabilir. Oradan da oluyorsa görüntülü konferans da yapılabilir. İletişim arttıkça birliktelik duygusu da artar.
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2022 Saat 15:25
Kelime arkadaşım yazımda ben kızmadım tepki göstermedim sadece doğru anlaşılmak amacıyla düzelttim normal hayatta da bu kadar alıngansan tip 5 olma ihtimalin yüksek :) şaka yaptım bunuda farklı algılamazsın umarım

İletişim konusunda katılıyorum sana birkaç kez bende bu konuda yorumlar da bulundum ama bir dönüş olmadı ama bence bayan arkadaşlar numara konusunda haklı olarak çekingen kalabilir sosyal medya üzerinden bir grup kurulabilir herkes fake hesabıyla dahil olabilir
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2022 Saat 15:40
Lavi, Keşke tip 5 olsam... Benim asıl sıkıntım, konuşmadan da koku olması. Yoksa dediğim gibi 3 farklı doktordan ağız kokusu teşhisi aldım. İkisi tip1 dedi. Üçüncüsü tım kokuları kapsayan epey ilaç yazdı.

Telegram grubunda numara gizlenebiliyor sanırım. O yüzden whatsapp olmasın dedim. Ben grupta aktif olarak mesaj yazan, erkek olduğunu tahmin ettiğim bazı arkadaşlara özelden yazıyorum. Hem tanışmak hem şehir öğrenmek için konuşuyoruz. Telefon alıp verdiğim de oldu. Daha önce de demiştim, özelden tüm erkek arkadaşlar yazabilir.

Buluşma sıkıntı olmaz, ben gelirim. Amaç ağız kokusu konusunda fikir alışverişi yapmak. Belki aynı şehirdeki arkadaşlarla topluca buluşuruz, daha sonra o arkadaşlar sık sık görüşmeye devam eder.
IP
Lavi
Üye
Üye

Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2022 Saat 17:17
Keşke keşke umarım birgün bütün üyeler bu sıkıntıdan kurtulmuş olur..
O özelliği bilmiyordum sen başlat o zaman aç sonra linkmi veriliyor nasıl oluyor bilmiyorum forumdan katılmak isteyenlerde katılsın
Kesinlikle insan aynı derdi çektiği biriyle daha rahat konuşuyor hem senin de dediğin gibi aynı şehirden olanlar varsa arkadaş bile olabilirler
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2022 Saat 11:37
Bu arkadaşlarla daha önce konuşmuştum ama bir süredir forumda yoklar, onlara mesaj attım: Mehmet27, Anamuur, mete06, izmir35, nisaluce , uğur, blacksea58, ağzımı sökün, ali111, melisa01

Telegram grubu kurmayı bilmiyorum. Özelden yazdığım arkadaşlar var, genelikle olumlu konuştuk. Bir kişi biraz ters konuştu sanırım o da kadın bir arkadaştı o yüzden farklı yorumlamış olabilir.

IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 366
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2022 Saat 12:39
Orjinalini yazan: Kelime

Bu arkadaşlarla daha önce konuşmuştum ama bir süredir forumda yoklar, onlara mesaj attım: Mehmet27, Anamuur, mete06, izmir35, nisaluce , uğur, blacksea58, ağzımı sökün, ali111, melisa01

Telegram grubu kurmayı bilmiyorum. Özelden yazdığım arkadaşlar var, genelikle olumlu konuştuk. Bir kişi biraz ters konuştu sanırım o da kadın bir arkadaştı o yüzden farklı yorumlamış olabilir.

Ah yazık yaa, "ağzımı sökün" diye rumuz almış arkadaş. 😔😢😤
IP
Dexoa
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Dexoa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Şubat-2023 Saat 14:41
Merhaba Murat Bey,

Biliyorum kesin bir fiyat veremezsiniz ama diş teli taktırmanın şu an ortalama fiyatı ne kadardır? Kazıklanmamak için soruyorum. Adana bana çok uzak, yoksa size gelirdim.

Bana şu anki piyasada ortalama bir fiyat veremez misiniz?

Ayrıca üst dişleri aşağıya uzatmak için mutlaka tel mi takılmalıdır? Şeffaf plaklar ile bu yapılamaz mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ayrıca dişlerimin uzatılmasının yüzüme uygun olup olmayacağı için bir plastik cerrah ile mi görüşmeliyim yoksa diş hekimi de buna karar verebilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Şubat-2023 Saat 20:23
Dexoa hanım/bey
Diş teli takan diş hekimleri var.
Onlardan birisi ile görüşün. Her durum farklı bir tedavi gerektirir hepsinin tedavisi farklıdır. Uygulama zorunluluğu bulunmayan bir asgari ücret tarifesi mevcuttur
https://www.tdb.org.tr/tdb/v2/ekler/2023_Yili_Rehber_Tarife_Kitapcigi.pdf
IP
Dexoa
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Dexoa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2023 Saat 12:20
Orjinalini yazan: aydinmur

Dexoa hanım/bey
Diş teli takan diş hekimleri var.
Onlardan birisi ile görüşün. Her durum farklı bir tedavi gerektirir hepsinin tedavisi farklıdır. Uygulama zorunluluğu bulunmayan bir asgari ücret tarifesi mevcuttur
https://www.tdb.org.tr/tdb/v2/ekler/2023_Yili_Rehber_Tarife_Kitapcigi.pdf

Murat bey, dişlerimde kapanma problemi yok ama ben yine de üst dişlerimin daha aşağıda görünmesini istiyorum. Bunu kaplama ile yapmak istemiyorum. Tel takıldıktan sonra üst dişleri aşağıya doğru indirmeye çalışırsak, bu durumda kemik mi uzuyor? Burun ile üst dişler arasındaki kemikten bahsediyorum. Eğer bu kemik uzamıyorsa, ne uzuyor? Dediğimi umarım anlatabilmişimdir.

İsterseniz video ile göstereyim.

https://youtu.be/uW7ghTgac60

Videonun 35. saniyesinde yapılan işlemden bahsediyorsum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2023 Saat 21:38
videoyu izlemedim
ortodonti ile dişlerin kafa tasına göre, birbirlerine göre, karşı dişe göre konumları değiştirilebilir. Kemiğin modelajı yenilenebilir. Ortodontiste gidin.
Kaplama lamineyt gibi amacını aşan uygulamalara razı olmayın
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu