Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Düşük Mide Asidi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
sifaas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 10
Alıntı sifaas Cevaplabullet Konu: Düşük Mide Asidi
    Gönderim Zamanı: 25-Nisan-2023 Saat 21:19
Öncelikle herkese selamlar.Uzun bir süredir bu hastalık ile yaşıyorum.8.sınıfta insanların benden kaçmasıyla başladı ilk başlarda pek anlam veremedim ama daha sonra bir arkadaşım ağzımın çok pis koktuğunu söyledi.Liseye başladım aynı sorunlar devam etti pencere açılmadan ders işlenmezdi.10.sınıfta pik yaptı koku o kadar yalnızlaştım ki kafayı yemek üzereyedim.Psikolojik olabilir dedim bunun üzerine gittim ama her seferinde aynı şeyleri yaşadım ve psikolojik olma ihtimalini eledim.Herhangi bir arkadaşımın yanında oturuyorum hiç bir şey yapmadığım halde gaz mı çıkardın diye soruyorlardı ve bunu defalarca yaşadım.Gelgelelim işin garip kısmına aileme sonsuz güveniyorum çok çok nadir durumlar dışında ailem koku olmadığını söylüyor(kardeşim kusmuk kokusu aldığını söylemişti 2-3 kere)
annemle defalarca konuştuk bu konuyu ikna edemedim dedemle doktora gittik kbb uzmanı hiç bir koku alamadığını söyledi ama bu yaşadıklarım neydi diyorum yabancı insanların yanında hafif stres yaşasam direkt kokmaya başlıyorum.3-4 ay önce şehir dışına çıktım biraz heyecanlıydım yemekten sonra notere uğradım ve etrafı koku sardığını öyle bir anladım ki.Ben kokuyu alamıyorum ama insanların tepkilerinden gayet anlaşılır maalesef ki zaten ağzımın koktuğunu söyleyenler oldu.Stres-mide-sindirim ilişkisi üzerinde duruyorum.Stres durumlarında sindirim ikinci plana atıldığı için sindirim bakterilere bırakılıyor ve bakterilerin ürettiği gaz belirli bir basıncı geçince gaz mide kapakçığından yukarı yükseliyor.Mide asidimi arttırmaya ve rahat olmaya çalışacağım.Bir doktorla konuşup sorunlarımı anlatacağım inşallah tahminim doğruysa kurtulacağım.Allah'tan herkese şifa diliyorum.
Not:Arkadaşlar tip5 diyerek beni bir daha yaralamayın lütfen.Ne yaşadığımı ben biliyorum.Bu ihtimalin üstünde o kadar çok durdum ki maalesef tip5 değil.
IP
subib
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 25
Alıntı subib Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Nisan-2023 Saat 22:20
merhaba tip 5 degilsin bende de boyle yasadiklarimiz benzer evde koku sifira iniyor belli bir ortamda cok agir betain hcl kullan asidi artirmak icin yemekten once sirkeli su icebilirsin sekeri gluteni birak bunlar mide asidinin artmasina yardimci olur
IP
sifaas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı sifaas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Nisan-2023 Saat 13:50
Bu söyledikleriniz kokuyu azaltmada etkili oldu mu acaba?
IP
subib
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı subib Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Nisan-2023 Saat 17:15
ben simdilik teyit edemiyorum kokuyu kendim alamiyorum
IP
Nameless
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Nameless Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2023 Saat 10:28
Merhaba öncelikle, bende de genelde rahat olduğum zaman koku çok azalıyor hatta sabah uyandığım da bile öyle oluyor ama stresli olduğum zamanlarda inanılmaz artıyor. Dün mesela moralimi çok bozan bir olay yaşadım çok üzüldüm ağladım ve birden pik yaptı koku çok uzaktan bile farkedilen bir şiddetteydi. Şu an rahatım ve yeni uyandım pek hissetmiyorum. Ayrıca bende bağırsak problemleri de var sürekli ya ishal ya kabızım aylardır. Bazen garip sesler geliyor bağırsaklarımdan. Doktora gidicem ama antibiyotik kullanmayı da çok istemiyorum acaba direkt bu mide asidi olayına mı odaklansam veya gitsem mi bilemedim
IP
subib
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı subib Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2023 Saat 14:31
kendı kokusunu alabilenler 5htp diye bir takviye edici gıda var stresi dusuruyor ılac degıl bunu kullanıp sonucunu bizimle paylasabılırler trendyolda satılıyor
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 161
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Nisan-2023 Saat 01:59
Ben henüz kullanamadım yaa. Suan farklı bir rahatsızlığım için tedavi görüyorum. Kullanıp memnun olan varmı acaba ?
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2023 Saat 11:12
Betain in tam etkisi ne kadar surede ortaya çıkar? Kullanan arkadaşlar var ise bilglendirirseniz çok sevinirim
IP
Guest
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 28
Alıntı Guest Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2023 Saat 18:16
Ben ocean Betain Hcl+ Pepsin kullandım bir ay boyunca. Hiçbir işe yaramadı.
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2023 Saat 09:14
Hadi ya üzüldüm :/
Ben de başladım birkaç gündür ama bakalım bilmiyorum işe yarar mı. Faydasını görürsem yazarım buraya mutlaka.
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2023 Saat 20:09
geçmiş olsun bende aynı şikayetten müzdaribim. hatta yazınızı okurken benmi yazdım bunu diye isminizi kontrol ettim . sizi anlıyorum benimde nefesimde gaz kokusuna benzer bir şikayet var. olduğum ortam malesef kokuyor bazen bende duyuyorum rüzgarda özellikle. okadar bölüm gezdim malesef ne bir çözüm nede nedenini bulabildim işin garip yanı doktorlar bile nefes kokusu nedir bilmiyor anlamıyor bana agız kokusundan mı söz ediyorsun diyor. Neyse sana farkettiğim şeyleri yazmak istedim belki işine yarar, benim kokum da lise 1 de başladı kokudan önce veya sonra kaza hastalık geçirmedim hiçbirşey ortadan yokken başladı. önce yanımdaki insan tek rahatsız oluyordu ama 1 sene sonra artık ortama yayılmaya başladı. dahiliye gastro diş kbb göğüs hast ne varsa gittim baktılar bişey bulamadılar antibiyotik sinüs rinse kit kullandım ameliyat dahi oldum geçmedi. sadece diyetten az bişey fayda gördüm ekmek ve çayı kesmiştim bir süre sonra koku hafiflemeye başlamıştı. başka bi aklıma takılan şeyde yazın köye gidince wc ye gitmeye utandığım için 10 gün büyük abdeste çıkmamıştım sanki ozamandan sonra yayılmaya başladı BİLMİYORUM yinede. ben saten 3 günde bir çıkar normal zannederdim. meyve yeşillikte fazla yemem onun dışında karnım sürekli şişkin +gaz sıkıntım var. umarım yanıtımı görürsün banada şikayetlerini ilk başladığı zaman arttığı zamanı yazarsan mutlu olurum. çaresi yok gibi keşke sebebini bulabilseydik
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2023 Saat 21:14
@marln Tuvalete gitmeye utansanız bile 10 gün nasıl çıkamayabilirsiniz ilginç doğrusu. Muhtemelen sizinki de bağırsaklarla ilgili bir durum. Geçirgen bağırsak sendromu denen bi olay var, bağırsak duvarından dışkıdaki kötü kokulu gazlar geçip kana karışıyor ve akciğer yoluyla dışarı atılıyor, sizlerin bağırsak duvarında sorun var sanırım,

Bizim koku sorunumuz ağzımızda, yanımıza 20-30 cm yaklaşılınca hissediliyor, bu forumda öyle şeyler yazanlar var ki otobüse binince, odaya girince millet kapı pencere açıyormuş, eğer bu dedikleriniz doğruysa bu kadar yoğun bir koku ancak akciğerlerden gelebilir diye düşünüyorum.

İş dönüp dolaşıp bağırsaklara geliyor, muhtemelen Tip1 denilen ağız içi kaynaklı kokuların da sebebi muhtemelen bağırsaklar.
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2023 Saat 20:41
bende bağırsaklardan şüpheleniyorum ama sorun şu ki ne yapsam geçmiyor tuvalete bazen her gün çıkabiliyorum ama yinede geçmiyor veya azalmıyor
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu