Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Oral Smart chroma ölçüm ve nasıl İYİYLEŞTİMMMMMM Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Gececekinsl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 201
Alıntı Gececekinsl Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2023 Saat 15:12
Sana bisey sorcam disciye gittiginde disci hekim hani hava basiyorya dislere koku geliyormuydu sende .
Ben gecen gittigim Doktor tedavi etmeye o hava ile basladi

Cürük dise havayi vurunca acayib bir koku geldi Normaldi bu koku sen hic farkettinmi
IP
Gececekinsl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2023 Saat 15:13
Normalmi o koku öteki cücük olmayan yere Havarie vurunca gelmedi mesela ama cürük dis felaket koktu ..
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 161
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2023 Saat 17:09
Normal tabiki. Ben çok anlamam ama çürük sonuçta oda koku yapar. O nedenle kokmuştur. Benim çürük yokki dişimde. O nedenle dişten almadım öyle bir koku.

Orjinalini yazan: Gececekinsl

Normalmi o koku öteki cücük olmayan yere Havarie vurunca gelmedi mesela ama cürük dis felaket koktu ..
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2023 Saat 17:12
Eşine de maşallah diyorum. Seni gerçekten seviyo. Koku onda olsa sen boşardın çoktan 😅😅
IP
Gececekinsl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2023 Saat 18:44
Jahahahahahaha ja evet seviyor kokumuda seviyormu bilmiyorum Hahaha

Ama dikkatimi ceken bir sey daha var
Cogunuz birden cok sey kullaniyorsunuz antibiotik
Arti mide arti gargara arti probiotik arti su bu

Yani vucutumuzda 1 den fazla Problem varsa hepsini birden cözmeye calisiyorsunuz .. buda ise yaramiyor sanki

Bazilarinda gecmis koku ve geri gelmis aldigi haplar
Fagly agiz spray gargara mide haplari ve probiotik vesayre 2 Antibiotik de Alan olmus okuduguma Göre ..

Bunlardan biri kokuyu gecirmis bir müttet sonra yine gelmis ..

Ama sorunu bulamiyoruz nedenide bence birden fazla yeri
Onarmaya calismak oda olmuyor..

Yara oluyor o yer onariliyor bir zaman sonra tetikleyici seyler yüzünden yine geliyor

Ben adim adim gidiyorum arkadaslar ..

Midemde sorun vardi suan midedeki sorunlar bitti mideden kaynakli olamaz artik bana Göre..

Siboda bitti sayilir 2 günü var
Sonra probiotik lerimi alcam discide 24 ünde randevu dolgu cekilcek oda bitti olcak ..

Son olarak kbb bogaz icin sonra bisey kalmiyor hepsi icinde
Ayri ayri haplar alcam iki tane Antibiotik gargara su bu degil sirayla .. birini bitirmeden ötekine gecerse sonuc lamayiz anlatmak istedigim bu ..
IP
Gececekinsl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2023 Saat 18:46
Suan mesela sibo icin hap kullaniyom ..
Gargara su bu baska hic birsey kullanmiyorum vucutum tamamen ona odakli suan bence böyle yaparsaniz daha bir fayda görürsünüz
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2023 Saat 19:13
Tedavi öyleydi işte. Soruna yönelik değil. Tüm tuşlara bir anda basmak gibi birşey. Bende bunu yanlış buluyorum. Bence asıl neden bulunup tedavi edilmeli zaten. Ama başta insan umut bağlıyor ve karşısındaki kaç yıl okumuz bir hekim olunca sorgulamıyor. Sonradan dank ediyor

Orjinalini yazan: Gececekinsl

Jahahahahahaha ja evet seviyor kokumuda seviyormu bilmiyorum Hahaha

Ama dikkatimi ceken bir sey daha var
Cogunuz birden cok sey kullaniyorsunuz antibiotik
Arti mide arti gargara arti probiotik arti su bu

Yani vucutumuzda 1 den fazla Problem varsa hepsini birden cözmeye calisiyorsunuz .. buda ise yaramiyor sanki

Bazilarinda gecmis koku ve geri gelmis aldigi haplar
Fagly agiz spray gargara mide haplari ve probiotik vesayre 2 Antibiotik de Alan olmus okuduguma Göre ..

Bunlardan biri kokuyu gecirmis bir müttet sonra yine gelmis ..

Ama sorunu bulamiyoruz nedenide bence birden fazla yeri
Onarmaya calismak oda olmuyor..

Yara oluyor o yer onariliyor bir zaman sonra tetikleyici seyler yüzünden yine geliyor

Ben adim adim gidiyorum arkadaslar ..

Midemde sorun vardi suan midedeki sorunlar bitti mideden kaynakli olamaz artik bana Göre..

Siboda bitti sayilir 2 günü var
Sonra probiotik lerimi alcam discide 24 ünde randevu dolgu cekilcek oda bitti olcak ..

Son olarak kbb bogaz icin sonra bisey kalmiyor hepsi icinde
Ayri ayri haplar alcam iki tane Antibiotik gargara su bu degil sirayla .. birini bitirmeden ötekine gecerse sonuc lamayiz anlatmak istedigim bu ..
IP
Gececekinsl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2023 Saat 19:51
Evet size sunu diyebilirim mideden kesinlikle degil

Midemde hic bisey kalmadi sorunlu hersey kalkti koku hafiflesede gecmedi daha yani baska bisey siboda degil 2 gün kaldi haplara degisiklik yok kokuda

Sibonun symptonlari gitti ama

Iste burdada kbb nin söyledigi geliyor aklima
Tetikleyen seyler ortadan kalkarsa kokuda gider diyor

Bakalim son iki randevu

IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2023 Saat 21:02
Orjinalini yazan: kaderarkadaşlar

Eşine de maşallah diyorum. Seni gerçekten seviyo. Koku onda olsa sen boşardın çoktan 😅😅

Benim sülalemde 2 akrabam var ikisi de doğuştan koku özürlü, burunları koku almıyor. Öyle bir eş denk gelmesi lazım koku sorunu olanlara.

Bu arada ben tatile giderken (burda yazmıştım) turist ishali denen hastalık için yanıma ne olur ne olmaz diye bağırsaklar için antibiyotik almıştım. Tatilde içtim ondan sabah akşam, koku moku kalmadı, dışkım normale döndü, her şey bir anda düzeldi.

Antibiyotik hadi diyelim ki ağızdaki koku yapan mikroorganizmaları da öldürüyor ve ondan dolayı geçici bir süre koku kesiliyor peki neden bağırsaklarım da düzeldi, dışkı olması gereken forma girdi?

Abi ben hâla kokunun asıl sebebi çoğumuzda bağırsaklar diye düşünüyorum. Sibo ince bağırsak hastalığı zaten biliyorsunuz.

Bu arada bağırsaklarımızı halı gibi açsak toplamda 600 m2 alan kaplıyormuş bunun 400 m2 si ince bağırsaklarmış.

600 m2 demek 6 tane 100 m2 ev demek yav. Orda yaşayan mikroorganizmaların sayısı inanılmazdır. Zaten toplam ağırlıkları da yanlış hatırlamıyorsam 5-6 kg kadardı.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2023 Saat 21:27
En son alcam halı gibi çitilicem o zaman aklı başına gelcek🤣🤣🤣🤣
IP
Gececekinsl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2023 Saat 21:49
HHAHAHAH tosbik doktorumun yazdigi colidimin bende ise yaradi dedigin gibi diski cok fazla gaz siskinlik bunlar gitti ama koku var receteyi yazan Doktor bu hastanesi sonra normale Döner bidaha kolay kolay bozulmaz bagirsaklarin dedi ölü ölüdür diye bir cümle söylemisti ...

Eger dedigin dogruysa ..
Bendeki koku yapan ya dis yara bogaz insl öyledir cok ümitliyim bu defa
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2023 Saat 07:44
Orjinalini yazan: kaderarkadaşlar

En son alcam halı gibi çitilicem o zaman aklı başına gelcek🤣🤣🤣🤣

Doktora gidip kolonoskopi yaptığı aletin ucuna hortum takmasını söyleyelim, bütün bağırsakları güzelce yıkasın ilaçlı suyla, mikropları falan bi temizlesin. Sonra da KBB cerrahına gidip dilimizi de kökünden kestiririz, Murat hocama gidip tüm dişlerimizi de çektirdik mi koku yapan her şeyden kurtulmuş oluruz.
IP
Gececekinsl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2023 Saat 09:08
Hahaha ztn baya bi uzun Alet iyiki narkozda yapiorlar
Bende oldum bisey cikmadi ama

Ben ümitliyim ya cürük disim ve bogazdaki gidince iylesecem öyle tahmin ediyorum
IP
Gececekinsl2
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 21
Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2024 Saat 22:30
Allah Allah nasil bir cizahmis bu ya bütün viyanada yok Bratislavada yok znaim de yok salzburgda yok Graz da yok bütün yakin ve büyük sehirlerde böyle bir cihazla calisan doktor yok ne hikmetse sadece türkiyede var

Bu cihazi yapan Firma veya cihazin ismi ne söylermisin
IP
Gececekinsl2
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2024 Saat 13:52
Darum suan öyle 50 yas alti doktor yok sayilir 10 sene sonra dahakötü olcak ztn haberlerdede durmadan o konu var ama yinede makinenin ismi ne Markasi ne biliyormusun
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2024 Saat 17:40
Aytuğ hocaya gidip kokudan kurtulmuş ve bu foruma yeni üye olmuş bir kişi daha. :)))

Aytuğ hoca reklam ekibini buraya mı yönlendirdi acaba diye şüphelenmedim değil. Daha önce burda çok kişi yazdı ve hiçbir sonuç alamadıklarını belirttiler ama foruma yeni üye olmuş Sena hanım ve Ahmet bey hemen de kesin sonuca ulaşmışlar ilginç
IP
Gececekinsl2
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2024 Saat 18:16
Böyle bir makina oldugunu zannetmiyorum ben sibo ve Lactose Testberichte icin 7 Saat 15 dk 30 dk arasi 20 tane balon birde icecek verdiler icmek baya bir zahmrtli isdi

O yüzden iki kez üflemeyle bisey bulunmaz ..

Hem öyle bir makina varsa illaki bir doktorda olurdu

Ben googlede yakinlarda böyle bisey varmi diye Aroma yaprigimda cikan sonuc .. hep ayni

H2 atemtest diye H2 nefes testi

H2 Lactose Fructose veya sibo test bu baska bir yöntem yok Burda nerden geliyor diye bisey yok .. reflü veya enfektion veya baska bisey .

Sadece Lactose ve sibo testi yapiorlar bunlarda 3.bucuk Saat sürüyür ben ikisinide yaptirdim

Yalan söylüyorsun utanmadan
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2024 Saat 21:45
Orjinalini yazan: Tospik

Aytuğ hocaya gidip kokudan kurtulmuş ve bu foruma yeni üye olmuş bir kişi daha. :)))

Aytuğ hoca reklam ekibini buraya mı yönlendirdi acaba diye şüphelenmedim değil. Daha önce burda çok kişi yazdı ve hiçbir sonuç alamadıklarını belirttiler ama foruma yeni üye olmuş Sena hanım ve Ahmet bey hemen de kesin sonuca ulaşmışlar ilginç

Konuya dikkatimi çektiğiniz için teşekkür ederim
Bu başlıkta yollanan mesajların yollandığı ip adreslerini inceledim. Hepsi aynı adresten yollanmış. Gerekeni yaptım.
Dikkatiniz için kutlarım.

IP
İlkay
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı İlkay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2024 Saat 22:53

Merhaba. Ben bu sebepten ötürü bu tedaviye çok geç kaldım. O yüzden lütfen böyle iddialarda bulunmayın ki kimse benim gibi geç kalmasın. Keşke daha önce bulsaydım aytuğ hocayı...
Evet net sebebi belli değil. Evet herkese aynı tedaviyi uyguluyor olabilir. Ama adam gün geçtikçe kendini yenileyip yurt dışına bile gidip bu konuda yeni tedaviler bulup uygulamaya çalışıyor. Ve adamın reklama da ihtiyacı yok.
Bizim gibi insanları ne umut tacirleri kandırdı neler denedik, ne doktorlara gittik ne pahalı ürünleri denedik. Bırakın insanlar bir kere daha denesinler. Tam doğru doktoru bulmuşken onların kaderleri ile oynuyorsunuzdur belki. Yazıktır yapmayın. Ben bu şekilde deneye deneye iyileştim. Dilimi de o beğenmediğiniz aytuğ hoca iğrenmeden temizledi..... yapmayın lütfen. Dışarı bir sürü para döktük. Buraya da 3 5 döksek ne olacak? O beğenmediğiniz hocanın kendi uzmanlık alanı zaten kbb. Ağız kokusundan farklı branşta zaten. Zaten ekmeğinde ve kazancı da yerindedir....
Birlik olup UFACIK DA OLSA çözüm bulan birini bulmuşken neden rekabete giriyoruz neden taşıyorsunuz anlamıyorum. Denemek isteyen denesin. Benim ip numarama da bakın lütfen. Ben reklamcı veya bot değilim eski şifremi unuttuğum için 2. Hesapaçmıştım ve buraya 2010 dan beri giriyorum. Hatta forum sonradan açıldı. İlk önceleri murat hocanın ziyaretci defteri vardı ve ordan takip ediyordum sonradan forum açıldı ve anonim şekildr takip etmeye başladım. Kimsenin hakkı yenilmesin. Aytuğ hoca sayesinde hayata döndüm ve bunu buraya yazmak görevimdir.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2024 Saat 01:02
😯

Orjinalini yazan: aydinmur

Konuya dikkatimi çektiğiniz için teşekkür ederim
Bu başlıkta yollanan mesajların yollandığı ip adreslerini inceledim. Hepsi aynı adresten yollanmış. Gerekeni yaptım.
Dikkatiniz için kutlarım.

IP
Sena Saraz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı Sena Saraz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2024 Saat 08:13
Murat Hocam siz bana iftira atıyorsunuz ben dediğiniz kişileri tanımıyorum.
Aynı IP adresi diye de lütfen bana iftira atmayın ben bu konudan mağdur olmuş ve tedavimi olmuş bir insanım. Başka insanlara da vesile olayım diye buraya yazdım. Şifa Allah’tan herkes vesile.
Burası eğer tedavi olanların başından geçecekleri yeri yazacağı bir yerse hakaret vesaire olmadığı sürece herkese izin vermelisiniz. Yok ben sadece istediğime izin veririm diyorsanız siz bizim iyileşmemizi gerçekten istemiyorsunuz demektir. Benim yazdığım yorumda bir hakaret mi var ki siliyorsunuz.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2024 Saat 10:17
Sena hanım,
İlk gönderinizde Aytunç hocanın size ağız kokunuzun sebebi olarak konka bülloza teşhisi koyduğunu ve tedavi ettiğini, bu sebeple de kokunun tamamen geçtiğini belirtmiştiniz.

Ben de size internette konka büllozayı araştırdığımı ve hiçbir yerde ağız kokusuna sebep olduğunu bulamadığımı belirtmiştim.

Size Aytunç beyin verdiği teşhis belgesi falan varsa burdan yayınlar mısınız?

Bakın tüm doktor ve hastane sitelerinde aşağı yukarı şu bilgiler yazıyor:

Konka Bülloza (Hava Keseli Konka-Concha Bullosa) Nedir?
onka Bülloza (concha bullosa), konkanın kemik dokusunda hava boşluklarının, hava keseciklerinin (pnömatizasyon) oluşmasıdır. Burun yan duvarlarında en sık görülen anatomik bozukluktur. Konka bülloza, üst ve alt konkalarda nadiren görülmesine rağmen orta konkada sıklıkla görülür. Burnun tek tarafında oluştuğu gibi her iki boşluktaki konkalarda da eş zamanlı olarak meydana gelebilmektedir.

Genelde belirti göstermeden, sessiz bir seyir izleyen konka bülloza, orta konkanın büyümesine sebep olarak; orta burun pasajının ve sinüslere giden hava kanallarının tıkanmasına, bunun sonucu olarak da; kronik sinüs iltihaplanmalarına, sinüsler ve gözler etrafında basınç ve ağrı oluşmasına, kronik baş ağrısına, nadiren kulak ve çene ağrısına yol açmaktadır. En iyi tanı ve teşhis yöntemi Bilgisayarlı Tomografidir.
IP
Sena Saraz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Sena Saraz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2024 Saat 13:18
Tospik Bey
Ben Aytunç beye muayene olmadım
Prof.Dr.Aytuğ Altundağ’a muayene oldum.
Aynı kişiden mi bahsediyoruz anlamadım.
Tospik bey siz doktor musunuz ?
Tanı ya da teşhis in nasıl konulacağını doktorlar bilir
Eğer siz doktorsanız size hadsizlik etmek istemem.
Tospik bey benim nefes kokum Konka bülloza nın yol açtığı sinüzite bağlı oluşmuş teşhisim buydu. Siz hastalığımla da knor bulyon diyerek dalga geçmiştiniz. Öncelikle ben tedavi oldum burada da tedavi olanların deneyimlerini paylaştığı yere yazmak istedim. Teşhisim Konka bülloza ya bağlı sinüzit nedeni ile ortaya çıkan sinüzit. Şimdi sinüzitin ağız kokusuna yol açıp açmadığını ben size neden ispatlamak zorundayım ben bunu anlamadım. Ben tedavi oldum iyileştim. Siz bence bu soruyu muhataplarına doktorlara sorun. Konka bülloza sinüzite yol açabilir mi ? Sinüzit ağız ve nefes kokusu yapabilir mi ? Ben doktor değilim ki sizin o buna yol açar mı sorunuza cevap vereyim. Ben şükür iyileştim. Şifa Allah’tan vesile olandan da Allah razı olsun. Hayırlı günler.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2024 Saat 20:00
Arkadaşlar, başlıkta benim de bir mesajım var. Ama bu başlıkta başka nick'le mesaj yazmadım. Zaten yazdığım tek mesaj da Aytuğ hocayı sorgulayan bir mesaj. Yanlış anlama olmasın.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2024 Saat 21:25
Orjinalini yazan: Sena Saraz

Aynı IP adresi diye de lütfen bana iftira atmayın ......

Hanımefendi Ben hiç kimseye iftira etmedim.
Siz 14.197 ip numarasından yazıyorsunuz. Bu ip numarası silinenler listesinde yok.

Fakat eğer bir mesajı reply yaparak yanıtlamışsanız, yanıtınız önceki mesajı içerir. Orjinal mesajı silmek için yorumun da silinmesi gerekir. Silmişsem bile bu sebeple silmişimdir. Ben doğrudan sizin mesajınızı silmedim. Benim listemde yoksunuz.

Amacını aşan çıkış yapmanızı bir anlık heyecan olarak değerlendiriyorum

Düzenleyen aydinmur - 20-Şubat-2024 Saat 20:51
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2024 Saat 06:19

Tospik Bey
Ben Aytunç beye muayene olmadım
Prof.Dr.Aytuğ Altundağ’a muayene oldum.
Aynı kişiden mi bahsediyoruz anlamadım.
Tospik bey siz doktor musunuz ?
Tanı ya da teşhis in nasıl konulacağını doktorlar bilir
Eğer siz doktorsanız size hadsizlik etmek istemem.
Tospik bey benim nefes kokum Konka bülloza nın yol açtığı sinüzite bağlı oluşmuş teşhisim buydu. Siz hastalığımla da knor bulyon diyerek dalga geçmiştiniz. Öncelikle ben tedavi oldum burada da tedavi olanların deneyimlerini paylaştığı yere yazmak istedim. Teşhisim Konka bülloza ya bağlı sinüzit nedeni ile ortaya çıkan sinüzit. Şimdi sinüzitin ağız kokusuna yol açıp açmadığını ben size neden ispatlamak zorundayım ben bunu anlamadım. Ben tedavi oldum iyileştim. Siz bence bu soruyu muhataplarına doktorlara sorun. Konka bülloza sinüzite yol açabilir mi ? Sinüzit ağız ve nefes kokusu yapabilir mi ? Ben doktor değilim ki sizin o buna yol açar mı sorunuza cevap vereyim. Ben şükür iyileştim. Şifa Allah’tan vesile olandan da Allah razı olsun. Hayırlı günler.

Aynı doktordan bahsediyoruz, Aytuğ yazacağıma Aytunç yazmışım.

Ben doktor değilim, ilk mesajda konka büllozu sebebiyle koku varmış diye yazmıştınız ve tedavi olup iyileştiğinizi belirttiniz.

Şimdi de konka büllozu sebebiyle sinüzit oldugunuzu ve sinüzite bağlı koku olduğunu belirtmişsiniz.

Ben de size konka büllozunun ağız kokusu yaptığına dair hiçbir yerde bilgi bulamadığımı yazmıştım.Araştırma yapmak için doktor olmaya gerek yok değil mi?

Dünyada yüz milyonlarca insanda sinüzit var ve belki de %99'9 unda koku falan yok. En yakın 2 akrabam yıllardır sinüzitten muzdaripler ve ağızlarının koktuğunu hiç hissetmedim.

Bu durumda sizdeki kokunun kaynağı sinüzit ise yıllarca boşuna beklemişsiniz, yıllar önce bir Kbb doktoruna gitseniz ve antibiyotik verseydi sorun zaten çözülecekmiş demek ki.

Yani çok basit bir tedaviyle çözülebikecek bir sorun için yıllarca beklemişsiniz. Bunu herhangi bir Kbb hekimi de halledebilirmiş, Aytuğ hocaya mahsus özel bir şey değilmiş yani.

Forumda Arama tuşu var, oraya Aytuğ yazarsanız içinde Aytuğ geçen tüm gönderileri listeliyor. Pek çok kişi ona gitmiş, hoca onların dilini temizlemiş, antibiyotikler vermiş ve koku geçici olarak kesilmiş, ilaçlar bitince ise koku geri gelmiş.

Yani koku için hemen hepimizin uyguladığı standart prosedür var, önce diş hekimine, sonra Kbb ye sonra mide bağırsak uzmanına gidiyoruz, gittik. Hiçbirinden deva bulamadık.

Sizin sorununuzun basit bir sinüzit olayı olması güzelmiş. İnşallah koku geri gelmez. Bildiğim kadarıyla ilk üşütmede sinüsler tekrar tıkanıyor, iltihapla doluyor.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2024 Saat 16:37
Orjinalini yazan: aydinmur

Aynı IP adresi diye de lütfen bana iftira atmayın ......

Hanımefendi Ben hiç kimseye iftira etmedim.
Siz 14.197 ip numarasından yazıyorsunuz. Bu ip numarası silinenler listesinde yok.

IP numarası kişisel veridir. Izinsiz yayınlamak KVKK'ya aykırı
IP
mümkansız
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı mümkansız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2024 Saat 23:41
Arkadaşlar koku tekrardan geldi çok kötü bir durumda olduğum ve bütün yöntemleri denediğim için foruma tekrar girmek istemedim. Mesajlarınızı da yeni okudum. Kötü haberi verdikten sonra iyi habere geçiyorum.

Aytuğ altundağ hocayı instagramda buldum. 4 aydan fazladır tedavi görüyorum. Şu an için hiç koku yok. Takviye haplar ve diyete devam ediyorum. Tedavi sürecini ayrı bir konu açarak yazmak istiyorum. Size tek önereceğim bu doktora gitmeniz. Forumda göz attığım kadarıyla kendisi hakkında yazılar mevcut. Dileyen onları da okuyabilir. Eğer bu konu hakkında bilgi almak isterseniz özel mesajdan bana telefon numaranızı yazın arayıp bilgi verebilirim.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2024 Saat 02:27
İnşallah bu sefer tamamiyle koku gider. Yanlız birşey sorucam daha önce birçok tedavi denemişsin içerisinde helikobakteri tedavisi de var. Şu an gittiğiniz dr da helikobakteri yada bağırsak bakterileri için bir antibiyotik tedavisi veriyor.(tabi sizin tedavinizi bilmiyorum, eğer öyleyse ) şu anki ve diğer tedavilerin sonucunda ne farklar var. Biraz açar mısın? .

Orjinalini yazan: mümkansız

Arkadaşlar koku tekrardan geldi çok kötü bir durumda olduğum ve bütün yöntemleri denediğim için foruma tekrar girmek istemedim. Mesajlarınızı da yeni okudum. Kötü haberi verdikten sonra iyi habere geçiyorum.

Aytuğ altundağ hocayı instagramda buldum. 4 aydan fazladır tedavi görüyorum. Şu an için hiç koku yok. Takviye haplar ve diyete devam ediyorum. Tedavi sürecini ayrı bir konu açarak yazmak istiyorum. Size tek önereceğim bu doktora gitmeniz. Forumda göz attığım kadarıyla kendisi hakkında yazılar mevcut. Dileyen onları da okuyabilir. Eğer bu konu hakkında bilgi almak isterseniz özel mesajdan bana telefon numaranızı yazın arayıp bilgi verebilirim.
IP
Sena Saraz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Sena Saraz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2024 Saat 07:56
Murat Hocam ağız kokusundan mağdur olmuş biriyim. Burası da forum kurallarına göre hakaret olmadan kendi iyileşme hikayemi yazabileceğim bir yer olduğu için yazdım. Ben kurtuldum. Başka insanların da kurtulmasına vesile olabileceksem ne mutlu. Aynı bu forumun da amacının bu olduğu gibi. Hastalığı yaşayan ve tedavi ile ilgili deneyimi olan insanların paylaşımı gibi.
Forum üyesi “Kelime” kullanıcı adı kullanan kişiye hassasiyeti için teşekkür ederim. Özel bilgilerin ve KVKK konusundaki bilgilendirmesi çok önemli. Teşekkürler “Kelime” .
“Tospik” adlı kullanıcı adını kullanan kişi için de benim koku nedenimin basit olduğunu söylemiş o zaman ben yıllardır Diş hekimleri ve KBB doktorlarına gittim neden daha önce gittiğim yerler bulup tedavi edemediler. Şu an da kötü koku geri gelmedi annemlere de sordum onlar da gelmedi diyor. Ben tedavimi oldum. Sonuçta belki başka insanlar da gider tedavi olur bu niyetle yazdım. Senin kokun kolay benim kokum zor olayına katılmıyorum. Yıllardır doktor doktor geziyordum hiç kimse tedavi edemedi. Ta ki Aytuğ Hoca’ya ulaşana kadar. Aytuğ Hocam tedavimi çok güzel bir şekilde yaptı. Allah razı olsun kendisinden. Bu konuya emek harcayan bu konuya dertlenen tüm hocalarımızdan da Allah razı olsun. Ben utancımdan insanlarla bile konuşamıyordum. Şimdi hepsi bitti çok şükür.
IP
Semiha
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 18
Alıntı Semiha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2024 Saat 16:13
Peki siz diyet listesine hala devam ediyor musunuz? Aytuğ hocanın katı bir diyet listesi de var ve onu bırakınca birçok kişi kokunun geri geldiğini söylüyordu
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu